İçeriğe Yönlendir

2017 VW Polo 1.4 TDI

Macit Aliyev

Recommended Posts

Erdem Doğan
Macit Aliyev yazdı:

Truckpoint markası. 5500 tl hepsi içinde

Bilinen bir marka. Almanya da yapılıyor. Ancak sahteleri de varmış. Kontrol ettiniz mi?

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Yok kontrol etmedim ama bugun iş dönüşü tekrardan arıza verdi. Şanzıman acil işletmede dedi. Abs lastik start stop arızası verdi. araç gitmedi. Sağa çektim aç kapa yaptım ilerledi.

Yarın ustaya götürcem tekrardan. Yaptırıp satıcam.

Bir daha da vw almam sıfır olmadığı sürece

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

geçmiş olsun kardeş, dsg den uzak dur, kim ne derse desin....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Geçmiş olsun.

VW iyidir candır, sıfır olduğu sürece.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Bugun Doğuş oto balgata götürdüm bıraktım aracı. Yarın güzel haberler vermesini bekleyeceğiz artık :biggrin: Bakalım ne kadar sıkışmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Dün yetkili servis aradı şanzıman mekatroniğinin değişmesi lazım dedi. Aslında arızalı olan mekatronik kartı ama servise sadece kart gelmiyor, komple mekatronikle beraber geliyormuş. Fİyatı 30 bin ama almanyadan çip krizinden dolayı temin edemiyorlar. Gelmesi mayısı bulur dedi. 

Bende dışarda yaptırmayı düşünüyorum. Dışarda sadece mekatronik kart takımasına 17 bin istiyorlar.

Ankarada bu işin ehli daha uyguna yapan var mıdır acaba?

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Benim bulduğum usta 14 sene doğuş otoda çalışmış ve ayrılmış. Ordakıları da tanıyor servisteki ustaylada konuşmuş o yüzden sorunun ne olduğunu o da biliyor. 

Çıkma yok dedi. Almanyadan da gelmediğini biliyor o yüzden 17 bin fiyat çıkartıryor. Bugun biraz daha indirim yaptırmaya çalışıp ona taktıracağım.Sonrada satış.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Evet doğrudur abi. Hayırlısı bakalım. Serviste yaptıralım dedim ama serviste yapamıyor. Şaka gibi parça yok.

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

2019'da mekatronik ve tüp tamiri 2500₺ idi. (Özel Servis)

2021'de kavrama değişimi 7000₺ idi. (Yetkili Servis)

O zaman bile pahalıymış aslında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Mert Gülkokan yazdı:

kavrama en son otosanayide 12 14 k arası diye duydum

Doğrudur. Standart baskı balata değişimi bile 5k civarı şu sıra.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mert Gülkokan yazdı:

diğer çift kavrama sistemlerine bakmam lazım

dct edc powershift bunlarda basınç tüpü yok mu mekatronik sistemi nasıl araştıracağım

bir dsg basınç tüpü aldı başını gitti

bendeki dct yi(edc) sana anlatayım, şanzıman Magna (Getrag) 7DCT300 bunlarda mekatronik yok, basınç tüpü zaten yok hatta basınçta yok gibi, vites geçişleri elektro mekanik, yani yağla basınçla işi yok, dişliler ve elektrik motorlu, sadece kavramada basınç var onunda gerektiğinde ve çok düşük basınçta bir yağ pompası sağlıyor, ısınma olayı zaten yok, hem ısınmıyor hemde opsiyonel olarak su destekli yağ soğutmasıda var, bendekinde kullanılmış mesela , kavrama disk ömrü 400 bin km. olup bu şanzımanın arızasını daha ülkede duymadım, ab ülkerindede duymadım, inşallah hep böyle gider, her dct dsg gibi özürlü değil anlayacağın. ha bu şanzıman çift kavaramda değil aslında, yağlı tip galiba 8 diskli kavramaya sahip...

Not: olduda bozdun kavrmayı, değişimi çok basit olup neredeyse kendin bile değişrisin, şanzıman sökme videoları tek tükte olsa var, nede olsa bozullması çok ender...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Macit Aliyev

Bilgi amaçlı mekatronik kartını orijinal yenisiyle değiştirdim. Toplam masrafı 16000 tuttu. Daha sonra aracı sattım gitti. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Macit Aliyev yazdı:

Bilgi amaçlı mekatronik kartını orijinal yenisiyle değiştirdim. Toplam masrafı 16000 tuttu. Daha sonra aracı sattım gitti. 

Tam binilecek hale getirip sattın aracı :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)
Celal Aydın yazdı:

Tam binilecek hale getirip sattın aracı :D 

Kıllandım valla. Yok bozulacak mı hata verecek mi diye artık düşünmek istemiyorum.

Aslında yapılması gereken daha önceden bu arıza verdiğinde yapılmasıymış. Ama insanımız bozuk şekilde satıp kurtulmak istemiş. O da dönüp dolaşmış beni bulmuş. Ben yaptırdım vicdanım rahat.

tarihinde Macit Aliyev tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...