İçeriğe Yönlendir

%10 Tolerans Geçerli Değil mi?

Orhan Yıldırım

Recommended Posts

Erhan Doruk

Hız limitleri hem ülke ekonomisine katkı hem de ölümlü kaza riskini azaltması için faydalı ancak bunun da bir standartı olması lazım. Karadeniz sahil yolundan samsundan artvine doğru giderken şehirlerden geçerken 80-60-110-120-50-80 gibi çok değişken limitler var. Her şehir kendine göre belirlemiş. Bunları da düzenlemeleri lazım. Yolu tecrübe etmeyen birinin ceza alması çok kolay.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

@Serkan Toker abi virajı dönünce çat diye çıkan radarın da öncesinde tabela oluyor. Ama köprü altındaki üfletme öncesi uyarı yok :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Sanırım forumda okuduğunu anlama sorunu var. Bizim itirazımız 20 km içerisinde 3 tane EDS kulesi ve 2 tane mobil radar ekibinin olmasına. Yoksa sabah akşam radar cezası yiyip de şehir içinde makas atan insanlar değiliz ki 10 senedir aynı yerde trafikteyiz eski halini de biliyoruz buraların.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Şehir içinde, yaya geçidi olan, yayaların olduğu vs gibi yollarda 55 km yi geçen ceza yemeli, radar kamerası olmalı. Okul geçidi, dar sokak vs gibi yerlerde 30 km olmalı. Otoyollarda değişken hız sınırı olabilir, dijital tabela ile hız belirlenebilir, yol boşsa 170,180 km ye izin verebilir mesela. Veya yağmur karda düşürebilir. Tünelde kesinlikle hıza izin verilmemeli. Mutlak kamera olmalı.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Emrah Altun yazdı:

Sanırım forumda okuduğunu anlama sorunu var. Bizim itirazımız 20 km içerisinde 3 tane EDS kulesi ve 2 tane mobil radar ekibinin olmasına. Yoksa sabah akşam radar cezası yiyip de şehir içinde makas atan insanlar değiliz ki 10 senedir aynı yerde trafikteyiz eski halini de biliyoruz buraların.

anlıyorum ve artırıyorum. 20 km içinde 6 eds ve 4 mobil eds olsa daha iyi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Emrah Altun yazdı:

Bu söylem yakıştı mı şimdi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erhan Doruk yazdı:

Hız limitleri hem ülke ekonomisine katkı hem de ölümlü kaza riskini azaltması için faydalı

sanırım karar alanlar böyle düşünmüyor, zira geçen sene hız limitleri artırıldı , ben olsam düşürürüdüm o ayrı konu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

sanırım karar alanlar böyle düşünmüyor, zira geçen sene hız limitleri artırıldı , ben olsam düşürürüdüm o ayrı konu

otoyolda artmış limitlerde gidilse yine kaza artışı pek olmaz. Ama instagram hikayeleri zibil gibi 260+ 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Erhan Doruk yazdı:

Hız limitleri hem ülke ekonomisine katkı hem de ölümlü kaza riskini azaltması için faydalı ancak bunun da bir standartı olması lazım. Karadeniz sahil yolundan samsundan artvine doğru giderken şehirlerden geçerken 80-60-110-120-50-80 gibi çok değişken limitler var. Her şehir kendine göre belirlemiş. Bunları da düzenlemeleri lazım. Yolu tecrübe etmeyen birinin ceza alması çok kolay.  

Amaç o uygulanabilir değil. Ben yavaşlıyorum kamyon minibüs selektör yapıyor sıkıştırıp taciz ediyor. Biraz uzatsan sıkıştırıp dövecekler. Emniyet bunları görmez tabi. İlla ölmen gerek vaka sayılman için.

Bu cezaların mantıksızlığı hukuka saygıyı da zedeliyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

otoyolda artmış limitlerde gidilse yine kaza artışı pek olmaz

130 yerine 140 la giderken 2 saniyede 17 araba boyu yol gider.  en süper üstü reaksiyon süresi. normal reaksiyon süresini hesaplamayalım detay olur

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Hızlı gitmek sorun değil de cidden sürücülük yeteneği çok dipte ama özgüveni çok tavanda bir kitle var. Direksiyon tutmayı bilen çok az, sorun orada.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Önder Özcan yazdı:

"Temel Ingiltere'ye gitmis, arabasiyla otobanda giderken bir anons duymus

(fikra bu fikra, Temel Ingilizce'yi nerede ögrenmis deme):

- Delinin biri ters yönde gidiyor, dikkatli olun!

