İçeriğe Yönlendir

Formula 1 2023 Sezonu ve Haberler

Sani Gerşon

Recommended Posts

Önder Özcan
Yurdaer Elay yazdı:

Alonso'nun hatası çok acemiceydi..

Aynen, Alonso'sun ve gridde duracağın yeri tutturamıyorsun. Umursamazlıktan mı acaba?

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Önder Özcan yazdı:

Aynen, Alonso'sun ve gridde duracağın yeri tutturamıyorsun. Umursamazlıktan mı acaba?

Bence heyecandan.. Eskiden araçlar çapraz bile duruyorlardı. Kural yeni gelmiş sanırım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Yurdaer Elay yazdı:

Bence heyecandan.. Eskiden araçlar çapraz bile duruyorlardı. Kural yeni gelmiş sanırım.

Grid kuralı çok uzun zamandır var. 1973 ilk çıkış tarihi. Standart hale getirilmesi en son 93 yılı. 20 sene içinde grid sayısı, aralığı, genişliği vs belirlenmiş.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Öner Kurukuz

Rezil bir yarışı daha bitirdik.

Saçma Fia kararlarına mı yanayım, Ferrari'nin her şartta batırmayı becermesine mi yanayım, Hulkenberg'in elindeki ilk podyumun gitmesine mi yanayım bilemedim.

Redbul başka bir seviyede. Sondan başlasa bile en kötü 2. olur Verstappen.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hulkenberg yarış boyu herkesi engelledi komple son sıraya atardım , sainz ın uyanıklığı elinde patladı, tekrar tekrar start vermeleri saçmaydı 20 miyon dolarlık hasar vardır herhalde iyi ki kaskoları yok acentanın bıyıkları beyazlardı

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Öner Kurukuz yazdı:

Rezil bir yarışı daha bitirdik.

Saçma Fia kararlarına mı yanayım, Ferrari'nin her şartta batırmayı becermesine mi yanayım, Hulkenberg'in elindeki ilk podyumun gitmesine mi yanayım bilemedim.

Redbul başka bir seviyede. Sondan başlasa bile en kötü 2. olur Verstappen.

Bence çok güzel bir yarıştı, Ferrari taraftarı olarak baksam ben de beğenmezdim sanırım :) Leclerce tabi ki tüm yarışseverler üzülmüştür. Ben çok üzüldüm, daha tur atmadan yarış dışı kalmak HEPSİ için çok üzücü. Boşa giden onca emek- umut..

Alonso istikrarlı, Hamilton aşama kaydetmiş.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

durarak start lar heyecan verdi bence, 

ancak en sonunda kaza sonucu 11. sıraya gerileyen Alonso yu 3. sıradan başlatma kararı alıp aynı anda da 57. turu atılmış kabul etme ciddi bir tezat.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Ahmet Çankaya yazdı:

durarak start lar heyecan verdi bence, 

ancak en sonunda kaza sonucu 11. sıraya gerileyen Alonso yu 3. sıradan başlatma kararı alıp aynı anda da 57. turu atılmış kabul etme ciddi bir tezat.

Anlatmaya çalıştığım olay oydu.

Heyecan gelsin diye saçma kararlar aldılar. Durarak start her zaman heyecan getirir ama start sonrası olaylarin yönetimi kötüydü.

İki alpin için yarışı öldürdüler mesela.

Onlar kaza yaptığıyla kaldı.

Eğer sıralamayı start anına geri alıyorsan turu da geri al, niye sc arkasında bitiriyorsun. Ya da zaten tek tur var ve sc arkasında bitireceksen  neden piste çıkarıp boş yere bir tur attırıyorsun?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Bu arada 2022 aracı ile (oyunu ile) 1.21.853 yapabildim sıralamada. 

Adamlar 1.16 ya kadar indiler.

Ya 2023 aracı 2022 den daha hızlı (gerçi 4 drs alanı olmasının da etkisi var, 2022 de 2 drs alani vardı.) Ya da ben bu pistte çok iyi değilim 😄😄

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Öner Kurukuz yazdı:

Bu arada 2022 aracı ile (oyunu ile) 1.21.853 yapabildim sıralamada. 

Adamlar 1.16 ya kadar indiler.

Ya 2023 aracı 2022 den daha hızlı (gerçi 4 drs alanı olmasının da etkisi var, 2022 de 2 drs alani vardı.) Ya da ben bu pistte çok iyi değilim 😄😄

Redbull gerçekten çok hızlı.

Her bir DRS araca yaklaşık 20km ekliyor hızına. Onun da etkisini düşünelim :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2011 oyun versiyonunda her türlü daha hızlı dönülebiliyordu daha gerçeğe yaklaştırmışlar ise

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Önder Özcan

Çıktığımız haftasonu Azerbeycanda sprintli yarış haftasıydı. Cuma günü antrenmandan sonra, pazar yapılacak Grand Prix için sıralama turları koşuldu. Burada Leclerc pazar günü için Pole pozisyonunu aldı. Cumartesi ise sabah yapılan sprint yarışın sıralamasını belirleyecek turlarda Perez ilk sırayı kazandı ve öğleden sonra sprint yarışa lider başladı ve lider olarak bitirdi. Lec ikinci, Vers üçüncü oldular.

