İçeriğe Yönlendir

Sidney'in Kara Belası

Çağrı Alaf

Recommended Posts

Çağrı Alaf

3 gün önce Çarşamba - günü saat sabah 8:15 dil kursuna gitmek amaçlı evden ayrıldım. Daha 5 dakika yolculuk etmeden kırmızı nokta ile işaretlediğim yerde kaza meydana geldi. Mavi nokta benim, sağ şeritten 50 ile hareket ediyorum sürat sınırı 60. Kırmızı ok ise 2. Resimde belirttiğim gibi karşı şerite geçmek isteyen Volvo XC60. Olay yetinde ışık yok. Sarı kiraladığım şeritte bir tane denyo beni kontrol etmeden ben onun kör noktasında iken karşıdan gelen araca yol veriyor.  Saniyenin yarısı sürede birden karşıma çıkan orta kasa 2014-2012 XC60a janttan giriyorum. 

4 takladan sonra biçimsiz bir şekilde yerde buldum kendimi, önce olayı gören bir kaç kişi kusmak için arabasından çıktı, sonra yaya olarak olayı seyredenler gözlerini kapadılar. Yanıma 5 dakika boyunca sadece bana vuran kadın ve şans eseri orada olan bir hemşire yanıma gelip elimden tuttular. Bacağımı o halde kafamı kaldırıp görünce zaten bende şoka girdim sanırım biraz fazlaca bağırmışım. O saniye sinirler zarar gördüğü için bacağımı oynatamıyor oluşum bacağımın kesileceği fikrini de bilinçsiz bir şekilde gözümün önüne getirince şoka girdiğimi söylediler. 

Asfalt üzerinde hemen morfin - ambulansta narkoz derken bir şekilde ameliyathaneye düştük. Sürekli istifra ettiğim için 5 saat kadar defalarca MR Ultrason gibi testlerden geçtim. Sanırım iç kanamadan şüphelendiler ya da prosedür böyle. Cebimdeki elektronik sigara testislerime neredeyse batıp çıktığı için o bölge içinde 2 saat izleme yaptılar fonksiyon eksikliği yok denildi merhem sürüldü. Cepte bundan sonra motordular telefon dahil hiç bir şey taşımasın, tecrübe diye söylüyorum. 

Hastanede 4. günüm bir bu kadar daha yatarım, şiş yavaş yavaş iniyor sağolsun arkadaşlar nereden bulduklarını söylemiyorlar ama gırla kelle paça ve kemik suyu getiriyorlar. Diz kapağım ile ayağım arası tek bir kalıp titanyum boru onlarda sağlam kemiklere 2şer vida ile sabit. Hastane masrafı diye bir şey yok trafik kazalarında devlet karşılıyor masrafları. Geçen hafta eskisi beni kaza yaparsam öldürür diye değiştirdiğim yarım kask yerine aldığım Bell marka kaskın kullanılacağı kalmamış her tarafında derin çizikler ve ezikler var beni beyin ameliyatı derdinden de kurtardığı için hayatımda verdiğim en parasını hakeden 250 dolar bu kaskındı. Bunun acısı çok başka imiş bana oldu size olmasın. Bir daha motosiklete paydos. 

74EA6602-C26E-4CBE-8634-B20DAE9CD765.jpeg.ecc70992f7a621af7919d83c9a1046c7.jpeg
A7E6C317-56B8-4886-84A0-9AF1DE2A8B92.jpeg.5e0c8a4c838244cd9a74d3afbd984bf3.jpeg

30C03A8A-3E72-4213-8A07-356A5C70E2A9.jpeg.a6f769b3730fa5d2ac7dc93b84642221.jpeg

• Beğen 2
  • Üzgün 7
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Çok geçmiş olsun tekrardan Çağrı. Ben sırf bu yüzden bıraktım. Full ekipman kullanarak, 15 gün baston yutmuş gibi gezmişliğim var. Full ekipmanda kurtarmıyor yani.

Türkiyeye has zannediyordum, orada da değişen bir durum yok demek...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Murat Sahın yazdı:

Çok geçmiş olsun tekrardan Çağrı. Ben sırf bu yüzden bıraktım. Full ekipman kullanarak, 15 gün baston yutmuş gibi gezmişliğim var. Full ekipmanda kurtarmıyor yani.

Türkiyeye has zannediyordum, orada da değişen bir durum yok demek...

Teşekkür ederim Murat Abi, gerçekten öyle ekipman olayı biraz avuntu gibi oluyor tulum olmadıktan sonra insan yaşıyor bunu bir şekilde. Daha gözüm kesmez. Orada o Volvoyu süren kadına yol veren araba suçlu aslında beni kontrol etmeden yol vermesi yasaktı ancak kaza bir şekilde meydana geldiği için ceremesini volvoyu süren kadın çekecek. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Çok geçmiş olsun tekrardan. Ekipman giyince kendimizi birşey zannediyoruz da o öyle değil işte. G kuvveti diye birşey var. Belki ayağa kalkabilseniz uçma şansı olurdu ama milisaniyede gelişen bir olay. Kask bir kere işe yarar derler doğru.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun Kardeşim motor sürmemi engelleyen tek sebep 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
İlkay Başaran yazdı:

Çok geçmiş olsun tekrardan. Ekipman giyince kendimizi birşey zannediyoruz da o öyle değil işte. G kuvveti diye birşey var. Belki ayağa kalkabilseniz uçma şansı olurdu ama milisaniyede gelişen bir olay. Kask bir kere işe yarar derler doğru.

