İçeriğe Yönlendir

2022 Honda Civic VTEC Turbo ECO Elegance Yolda Kaldı

Gökhan Tuna

Recommended Posts

Çağlar Bayur

gider , geçmiş olsun onun tamiri var ama servilser yapmaz

vesile ile 135bin TL derken?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

cvt tork konvetörlü bir şanzımandır. 

geçmiş olsun.

honda'nın yolu yol değil arkadaşlar. birinin bir şey demesi lazım bunlara :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

Komple sanziman mi bozukmus? Cok sacma bence.

yok bee, çözemediler. sahibi baskı kurunca da değiştirelim bari dediler. cvt şanzıman totalde kaç parça ki çözülmez bir şey olsun. sanayiye verseler 2 saatte çözülür. bir de şanzıman yok demişler. araba da üretilmiyor fabrikada herhalde. şanzıman yok ne demek. mercedes gibi 6 ay deyip 10 günde getirirler bence

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Mert Gülkokan yazdı:

Boyası dökülüyor cvt rulmanı gidiyor saatli bomba

Boyası dökülen bir önceki kasa. Onun şanzımanı taş gibi ya. 2022 fe1 diye tabir edilen turbo lpgli modeller sıkıntılı. Şu an Civic olarak alınabilecek en makul araba 2018 haziran sonrası çıkan fc5 kasalar. 2018 ikinci yarıdan sonra boya ve sac kalitesinde artış var. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

cvt şanzıman totalde kaç parça ki çözülmez bir şey olsun.

ss aldım

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
Emrah Altun yazdı:

CVT Şanzımanda tork konvertörü var mıydı?

İnanın ki bilmiyorum, burada cevaplarlar diye düşünüyordum ki, cevabı gelmiş :-)

Çağlar Bayur yazdı:

gider , geçmiş olsun onun tamiri var ama servilser yapmaz

vesile ile 135bin TL derken?

Çağlar Abi, parçanın fiyatı vs bu rakammış, garanti kapsamında Honda yapacak.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

yok bee, çözemediler. sahibi baskı kurunca da değiştirelim bari dediler. cvt şanzıman totalde kaç parça ki çözülmez bir şey olsun. sanayiye verseler 2 saatte çözülür. bir de şanzıman yok demişler. araba da üretilmiyor fabrikada herhalde. şanzıman yok ne demek. mercedes gibi 6 ay deyip 10 günde getirirler bence

Ben de açıkçası anlayamadım, yedek parça bulundurmak zorundalar sonuçta.

Doğan Arşiray yazdı:

Komple sanziman mi bozukmus? Cok sacma bence.

Bence de, hem de 7 aylık bir arabada. Ancak vites değişimde çıkan ses ve yaşadığım hissiyat oldukça kötüydü.

Mert Gülkokan yazdı:

Jazz grubunda bir muhabbet geçti bana cevap olarak yazdılar

Mert Gülkokan cvt baslibasina bir kavrama turudur zaten. Tork konvertorude ayri bir kavra turudur, baski balatada ayri bir kavra turudur.
Cvt icindeki tork konvertoru kavrama yapmak icin degil kilit mekanizmasi gorsun diye, tork konvertoru gibi basinc yaratamaz. Cok kucuktur zaten cvt icindeki konvertor.
Baski balata olmama konusunda ise haklisiniz, yoktur.

