İçeriğe Yönlendir

Fiat Fiorino H4 farına mercekli xenon

Murat Batmaz

Recommended Posts

Zafer B.
(düzenlendi)
Farlar araca monte edildimi?

Yok daha farlar İlker'de,

ben şimdiki kısa ve uzun hüzmelerin ışık gücünü ölçmek için orijinal farları ile fotoğraf çekmiştim.

Altta yayınladım sonunda. :)

tarihinde Zafer B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

Ben foto göremiyorum. :)

http://tinypic.com/

Bu siteye fotoyu yükleyip karşına çıkan 4 satır kutucuktan 2.ci sıradakini buraya kopyalarsan kolayca foto ekleyebilirsin.

tarihinde H tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer B.

3006w5v.jpg

Kısa hüzmeler orijinal halojen..

2jfm6fm.jpg

Uzun hüzmeler orijinal halojen...

imageshack sitesi çalışmıyor oraya bir türlü giremedim,gönderdiğiniz link iyi oldu :)

Yorum bağlantısı
Zafer B.

Ampüller ve balastlar Şlkerin eline geçmiş ve tam not almış,şimdi montajın bitirilmesine kaldı hadi hayırlısı... :)

Yorum bağlantısı
Zafer B.
Normal halojenleriniz de gayet güzel aydınlatıyor.

Evet,çok başarılı farları var,xenonlar talılınca aynı yerden fotoğraf çekeceğim farklar tam belli olu o zaman.

Yorum bağlantısı
Zafer B.

Evet sonunda mutlu sona ulaştık,

Farlarımız cuma günü elime ulaştı ve yetkili servisin yolunu tuttuk (filo araçlara baktığı için aram iyidir zaten onlarda merakla bekliyordu)

Şlker'in gönderdiği kolileri açtığımızda ağzımız kulaklarımıza varıyordu,çünkü mükemmel bir işçilik bir çift bi-xenon mercekli far bizi bekliyordu.

Montajcı ustalar heryerini inceledi ve tek söyledikleri kelime şu oldu "Helal olsun"

Arabanın tamponu söküldü eski far ayarları duvara işaretlendi ve farlar yerine takıldı,sağolsun Şlker tüm elektrik ekipmanını hazır vaziyette göndermiş bize fişi takmak kaldı,benden kaynaklanan bir aksilik balastımın biri arızalı çıktı ve çalışmadı denemeden almıştım,neyseki Şlker imdadıma yetişti ve hemen bir takım balast gönderdi kargo ile.

Tek balast ile servisden çıkmadan far ayarlarına baktık ve tam çizgiler yerinde idi far ayarı yapmaya gerek duymadı teknisyen.Bir uğradığında ikiside yanarken bağlar ayarına bakarız dedi.

Bugün diğer balastıda bağladım ve akşam deneme sürüşüne çıktım,Maşallah deyin sonuç mükemmel,aydınlatma performansı,hız,görüntü,lambanın renk tonu tam istediğim gibi,4300k alırken çok düşünmüştüm ama iyikide daha yüksek 6000k falan almamışım,renk tam istediğim gibi.

Burdan Şlker'e teşekkürlerimi sunuyorum ellerine sağlık,bir iki güne fotoğraflarını çekeceğim hemen yayınlarım.

Hadi bana hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Bu mercek kapağının yakışmadığı far varmı acaba. :unsure2: Maşallah..!!

Araç üzerindeki fotoları bekliyoruz..

Yorum bağlantısı
Halil Şahin1679652584
(düzenlendi)
Bu mercek kapağının yakışmadığı far varmı acaba. :unsure2: Maşallah..!!

Araç üzerindeki fotoları bekliyoruz..

evet cogu aracta yakışıyor ama bizim accentlerde alan cok buyuk olduğundan ben yakıştıramadım... :D yoksa benim zevkimde mi bir problem var..:unsure2:

tarihinde Halil ?ahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Musa Can Koca
Normal halojenleriniz de gayet güzel aydınlatıyor.

Gerçekden resimden normal halojenler çok iyi aydınlatıyor gibi görünüyor,sanırım bunda aracın yeni olmasıda etkili..

Eğer fırsat bulursanız daha önce söylediğiniz aynı yerdeki karşılaştirma resimleri eklerseniz çok iyi olur

Yorum bağlantısı
Zafer B.

Önümüzdeki hafta resimi çektiğim yerde olacağım aynı yerde çekerim,

bugün dikkat ettim hafif bir titreme var ışıklarda acaba ampüllerin yeni olmasındanmı kaynaklınıyor acaba ?

Zamanlarda düzelirmi acaba,sanki önceki akşam tek far gelirken sol tarafta yok gibiydi sağ balastı ikisi birden yanmaya başlayıncamı oldu acaba ?

