İçeriğe Yönlendir

2017 VW Polo 1.4 TDI

Macit Aliyev

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

karbon clean gerekir mi?

fosil varsa, şart, lakin sanayi bunu sevemz, stopaj öderken yardımı olmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Bir kaç gün önce 2 tane -40 cam suyu aldım Kalwaxtan.  Gelince dedim doldurayım, güzelce doldurdum bi baktım şarıl şarıl akıyor güzelim kalwax.  Ya hortum çıkmıştır yada cam suyu pompası bozulmuştur. Hortuma nasıl ulaşabilirim? Davlumazı illa sökmem mi lazım?

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Macit Aliyev yazdı:

Davlumazı illa sökmem mi lazım?

Davlumbaz yeterli gelirse şahane. Bazı araçlarda tampona kadar sökmek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Macit Aliyev

Bi ustaya götürdüm davlumbazı araladı baktı cam suyu bidonun üst kısımlarında bir yer akıtıyor dedi. Yani farzedelim 3 litre kapasitesi var .200 ml felan alıyor geri kalanı dökülüyor. 

Orijinal parça 1400 tl dedi. 

Bu cam suyu bidonu tamir edilir mi plastik kaynak ile? sağlıklı olur mu?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Macit Aliyev yazdı:

Bu cam suyu bidonu tamir edilir mi plastik kaynak ile? sağlıklı olur mu?

mis gibi olur tamiri gayet mümkün. çatlağın başına sonuna minnak matkapla delik açılır sonra çatlak boyunca sağlam bir epoxi yapıtıcı ile yapıştırılır

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Çağlar Bayur yazdı:

mis gibi olur tamiri gayet mümkün. çatlağın başına sonuna minnak matkapla delik açılır sonra çatlak boyunca sağlam bir epoxi yapıtıcı ile yapıştırılır

Bunu deneyeceğim abi teşekkürler. 

Evde aşağıdakı gibi silikon tabancam var.  Bununla olur mu? olmasa 404 Rapid Epoksi Plastik Çelik Yapıştırıcı alacağım.

4mm7t92.png

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sİlikon tabancası ile olmaz. Epoksi şart.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Bu sabah işe giderken yakıt ışığı yandı, bende tam benzinliğe gidiyordum biraz seri hızlandım ama araç 7.viteste 3-4 kere 2000 devirlerde kararsız gibi gitti geldi ama vites değişmedi. Sonra yakıt aldım devam ettim o arada bir daha olmadı. İşyerine parkettim, baktım gösterge panosu disko oldu. Bir anda ABS /Denge Kontrolu(ESC), sonra Lastik Basınç uyarısı verdi. Daha sonra Start/stop hata.

çok kez yeniden çalıştırdım ama hatalar gitmedi.
Lastiklerde gözle görülür bir inme yok. Problem lastik havasından mıdır yoksa abs ile ilgili mi? 
s6y43nk.jpg jo4aa3l.jpg cpb9cf3.jpg fc9gygp.jpg

6t3k85v.jpg

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

YA kadran sorunu ya da akü bitiyor.

Servet Aydın yazdı:

Batarya gibi. 

İlk çalıştırmada tek seferde çalışıyor araç. Buna rağmen bitmek üzere olabilir mi? 2020 de yetkili serviste aküsü değişmiş. 

tarihinde Macit Aliyev tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kapasitif değeri azaldı ise dengesizlik yapabilir. Çıkartıp dışarıda harici şarj yapıp denemek fayda sağlar. Batarya kusuru var mı aradan çıkmalı

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Servet Aydın yazdı:

Kapasitif değeri azaldı ise dengesizlik yapabilir. Çıkartıp dışarıda harici şarj yapıp denemek fayda sağlar. Batarya kusuru var mı aradan çıkmalı

Herhangi bir akücü ölçer değil mi?

Bunla alakalı mıdır değil midir bilmiyorum ama direksiyonu tam sağa veya sola kırıp döndüğüm zaman sanki sürtme sesi geliyor Acaba bu sürtme Abs kasblosuna mı sürtüyordur ve kablosu kopmuş olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Aradan 3 saat geçtikten sonra tekrar indim araca çalıştırdım bu sefer sadece lastik basınç uyarısı verdi ve yok oldu. tekrar kapattım açtım hiç hata vermedi. Korkutuyorsun beni vw.

tmbk82x.jpg

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)

Bu arada 2 hafta önce geri görüş kamerası taktırmıştım acaba bu aküden fazla enerji çekipte bitirebilir mi?

