İçeriğe Yönlendir

Formula 1 2023 Sezonu ve Haberler

Sani Gerşon

Recommended Posts

Yurdaer Elay
Sani Gerşon yazdı:

Redbull özelinde düşünmeyin. Renault ve McLaren'da da maalesef başarılı olamadı. Denedi çokça ama totalde hep ikinci pilot kalitesinde bence.

Bence de değil.. Sempatik bal porsuğu gibi dolanıp duruyor ortalıkta. Leclerc'de de o potansiyel yok.

Diğer taraftan, sevmesem de Max'i takdir ediyorum. Hiçbir şey adamın umurunda değil ve konsantre bir şekilde kendi tarihini yazmaya devam ediyor. Takım emri vs vız gelir böyle adamlara. Checo röportajlarında ılımlı bir hava yansıtsa da, gelecek yıl Max takım arkadaşının desteğini alabilecek mi bakalım ihtiyaç durumunda :)  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Yurdaer Elay yazdı:

Leclerc'de de o potansiyel yok.

Buna tam olarak katılmıyorum. Leclerc bu sene çok DNF gördü. Olmasaydı net olarak 1. pilot olduğunu kanıtlardı bence.

Ancak bu Sainz kötü demek değil.

Misal, şu an Russel'a bile yarışmak serbest komutunu verdiler Ham'e karşı. Kötü pilot mu, hayır, 2. pilot mu evet. 1. olur mu? Bence o potansiyel var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
Murat Sahın yazdı:

Şumiden sonra izleyemiyorum, oysa kaçırmazdım hiç

2005 ten sonra ben de bırakmıştım, 2021 itibariyle başladım tekrar izlemeye, açıkcası drs sistemi yapay geçişe olanak verse de zevkli hale getirmiş yarışları, eskiden tren gibi giden araçları izlediğimiz yarışlar çok fazlaydı. Tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Yurdaer Elay yazdı:

gelecek yıl Max takım arkadaşının desteğini alabilecek mi bakalım ihtiyaç durumunda

Max kendi başarısı uğruna herşeyi göze alabilir bir pilot. checo ilk açıklamda konuştuğu ile sonra yaptığı konuşma arasında fark vardı. muhtemelen takım patronu horner baskı yaptı. bu senaryo hamilton ile memur bottas arasında yaşanmıştı 21 yılında. 

Murat Sahın yazdı:

Şumiden sonra izleyemiyorum, oysa kaçırmazdım hiç

şumi bir dönem taşıdır f1 de. fakat v12 v10 v8 derken v6 hybridlere kadar motor değişince , fazla izleyici kaybetti. eski tadı yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Murat Azalma yazdı:

Max kendi başarısı uğruna herşeyi göze alabilir bir pilot. checo ilk açıklamda konuştuğu ile sonra yaptığı konuşma arasında fark vardı. muhtemelen takım patronu horner baskı yaptı. bu senaryo hamilton ile memur bottas arasında yaşanmıştı 21 yılında. 

şumi bir dönem taşıdır f1 de. fakat v12 v10 v8 derken v6 hybridlere kadar motor değişince , fazla izleyici kaybetti. eski tadı yok.

Kazandıkları paraları düşünürsek mantığı ön plana çıkmıştır kesin. Genel olarak zaten uyumlu ve ılımlı bir profil. Ama işte o an geldiğinde ve şunu yap dediklerinde içindeki intikam meleği fısıldar mı göreceğiz. Bottas da takıma ve Hamilton'a kızıp bir yarışta hava koridoru sağlayarak Verstappen'e pol pozisyon kazandırmıştı. Adam artık nasıl bunaldıysa yeter artık dedi :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Yurdaer Elay yazdı:

Adam artık nasıl bunaldıysa yeter artık dedi :) 

sonra alfa da ismi dahil unutuldu. 

Yurdaer Elay yazdı:

Genel olarak zaten uyumlu ve ılımlı bir profil.

meksika savunma bakanı :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Murat Azalma yazdı:

sonra alfa da ismi dahil unutuldu. 

Bottas aslında çok iyi pilot. Şansına, Alfa kötü araba...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Murat Azalma yazdı:

Katılmıyorum. Her geçen gün izleyici sayısı artıyor diye biliyorum. Kaybettiklerinin fazlası gelmiştir. Her hafta sonu da Serhan Acar seyirci rekoru kırıldı diye belirtiyor. Tadı yok dersek olmaz, eskinin tadı başkaydı bunun tadı başka :)

Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Önder Özcan yazdı:

eskinin tadı başkaydı bunun tadı başka

Aslında kastım bu idi abi. seyirci profili çok değişti. o sebeple fazla izleyici kaybetti dedim. mutlaka fazlasıyla seyirci kazanmıştır. eskiden gerçek yetenekleri güçlü ama kontrolü zor arabaları sürdüğü yarışları izlerdik. şimdi güvenlik aracının bile sanalı var :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Bana göre değişimi gereken ilk kural geçiş esnasında öndeki aracın 1 defa yön değiştirebiliyor olması bu kural eskiden izlediğimiz geçiş mücadelelerini resmen yok etti.Sürekli yön değiştiren araçlar temas ve Pilot Refleksleri izlerdik en iyi yarış sonu aksiyon videolarıda onlardan çıkardı.

https://www.formula1.com/en/latest/video.classic-overtake-hakkinen-battles-schumacher-at-spa-2000.1687523490564842872.html

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Aytac Sakal yazdı:

Binotto çok evvel istifa etmiş aslında. Yeni kabul görmüş.

Redbull şampiyon olmadan 9 sene Horner ile bekledi. Bence hata yaptılar.