Diğer sorun çıkaran acaba hangisi tüplü ve tüpsüz mü 2 aracın da şanzımanları birbirinden farklı diyorlar

Benimkiyle aynı model olduğunu ifade etti, yani tüplü ve öfkeli :-). Söyledğinizi ben de okudum bir kaç yerde. Eşimin şirketinde aynı anda alınmış bir tane daha FE1 var; muhtemelen bizimki tamir olduğunda elden çıkaracaklardır diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

135bin de kaldım ben :crazy: komple şanzıman mı? sade tork konv. mü?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

tork konvertörü bozulmaz ki. En fazla yıla bağlı yağ kaçırır. 

araba garantili olmasa ve servis bakımlı olsa muhtemelen şöyle derlerdi; şanzıman değişecek. 135 bin lira. Ama iyi niyet garantsinden size 20.000 lira olur. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

tork konvertörü bozulmaz ki. En fazla yıla bağlı yağ kaçırır. 

araba garantili olmasa ve servis bakımlı olsa muhtemelen şöyle derlerdi; şanzıman değişecek. 135 bin lira. Ama iyi niyet garantsinden size 20.000 lira olur. 

Bedava :crazy:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Tork konvertör tamburu gibi bişi vardi. O yalan olurdu volan gibi bisi diil mi sonuçta 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

e hani cvt bozulmazdı, uzun ömürlüydü...

honda bir şeyler deniyor :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

tork konvertörü bozulmaz ki.

sanayilerde sadece tork konv rektifiyesiiçin tükkanlar var, kokoreç mi satıyor bu adamlar?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

sanayilerde sadece tork konv rektifiyesiiçin tükkanlar var, kokoreç mi satıyor bu adamlar?

Sadece konvertör yapmıyordur, aç kalır öyle. Benim getz’in konvertörünü açmıştu usta. İçinde çok az parça var. Bozulsa bile kolaydır tamiri. Çok km yapmak lazım bozulması için

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bozulsa bile kolaydır tamiri.

kolaylık izafi, ipone da çok kolay bir cihaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

hiç affetmem, hazırım himalaya everest dinlemem, kaçan Zondaların şansı yok, kementlerim :)

bunlar naylonmuş abi 😁

D55948AC-3026-4E63-8B35-A982FCF75C48.jpeg

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay Başaran yazdı:

En önce de edc

edc evet, bendeki değil çünki edc değil, benimki en sağlam dct lerden, ama tadacak tabii fakat basitçe halledilecek, hatta ben bile yaparım çok basit yapısı var :p

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

edc evet, bendeki değil çünki edc değil, benimki en sağlam dct lerden, ama tadacak tabii fakat basitçe halledilecek, hatta ben bile yaparım çok basit yapısı var :p

Mack şaftı değişmeye benzemez bu :P

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

2018 ya da 2019 da sanırım yine forumda 40 bin gibi bir fiyat okumuştum. 135 bin o günden bu güne ucuz kalmış :) Geçmiş olsun.

Çağlar Bayur yazdı:

DSG ciler toplansın mı abi?

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Cihangiroğlu yazdı:

her oto şanzıman tamiri tadacaktır :)

ve akıllı vidayı

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Gökhan Tuna yazdı:

Kıymetli Dostlar,

Bugün 10 iş günü geçmeden yazdığım mail sayesinde Opel Grandland ikame aracımı aldım (Zeplin Car'dan sağladılar)

Servis, şanzıman ve tork konvertörü falan gitmiş dedi, 135K civarı bir masrafmış, "sendendir bu" dedim, "benden abi" dedi.. 

İşin kötü tarafı, gerekli yedek parça (şanzıman olunca yedek parça demek komik geldi) Türkiye'yi bırakın, Honda TR'ın bağlı olduğu Belçika'da bile yokmuş. Klasik "ne zaman geleceğini bilmiyoruz, gelince 1 günlük iş" diyorlar.

Yani macera daha bitmedi, yeni başlıyor; ancak Zeplin'den bana aracı teslim eden kişi, bir kaç gün önce başka bir Honda'cıya da araba teslim ettiğini iddia etti, doğruluğunu bilemiyorum; umarım kronik bir sorun değildir de diğer Honda Civic sahipleri uykusuz kalmaz; ancak ben ciddi bir şekilde arabadan soğudum.

Geçmiş olsun, ya çok basit çıkar ya da şanzıman bile değişebilir yazmıştım. Honda'da garip işler oluyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...