İçeriğe Yönlendir

TüvTürk 2012 yılı araç muayene kusur tablosu

Mahmut Akbulut

Recommended Posts

Turgut Oturmaz

+1 O zaman büyük bir sabırsızlıkla ilk çalışmayı senden bekliyoruz... :bravo:

Ben şimdilik 55w ballast değişimi, sonrasında sislere mercek montajıyla yetinmeyi düşünüyorum. Stoplara artık başka bir araca... :)

Yorum bağlantısı
Turgut Oturmaz

Muhtemelen biz de H7 ampul takıp gideceğiz. Muayene zamanı gelince, Hella'nın ampul tutucusuna göre H7'nin kenarlarını kesip-biçip uygun hale getireceğim. :)

Yorum bağlantısı
Halil Şahin1679652584

Sürekli yanan sinyal lambaları Ağır Kusurdur vizeden geçmez...

Bence kalırsanız, Amerikan parktan dolayı kalırsınız...

ben daha bu yaz geçtim ve hafif kusur falan yoktu..vize yapılan yere baglı birazda..

bu oto. far ayarlayıcısı işi beni de zora soktu yan sanayi farları alıp kenara koymak lazım..

Yorum bağlantısı
Buğra Kızılcan

Dün sanayideydim.Kaportacı arıyorum aracın kaportayı güzelce söküp yine aynı şekilde düzgün bir biçimde takıcak.Olmadı İzmir'e falan gidicem adam akıllı artık.Sabırsızlanıyorum çok fena ya ! Neyse sanayidekilere bahsettim burlarda böyle birşey olmaz falan dediler

Onuda geçtim bi-xenon mercek yapınca halojen ampul nasıl yapıcam ? Otomatik far ayarlama ve far yıkama olmucak çünkü.Vize gelince uğraşmayalım.Var mı alternatif ?

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Onuda geçtim bi-xenon mercek yapınca halojen ampul nasıl yapıcam ? Otomatik far ayarlama ve far yıkama olmucak çünkü.Vize gelince uğraşmayalım.Var mı alternatif ?

D2S ampul kullanacaksan H7 Halojen takıp vizeden geçersin,sana tavsiyem mercekleri montaj yapmadan önce H7 halojen ampul al ve D2S ampul yuvasına daha sonra nasıl montajlayacağına bir bak ki zorlanmayasın odak tuttturmak için H7 ampul üzerinde kesip biçmen gerekebilir hazırlıklı olursun vize yaklaşınca farı sökmek zorunda kalmazsın!!!

Yorum bağlantısı
Buğra Kızılcan

Orjinal H7 ampulleri duruyor aracın.

İlker abiden aldığım mercekler d1s.Bunun için yok mu çözüm abi .? Konu dahi açtım xenon bölümünde.

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Orjinal H7 ampulleri duruyor aracın.

İlker abiden aldığım mercekler d1s.Bunun için yok mu çözüm abi .? Konu dahi açtım xenon bölümünde.

D1S ve D2S aynı yapıda zaten tek fark D1S te ateşleyici var...

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Ampul sorun olmaz yani öyle mi abi ?

H7 ampulu D2S in yuvasına uyacak şekilde ayarlarsan sorun olmaz... :good1:

Yorum bağlantısı
Buğra Kızılcan
(düzenlendi)

Aynen abi.Çalışır mı ?

tarihinde Buğra Kızılcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Çok fena içim rahatladı ya hemde çooooooooooook fena :)))))) çok sağol abi.

Buğra h7 ampul D1S merceğin yuvasına yapılacak işlemle olur anlamında söyledim yanlış anlaşılma olmasın :unknw:

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Tüvtürk nihayet olması gereken kontrolü yapmaya başladı. İlk bakışta çakma xenon farları engellemek için görünüyor ama kurunun yanında yaş da yanacak.

Yorum bağlantısı
İsmail Ayaz1679652578

Tüvtürk nihayet olması gereken kontrolü yapmaya başladı. İlk bakışta çakma xenon farları engellemek için görünüyor ama kurunun yanında yaş da yanacak.

Tam anlamıyla kurunun yanında yaş yanacak. Çakma xenonlu ampulu değiştirecek temiz geçecek. Mercekli xenonlu uğraşacak.

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Tam anlamıyla kurunun yanında yaş yanacak. Çakma xenonlu ampulu değiştirecek temiz geçecek. Mercekli xenonlu uğraşacak.

Bence tam tersi sürekli kuru vaziyette yanmaya hazır olan çakma xenonlu apaçiler olacak,vize iki yılda bir yapılıyor ama polis kontrolüne ne zaman gireceğimiz meçhul,zaten bizim farkımızda tamda burada ortaya çıkacak... :happy:

Yorum bağlantısı
Doğukan D. Şenkal

Bir gün çevirmeye girdim polis farın yanmıyor dedi (malesef bildiğiniz gibi çakma xenonum var) indik aşağıya park lambam yerinden oynamış fara vurdum dizeldi balastımda arızalıydı aç kapa yapmam gerekiyordu polis yak farını geçireyim seni yoksa ceza yakarım dedi. aç kapa yaptım inat etti balast çalışmamakta polis açsana kaputu balasta bakalım dedi açtım baya bi xenonun muhabbetini ettik bana ''senin balastların ne güzelmiş ufacık öyle bneima rabada da var elim kadar'' falan dedi en sonunda çalıştı benim balast ve sorunsuzca devam ettim yoluma. kısacasi çevirme yapan polis bu arabada free form zenon var ceza yazıcaz demiyor..

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Alper Gülhan

Selam arkadaslar,

izninizle konuyu hortlatmak istiyorum ama ustalara bir sorum olacak.

aracım 2007 jetta mk5. stok farları soktum ve yerine orjinal bosch marka bi-xenon far taktım.

4300k d2s tipi ampül kullanıyorum.

soruma gelirsek simdi tüv far yıkama olmazsa agır kusur mu sayıyor yoksa hafif kusur olarak geciriyor mu?

eger hafif kusur olarak geciyorsa afl sistemi icin arastırmalara baslayıp aracıma afl sistemi ekletmeyi düsünüyorum.

farlar orjinal oldugu icin icerden far yukseklik ayarı calısmıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Far yıkamadan daha önemlisi, otomatik eğim sensörleridir.. Aracınızda bu donanım yoksa, xenon ampullü far ile muayeneden geçemezsiniz..

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Far yıkama olmaması ağır kusur.

Ben geçen senede bu senede xenonleri sökmeden gittim sadece otomatik eğim sensörleri yok diye ağır kusur yazdılar(far yıkama ile ilgili birşey yazmadı) Cuma günü orjinal farları takıp gidicem yine.

Far ayarı bozuk olan geçiyor(aşırı göz alıyor) bizim mercekli farlar hiç göz almıyor ama geçemiyoruz sinir oluyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...