İçeriğe Yönlendir

Corolla Hybrid Genel Bilgiler

Necat Ertan

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

milyon km sonra piller bitince benzinle kaç km hıza çıkabiliyor servise gitmek için?

İterek mi :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İterek mi :) 

pratik olur hem %100 haypır

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
Çağlar Bayur yazdı:

henüz bilinmiyor bir sır, daha pil faturası bilgisine ulaşamadık, liste fiyatı var satış yok

1,5 ay kadar önce sangyong a gittik, 1.020.000 tl ye elektrikli araç baktık. Batarya fiyatı sordum, cevap yok, öğrenip dönüş yapacağım dedi eleman 1,5 ay oldu. 😂

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ahmet Kiriş yazdı:

1,5 ay kadar önce sangyong a gittik, 1.020.000 tl ye elektrikli araç baktık. Batarya fiyatı sordum, cevap yok, öğrenip dönüş yapacağım dedi eleman 1,5 ay oldu. 😂

turbolu, motoru nano plazma teknolojili, 25 kavramalı şanzımanlı araba alırken bunların fiyatları sorulmaz nedese. halbuki hepsinin pilden önce bozulma ihtimali daha yüksek :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Necat Ertan

İkinci el araç alan bir firma ekspertiz sonrası 670 bin lira teklif etti. Antalya’dan bir müşteri de 680 bine alırım dedi. En geç salı günü akıbeti belli olacak gibi 👍🏼 Piyasa hareketli

• Beğen 1
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

belki havadan nem kaparak yakıt elde ediyor. ona da nem yazarız hocam :) 

yakıt olarak deposuna sadece benzin doğru. Ama sürüş olarak benzin elektrik. Motorun teknolojisi trafiği ilgilendirmez ama araç hibrit olduğu için emisyon testi zorunluluğu yok diyor. 

Evet dünya böyle söylüyor.@Mehmet Göktürk örnek istemişsiniz. Almanya prius için “hybrid benzin/e” yazıyor mesela

images?q=tbn:ANd9GcRYea37vXR0vYrAMf4qnS4 

P3 te ne yazılacak diyor?

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ben 5,8 km düzde sürdüm. Tur atma şeklinde. Kanıtlı ispatlı

@İlkay Başaran benzin ocağını gerçekten kahve pişirmek için aldığımı düşünmüyorsun değil mi :brr:

iki kez arka arkaya sür..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Necat Ertan yazdı:

İkinci el araç alan bir firma ekspertiz sonrası 670 bin lira teklif etti. Antalya’dan bir müşteri de 680 bine alırım dedi. En geç salı günü akıbeti belli olacak gibi 👍🏼 Piyasa hareketli

sıfırlar yok, yolda da yok üretimde de , olacağı da meçhul

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

elektrik motoru değişen yokki. Ayrıca bir fiyatı da yok. Zaten şanzıman içinde hepsi. Yekpare. milyonluk taksiler bile pil değimi yapıyor sadece. Yani siz 50 kere şanzıman yenileyince belki kibrit şanzımanı değişir. O da belki yani. Skoda anlık örnek yav. Sürekli karşıma çıkıyor yeni yeni arabaların yolda kalması. Hepsini koysak işinizi yapmaya vakit kalmaz :) 

içten yanmalı motor çalışmıyorken araç gidebiliyorsa, nükleer mi yazalım hocam

şanzıman var nasıl yok, dişliler varsa şanzımanda vardır, baskı balata yok diye şanzıman yokmu oluyor yahu, pili bırak o zaten muamma, bakımsız motor olmaz ömrü var emin ol, bozulduğunda can yakacağıda kesin, haa şuda olmaz, 50 kere şanzıman yenileyince demişsin, 1 kere bile değişmeme gerek olmayacak emin ol, seninki pili pert olacak elektrik motoru revize bakım yada değişecek ama ben hala aynı şanzımanı kullanıyor olacağım ve şanzımanı zaten kendim bile toplarım haberin olsun, dsg gibi değil çok basit bu alet, sadece bakımla geçecek zamanım, kronik doğuştan hata çıkarmazsa ki 19000 e geldim, sorun olmayacak büyük ihtimal....