Tüm etken olabilecek şeyleri açık bir şekilde atlamadan yazmaya çalıştım.

-14.07.2020 tarihinde Akü değişmiş.

-11.02.2021 tarihinde ABS ışığı yanıyor diye servise götürülmüş ve o tarihte de Akü yüklemesi yapılmış.

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Macit Aliyev yazdı:

Aradan 3 saat geçtikten sonra tekrar indim araca çalıştırdım bu sefer sadece lastik basınç uyarısı verdi ve yok oldu. tekrar kapattım açtım hiç hata vermedi. Korkutuyorsun beni vw.

tmbk82x.jpg

Bu çok net akü veya akü elamanları ile ilgili. Önce aküyü kontrol ettirin zaten çok kısa bir işlem. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)
Hacı Şenyurt yazdı:

Bu çok net akü veya akü elamanları ile ilgili. Önce aküyü kontrol ettirin zaten çok kısa bir işlem. 

Servet Aydın yazdı:

Dün akşam ölçtürdüm orta dedi usta. Kötü de diyemem iyi de diyemem dedi. Resimler aşağıdadır. 4lüler açık kalorifer 1 kademe açık ölçüm yaptı. Bazen sol eliyle tuttuğu düğmeyi çevirdiğinde 9,9 da oluyordu. Ölçümden sonra aracı çalıştırdım akü 12 v altında uyarı verdi araba. Değiştireceğim en kısa zamanda aküyü.

Bugun aracı çalıştırdığımda sorun yoktu. Yolda manuele aldım 3000-3500 devirde biraz sürdüm bir anda devir git gel yaptı ve abs arızası sonra lastik basınç uyarısı verdi.

Sormak istediğim hareket halinde devirli kullanımda Akü yeterli olmadığı için olur mu bu gibi şeyler?

Yoksa bu başka bir sorun mu?

7m7vyrg.jpeg aqplzvo.jpeg

Bahadır Taşpolat yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın :nazar:

Teşekkür ederim

Alpay Sumer yazdı:

Hayirli olsun 🧿

Sorun akü gibi 🤔

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Macit Aliyev yazdı:

hareket halinde devirli kullanımda Akü yeterli olmadığı için olur mu bu gibi şeyler?

E tabi, gaza bastıkça daha yüksek voltaj verilmeli sisteme. Akü yetmiyor belli ki. Yolda bırakmadan değiştirin derim.

Start stop varsa devre dışı bırakın bir de.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Benim jetta 2016 model uzerinde orj akusu mevcut. 2 3 aydir stop-start devreye girmiyor. Herhangi bir uyari da yok ekranda. Acaba aku mu bitmeye basladi? Eskiden belirli parametreler olustuktan sonra hemen devreye girerdi...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tevfik Işık yazdı:

Benim jetta 2016 model uzerinde orj akusu mevcut. 2 3 aydir stop-start devreye girmiyor. Herhangi bir uyari da yok ekranda. Acaba aku mu bitmeye basladi? Eskiden belirli parametreler olustuktan sonra hemen devreye girerdi...

Tabi, akü belirli kapasiteye ulaşamazsa ilk işlev dışı kalan şey start stop.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ve seyir halinde şarj yapmıyor tam kapasite olarak. Dışarı alıp iyicene bi şarj yapılsa iyi olacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Servet Aydın yazdı:

Ve seyir halinde şarj yapmıyor tam kapasite olarak. Dışarı alıp iyicene bi şarj yapılsa iyi olacak

Yok abi kurtulmuyor.. Denedim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Yıllar önce emanet bir polo almıştım bu kasa, gittiğim yerde şak diye kaldı, marş basmadı. 
Akü bitmiş :) 

Kırk yılın başı emanet almanın bedelini VW güzelce yaşatmıştı bana :D 

Hayırlı uğurlu olsun hemşerim, güle güle kullan. :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...