Ahmet Çankaya yazdı:

Binotto yerine Vettel gelirmi:crazy:

Keşke :) 

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Sani Gerşon yazdı:

Binotto çok evvel istifa etmiş aslında. Yeni kabul görmüş.

Redbull şampiyon olmadan 9 sene Horner ile bekledi. Bence hata yaptılar.

Keşke :) 

Binotto Ferraride geçmişi olan Tecrübeli bir Teknik Elemandı Teknik Eleman deyimini bilinçli kullandım.Kendisi çok eleştiri alıyordu ancak tamamen kendi düşüncem haksızlık yapılıyordu.Belki katılmayan Arkadaşlar olacaktır ancak Ferrarinin Pilotları daha iyi olmalıydı takımda daha az hata yapmalıydı.

Ferraride olmak çok zor Mental olarak çok sağlam olmalısınız.

Alfanın Patronu Vasseur adı geçiyor iyi seçim diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Aytac Sakal
Aytac Sakal yazdı:

Binotto Ferraride geçmişi olan Tecrübeli bir Teknik Elemandı Teknik Eleman deyimini bilinçli kullandım.Kendisi çok eleştiri alıyordu ancak tamamen kendi düşüncem haksızlık yapılıyordu.Belki katılmayan Arkadaşlar olacaktır ancak Ferrarinin Pilotları daha iyi olmalıydı takımda daha az hata yapmalıydı.

Ferraride olmak çok zor Mental olarak çok sağlam olmalısınız.

Alfanın Patronu Vasseur adı geçiyor iyi seçim diye düşünüyorum.

Ferrarinin yeni Patronu Vasseur.Leclerc olumlu yansıyacaktır.

https://tr.motorsport.com/f1/news/resmi-ferrarinin-yeni-takim-patronu-vasseur-oldu/10410805/

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sadece Ferrari değil, Alfa ve McLaren'da da patronlar değişti. İnşallah hepsine hayırlı olur.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Yurdaer Elay

Takımları değerlendirmek için belki daha çok erken ama ilk 2 yarış bana pek heyecanlı gelmedi nedense. Red Bull yine sezonu domine edecek gibi görünüyor. Ferrari'ye yeni takım direktörünün gelmesi bi tık heyecan katmış olsa da talihsizlik peşlerini bırakmadı. Alonso'nun 2 yarışta da podyuma çıkması güzeldi. Doğru bir seçim yapmış gibi görünüyor. Çaylak Piastri ise Lando'ya kolay lokma değilim diye mesajını verdi.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Haftasonu Alonsonun üçüncülük gitti geri geldi. Adam podyuma çıktı, madalyayı aldı, şampanyayı (gazoz da olabilir) patlattı, sonra ver onları geri dediler. Daha sonra da pardon pardon verme dediler. Bu sene komiklikler çok erken başladı.

WhatsApp Görsel 2023-03-21 saat 09.26.34.jpg

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Koskoca McLaren'ın Williams'larla aynı yerde olması gerçekten düşündürücü. Çok yazık.

Ferrari yine hızlanamıyor.

Hamilton Redbull'lar için "bizim en hızlı dönemimizden bile hızlılar" dedi. Yarışmıyor bile onlarla. Şampiyon belli, üçüncü kim olacak ona bakmak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Sani Gerşon yazdı:

Koskoca McLaren'ın Williams'larla aynı yerde olması gerçekten düşündürücü. Çok yazık.

Ferrari yine hızlanamıyor.

Hamilton Redbull'lar için "bizim en hızlı dönemimizden bile hızlılar" dedi. Yarışmıyor bile onlarla. Şampiyon belli, üçüncü kim olacak ona bakmak lazım.

Hamilton efendi geçsin o işi.

Kendilerinin en hızlı döneminde milletten 1 saniye hızlıydılar, belli olmasın diye yeri geldi yavaş turlar attılar.

Kaç kez tv de tur zamanları gördük. Bitik lastikle en hızlı turları attıklarını da unutmadık. Kendisi şampiyon olduğunda araç en hizli değildi, Redbull olunca "en hızlı araçtalar" ... Yemezler.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Öner Kurukuz yazdı:

Hamilton efendi geçsin o işi.

Kendilerinin en hızlı döneminde milletten 1 saniye hızlıydılar, belli olmasın diye yeri geldi yavaş turlar attılar.

Kaç kez tv de tur zamanları gördük. Bitik lastikle en hızlı turları attıklarını da unutmadık. Kendisi şampiyon olduğunda araç en hizli değildi, Redbull olunca "en hızlı araçtalar" ... Yemezler.

Hamiltonun ağlamaları, RedBull un bu seneki en hızlı araç olması gerçeğini değiştirmez ki.

Ayrıca Vettel emekli olarak F1 camiasına ne kadar büyük bir iyilik yapmış yeni anlaşılıyor. :)

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Sani Gerşon yazdı:

Leclerc der ki; Red Bull, they are on another planet :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Önder Özcan yazdı:

Haftasonu Alonsonun üçüncülük gitti geri geldi. Adam podyuma çıktı, madalyayı aldı, şampanyayı (gazoz da olabilir) patlattı, sonra ver onları geri dediler. Daha sonra da pardon pardon verme dediler. Bu sene komiklikler çok erken başladı.

Alonso'nun hatası çok acemiceydi.. kural varsa uymak gerek. Pitteki olay ise hakemleri ve F1 camiasını allak bullak etti. Süre dolmadan krikonun araca değmemesi gerekiyormuş vs. Aston Martin yetkilileri geçmiş dönemde benzer şeyler olduğunu ama ceza verilmediğini bir dilekçeyle bildirmiş ve itiraz etmişler. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...