Fikriniz varmı?

Yorum bağlantısı
Zafer B.
Titremeyi merceğin bağlı olduğu far tası yapabilir.

Far tası derken arabanın orijinal far tasımı acaba ?

Yorum bağlantısı
Muhammed Andı

evet. reflektorun mercek agirligini kaldiramaz yahut reflektorun ayaklarinda bir problem olursa aracin calismasindan kaynaklanan titrememe fara da yansir.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Zafer B.

Arkadaşlar kusura bakmayın bir süre nete giremedim iş seyehatleri derken bir süre geçti,işin ilginci doğru düzgün fotoğrafda çekemedim şimdilik bu fotoğraflar var daha önce kendi orjinali ile çektiğim yere gündüz gittiğim için aynı yerde daha sonra çekeceğim,yakında duvar ve gündüz fotoğraflarıda gelecek.alttaki resim kısalar;2z9mqsg.jpgAlttaki uzunlar;xf2te1.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Üstteki resimde çizgi belli zaten... Bence gayet başarılı.... Sadece, biraz düşükmüş gibi geldi bana...

Yorum bağlantısı
Zafer B.
Üstteki resimde çizgi belli zaten... Bence gayet başarılı.... Sadece, biraz düşükmüş gibi geldi bana...
Evet far yükseklik ayarı 1 seviyesine düşürdüm bazen bagajda az biraz ağırlık oluyor o konumda kalıyor,0 seviyesine getirdiğimde sanki tam sınırda engebeli yollarad karşıdakinin,önde gideninde aynasına geliyor gibi oluyor diye 1 seviyesine indirmiştim. Tüm fotoğrafları tam çekemedim daha ayrımtılı artık bugünlerde çekerim.
Titremeyi engelleyebildinizmi?
Hüseyin bey,titreme pütürüklü asfaltta biraz var,henüz bir formul uygulamadım daha doğrusu 2-3 haftadır hiç vaktim yoktu slikonmu yapacağım tam bilmiyorum,yaparsam far yükseklik ayaraı çok lazım oluyor hassasiyet azalırmı acaba?
Yorum bağlantısı
Devrim Babacan
Evet far yükseklik ayarı 1 seviyesine düşürdüm...
Tüh, tam da "kısa'lar benim çakma mercekler gibi gösteriyor" diyordum. :s Sizin fotoğraf da bana kısa mesafeyi gösteriyor gibi geldi.

Parabolic (mi denir) farların kontrolsüz, biraz da keskin olmayan aydınlatmasına alıştıktan sonra bu merceklerin kesin çizgiyle ışığı bitirmesine alışamadım h

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Ben silikon uyguladım ve hala yükseklik ayarını kullanabiliyorum. Nasıl oldu bende bilmiyorum. :s

Yorum bağlantısı
Zafer B.

Arkadaşlar,

kullandıkca renk sararıyor gibi zaten ilk açtığımda bembeyaz sonradan sarımtırak bir tona dönüşüyor,dün gece uzun bir gece yolculuğu yaptım tamamen sarı yanıyor sanki,orjinal renk tonu bu sanırsam ???

Yorum bağlantısı
Selim Keskinkılınç

Ağaçlı yoldaki kısa farlarınız sanki daha uzağı gösteriyor gibi ?

Aydınlatmadaki nasıl bir fark oldu renk dışında yazabilirmisiniz?

Yorum bağlantısı
Zafer B.
Ben silikon uyguladım ve hala yükseklik ayarını kullanabiliyorum. Nasıl oldu bende bilmiyorum. :)
Hüseyin bey tam olarak uyguladığınız yerin resmini çekmişmiydiniz? fotoğraf varmı ?
Ağaçlı yoldaki kısa farlarınız sanki daha uzağı gösteriyor gibi ?Aydınlatmadaki nasıl bir fark oldu renk dışında yazabilirmisiniz?
Ağaçlı yola gidip aynı noktadan resim çekemdim bir türlü,bu sefer gündüz geçmiştim sanırım haftaya o yoldan gece geçeceğim.Fark derken şöyle izah edeyim,fiorino orjinal farı zaten çok başarılı bir aydınlatmaya sahip,xenon olmasada çok başarılı,mercekten sonra aydınlatma daha pürüzsüz bir hal aldı daha geniş açı ve toplu aydınlatma sağladı,bitiş keskin çizgisi de güzel bir görüntü veriyor,ağaçlı yolda kısaların uzağı göstermesi far yükseklik ayarınının 0 konumunda olması,xenonlu halde 1 ayarında idi onu atlamışım,ağaçlı yolda 0 ve 1 ayarında resim yayınlayacağım inşallah.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...