İçeriğe Yönlendir

VW Polo 6R (2010-) bi-xenon far - mercek montajı

Ufuk Kaya

Recommended Posts

Ufuk Kaya

Bu kötü haber çok zor bulunur ve pahalıdır,çift olarak 100 tl ye satıyorlar ve tutucular olmadan ampulu takamazsınız.Kablo vs ile belki geçici çözümler üretilebilir ama asla orj.tutucuların yerini tutamaz :unknw:

post-4834-0-12978700-1323300364.jpg

post-4700-0-48266000-1326140183.jpg

post-4834-0-43997200-1326672332.jpg

tutucuların bunlar olduğuna emin misiniz bn bub tutucular olmadan bunların içine d2s takmayan çalışıyorum oturmuyor bile acaba ampul tipi başka bir şey olmasın

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut
(düzenlendi)

Ufuk bey mercek ve tutucular bunlar...

HELLA_BI_XENON_PROJECTOR_LENS_G3.jpg

tarihinde Mahmut Akbulut tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ufuk Kaya

Ufuk bey mercek ve tutucular bunlar...

HELLA_BI_XENON_PROJECTOR_LENS_G3.jpg

abi emeğine eline sağlık ben şimdi bu tutuculardan bulmam şart oldu (:

Yorum bağlantısı
Ufuk Kaya

servet abi bende öyle denedim elimde kırık bir çift yeni hella farları vardı tiguanda ama sonra baktımki dremelle kestikten sonra far oraya tam oturmuyor çünki dremel orayı kesip atıyor arada 1 mm boşluk kaldığı için tam oturmuyor hem bunun çukuru var sağlıklı olacağını düşünmedim çünki aracın tasını tutan ayaklar dip köşelerde.

oktay abi mercek bi-xenon da galiba ya kabloları vermemişler yada arkadaş çıkartmış

mercekteki o siyah perde ayarını sök at gitsin ampul tutucuların yan sanayileri daha iyi tutuyor ampulleri (bencesi öyle) daha ucuzlar hem

farı açmanın püf noktaları var zor değil farı kesmekle uğraşma kaliteli çelik bir maket bıcağı al ama ilk önce farın köşelerini sabırla azar azar ısıt soğut ısıt soğut sonra geniş bir düz tornavida al slikonu fardan ayır dikkat et CAMDAN ayır kasadan değil sonra ise içeri bi tornavida sok ve kastır sonrasında içeride olan sert slikonu kese kese farı aç !! KALİTELİ OLSUN MAKET BIÇAĞI YOKSA KIRILIP CİDDİ SORUNLARA YOL ACABİLİR!! önerdiğim marka stanley bi türlü kıramadım bıcağını takmadan önce ise slikonları temizlemeyi unutma

yan sanayi ampul tutucuları nereden bulabilirim yardımcı olabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ampul tutucu olmadan d2s takılabili :D merceğe sağlı sollu 2 vida delip takılarak. Benim farda da aynı mercek var. onda öyle yapmışlar :)

Yorum bağlantısı
Ufuk Kaya

ampul tutucu olmadan d2s takılabili :D merceğe sağlı sollu 2 vida delip takılarak. Benim farda da aynı mercek var. onda öyle yapmışlar :)

merceği delmek ve vidalamak (: yansıtıcı ne olur bilmem ama en son çare olabilir :D

Yorum bağlantısı
Adil Can Akcan

İlker bey benim yeni hella merceğede vida ile sabitledi D2S ampulleri. Sebebi far kapağının üstüste denk gelmesi sebebi ile sığmamasıydı. Ancak problemsiz olarak aylardır kullanıyorum. Kesilme çizgisi düzgün tümseklerde vs oynama yok. Gayet güzel sabitleniyor. Neresini vidaladı bilmiyorum ama..

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Tel olmasında bence vida silikondan ve hatta bu çeviriciden bile bile en saglam işlem olur. :good1:

Telle tuturulmuş mercek erimesini resimlerle paylaşacagım.Hatta üzerinde bu çeviricidende var fakat takann kişi çeviriciyi oturtamış sanırım tele sarılmış :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Bunlar elbetteki pratik çözümler vida-tel vs. ama öyle araçlar var ki ampul değiştirmek için bırakın tornavidayı elinizi bile zor sokuyorsunuz farın arkasına.Forumda bizlere yöneltilen sorulara bizler hep OEM ekipman tavsiyesinde bulunuyoruz ve bence bu hep böyle kalmalı.Daha sonra yaşanabilecek zorklukları bertafar etmek için doğru şekilde yönlendirme yapmalıyız diye düşünüyorum :boredom:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ufuk Kaya
(düzenlendi)

ben ampulde takıldım kaldım :( bu merceğe D2S ampul oturmuyor kırmızı ile işaretli ok iç kısmı ampulun oraya oturması geremiyor mu? ampul beyaz ile işaretli okun orada kalıyor iç kısıma oturmuyor ben mi yanlış yapıyorum anlayamadım

post-5878-0-61442400-1334680930.jpg

tarihinde Ufuk Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ufuk Kaya

ufuk recep abi beni aradı ve senin şikayetini dile getirdi sen ampul tutucusu almadığın için sana ampul oturmadı geliyor çünki o merceğin üstünde hiçbir çentik bulamazsın çünki çentikler ve ampulü tutan tırnaklar ampul tutucusu üstündedir ama recep abiyede dediğim gibi ev elektriğinde kullanılan kalın bakır kabloyu merceğe sarıp ampulü ateşleyici ile birlikte sıkabilirsin buda bir çözüm

