İçeriğe Yönlendir

Corolla Hybrid Genel Bilgiler

Necat Ertan

Recommended Posts

İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

ilana da çöken çöekne bilader, toyoda japon farikasının bile haberi yok bunlardan

Neyse zeytin odunu ateşinde güveçte pastırmalı kuru fasülye pişmiştir artık.

• Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

şu olmayan şanzıman içindeki olmayan planet dişli sisteminin diferansiyel prensibii ile çalışmasını sağlayan şey mi? değişimi kaç usd onun? o da mı bozulmuyor hiç

3-4 tane birbirini dönderen dişli neden bozulsun. Kavrama olsa bozulurdu :) 

F97-C910-E-BB87-4791-9537-580-E1-EA26-B9

bu da gezegen

8628862-F-E4-FC-43-CB-BFD1-824685-C9-AFF

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Evet… onunla yatıp kalkıyorum..

yani? Ne anlamam lazım bundan? Sanırım bakmadınız öyle anlıyorum noktalama işaretlerinden falan. 

100kw güç üreten elektrik motoru olan araba için marş motoruyla ben de yürütürüm dediniz. Tek başına mevcut bataryasıyla sürülebilen bir araba için süzülen traktör benzetmesi yaptınız. 

Bir hoca olarak sistemi de bilmeden yorumladınız sanırım. Ben de bunu konuşmaktan üzüldüm maalesef. 

dünyanın en çok araba satan markası buna elektrik benzin diye hibrit diyor. Siz olmaz öyle şey diyorsunuz 😂

vw ile karıştırmayın. Marş motoruyla hibrit denen alet golf’ler falan oluyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

dünyanın en çok araba satan markası buna

bmw de 4 kapılıya coupe diyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Üzül sen kardeşim. Olmadı “yakıt nedir” diye bi bak

Arabanın cinsi hibrit.. yakıtı benzin.. istersen araştır yanlış olduğumu ispatla.. hodri meydan.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

bmw de 4 kapılıya coupe diyor

Gran Coupe diyor, olsa da binsek.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Yakıt olarak bence de benzin daha doğru, sonuçta dışarıdan benzin ile besleniyor. Ama üzerinde elektrik motoru da var, ruhsata direk hibrit yazılsa daha mantıklı olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Selim Bilgin yazdı:

Gran Coupe diyor, olsa da binsek.

Ali cihangiroğlu clio ile onun aklını alır ama kıyamaz yerine geri takar.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Selim Bilgin yazdı:

Yakıt olarak bence de benzin daha doğru, sonuçta dışarıdan benzin ile besleniyor. Ama üzerinde elektrik motoru da var, ruhsata direk hibrit yazılsa daha mantıklı olur.

Eğer plug-in hibrit olaydı tamamdı

Silence alacağım kararlıyım gaz verin yardımcı olun arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Üstünde güneş paneli olan ve dışa bağımlı olmadan sürülen bir araç için yakıtsız mı demeliyiz o zaman? 

ruhsattaki sekme yıllardır olan bir bölüm. eskiden kalmış. Orada ifade edilmek istenen aracın nasıl yürüdüğü ile alakalı bir durum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Üstünde güneş paneli olan ve dışa bağımlı olmadan sürülen bir araç için yakıtsız mı demeliyiz o zaman? 

ruhsattaki sekme yıllardır olan bir bölüm. eskiden kalmış. Orada ifade edilmek istenen aracın nasıl yürüdüğü ile alakalı bir durum.

Güneş enerjili denir…

paylaştığım dokümana bakabilirsin. 

ruhsatta yakıt bölümü mevcut. Motorun teknolojisi trafiği ilgilendirmez. 

bütün dünya toyota böyle diyor dedin örnek bekliyorum…

fuel type: gasoline yazıyor paylaştığım resmi sitede…

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Onada güneş enerjili dememiz gerekir. @Selim Bilgindediği gibi hareketi sağlayan dış enerji kaynağı dikkate alınmalı bence.  Esli hesap makinelerinde solar enerjili idi keza jeneratörlü lolmotiflere dizel lokomotif, tellerden elektrik alanlara elektrikli lokomotif deniyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Mangal yapmayınca zor oluyor anlaşmak

Restoranda da oturdun mu kalkamıyon

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

Onada güneş enerjili dememiz gerekir. @Selim Bilgindediği gibi hareketi sağlayan dış enerji kaynağı dikkate alınmalı bence.  Esli hesap makinelerinde solar enerjili idi keza jeneratörlü lolmotiflere dizel lokomotif, tellerden elektrik alanlara elektrikli lokomotif deniyor. 

belki havadan nem kaparak yakıt elde ediyor. ona da nem yazarız hocam :) 

yakıt olarak deposuna sadece benzin doğru. Ama sürüş olarak benzin elektrik. Motorun teknolojisi trafiği ilgilendirmez ama araç hibrit olduğu için emisyon testi zorunluluğu yok diyor. 

Evet dünya böyle söylüyor.@Mehmet Göktürk örnek istemişsiniz. Almanya prius için “hybrid benzin/e” yazıyor mesela

images?q=tbn:ANd9GcRYea37vXR0vYrAMf4qnS4 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Almanya prius için “

ruhsatlar her ülkede maliyenin gelir kapısıdır, teknoloji içermez. hybrit bir tahrik sistemi değildir, türüdür , benzinden kaçamazsın araban benzinli, şanzımanı bile var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Benzin yakmadan montu çıkarabiliyor musun? Başka sorum yok :crazy:

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

ruhsatlar her ülkede maliyenin gelir kapısıdır, teknoloji içermez. hybrit bir tahrik sistemi değildir, türüdür , benzinden kaçamazsın araban benzinli, şanzımanı bile var

Niye kaçayım, mazottan ucuz, lpg’den den daha pratik :) 

@İlkay Başaran benzin yakmadan arabayı soğutuyorum :spiteful:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

lpg’den den daha pratik

benzinsiz kaç km gider bu kiprit?

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

@İlkay Başaran benzin yakmadan arabayı soğutuyorum :spiteful:

Ocak ayında toroslarda yapıyor onu :seytan:

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

benzinsiz kaç km gider bu kiprit?

ben 5,8 km düzde sürdüm. Tur atma şeklinde. Kanıtlı ispatlı

@İlkay Başaran benzin ocağını gerçekten kahve pişirmek için aldığımı düşünmüyorsun değil mi :brr:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ben 5,8 km düzde sürdüm.

oldukça pratikmiş, benzin istasyonuna kadar kalan max 432 km yi lpgem ile pratik olarak çekebilirim lüzumu halinde

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

oldukça pratikmiş, benzin istasyonuna kadar kalan max 432 km yi lpgem ile pratik olarak çekebilirim lüzumu halinde

tabi canım. Hatta yolda lpg ile çay bilem demlenir :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

tabi canım. Hatta yolda lpg ile çay bilem demlenir :) 

milyon km sonra piller bitince benzinle kaç km hıza çıkabiliyor servise gitmek için?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...