İçeriğe Yönlendir

2022 Honda Civic VTEC Turbo ECO Elegance Yolda Kaldı

Gökhan Tuna

Recommended Posts

Gökhan Tuna
Emrah Altun yazdı:

Sorun belli oldu mu? FC5 Civic sahibi olarak takipteyim.

Maalesef, Honda'ya dün email bile attım, SMS geldi, aldık, size geri dönüş yapacağız diye. İstanbul'da 6 servis var ve problemi servis bulamadğı için Maltepe'ye yollandı, Maltepe'de yoğunluk vardır diye tahmin ediyorum, umut etmek istiyorum.  2005'ten beri kullandığım arabalar bakım ya da kaza harici servis yüzü görmemişken, bu durum beni bayağı üzdü ve Honda'dan soğuttu (Focus I Collection, Opel Astra HB H Kasa, Fiat Palio, Fiat Linea, Renault Fluence, Ford Ecosport)

Bu arada geçtiğimiz hafta çekici ile servise giderken, yanıma bir gün önce bayiden teslim alınmış 0 km bir Volvo'yu (modelini hatırlamıyorum) yolda kaldığı için servise götrüp geldiğini de anlattı. Yeni arabalar artık süpriz yumurta gibi sanki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Geçmiş olsun, beyni gidik bunun dememişler servis olunca en azından. Bulunur inşallah kısa sürede sorunu

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Murat Sürmeli yazdı:

Geçmiş olsun, beyni gidik bunun dememişler servis olunca en azından. Bulunur inşallah kısa sürede sorunu

"abe,beyin gidik, şanzımanı sökmeden motoru rektefiye edemeyiz."

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Bu arada Honda'ya attigim email biraz etkili olmus; anlasilan kayit mayit aciliyor otomatik, takip ediliyor merkezden.

Biraz cikismistim; ne problemi bulabiliyorsunuz ne de 10 is gunu gecmeden ikame arac verebiliyorsunuz, hem Honda Civic'ten hem de Honda markasindan sogutuyorsunuz diye. Ikame arac icin aksiyon almislar ama problemden haber yok :-)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Arac hazir gelip alin dediklerinde bi 10 gün bekletin. Iyice test edin araci ben bi ara alacagim dersiniz :)

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
Erdem Doğan yazdı:

Arac hazir gelip alin dediklerinde bi 10 gün bekletin. Iyice test edin araci ben bi ara alacagim dersiniz :)

Ikame araci bir alirsam zaten aynen dediginiz gibi yapacagim. Civic tamir olsun, ikame araci 10 is gunu sonra size iade edecegim diyecegim :-)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Gökhan Tuna yazdı:

Ikame araci bir alirsam zaten aynen dediginiz gibi yapacagim. Civic tamir olsun, ikame araci 10 is gunu sonra size iade edecegim diyecegim :-)

10 günün parasını almasınlar sonra.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
(düzenlendi)
Mahmut Yıldız yazdı:

10 günün parasını almasınlar sonra.

Hodri meydan :-)

Saka bir yana daha ikame araci almadan neler dusunuyorum, belki de ikame arac onayi gelmeden tamir edip arabayi verecekler (bu cumle de saka gibi ama :-) )

tarihinde Gökhan Tuna tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Geçmiş olsun. Sizin komşu havaalanına giderken bir ara Roket (R) vitesine takmış mı vitesi merak ettim 😃

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
Emre Şimşek yazdı:

Geçmiş olsun. Sizin komşu havaalanına giderken bir ara Roket (R) vitesine takmış mı vitesi merak ettim 😃

Cok tesekkurler. Acikcasi hic zannetmiyorum, onu ben denerim muhtemelen :-) Ama tahminim otomatik arabalar boyle degisimlere izin vermez diye dusunuyorum/umuyorum :-) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yolda giderken r ye alınca birşey olmaz 1990 modelde bile geçmez,

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Çağlar Bayur yazdı:

Yooo, Temel alınca motor patlıyordu :)

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

hibritte merak ettim

Ya da elektriklide. Çünkü elektrikli motor çok hızlı artı eksi devir yapabiliyor. Yani giderken artı 10 bin devir dönerken frene basınca eksi 3000 devre dönüyor. 

ama bundan emin değilim. Yani artı eksi devir gördüğümde motor tersine dönmüyor, enerji anlamında artı eksi olabilir

