İçeriğe Yönlendir

Ford Focus II'ye Ledl'li gündüz farı

Selçuk Karabulut

Recommended Posts

Adem Türkmenoğlu
(düzenlendi)

Güzel olmuş güle güle kullanın.

tarihinde Adem T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Karabulut

teşekkür ederim herkese,merceklerin montajı ilker abiye ait,gündüz farınıda ilker abiden temin ettim ama gündüz farının tüm montajı bana ait.

Yorum bağlantısı
Musa Can Koca
(düzenlendi)

Gerçekden güzel görünüyor güle güle kullan,maliyeti nedir?

Birde gündüz farını kapalı iken yakın çekimi ekleyebilirmisin?

Farlar yanıkken gecede bu kadar kuvvetli yanmıyordur umarım

tarihinde Musa Can Koca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)

Kullanılan gündüz farı hakkında bilgi verirseniz daha iyi olur + ayrıntılı resim...

Güzel görünüyor ama farlar açıkken sönseler gece daha güzel görünür bence...

tarihinde U?ur Kamil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Karabulut
15032011142.jpggündüz farını ilker abiden 150 tl'ye aldım + gravür aleti 70 tl + 3M kaplamalar silikon falan derken 300 tl civarı bişeye mal oldu, ya A5 gündüz farı takacaktım yada insignia, mercek bi xenon olmadığı için mecburen insignianınkini taktım çünkü A5 in gündüz farı uzunların önünü kapatırdı.
Yorum bağlantısı
Uğur Güler1679652592

Guzel duruyor bakalim bende farkari ilker abiye gonderdim H 7mercek takacak arac 2004 model wolkvagen polo aslinda ben bixenon istiyordum ama ilker abi farin kucuk oldugunu o yuzden on kisimdan mercegin arka tarafinin gorulebilecegini soyledi H7 uygulacak simdi fara insallah iyi bisey olur

Yorum bağlantısı
Musa Can Koca
(düzenlendi)

Evet Bektaş öyleymiş...

Guzel duruyor bakalim bende farkari ilker abiye gonderdim H 7mercek takacak arac 2004 model wolkvagen polo aslinda ben bixenon istiyordum ama ilker abi farin kucuk oldugunu o yuzden on kisimdan mercegin arka tarafinin gorulebilecegini soyledi H7 uygulacak simdi fara insallah iyi bisey olur
Bu arada hangi h7 mercek bi-xenon ya da bi halogen mercekden daha kısa merak ediyorum tarihinde Musa Can Koca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok güzel oldu.. Güle güle kullanın...

Farları yakınca sönmesini sağlarsanız süper olacak..

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

gerçekten çok güzel olmuş, iyi günlerde kullanın.

Yorum bağlantısı
Selçuk Karabulut

çok teşekkür ederim herkese,gündüz farını parklara bağladığım için kısalar açıldığında sönmesi söz konusu olamaz,zaten yanık haldeyken kısalarla tam bir bütün oluşturuyor.bu arada aracın yanındaki farlar sonradan çıkmacıda bulduğum farlar,aracın orjinal farları gündüz farı takılı olan far

Yorum bağlantısı
Misafir

Selçuk ledin orjinal sürücüsü farın içindemi, dışındamı ? orjinal sürücüde dimleme özelliği var. Sen hangi kademeyi kullandın ? Eğer gündüz modunda ise göz alacaktır. Kısalar yanınca dimleyebilirsen karşındaki için iyi olur.

Yorum bağlantısı
Selçuk Karabulut

servet abi kusura bakma netim yok pek nete giremiyorum,abi anlamadım şimdi bu dimleme özelliğini,ledlerin balastlarını farın dibini kesip orya vidaladım üstünüde 3M le kapladım onun üstünüde soğuk silikonla sıvadım yani farın içinde kalıyor,hem o bilgisayar ram'Ş gibi bişey abi üzerinde ayarlayacak bişey yok çip gibi bişey

Yorum bağlantısı
Misafir

Selçuk ledlerin besleme devresine bağlı kablolar ile ayarlanıyor olmalı.misal ana besleme gelir iki tetik vardır, gündüz ve park özelliği gibi. Tamamen kapattıysan yapacak bişey yok artık..

Yorum bağlantısı
Selçuk Karabulut

abi iki kablo vardı zaten biri + biri -

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Çok şık olmuş. Ama dimleme konusuna önem vermelisin bu haliyle pek uygun değil.

Yorum bağlantısı
Özkan Uygül1679652591

Kısaları açınca ledlerin sönmesini röleyle yapabilirsin.Kısalardan paralel alıp röleye enerji verip.ledlerede enerjiyi röle uzrınden verırsen kısalar yanınca röle kontagını accagından tıpkı anahtar gıbı ledler sönecektır.cok basıt bırsey bu bolece daha guzel gorunur bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Karabulut

dimlemeyi nasıl yapabilirim ?

Yorum bağlantısı
Misafir

Selçuk dimleme özelliğini ledlere harici güç kaynağından ayarlanabilen şekilde voltaj vererek deneyebilirsin. Biraz zor olacaktır.

ayarlı adaptör lazım sana.Eğer voltaja göre ledlerin ışık şiddeti düşüyor ise istediğin ışık şiddetine göre parkları açınca gerilim tatbik edebilirsin.

Yorum bağlantısı
Mustafa Bağseven
(düzenlendi)

Tam parlaklıkda kaç amper çekiyor bu ledler veya kaç watt güç harcıyor?

tarihinde Mustafa Ba?seven tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Karabulut

kaç amper çektiğini bilmiyorum ama parklara 12 volt 5 watt akım gidiyor

Yorum bağlantısı
Özkan Uygül1679652591
kaç amper çektiğini bilmiyorum ama parklara 12 volt 5 watt akım gidiyor

5 watt akım olmaz ki watt guc demektir :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...