İçeriğe Yönlendir

Ford Focus II'ye Ledl'li gündüz farı

Selçuk Karabulut

Recommended Posts

Selçuk Karabulut

ben 5 watt dedim sen anla işte,fizik formülünümü söyleyim şimdi V=IR 12=I.5 BURDAN akım 1.2 amper çıkıyor oldumu şimdi :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Bağseven

V= IR formülün dogru fakat formülü yanlış kullandın.

Fizik te ohm kanunlarına göre P=VxI yani Güç=voltaj x akım

O halde 5=12xakım ise akım=5/12=0,41amper

Yorum bağlantısı
Muhammed Andı
ben 5 watt dedim sen anla işte,fizik formülünümü söyleyim şimdi V=IR 12=I.5 BURDAN akım 1.2 amper çıkıyor oldumu şimdi :)
V= IR formülün dogru fakat formülü yanlış kullandın.

Fizik te ohm kanunlarına göre P=VxI yani Güç=voltaj x akım

O halde 5=12xakım ise akım=5/12=0,41amper

:)

ki zaten 12=I.5'te bile I=1.2 degil 2.4 cikar. :)

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Yumurta tavuktan çıktı :)

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Karabulut

fizikten oldu bitti nefret ederdim işte bu yüzden :)şimdi bu akım 0,41 amperse ne yapacam amperimi azaltmam gerekiyor

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Mehmet Ozyurek

Bir zamanlar benim de gündüz farım vardı... :sorry:

Yorum bağlantısı
Misafir

Bir zamanlar benim de gündüz farım vardı... :sorry:

Tanıdık biri devre yapmış, bir aydırda kullanıyormuş. Ama montajı kendi yapıyormuş. Tanıyormusun ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tanıdık biri devre yapmış, bir aydırda kullanıyormuş. Ama montajı kendi yapıyormuş. Tanıyormusun ?

Haydaa... :bambam:

Yorum bağlantısı
Selçuk Karabulut

ne zamandır formdan uzağım,şuan çarşıya çıktım servet abi şafak 80 :) dimleme işini hallettim ,ilker abinin tanıdığı cengizhan abi var o yapacak abi dimlemeyi erzurumda beraber aynı tertibiz ,17 ocaktan sonra inşallah fotoğrafları atacam :)

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Haydaa... :bambam:

Rize'de Otel kapılarında kalınca monte ediyormuş ;)

ne zamandır formdan uzağım,şuan çarşıya çıktım servet abi şafak 80 :) dimleme işini hallettim ,ilker abinin tanıdığı cengizhan abi var o yapacak abi dimlemeyi erzurumda beraber aynı tertibiz ,17 ocaktan sonra inşallah fotoğrafları atacam :)

Hadi bakalım. Kışla'nın Adresini ver..

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Karabulut

erzurum 109. topçu alayı abi ,kaldı 69 gün :)

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Halil İrfan Tuzcu

Merhaba @Selçuk Karabulut. Bende 2010 focus 2'ye sahibim. Benzer bir gündüz farı yaptırmak istiyorum nasıl yardımcı olabilirsiniz. Tesekkürler.

Yorum bağlantısı
Selçuk Karabulut

tabiki her konuda yardımcı olurum siz yeterki yapmak istediklerinizi söyleyin ?

Yorum bağlantısı
Halil İrfan Tuzcu

tabiki her konuda yardımcı olurum siz yeterki yapmak istediklerinizi söyleyin ?

Yaptığınız gündüz farının montajsız görünümü nasıl bir şey ve özellikle fara nasıl monte edildiğini merak ediyorum. ben biraz daha farklı yanacak bir gündüz farı istiyorum bunun için gereken devreleri kurdum fakat montaj konusunda kendime güvenemiyorum, kime yaptırabilirim bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Selçuk Karabulut

img051yg.jpg

img056kb.jpg

img159l.jpg

img160d.jpg

img161m.jpg

img162o.jpg

bu gündüz farının fara sığması için kesilip yontulmuş hali,sol farım küçük bir motor kazasıyla parçalanmıştı ve yeniden yapmak zorunda kalmıştım yani eski kırık gündüz farım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Karabulut
(düzenlendi)

yalnız farın arkası köşeler komple kesiliyor,su almaması için çok iyi kapatman geekiyor 3M ve silikonla,

salih bey balastlara bir baktırın belki akımda dalgalanma vardır,benim eski çin mallarında titreme yapıyordu kaliteli balastla geçmişti sorun

tarihinde Selçuk Karabulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Halil İrfan Tuzcu

yalnız farın arkası köşeler komple kesiliyor,su almaması için çok iyi kapatman geekiyor 3M ve silikonla,

salih bey balastlara bir baktırın belki akımda dalgalanma vardır,benim eski çin mallarında titreme yapıyordu kaliteli balastla geçmişti sorun

Teşekkürler elinize sağlık.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Selçuk Karabulut

halil bey projeniz ne alemde bir gelişme varmı ?

Yorum bağlantısı
Çağrı Sucu

aradan geçen zaman içinde umarım ledlerin gücünü düşürecek devre yapmışsınızdır :)

akşama doğru hava henüz tam kararmamışken farlar kapalı, gündüz ledleri yanık gezen bir Mondeo ile karşı karşıya gelince ledler gözümü kör etmişti, akşam karanlığında düşünemiyorum :)

ama güzel uygulama olmuş hem işçilik hem görünüm olarak, elinize sağlık.

ayrıca farlar yanınca ledlerin güç azaltmasıyla ilgili banada biraz bilgi verebilirseniz memnun olurum.

Insignia Edition donanıma sonradan Cosmo farı takılıyor ama aynı sizin aracınızdaki gibi ledler sürekli tam güçte yanıyor.

gücü azaltmanın yolunu öğrenip bu uygulamayı yapan servise iletmek istiyorum

Yorum bağlantısı
Selçuk Karabulut

sağolun teş ederim,farları sattım fordclubtr'den bi üyeye o yüzden devreyi yaptırmadım ama aklımda başka bişeyler var ve sürücü devresi olmadan ledleri çalıştırmayıda başardım,cosmo farında yalnız ledlerdeki sorunla beraber mercek siperini aracın beyni kendisi sürüşe göre ayarladığı için merceği değiştirmek gerekiyor,ve ledlerin sürücü devresi çıkıp ayrı bir devre yapılarakta dimlenebiliyor,yarın resim eklerim A5 ve astra j gündüz farlarının.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...