İçeriğe Yönlendir

Fiat Fiorino H4 farına mercekli xenon

Murat Batmaz

Recommended Posts

Murat Batmaz

Arkadaslar merhaba;

Oncelikle voltron kardesim boyle bir siteyi acarak bizlerle bilgilerini paylastıgın ve diger arkadaşlarla bizimde bir araya gelmemizi sağladığın için ne kadar teşekkür etsem azdır..

Benim bi sorunum var.

2009 model fiat fiorino aracım var ve ben sentinel marka H4 uzun kısa xenon taktırttım.Fakar farlarımda karankıl bölgeler özellikle sağ tarafta gölgelenmeler var.o kadar far ayarı yaptırdım kendimde yaptım bu sorunu çözemedim.Dün serviste farların içini yıkattırdım ve uzun yola gittim geldim hala gölge duruyor.Duvara yanaştığımda sağ tarafın yansımasıyla sol tarafın yansıması birbirlerinden farklı.Ampullerin hizasına bakıyorum aynı fakar birbirlerinden farklı ışık veriyor.,fakat aşırı bir farkta yok.,Benim aklıma şu geldi.Acaba farın içindeki şapkayı çıkarıpta xenon un kendi şapkasını kullansam bu sorun çözülür mü?ŞApkaları çıkarttığımda farlar garanti dışı kalacağı için sonucuda bilmediğim için cesaret edemiyorum doğrusu.Acaba farları garantiden ikisinde değiştirtsemmi diye düşünüyorum.

Teşekkürler saygılar..

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

H4 farların xenon çevirimi düzgün olmuyor, farın tasarımı buna en çok neden olan şey. Şapkaları sökmek takmak vs. uydurma tadilatlar trafiği rahatsız eden ışığın daha da artmasına neden olacaktır. Seçeneklerin hiçbirisi iyi sonuç vermez.

Düzgün sonuç veren iki yol mevcut, birisi kiti söküp kaliteli halojen ampulle devam etmek ikincisi de bi-xenon mercek takmaktır.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ergün Gürkan

En sonunda bende bi-xenon'a döneceğim. Sellektör yemekten bıktım valla. Gece araba kullanmak istemiyorum artık. Şnsanlar acayip rahatsız oluyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
En sonunda bende bi-xenon'a döneceğim. Sellektör yemekten bıktım valla. Gece araba kullanmak istemiyorum artık. Şnsanlar acayip rahatsız oluyor.

:)

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Murat Yuce1679652584

Merhaba,

Yeni arabama Fiat fiorino Emotion'uma BI-XENON taktırmak istiyorum..

Keşke orijinal servi’de olsaydı... veya ekstradan bir paket içinde ...

Simdi şunları öğrenmek istiyorum:

1/ arabaya BI-XENON montajı mümkün mü ?

2/ sağlıklı oluyor mu ?

3/ yaptıranlar var mi ? (fiat fiorino)

4/ fenni muayeneden geçirmek için sorun olur mu ?

5/ montaj için hangi usta yapıyor ? tam usta olsun :)

6/ ücreti nedir ? BI-XENON ve ustaya ?

7/ karşı taraftan gelen arabaları rahatsız eder mi ?

8/ arabanın içinden ayar yapma mümkünlüğü var mi ?

9/ BI-XENON olmuyorsa XENON olur mu ? veya sadece beyaz Halojen mi kullanmak? beyaz Halojen’ler ne kadar sağlıklı ? Xenon gibi beyaz veriyor mu ? evet’se hangi kaliteli marka Halojen önerirsiniz?

Kusura bakmayınız ilk mesajımda çok soru sordum :blush:

Teşekkürler

019.jpg

Yorum bağlantısı
Berker Aslan
Merhaba,

2/ sağlıklı oluyor mu ?

9/ BI-XENON olmuyorsa XENON olur mu ? veya sadece beyaz Halojen mi kullanmak? beyaz Halojen’ler ne kadar sağlıklı ? Xenon gibi beyaz veriyor mu ? evet’se hangi kaliteli marka Halojen önerirsiniz?

Kusura bakmayınız ilk mesajımda çok soru sordum :blush:

Teşekkürler

1-Sanırım farlar H4 bi-xenon montajı mümkün.

2-Orjinalinden daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.Forumda H4 farı olupta bi-xenon montajı yapan yada yaptıran çok arkadaş var konuları inceleyip fikir edinmenizi öneririm.

3-Fiorinoya yaptıran varmı bilmiyorum ama H4 ü bi-xenona çevirenler var.

4-Muhtemelen olur.