Temel:

- Hangi biri hangi biri, bu Inciluzlarin hepsi deli hepsi deli!

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Önder Özcan yazdı:

Yani üstat daha ne diyeyim bu helvaya bu şeker çok diyorum, siz de helvayı doğru yeyin o zaman diye cevap geliyor. Öbürü de yetmez daha çok arttırın diyor. Hakaret amaçlı demedim tespit yaptım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Selim Bilgin yazdı:

Hızlı gitmek sorun değil de cidden sürücülük yeteneği çok dipte ama özgüveni çok tavanda bir kitle var. Direksiyon tutmayı bilen çok az, sorun orada.

Şehir içinde çok tehlikeli( daha çok yaya ve bisikletli için) , otoyolda sorun yok. ( Bilen adama) 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Emrah Altun yazdı:

Yani üstat daha ne diyeyim bu helvaya bu şeker çok diyorum, siz de helvayı doğru yeyin o zaman diye cevap geliyor. Öbürü de yetmez daha çok arttırın diyor. Hakaret amaçlı demedim tespit yaptım.

demek istediğim bahsettiğiniz yerlerde hız limitli olmalı zaten. Sürücü de buna uyduktan sonra ha 2 ha 12 olmuş ne fark eder. 

Servet Aydın yazdı:

Hakikaten Karadeniz'de bunalıyor insan araç sürerken

bi ara başlık açmıştım, ülkemizdeki otobanlar diye. Mevcutlar bile çok az dediğimde %90’ı karşı çıkmıştı. Yeterli denmişti. Ama konu hız limitine gelince iller arası devlet yollarının her zaman sıkıntı olduğu aşikar. 

karadenize mutlaka otoyol gerekiyor. Dağların içinden yaparlarsa memnun oluruz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

@Serkan Toker abi virajı dönünce çat diye çıkan radarın da öncesinde tabela oluyor. Ama köprü altındaki üfletme öncesi uyarı yok :) 

Onu diyoruz işte, tabela olması yanlış. 😂😂 biz ne radarlar gördük. Eski Ankara İstanbul yolunda giderken büyüklerimiz uyarırdı buralar radar yatağı diye.. 😄

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
İlkay Başaran yazdı:

Radara girerek biyere varamazsınız.

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Bugün fiesta ile Düzceden İstanbul'a gişelere ortalama hız 124 dönüşte ortalama hız 90. İki yerde radar vardı sıkıntı olmadı. 140 giderken gps ve radar 133 ölçüyor yeterli mir hız.

Ceza işine gelince Hakim cihazın kalibrasyonu, hava şartları yol durumu vs girizgah yazarak 1~2 km/h farkla yaxılsn iki cezamı iptal etti. @Cem Işıkın örnek dilekçesimi yazmam yetti. Ayrıca Fahri trafik müfettişinin arkadaşıma yazdığı fotoğrafı olmayan kırmızı ışıkta geçme cezasınıda aynın şekilde iptal ettirdik. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bugün fiesta ile Düzceden İstanbul'a gişelere ortalama hız 124 dönüşte ortalama hız 90. İki yerde radar vardı sıkıntı olmadı. 140 giderken gps ve radar 133 ölçüyor yeterli mir hız.

Ceza işine gelince Hakim cihazın kalibrasyonu, hava şartları yol durumu vs girizgah yazarak 1~2 km/h farkla yaxılsn iki cezamı iptal etti. @Cem Işıkın örnek dilekçesimi yazmam yetti. Ayrıca Fahri trafik müfettişinin arkadaşıma yazdığı fotoğrafı olmayan kırmızı ışıkta geçme cezasınıda aynın şekilde iptal ettirdik. 

Yani ne anlama geliyor? Bu durum sorunu ortadan kaldırır mı? Kaldırmış mı oluyor?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

Yani ne anlama geliyor? Bu durum sorunu ortadan kaldırır mı? Kaldırmış mı oluyor?

Yani normal şartlarda otoyolda ceza yemek için 153 km/h hızın aşılması gerekli, 1 km/h ile yazılan cezada mahkemede %95 iptal edileceği için radar cezası normal vatandaş için ortadan kalkmıştır, en azından benim için.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Serkan Toker yazdı:

Onu diyoruz işte, tabela olması yanlış. 😂😂 biz ne radarlar gördük. Eski Ankara İstanbul yolunda giderken büyüklerimiz uyarırdı buralar radar yatağı diye.. 😄

bi de mezgit yatağı var. Zaten ikisi çok iyi gider rokayla :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...