Dediğiniz gibi o mukavemete vücut dayanamıyor. Benim bacağım fotoğraflardan belli ve içinde yarıya yakını kemiktir yani yağlı bir adam değilim. Benim gibi bir bacağı tuzla buz edecek kaza 50 km/h de nasıl vuku bulabiliyor ben bunu anlayamadım hala. Belki de benim hatırlayamadığım bir şekilde ters geldi bir yere ya da sıkıştı.  

Selçuk Bakış yazdı:

Geçmiş olsun Kardeşim motor sürmemi engelleyen tek sebep 

sağol Selçuk abim 🙏🏻 Ben de saldım zaten olmazsa olmaz bir şey değil. Ölmek bayılmaya benzemiyormuş ucundan gösterdiler , can kıymetli. Bundan sonra Passat B8 Hiklan paket 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Çağrı tekrardan geçmiş olsun. Tam da enduro alma arefesinde tüm heyecanım kaçtı. Uzak kalsın motor

• Beğenme 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Çağrı Alaf yazdı:

Motosikletin ne kadar sahadan uzak duracağı belli değil. Ben 3 ay yataktayım, ameliyattan 3 gün önce çıktım yeni kendime gelebildim. Artık sol bacakta kemik yerine titanyum var benimle birlikte mezara kadar gidecek. Hayatımda hiç bu kadar fiziksel acı hissetmemiştim.

WhatsApp Image 2022-11-05 at 11.28.57.jpeg

WhatsApp Image 2022-11-05 at 11.29.03.jpeg

WhatsApp Image 2022-11-05 at 11.29.46.jpeg

WhatsApp Image 2022-11-05 at 11.29.57.jpeg

Çok geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Servet Aydın yazdı:

Çağrı tekrardan geçmiş olsun. Tam da enduro alma arefesinde tüm heyecanım kaçtı. Uzak kalsın motor

Abi çok teşekkür ederim. Tabi herkes benim gibi olacak diye bir şey yok ama risk büyük. Bence de 4 tekerin keyfini çıkarmak en iyisi. 

Sani Gerşon yazdı:

Çok ama çok geçmiş olsun. Motor tehlikeli maalesef.

Bu sefer daha iyi anladık :/ 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Hani söz var ya. İnsanı sürat öldürmez. Ani durmak öldürür. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
İlkay Başaran yazdı:

Çok doğruymuş. :) Baktığında 50 ölümcül gibi gelmiyor ama bir uzvumuz iflas etti. İkincisinde kıyıdan döndük. Pozitif yanı 4 günde verdiğim kiloyu 2 haftada veremezdim. 

İlkay Başaran yazdı:

Çok doğruymuş. :) Baktığında 50 ölümcül gibi gelmiyor ama bir uzvumuz iflas etti. İkincisinde kıyıdan döndük. Pozitif yanı 4 günde verdiğim kiloyu 2 haftada veremezdim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Geçmiş olsun. Adli süreç nasıl işliyor orda şikayetçi oldunuz mu maddi manevi kayıplarınızı kim karşılıyor?

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Koray Demir yazdı:

Geçmiş olsun. Adli süreç nasıl işliyor orda şikayetçi oldunuz mu maddi manevi kayıplarınızı kim karşılıyor?

Şikayetçi olmama gerek yok burada Koray abi yani yokmuş ben de sonradan öğrendim ben ameliyata gitmeden avukat gün verdi pazartesi yani bugün yanınızda olacağım diye. Maddi kayıpları trafik kazası olduğu ve sigortam olduğu için 100% Avustralya NSW eyaleti ile sigorta şirketim aralarında karşılıyorlar, ama sonra da öğrendim ki eğer polis bariz suçlu bu deseymiş yine para ödermişim. Ufak bir hesap işe ameliyat ve 1 hafta konaklama hemşire yardımı fizyoterapi masrafları 100.000$’a yaklaşıyor. 

Manevi kayıpları da avukat ile görüşeceğiz artık şu an hiç bir bilgim yok ama tazminattan bahsediliyor 

Metin Mankal yazdı:

Çok geçmiş olsun Çağrı..

Sağol Metin Hocam Allah senden uzak etsin. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Macit Aliyev yazdı:

Çok geçmiş olsun.

Harun Özden yazdı:

Çok geçmiş olsun. Rabbim şifalar versin

Amin Sağolun abiler. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Çok geçmiş olsun Çağrı ben yeni gördüm konuyu. Bizim kuzen de motor sürüyor oralarda. Konuyu göstersem vazgeçer mi acaba..

Kuzenle konuştum geçmiş olsun diliyor. Kendisi 1,5 yıldır Queensland Brisbane’deymiş. Motora pek binmiyormuş, Mitsubishi ASX ile paket dağıtıyordu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...