bakım planı şöyle bende, minimum 10 yıllık plan, sadece yağ polen hava filtresi ve motor yağı, 60 binde içim rahat etsin diye şanzıman yağı değişimi oda aslında 80-120 bin arası değişim önerir Getrag (reno ne der geç, ona kalsa motor ömrü kadarmış) fren balatası falan katmıyorum gerekmeyecek hadi olsun 5 sene sonra keyfe keder değişirim, kısaca kafam rahat, tek sıkıntı benzin bulamazsam ne olacak halim :D 

dct ye gelince, bendeki şanzımanın hata verip yolda kaldığına dair ben örnek bulamadım, arıza verdi vs. de bulamadım, ısınması neredeyse imkansız, hem ısınacak bir yapsı yok hemde sistem su destekli yağ soğutma sistemine sahip, ısı derecesi çok düşük, yağ basıncı neredeyse yok gibi ve sadece vites değişimi esnasında çalışan elektromekanik pompayla üretiliyor o düşük basınç, bunda yağım ısındı yolsa kaldım olayı zaten olamaz,  arızasını sen bulursan yazarsan bende ona göre davranayım, yine yazıyorum bunu dsg denen doğuştan hatalı aletle karıştırma, sürekli yüksek basınçlı bakım gerektiren eskiyen yağ sistemli mekatronikli dct ler bozulmaya mahkumdur, adam gibi 2-3 dct markası var onları bozmak mesele öğrendiğime göre, biriside benim araçta Allahtan, kısaca dsg dct değildir benim için, derttir :)

sen dediğimi yap, servisten şanzıman ve elektrik motoru komple takım fiyatını al, bakalım vereceklermi ve verirlerse arabanın fiyatıyla olan farkı alalım :) tamirini falan sor demiyorum zaten kendileride bilmiyordur :tongue:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Zenginin elektrik motoru züğürtün çeneyi yorarmış :crazy:

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

şanzıman var nasıl yok, dişliler varsa şanzımanda vardır, baskı balata yok diye şanzıman yokmu oluyor yahu, pili bırak o zaten muamma, bakımsız motor olmaz ömrü var emin ol, bozulduğunda can yakacağıda kesin, haa şuda olmaz, 50 kere şanzıman yenileyince demişsin, 1 kere bile değişmeme gerek olmayacak emin ol, seninki pili pert olacak elektrik motoru değişecek ama ben hala biniyor olacağım ve şanzımanı zaten kendim bile toplarım haberin olsun, dsg gibi değil çok basit bu alet, sadece bakımla geçecek zamanım, kronik doğuştan hata çaıkarmazsa sorun olmayacak bence.... bakım planı şöyle bende, minimum 10 yıl, sadece yağ polen hava filtresi ve motor yağı, 60 binde içim rahat etsin diye şanzıman yağı değişimi oda aslında 80-120 bin arası değişim önerir Getrag (reno ne der geç, ona kalsa motor ömrü kadarmış) kısaca kafam rahat, tek sıkıntı benzin bulamazsam ne olacak halim :D

dct ye gelince, bendeki şanzımanın hata verip yolda kaldığına dair ben örnek bulamadım, arıza verdi vs. de bulamadım, sen bulursan yazarsan bende ona göre davranayım, yine yazıyorum bunu dsg denen doğuştan hatalı aletle karıştırma, yüksek basınçlı yağ sistemkli mekatronikli dct ler bozulmaya mahkumdur, adam gibi 2-3 dct markası var onları bozmak mesele öğrendiğime göre, biriside benim araçta Allahtan, kısaca dsg dct değildir benim için, derttir :)

abi emin ol kendi şanzımanını 2 günde toplarsan kibritinkini 2 saatte toplarsın. 4-5 tane dişli. Neyini toplayacağız :) 

bakım olarak da senin yaptığın bakımın yarısını yapıyorum. Daha da azını belki. Motorun gidilen yolun yarısı kadar çalışıyor falan :) Pil değişme zamanı geline kadar, püüüü yıllar var daha. 10 seneye her yer pilci olur. Fiyatlar dip. 