bektaş abicim ampul tutucuları kullanacağım recep abiye söyledim ayarlayacak. (şimdilik h7 nin kenarlarını traşlayıp yuvaya oturttum ama ışık hiç homoşen değil onun için ampul tutucular alacağım birde d2s soket bulmam gerek sadece bir adet buldum diğerini de bulunca d2s ampulleri de taktık mı bir sorun kalmayacak inşallah

benim başka bir şey takıldı aklıma biraz bakındım foruma ama uzun kısa ayrı olan araçlar için bir şey bulamadım. ben şimdi merceklerin bobinlerini uzun farın +ve- uçlarına bağladım bide ters diyot bağladım bobine başka bir şey yapmama gerek var mı ?

Yorum bağlantısı
Ufuk Kaya

uzunlar da uyum sağlasın diye osram h7 cool blue takmayı düşünüyorum ne dersiniz, birde amerikan park için çift duylu turuncu ampul arıyorum ama philips marka varmı bilginiz var mı (philips olmasının sebebi turuncusu tam turuncu no name bir marka buldum da ışığı çok turuncudan çok sarıya kaçıyor)

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut
(düzenlendi)

uzunlar da uyum sağlasın diye osram h7 cool blue takmayı düşünüyorum ne dersiniz, birde amerikan park için çift duylu turuncu ampul arıyorum ama philips marka varmı bilginiz var mı (philips olmasının sebebi turuncusu tam turuncu no name bir marka buldum da ışığı çok turuncudan çok sarıya kaçıyor)

Uzun fara H7 osram renk bütünlüğü için iyi olur,amerikan sinyal-park içinde osram diadem 21/5W ampul tavsiye ederim ışık şiddeti fazla,rengide güzeldir...

41KJrYPFOIL._SL500_AA300_.jpg1002304ss4.jpg

tarihinde Mahmut Akbulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ufuk Kaya

Uzun fara H7 osram renk bütünlüğü için iyi olur,amerikan sinyal-park içinde osram diadem 21/5W ampul tavsiye ederim ışık şiddeti fazla,rengide güzeldir...

41KJrYPFOIL._SL500_AA300_.jpg1002304ss4.jpg

teşekkür ederim mahmuh abicim ampulleri osram alayım dediğin dibi, bir şey daha danışacağım ben merceklerin bobin kablolarına tetiği uzunlardan aldım ya şimdi direk bağladım öle ters diot taksam mı yada başka bir şey yapmam gerekir mi

Yorum bağlantısı
Ufuk Kaya

şimdi ufuk aracın uzun kısmında ne var ve gündüz sellektörde nasıl olsun istiyorsun detaylıca yaz bana bende ona göre yazayım sana ve kullandığın ballast nedir?

bektaş abicim uzunlarda standart h7 ampul var kısalarda mtec balast var merceğin bobini var ya sellektör ve uzunda perdenin açılması için uzundaki h7 nin +ve* uçlarından bağlantı yaptım başka hiç bir yapmama gerek var mı

Yorum bağlantısı
Ufuk Kaya

bence gerek yok gündüz h7 halojenler sellektör atıyor gece ise hem mercek perdesi hemde sarılar doğrumu ?

doğrudur bektaş abicim

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Gazihan

Arkadaşlar merhaba

1.2 TDI Poloma Xenon Kit takmak istedim,

önce güzel bi bixenon mercek monteledik, ardından osram 4300k ampullü çin malı balast lı toplama bi xenon kit takıtım..

aracımın orjinal far ampulu halojen 55-60W H4 ..

yanlız araç çalışttıktan sonra kısa ları açtığımda 10sn sonra kapanıyor, taki motoru stop edip tekrar çalıştırana dek..

yani ampul belli bir ısıya ulaştığında araçdaki sistem kendini kapatıyor..

bu durum ile ilgili tecrübesi olan varmıdır ?

kimi CAN BUS lı xenon kit alıcaksın diyor, kimi paralel direnç gireceksin diyor, kimi kondansistörle çözersin diyor

sizin görüşünüz nedir ?

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Ampul hafif kırmızı renge dönüşüp kapanıyorsa bozulmuştur ama böyle bir durum yoksa balastla ilgili sıkıntı var demektir,sistemle uyumlu çalışacak kaliteli bir kit almalısınız.Farlarınızın ve kullandığınız ekipmanların marka ve resimlerini ekleyebilirmisiniz...

Yorum bağlantısı
Adil Can Akcan

beyin arıza veriyor olabilir mi? yeni pololarda beyin fardaki watt farkını algılayıp ampulu patlamış sanıp elektriği kesmesi olabilecek bir durum.

Yorum bağlantısı
Adil Can Akcan

adilcan kardeşim sen benim dediğim videoyu çek gönder

örnek arıza giderme ben böyle

Birkaç kez okudum ama tam anlayamadım? Senin dediğin videoyu çek gönder derken neyi kastettiğini şu an hatırlayamadım.. Bu arada bende 2006 polo var yol bilgisayarı olmadığı için sorunsuz koito balast ile kullanıyorum arıza ışığı durumu da yok..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...