İçeriğe Yönlendir

Kırmızı Işıkta Geçmek Ağır Kusur Mu?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Doğan Arşiray
Baha Kanberoğlu yazdı:

Yeşilden kırmızıya hızlı dönme durumu oluyor ama her kırmızı ışığa yaklaşırken de hız düşürmemiz gerektiğini söyleyen tabelalar oluyor. Aniden ışığı dönme işi bizim trafiğe bakışımız kaynaklı.

İsviçre'de kırmızıyı göre göre geçen adamı psikoloğa yolladıklarını biliyorum. Sen göre göre geçtiğine göre bir sıkıntın olmalı diye. Bizde cezalar yüksek ama uygulamalar hafif. 

Bu ülkede kapalı mekanda sigara içilmesi büyük oranda cart diye kesildiyse trafik kurallarına uyulmasının sağlanması da cart diye sağlanabilir. 

neredeyse her kafede yine sigara içiliyor. denetim ve ceza şart.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Zaten öyle yanıyordur. Sağa dönüşün yeşili yok ki. 

ankara da yeşil yanıp sönen ok vardı. şimdi hepsini kırmızı yanıp sönene çevirdiler. niyeyese.

şimdi yanıp sönüyorsa kontrolsüz, hiç yanmıyorsa kontröllü dönüyoruz :D :D angara böyle.

şaka bir tarafa o dönülmez ışığı varsa ve ışık "geç" diyorsa dönülür mevzusunda da şöyel bir salaklık oluyor. kırmızı yanıyor bekliyorsun, dön ışığı yanınca trafik duruyorsa da dönmeye başlayıp bu sefer aniden yanmaya başlayan yaya geçidi var kırmızısına tkaılıp duruyorsun. arkada 6 7 araba birikiyor. yine dönememiş oluyorlar.  zamanlama bu şekilde saçma sapan olunca, dönülen taraftaki yayaya da kırmızı yanarken sağa dönmek daha güvenli oluyor çünkü arkadan gelip dönüş açık ışığını görüp zaten dönmekte olan, yayaların üzerine araba sürüp yaya geçidinin ortasında durabiliyorlar. bunları kim ayarlıyor birgün dek geleceğim inip dalacağım.

birde zamanlamalı "akıllı" ışıklar var. araba manyetik alanını anlayıp zamanlamayı değiştiriyor. ancak şöyel birşey var olursa arabalar gereğinden yavaş kalkıp aradaki boşuğu uzatırlarsa iki araba geçince trafik yoğunluğu azaldı sanıp yine kırmızı yapıp bir sonraki yola geçiş veriyor. böyle olunca ana yolun açık kalma süresi yan yolların açık klama süresinden kısa oluyor. bunu da programlayanları görünce gidip dalacağım. bir işi yapacaksınız doğru düzgün yazılım yapın bari... mesela İzmir de kameralı akıllı sistem vardı kamera arabaları sayıp ona göre yolu açıyordu.

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Fasılalı yeşil de saçmaymış. Bas geç der gibi. En azından sarı olmalı zaten. 

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

Mehmet abi ozman şöyle bir senaryoda durum sence ne olacak;

karşı taraf kırmızıda geçti ben yeşil yanarken geldi bana vurdu. bende araç kameramdan yeşilde geçtiğimi ibraz ettim. karşı tarafın sigortası sürücüsüne kardeş sen kırmızıda geçmişsin bu durumda ben para ödemesi yapmam karşı araca, sen cebinden öde mi diyecek?

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)

Kırmızı da arkamda ambulans var geç diyor geçtim gittim kaza yaptım. Nasıl ağır kusur olacak bu. İspatta edemiyorum. EDS de yok. Hadi bakalım cenaze namazına. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Serkan Gülderen yazdı:

karşı taraf kırmızıda geçti ben yeşil yanarken geldi bana vurdu. bende araç kameramdan yeşilde geçtiğimi ibraz ettim. karşı tarafın sigortası sürücüsüne kardeş sen kırmızıda geçmişsin bu durumda ben para ödemesi yapmam karşı araca, sen cebinden öde mi diyecek?

Sigorta karşı tarafa ödemeyi yapıyor , sonra araç sahibine rucü ediyor.

Ümit Türk yazdı:

Arkamda ambulans var geç diyor geçtim gittim kaza yaptım. Nasıl ağır kusur olacak bu. İspatta edemiyorum. EDS de yok. Hadi bakalım cenaze namazına. 

Sorumluluk size ait o noktada. Her geç dediğinde geçilmez. Birkaç kez kalabalık bir kavşakta denk geldim , ambulans sürücüsü kontrollü bir şekilde geçin diye anons yapmıştı. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Fasılalı yeşil de saçmaymış.

hiç aşağı ayrancı dan  aştiye gezinti yaptın mı , evrensel kavşak kurlaarına uyarsan bitmişsin

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

hiç aşağı ayrancı dan  aştiye gezinti yaptın mı , evrensel kavşak kurlaarına uyarsan bitmişsin

Yav millet 250 bin km’de fren balatası değişmiyor. Artık ne kadar geriden ayağını gazdan çekiyor kestiremiyorum. Işıklara gelene kadar kırmızı bi tur daha dönüyordur kesin 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ümit Türk yazdı:

Kırmızı da arkamda ambulans var geç diyor geçtim gittim kaza yaptım. Nasıl ağır kusur olacak bu. İspatta edemiyorum. EDS de yok. Hadi bakalım cenaze namazına. 

sıkıntı yok ambulansta kamera var, biri sizi gözetliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Metin Uzunoğlu yazdı:

sıkıntı yok ambulansta kamera var, biri sizi gözetliyor.

O ambulans nereden bulacağım ? 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Serkan Gülderen yazdı:

Demez.. Sana ödeme yapar. Diğer aracın sahibinden geri alır.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Öğrenilmesi en acil konu, birisi kavşak kullanımı, ikincisi ambulansa yol nasıl verilir mevzusu, kimse fermuar sistemini uygula(ya)mıyor.

Bunu en iyi bilenler taksiciler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...