5-Forumda Şlker adında bir arkadaşımız var o yapar tabiri caizse 10 numara olur.(Nickname:romeoilker)

6-Şlkerden öğrenseniz daha iyi olur,yandaki linkte arkadaşın ilanları ve yaptığı çalışmalar var inceleyiniz.LŞNK

7-Rahatsız etmez.

8-Far yükseklik ayarı eskisi gibi değişmiyor.

9-Olur ama bi-xenon yaptırabilirseniz en iyisi odur.

Kolay gelsin...

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Yapılacaksa bi-xenon mercek takılmalı (far H4 çünkü), mercek olmayacaksa halojenle devam edilmeli. Xenon bölümündeki diğer konuları inceleyin, sorularınızın çeşitli cevapları bulunuyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
ibrahim Atlı
Merhaba,

2/ sağlıklı oluyor mu ?

Kusura bakmayınız ilk mesajımda çok soru sordum :D

Teşekkürler

Far h4 ise bi xenon olur...

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Muhammed Andı
peki uygulayan varmı?

uygulayan derken? arabasina yaptiran-yapan mi, bu isi ticari boyutta piyasaya yapan mi? eger birinci secenekse, ben yaptim h4 farli kendi arabama bi-xenon. ikinci secenekse; ayni zamanda bu foruma uye olan romeoilker nicki arkadas var.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Zafer B.
uygulayan derken? arabasina yaptiran-yapan mi, bu isi ticari boyutta piyasaya yapan mi? eger birinci secenekse, ben yaptim h4 farli kendi arabama bi-xenon. ikinci secenekse; ayni zamanda bu foruma uye olan romeoilker nicki arkadas var.

Peki ben nasıl yapacağım fiorino için bi-xenon ?

fotoğraflar varmı ?

malzeme montaj nasıl olacak ?

yardımın olabilirimi ?

Yorum bağlantısı
Muhammed Andı
(düzenlendi)
Peki ben nasıl yapacağım fiorino için bi-xenon ?

fotoğraflar varmı ?

malzeme montaj nasıl olacak ?

yardımın olabilirimi ?

eger elin yatkinsa bu tur islere, sen de yapabilirsin. tabi yapacak malzemen de olmasi lazim. en onemlisi matkap yahut dremelin olup, bunu iyi bir sekilde kullanabilmen lazim. yok eger yapamam diyorsan dedigim gibi romeoilker nickli arkadasimiz sana yardimci olur. bu sitedeki bircok kisi gibi ben de bu isin ticaretini yapmiyorum. kafami kasiyacak zaman bulmam bile zor. ki kendi aracimi bile zar zor yaptim, isten vakit bulup. dikkat edersen mesajlarimin hemen hepsi gece yazilmistir. cunku tek bosaltabildigim varkim gece. :) kendin yapmaya kalkarsan, bilgi konusunda yardimci oluruz bircogumuz. aslinda siteye bir goz atsan, ekstra yardima bile gerek duymazsin, cunku butun bilgiler sitenin her bolgesinde oyle veya boyle var. yok dersen ki, tek bir mesaj alaninda derli toplu olarak butun yardimlari alayim; o vakit elimizden geldigince cevap veririz her daim. ama oncelikle kendin mi yapacaksin, yaptiracak misin; buna karar ver...

tarihinde plusbil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Zafer B.

Sonunda Fiat Fiorino'ya mercek ve bi-xenon far uygulamasına karar verdim,forumun bu konuda bana verdiği bilgi ve önerileri sayesinde "romeoilker"arkadaşımız uygulamayı yapacak.

Bugün bir takım yeni farları kendisine gönderdim bize fotoğraf konusunda yardımcı olacaktır,hadi bakalım hayırlısı...

Gelişmeler ve yapıldıkdan sonraki fotoğrafları çekip yayınlayacağım,bu günlerde orjinal farlarını çekmeye başlayayım.

Kolay gelsin..

Yorum bağlantısı
Zafer B.
Şlkere teslim ettiysen sıkıntı olmaz.Mercekli far tercihin çok doğru :)

Evet servet bey haklısınız,çok iyi bir iş olacak inşaallah.

Bende kelvin değerini düşünüyorum hangisi olsun diye,tam beyaz istiyorum ama 4300k ile 6000k arasında seçim yapacağım.

Yorum bağlantısı
Barış Balta1679652577
Evet servet bey haklısınız,çok iyi bir iş olacak inşaallah.

Bende kelvin değerini düşünüyorum hangisi olsun diye,tam beyaz istiyorum ama 4300k ile 6000k arasında seçim yapacağım.

