İçeriğe Yönlendir

Sidney'in Kara Belası

Çağrı Alaf

Recommended Posts

Çağrı Alaf
(düzenlendi)

Xmax'ten sonra NMax'e de binmek nasip oldu. Makina sıfır geçen sene alıp garaja atmıştık. Hem para kazanmak için hem de seyehat etmek için çok güzel bir alternatif. Açıkçası beklemediğim kadar memnun kaldım hem gücü yerinde hem de TCS - ABS - KeylessGo - 12V1A soket - Telefonu bluetooth ile bağlamak - hele ki otomatik ayarlanan adaptif valf (VVA) - Start / Stop gibi özelliklerinin olması insanı şımartıyor. Islak yolda arka frene basmaya son. Yol tutuşu da çok güzel contra verirken düşünmüyorum ama buranın asfalt kalitesinin de bu olayda etkisi var. Deposunu 10 dolara fullüyorum. Geçen senenin parası ile 5500AUD ödedik. 

IMG_0240.JPG   IMG_0241.JPG   IMG_0242.JPG   

IMG_0243.JPG   IMG_0244.JPG   

IMG_0245.JPG   IMG_0246.JPG

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
  • Beğen 10
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Mehmet Ozyurek yazdı:

Güzel görünüyor. TGS ne ?

Oraya yanlış yazmışım TCS olacak doğrusu abi. Traction Control - Çekiş Kontrol Sistemi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mehmet Ozyurek yazdı:

Güzel görünüyor. TGS ne ?

TCS olabilir, çekiş kontrol sistemi gibi düşünüyorum. Güle güle kullanın güzel alet:)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

10 Birime depo fulleyecek zamanları bize de göster Ya rab :) Makine güzel, arkadaşımda da var aynısı çok memnun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Servet Aydın yazdı:

Marka model alalım 

Yamaha Nmax abi. İronmax de zalımdır bu arada :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

oralarda motorla gitmek konforlu oluyor mu?

Burada tüm taşıtlar konforlu aslında abi. Herkes birbirine eyvallah çekiyor - geldim geleli 2 kere korna sesi duydum desem yalan olur, bir kere duydum o da Türk'tü. 1903BJK diye plakası vardı. Trafik nadir oluyor cezalar ise kredi çektirecek cinsten. Kırmızı ışık bu hafta "Double Demerits" olduğu için 960 dolar gelecek hafta 480 dolara tekrar düşecek. Bu haftanın kuralına göre 2 kırmızı ışık ihlaline ehliyet 3 seneliğine alınıyor ve 2000 dolar cash cezası da cabası. 

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Çağrı Alaf yazdı:

Herkes birbirine eyvallah çekiyor

o değil de hava şartları sıcağı veya yağmurlu günlerde motor biraz zorluyor mu

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Çağlar Bayur yazdı:

o değil de hava şartları sıcağı veya yağmurlu günlerde motor biraz zorluyor mu

Ben motora yaklaşım olarak sordun sandım. Şu an burada ilkbahar ve bu sene çok yağmur bekleniyor ancak şimdilik görünürde bir şey yok. Hava durumu uygulamaları zaten ansızın gelecek yağmur konusunda bizi uyarıyor ona göre toplu taşıma ya da araba kullanıyoruz. Havası şimdiye kadar bir zahmet çıkarmadı bana ancak arkadaşlarımın demesine göre kesin çıkaracak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Çağrı Alaf yazdı:

Burada tüm taşıtlar konforlu aslında abi. Herkes birbirine eyvallah çekiyor - geldim geleli 2 kere korna sesi duydum desem yalan olur, bir kere duydum o da Türk'tü. 1903BJK diye plakası vardı. Trafik nadir oluyor cezalar ise kredi çektirecek cinsten. Kırmızı ışık bu hafta "Double Demerits" olduğu için 960 dolar gelecek hafta 480 dolara tekrar düşecek. Bu haftanın kuralına göre 2 kırmızı ışık ihlaline ehliyet 3 seneliğine alınıyor ve 2000 dolar cash cezası da cabası. 

Keşke burda da öyle olsa.

Yorum bağlantısı
Adem Kazıl
(düzenlendi)
Çağrı Alaf yazdı:

bizim memlkette uygulasan bunu ehliyetli adam kalmaz.

tarihinde Adem Kazıl tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Çağrı benim kuzen de Avustralya'da. Sydney'den Queensland'e geçti diye biliyorum. Birbirinize yararınız dokunacaksa tanıştırayım.

Bekar olsam ben de giderdim oraya..

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Emre Şimşek yazdı:

Çağrı benim kuzen de Avustralya'da. Sydney'den Queensland'e geçti diye biliyorum. Birbirinize yararınız dokunacaksa tanıştırayım.

Bekar olsam ben de giderdim oraya..

Özelden yazacağım abi sana bunun hakkında çok teşekkür ederim. ^^ 

Valla benim de aklımda evlilik planları varken direkt bir daha bu fırsat ele geçmez diyerek geldim buraya. Bireysel hareket etmek ile yuvayı hareket ettirmek arasında çok fark var. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Çağrı Alaf yazdı:

Özelden yazacağım abi sana bunun hakkında çok teşekkür ederim. ^^ 

Valla benim de aklımda evlilik planları varken direkt bir daha bu fırsat ele geçmez diyerek geldim buraya. Bireysel hareket etmek ile yuvayı hareket ettirmek arasında çok fark var. 

İyi kaçmışsın 😬

Ordan evlenirsin istersen

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Çağrı Alaf

Motosikletin ne kadar sahadan uzak duracağı belli değil. Ben 3 ay yataktayım, ameliyattan 3 gün önce çıktım yeni kendime gelebildim. Artık sol bacakta kemik yerine titanyum var benimle birlikte mezara kadar gidecek. Hayatımda hiç bu kadar fiziksel acı hissetmemiştim.

WhatsApp Image 2022-11-05 at 11.28.57.jpeg

WhatsApp Image 2022-11-05 at 11.29.03.jpeg

WhatsApp Image 2022-11-05 at 11.29.46.jpeg

WhatsApp Image 2022-11-05 at 11.29.57.jpeg

• Şaşkın 1
  • Üzgün 8
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Çok büyük geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin inşallah

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Kaza nasıl oldu Çağrı. Yandan araba mı çarptı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...