zaten pilin öyle tamamı bozulmuyor. 28 modül var. O kadar yıl sonra bile içindeki birkaç bozuk modülü değiştirip devam ediyoruz 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

abi emin ol kendi şanzımanını 2 günde toplarsan kibritinkini 2 saatte toplarsın. 4-5 tane dişli. Neyini toplayacağız :) 

bakım olarak da senin yaptığın bakımın yarısını yapıyorum. Daha da azını belki. Motorun gidilen yolun yarısı kadar çalışıyor falan :) Pil değişme zamanı geline kadar, püüüü yıllar var daha. 10 seneye her yer pilci olur. Fiyatlar dip. 

zaten pilin öyle tamamı bozulmuyor. 28 modül var. O kadar yıl sonra bile içindeki birkaç bozuk modülü değiştirip devam ediyoruz 

o zaman sorun yok kardeş, zaten bu arabalar bu gidişle son araçlarımız olacak :D dert açmasınlarda kullanmaya çalışalım, baksana muayene ücretleri bile deli dumrul moduna geçmiş, yakında işletme maliyeti bile kurtarmayacak, asgari ücretle yaşar hale geldik, toplum bitik tepkisiz yoz ve boş, yine konu nereye geldi, neyse bakalım nereye kadar gidecek bu durum, dikkat et hiç Allahı katmıyorum, kendimiz ektik kendimiz biçeceğiz, Allah ne yapsın, sınavda yardımmı etsin... 

neyse moral bozmayalım, az kaldı Togg çıkacak, ön siparişe yazılalım bari :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

o zaman sorun yok kardeş, zaten bu arabalar bu gidişle son araçlarımız olacak :D dert açmasınlarda kullanmaya çalışalım, baksana muayene ücretleri bile deli dumrul moduna geçmiş, yakında işletme maliyeti bile kurtarmayacak, asgari ücretle yaşar hale geldik, toplum bitik tepkisiz yoz ve boş, yine konu nereye geldi, neyse bakalım nereye kadar gidecek bu durum, dikkat et hiç Allahı katmıyorum, kendimiz ektik kendimiz biçeceğiz, Allah ne yapsın, sınavda yardımmı etsin... 

eski araba artık daha ucuza işletiliyor. Böyle devam edeceksen zaten yeni araba almam hayatta. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Ben bugün motorla turladım. En baba antidepresan. Geleyim bir pazar günü kalkıma gidelim Ali abi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

kendi şanzımanını 2 günde toplarsan kibritinkini 2 saatte toplarsın. 4-5 tane dişli. Neyini toplayacağız

yutuptaki videolara kanma, vesile ile mondeo otomatiği 15 dak da toplarsın, çekiçsiz, çekiçle 5 dak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

chevrolet nin önden para toplayıp sonra arabayı yapamadık diye iade etme hikayesi de kayıp , yazmıyor lar

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay Başaran yazdı:

Ben bugün motorla turladım. En baba antidepresan. Geleyim bir pazar günü kalkıma gidelim Ali abi

off ya, alamadık bir motor gitti, bundan sonrada zor, hele seçim sonrasını düşünemiyorum.... 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

eski araba artık daha ucuza işletiliyor. Böyle devam edeceksen zaten yeni araba almam hayatta. 

yeni araba işi bitti zaten, artık hayatta kalma zamanı geliyor, az kaldı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Araç bu sabah Antalya yolcusu oldu.  Konu kapatılabilir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Necat Ertan yazdı:

Başlığı değiştirelim Çağlar Abi 

hayırlı olsun bu arada iyi araba idi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

bunca bilgi birikim gidecek mi

Olmuş mu? :) 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

bunca bilgi birikim gidecek mi

Sayfa üyelere özel değil miydi? Ben de gizli diye salla babam salla yok şanzıman yokmuş da, yok dinamosu varmış diye elektrikli araba statüsünde sayılıyormuş da. Püüü. Silin bence :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sayfa üyelere özel değil miydi? Ben de gizli diye salla babam salla yok şanzıman yokmuş da, yok dinamosu varmış diye elektrikli araba statüsünde sayılıyormuş da. Püüü. Silin bence :) 

Artık rahat rahat sallayabilirsin, en açık kısma aldık :fiuw:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...