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

hibritte merak ettim

90 lardan sonraki teknolociyi şanzıman vites seçicisine ulaştırabilmişse birşey olmaz, şanzımanın kolu bizden akıllı

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

test ettim diyen ile görüştüm araç yavaşlayarak durup geri gitmeye başlıyormuş.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Uzunoğlu yazdı:

test ettim diyen ile görüştüm araç yavaşlayarak durup geri gitmeye başlıyormuş.

meşhur bir rus var, bayağı uğraşmıştı dağıtmak için :rofl: seyir halinde R ye takınca şanzıman boşa alır, araç kendi halinde yavaşlar, tam durmadan önce 5 km/h cviarı geriye geçer.

• Teşekkür 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

meşhur bir rus var, bayağı uğraşmıştı dağıtmak için :rofl: seyir halinde R ye takınca şanzıman boşa alır, araç kendi halinde yavaşlar, tam durmadan önce 5 km/h cviarı geriye geçer.

Neden 5?

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

tam durmadan önce 5 km/h cviarı geriye geçer.

Tsm durmadan geri gidemez ki maddenin yapısına aykırı

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Neden 5?

Hakikaten niye 4 değil 6 değil 5 ? Gösterge hatası dersen kabul ford %5 fazla gösteriyor:)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Kendi aracımda uzun yolda giderken 100km/h civarı bir hızda dalgınlıkla S ye almak yerine R ye almıştım. Araba boşa almış gibi devir artmıştı ve böğürmüştü araba ama ne bir sallantı ne bir sarsıntı oldu. Sonra S ye aldım devam ettim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Neden 5?

civarı dedik, 8km/h da olabilir , gizli özelliikten 3 e de alırız 350 avro ücreti vaaa

yürüme hızı denir

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Neden 5?

Detaylı bilgi için lütfen bakınız:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sürmeli yazdı:

Detaylı bilgi için lütfen bakınız:

Detayları mangalda çözsek daha hızlı sonuç alırız :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Kıymetli Dostlar,

Bugün 10 iş günü geçmeden yazdığım mail sayesinde Opel Grandland ikame aracımı aldım (Zeplin Car'dan sağladılar)

Servis, şanzıman ve tork konvertörü falan gitmiş dedi, 135K civarı bir masrafmış, "sendendir bu" dedim, "benden abi" dedi.. 

İşin kötü tarafı, gerekli yedek parça (şanzıman olunca yedek parça demek komik geldi) Türkiye'yi bırakın, Honda TR'ın bağlı olduğu Belçika'da bile yokmuş. Klasik "ne zaman geleceğini bilmiyoruz, gelince 1 günlük iş" diyorlar.

Yani macera daha bitmedi, yeni başlıyor; ancak Zeplin'den bana aracı teslim eden kişi, bir kaç gün önce başka bir Honda'cıya da araba teslim ettiğini iddia etti, doğruluğunu bilemiyorum; umarım kronik bir sorun değildir de diğer Honda Civic sahipleri uykusuz kalmaz; ancak ben ciddi bir şekilde arabadan soğudum.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Gökhan Tuna yazdı:

Kıymetli Dostlar,

Bugün 10 iş günü geçmeden yazdığım mail sayesinde Opel Grandland ikame aracımı aldım (Zeplin Car'dan sağladılar)

Servis, şanzıman ve tork konvertörü falan gitmiş dedi, 135K civarı bir masrafmış, "sendendir bu" dedim, "benden abi" dedi.. 

İşin kötü tarafı, gerekli yedek parça (şanzıman olunca yedek parça demek komik geldi) Türkiye'yi bırakın, Honda TR'ın bağlı olduğu Belçika'da bile yokmuş. Klasik "ne zaman geleceğini bilmiyoruz, gelince 1 günlük iş" diyorlar.

Yani macera daha bitmedi, yeni başlıyor; ancak Zeplin'den bana aracı teslim eden kişi, bir kaç gün önce başka bir Honda'cıya da araba teslim ettiğini iddia etti, doğruluğunu bilemiyorum; umarım kronik bir sorun değildir de diğer Honda Civic sahipleri uykusuz kalmaz; ancak ben ciddi bir şekilde arabadan soğudum.

CVT Şanzımanda tork konvertörü var mıydı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...