İçeriğe Yönlendir

Formula 1 2023 Sezonu ve Haberler

Sani Gerşon

Recommended Posts

Fırat Önal

Sebebini tam bilmiyorum ama bu sezondan pek zevk almadım.  Geçen sezon daha iyiydi bence. Belki bunda Verstapen 'in domine etmesi olabilir.  Şimdiden özledim..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yarış takvimini de açıklamışlar. Tahmin edin kim yok..

Date Grand Prix Venue
February 23-25 Pre-season testing Sakhir
March 5 Bahrain Sakhir
March 19 Saudi Arabia Jeddah
April 2 Australia Melbourne
April 16 China Shanghai
April 30 Azerbaijan Baku
May 7 Miami Miami
May 21 Emilia Romagna Imola
May 28 Monaco Monaco
June 4 Spain Barcelona
June 18 Canada Montreal
July 2 Austria Spielberg
July 9 United Kingdom Silverstone
July 23 Hungary Budapest
July 30 Belgium Spa
August 27 Netherlands Zandvoort
September 3 Italy Monza
September 17 Singapore Singapore
September 24 Japan Suzuka
October 8 Qatar Lusail
October 22 USA Austin
October 29 Mexico Mexico City
November 5 Brazil Sao Paulo
November 18 Las Vegas Las Vegas*
November 26 Abu Dhabi Yas Marina
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Süleyman Can yazdı:

w14 ile hamido reyiz koltuğu yeni sezonda geri alır. 

Hava alıklarını değiştirseler bile kafadan 2-3 yarış fark atar Hamilton :D 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

müzmin yokuz, en keyifli pistt te bizde

Formula1'in youtube kanalında her yarış sonrası yaklaşık 7dk'lık özet video yayınlanır.

2020'de sadece Türkiye pistinde 20dk'lık özet yayınladılar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Sani Gerşon yazdı:

Formula1'in youtube kanalında her yarış sonrası yaklaşık 7dk'lık özet video yayınlanır.

Efbir bizi kıskaniyür

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)

F1 dahil olmamamızın nedeni katılım ücretini ödemememiz yada ödemek istemememiz olabilirmi ? 

Geçtiğimiz 2022 sezonu için 55 Milyon Dolar ödeyenlerden bahsedilmiş.Ülke Reklamı gelen turist gibi getirileri açısından bakılabilecek olsada bana göre bu şartlarda çok büyük paralar.

https://www.google.com/amp/s/tr.motorsport.com/f1/news/hangi-pist-f1e-ne-kadar-oduyor/7587461/amp/

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Ferrari üstüste çuvallamaya başladığında sinirlerime hakim olmak adına izlemeyi bıraktım.

Hatta yarış hafta sonlarında F1 2021 de ayni pistte ben de yarış yapardım onu da bıraktım.

Neyse ki bu sezonu da kanser olmanın eşiğinden dönerek sezonu kapattım.

Seneye ya nasip.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Takımlarda bir kaç pilot değişikliği ve yeni eklenen bir kaç pist oldu bakalım nasıl bir sezon olacak....

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

yapılan değişikliklerin ayarını araçlarına en uygun ayarlayabilen takımlar yarışları domine etti,hal böyleyken yarışı kim kazanır? süpriz olmuyor ama seyir zevki kalmıyor,plotaj ikinci planda kalıyor,kötü aracı en iyi pilot yukarı taşıması zor,yıllarca merso şimdilerde redbull bu işin kaymağını yediler bakalım 2023te nolcegh....

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Hulkenbergim geri dönmüş, İnşallah bu sezon ARTIK bir podyum görür de F1 dünyası rahat bir nefes alır:

Nicolas "Nico" Hülkenberg yarış pilotu. F1 tarihinde podyuma çıkmadan en çok yarışa katılan pilottur. 2023 sezonu için Haas F1 team ile anlaşmaya varmıştır. Vikipedi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma

Vettel abim olmayınca çok keyif alamayacağım organizasyon. Ayrıca ricciardo kardeşim red bull için yedek pilot olmuş. insan kendine bunu yapmamalı. 

Önder Özcan yazdı:

Haas F1 team

son yarışta mick schumiye telsizden donut yapma demiş. niye demiş anlamak mümkün değil. zaten ayrılıyor ekipten.

alonso reis alpine takım aracı 1.5 dci ile 10 kez motor arızası yaşadığı sezon sonrası bakalım aston martin takımın aracı olan traktör ile neler yapacak. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Murat Azalma yazdı:

Ayrıca ricciardo kardeşim red bull için yedek pilot olmuş. insan kendine bunu yapmamalı.

Her gittiği takımda 1. pilot olmaya kalktı. Öyle bir yeteneği yok. Yetmediği gibi, 1. pilotla da sürekli sorunlar yaşadı. Bunu kabullenmediği için 2023'te koltuk bulamadı.

Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Sani Gerşon yazdı:

Her gittiği takımda 1. pilot olmaya kalktı. Öyle bir yeteneği yok. Yetmediği gibi, 1. pilotla da sürekli sorunlar yaşadı. Bunu kabullenmediği için 2023'te koltuk bulamadı.

Redbulda yarışırken baküde max ile kaza yaptı. takım maxı kolladığı için geride kaldı. bence yetenekli. 2.pilot kurban edilmesi redbulda gelenek. son yarış öncesi checo da 2.lik için yol istedi. max vermedi. suç max versatepenin bence

Yorum bağlantısı
Yunus Gökhan Ay
Sani Gerşon yazdı:

Uzatılmış versiyon, bazı pistler için mevcut, normali 7 dk ..Türkiyeye özel değil..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Murat Azalma yazdı:

Redbulda yarışırken baküde max ile kaza yaptı. takım maxı kolladığı için geride kaldı. bence yetenekli. 2.pilot kurban edilmesi redbulda gelenek. son yarış öncesi checo da 2.lik için yol istedi. max vermedi. suç max versatepenin bence

Redbull özelinde düşünmeyin. Renault ve McLaren'da da maalesef başarılı olamadı. Denedi çokça ama totalde hep ikinci pilot kalitesinde bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Sani Gerşon yazdı:

Redbull özelinde düşünmeyin. Renault ve McLaren'da da maalesef başarılı olamadı. Denedi çokça ama totalde hep ikinci pilot kalitesinde bence.

Bi Latifi değil tabi.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

F1’in komple elden geçmesi lazım. DRS geçişleri çok fazla kolaylaştırdı. Geçiş mücadelesini öldürdüler. 

Takımları fazla kayırınca ipi ellerinden kaçırdılar. Geçen sene Hamilton’un  Max’i öldürme teşebbüsüne dönüşen temasına 10 sn ceza verilmesi, son yarıştaki son turdaki esnetme karar, geçmişte Mercedesin kaçak testlerine, bu sene Redbullun limit aşımına idareten verilen cezalar filan. 

Bu da yetmezmiş gibi Binotto gibilerin kendi takımlarına sıkması da işin cabası. Neyse Binottonun yapamadığını Max yaptı da Leclerc 2nci oldu. 

Allahtan Alonso ile Vettel vardı da renk geldi bu seneye. Bakalım neler olacak önümüzdeki sene. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...