Pazar günkü asıl yarışta Leclerc poleden başladı fakat Verstappen 3. turda liderliği ele geçirdi. 6. turda da Perez Leclerci geçti ve Red Bullar 1-2 oldu. Bir kaç tur sonra Verstappenin şanssız pit zamanlaması ile liderliğe yükselen Perez yarışı da kazanmasını bildi.

1-Perez

2-Verstappen

3-Leclerc

Aston Martinle Fernando alonsonun istikrarlı mücadelesi devam ediyor.

4-Alonso

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Russel'ın 2. dönüşte Vers'in aracına çarpıp zarar vermesi ve ceza almaması gerçekten şaşırtıcı. Kırık sidepot'a rağmen vers güzel turlar attı.

Hamilton iyice siliniyor. Russel artık net 1. pilot olduğunu kanıtladı takımda.

Ferrari'ler araçlarını geliştirmelerine rağmen hala Redbull'lara yanaşamıyorlar.

Alonso'nun müthiş performansı yetmiyormuş gibi, takım arkadaşına da yol gösteriyor. Hoş, taktik verdikten hemen sonra duvarla buluştu stroll ama olsun :)

Tsunoda'nın sprint'te yengeç hareketini de unutmayacağız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sani Gerşon

21 Mayıs'ta yapılacak olan İtalya Imola GP'si, bölgede yaşanan sel felakti sebebiyle ertelendiği açıklandı. İleri bir tarihte GP'nin koşulacağı belirtiliyor. Şu an için bir tarih belirtilmedi.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Sani Gerşon yazdı:

21 Mayıs'ta yapılacak olan İtalya Imola GP'si, bölgede yaşanan sel felakti sebebiyle ertelendiği açıklandı. İleri bir tarihte GP'nin koşulacağı belirtiliyor. Şu an için bir tarih belirtilmedi.

CAT.jpg.62139bebffe751cf61cbedf3e78da2e0.jpg

KIZGIN.jpg.2c9327d93f7a3adbcbf81cb621a1757a.jpg

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Tüh, o kadar da hazırlanmıştım...

Günlerdir antrenman yapıyordum. Kendimi hazır hissediyordum, guzel ayarlar da bulmuştum. Yazık oldu. 😄

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Öner Kurukuz

İspanya GP ye son yarım saat.

Pistte değişiklik yapmışlar ve pist 6 sn civarı hızlanmış.

13. virajdan sonraki şikanı iptal etmişler.  Aşağıdaki resimde 14. viraj olan şikan iptal, 13. virajdan sonraki gri düzlük alandan direk 15. viraja bağlamışlar.

1920px-Formula1_Circuit_Catalunya_2021.s

Geçen senenin pole turu Leclerc'e aitti ve 1.18 atmışlardı.

Dün Verstappen 1.12 attı pistin yeni hali ile.

Ben de F1-2022  ile 1.22 den daha iyi tur atamadım.

Yeni pistte de olsun olsun 1.15 veya 1.16 atarım gibi geliyor.

Ferrariler her zamanki gibi yüzümüzü kara çıkarmadılar.

Bu sıralamada da batırmayı bildiler. Şimdi yarışta da batırırlar, tam olur.

İnşallah yağmur yağar da bi heyecan olur. Ama hava durumu da pek yağacak gibi görünmüyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sıralamada , sıralanmadan bile drift atan dışa taşan boldu, İspanya yemekleri baş döndürüyor olaiblir,

vesile ile portekizde olsam geçen hafta 80 avroya monacoya trenle gidip marinadan formula seyretmiştekn 1 hafta sonra İSpanya geçip duble yapmak vardı motorspor keyfini

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Duble podyum sonrası Toto mikrofonlara gülümseyerek konuşuyor.. hadi bakalım :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sainz da pitle kavga etmeden duramıyor, ama bence yine haklı idi o lastik değişiminde H takılması garip oldu alonso eski toprak olduğunu muhteşem geçişleri ile gösterdi, bottas ne hallere düşmüş iyi elemandı takım çalışmasına uygun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çekişmeli bir yarıştı. Leclerc'in sorunu ne anlamadım. Bu kadar geri olmamalıydı. 

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Başta DRS iptali, akabinde manuel şanzımana dönüş olsa ve pilotajın öne çıktığı keyifli yarışlar izlesek keşke.. Araçlar tren rayında ilerliyormuş gibi gidiyor artık.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Çekişmeli bir yarıştı. Leclerc'in sorunu ne anlamadım. Bu kadar geri olmamalıydı. 

takım bişi deniyordur yani herşey olablir , bottası bile beceriksiz bir capon için feda ediyorlar falan

Yurdaer Elay yazdı:

Başta DRS iptali, akabinde manuel şanzımana dönüş olsa ve pilotajın öne çıktığı keyifli yarışlar izlesek keşke.. Araçlar tren rayında ilerliyormuş gibi gidiyor artık.

bu gidişle yakında Aİ sürecek arabaları, pilotlar da sanal gözlükle pitte oturacak

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...