Geçtiğimiz hafta 6000K mercek modifikasyonlu bir araçla yağmurlu havada seyahat ettim. Gerçekten inanılmaz kötü bir aydınlatma vardı. Önümüzü göremedik resmen. 6000K kesinlikle önermiyorum.

Yorum bağlantısı
Zafer B.

Aslına bakarsanız şu aralar orijinal xenonlu araçlara daha dikkatli bakıyorum,dün bir mercedese dikkatlice karşıdan gelirken baktım istediğim beyazlık vardı yaklaşıp biraz çaprazdan hafif,çok hafif sarımsı bir tonlama gördüm,işin özü tam beyazlığı ben görüntü açısından değil yola yansıma açısından istiyorum benim işimi,daha doğrusu istediğimi 4300k karşılıyor gibi,sonuçta ben orijinal bir görüntü istiyorum.

7/8 yıl evvel peugeot 306 aracıma hella H7 6000k xenon kit uygulamıştım(balastlar hella ampüller dipleri H7) ilk taktığımda hafifi mavimsi görüntü beni biraz tedirginde etmişti ama gende güzeldi.Hatta o zaman gene Selçuk bey'in önerisi 4300k idi Şngilterden getirtdiğim bu xenon kiti hala sonradan söküp verdiğim arkadaşım kullanıyor çok kaliteli bir ürünmüştü demekki.

Farların yapılış esnasındaki süreçte renk tonunu düşünecektim ama romeoilker dahil tüm çoğu üye arkadaş 4300k öneriyor sanırım kararım bu yönde olacak,bu arada yoldaki arabalara bakmaya devam.. :)

Yorum bağlantısı
Serkan Gök1679652583
(düzenlendi)
Aslına bakarsanız şu aralar orijinal xenonlu araçlara daha dikkatli bakıyorum,dün bir mercedese dikkatlice karşıdan gelirken baktım istediğim beyazlık vardı yaklaşıp biraz çaprazdan hafif,çok hafif sarımsı bir tonlama gördüm,işin özü tam beyazlığı ben görüntü açısından değil yola yansıma açısından istiyorum benim işimi,daha doğrusu istediğimi 4300k karşılıyor gibi,sonuçta ben orijinal bir görüntü istiyorum.

7/8 yıl evvel peugeot 306 aracıma hella H7 6000k xenon kit uygulamıştım(balastlar hella ampüller dipleri H7) ilk taktığımda hafifi mavimsi görüntü beni biraz tedirginde etmişti ama gende güzeldi.Hatta o zaman gene Selçuk bey'in önerisi 4300k idi İngilterden getirtdiğim bu xenon kiti hala sonradan söküp verdiğim arkadaşım kullanıyor çok kaliteli bir ürünmüştü demekki.

Farların yapılış esnasındaki süreçte renk tonunu düşünecektim ama romeoilker dahil tüm çoğu üye arkadaş 4300k öneriyor sanırım kararım bu yönde olacak,bu arada yoldaki arabalara bakmaya devam.. :sick:

Zafer Ağbi 6000ile 4300 arasında kaldıysan 5000 yada 5500 üde düşün benim gibi 4300 sarı gelir sana.

post-3235-1268819928_thumb.jpg

tarihinde Serkan G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Zafer B.

Ampül işini hallettim,GG de axesse 12 taksit kampanyası ile 2 adet Philips 85122+ modelini aldım 4300k bu ampülü nette araştırdım,iyi yorumlar var sizin yorumnuz nedir? Serkan 6000k dan vazgeçtim zamanla beyazlaşır umudu ile 4300k aldım :rolleyes:Balastlarımda geldi,matsushita marka orijinal d2s kablosu üzerinde,hangi arabadan çıkma bilmiyorum mtec ve başka markası olmayan made in germany yazan balastlarda geldi fakat onları beğenmedim (sanki dışardan belli oluyor :sick: )mtec ve diğer balastın d2s soketleri kesik ceryan giriş kabloları yoktu bende hiç değerlendirmeye almadım matsushitaları konsinye aolarak aldım,dün ampülleri ve balastları Şlker'e gönderdim bugün eline geçecektir,kendisi balastları beğenirse ve iyi not verirse uygulayacağız,şimdi bekliyorum bitince takıp fotoları koyacağım,,,herkese kolay gelsin.... :)

Yorum bağlantısı
Devrim Haliloğulları
4- Muayenede sorun olmuyor..

''Merceksiz xenon da far yıkama olması gerekli''

Tam emin değilim ama öyle bir şey okumuştum.TÜV e sormak lazım.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Şu an itibari ile mercekli olanda merceksiz olanda, ister yıkama olsun olmasın muayeneden geçiyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...