İçeriğe Yönlendir

Turbo Sümbül

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Arabanın Doğalgaz ile ürettiği motor gücü ile benzindeki gücü kıyaslanmış. 

Ekran Alıntısı.PNG

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Zamcık aldım . Dolar bazında ocak zammındaki maaşımı karşılamıyor. Borçlarım değer kaybetti lakin bu durum sürdürülebilir değil. İki gün dışarda yeni aracımızla gezdik ve 2000 tl para yemiş olduk. Evde çıkmak çok masraflı. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Maaş alır almaz gitti. Bu ay motor yağı değişimini yapıcağım. Tavsiye 5w40 yağ öneriniz varmı. 5w40 tipi yağıda turbo motorda ilk defa duruyorum. Sanırım lspi olmasın diye kalın yağ tercih etmişler. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Kardeş geldi... 

Alt kat komşum yeni evli amca oğluna bu harika joy paket 0.9 turbo motor clio aldık. 

Otokoç ikinci elden 2020 model 95000 km'de ve sadece 630 bin TL. En güzeli de halen 3 ay Renault garantili. 

IMG_20230804_153148.jpg

IMG-20230804-WA0005.jpeg

IMG-20230804-WA0007.jpeg

IMG-20230804-WA0009.jpeg

IMG-20230804-WA0011.jpeg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Baz+ bı kaç opsiyon vardı Galiba. Touch bilmem. İcon değil sadece onu biliyorum 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Motoru güzel ve vitesi de güzel değişiyor. Düz yolda da düz gidiyor. Bir kaç boyası var. 

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Baz+ bı kaç opsiyon vardı Galiba. Touch bilmem. İcon değil sadece onu biliyorum 

Her neyse alana hayırlı olsun. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Fikri Keleş yazdı:

590 a sayıp,690 a mı satılıyor?690 yazıyor 590 a mı bırakıyorlar anlamadım

Evet 590 a sayıp 690 a ilana girdiler bı ay oldu. Takasla tce megan aldı 900 civarına 2022

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Dün sabah arabanın kliması sıcak üflemeye başladı. 

Baktım fan ve kompresör herşey çalışıyor. Sonra soğuk sıcak klapesinin gürültüsünü duydum... Önce full sıcak sonra tekrar full soğuk yapınca takıldığında yerden kurtuldu. 

https://www.instagram.com/reel/Cs6t1dPIhGv/?igshid=MTc4MmM1YmI2Ng%3D%3D

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu gün Çıkma filo lastiği satan bir esnafa gittim... 

AIL4fc9UkoN7W6s9Eqou8g7Xvr8rRGNSc4HascM9

Arabaya 2020 ve 2021 yıllarına ait 4 adet Dayton Touring 2 lastiği sbob değişimi ile beraber 2500 tlye sattı. 

AIL4fc--kWuVGX9m4iayBH_SwboP8X6CgvTG8rLO

Arabanın öten frenleri meğersem arka kampadan geldiğini farkettiler ve beni uyardılar. El frenini bıraktım ama bu tambur bir türlü dönmedi. 

AIL4fc_eVk_o8HoEdSKiuxwJU1fNkUVdO3kD3Jw_

El frenini dibine kadar 2 3 defa çk bırakınca çıyaklama sesinin kesildiğini farkettim.  @Koray Demir @Mert Gülkokan sizin yönlendirmeniz ile ben yeni takılan ön balatalarda sıkıntı olduğunu sanıyordum. Lakin lastikcide tüm tekerleri çevirdiğimde bir tek bu tamburun sıkıştığını ve araba hareket ettiğinde ise cıyakladığını gördü tanıkları tarafından teyit ettim. 

AIL4fc-LkFNBRUr0U7mhIrcV8GWxx3lQvzR8g-XD

Bu arada ustalar lastikleri ters takmışlar. Zaten Türk patrona hizmet eden biri çırak olmak üzere 2 arapca konuşan 1 de türkçe konuşan eleman vardı. İnerside ile Outside kavramlarını çözememişler. Bende karanlıkda pek göremedim. Neyse artık sırada motor takozları ve yağ bakımı, ayrıca tüm fren hidrolikleri değişimi var 

Arabanın ön jantlarından biri yamuk çıktı. Otobanda ön cama takılı telefon zangırdıyordu bu yuzden. Ustalar bunuda belirtti. Ama jant onarımı yapmadıklarını söylediler. Ben bu jantı arka tarafa taktırdım. Bu seferde otobanda 100 120 giderken arka bagaj kısmında trim sesi oluşmaya başladı. Sonuç olarak bir lastikciye gittik hanemize yeni masraflar ekledir.  En azından öğrenmiş olduk. Şimdi jant düzeltecek bir usta için pazartesi aramalara çıkıcam. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Ali Darbaz yazdı:

Arabaya 2020 ve 2021 yıllarına ait 4 adet Dayton Touring 2 lastiği sbob değişimi ile beraber 2500 tlye sattı. 

Arkadaşıma 800 liraya sattım sök tak derken 1100 liraya mal etti.

2020 Taurus yaz lastiği çok iyi durumdaydı..

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Emre Şimşek yazdı:

Arkadaşıma 800 liraya sattım sök tak derken 1100 liraya mal etti.

2020 Taurus yaz lastiği çok iyi durumdaydı..

İşte bizdeki arkadaşlarda lastik olsaydı banada 800 e satardı 185 65 r15 ölçü lastikleri. Ama bizdeki arkadaşlardın arabaların %80 ni egea ve ölçüler 195den başlıyor kaldıki hepsi emekci adam. 2020 model lastikleri olacakta  bana 800 e satacaklar. Onlar o lastikleri kendileri 8 seneden aşaği kullanmaz. :D

Erdem Doğan yazdı:

Vurmayın öldü 😂

Alt takım fantazisi diye bir ekol oluştu bende anlayamadım. Şimdi bu arabanın arka kampanasını çözmek için pazaz pazar frenci arayacağım. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Bugün yine bolca para harcadık.. 

Önce arka fren silindirini parçaladık ve yeniden topladık. Çünkü aşırı sıkışmış fren ayırmıyordu. 

Freni söktük dağıttık , contalarını yağladık içinin pisliğini kazıdık.. 

El freni telinin ayarını yaptık. Ses soluk gitti. Miss gibi oldu. 

AIL4fc8laR_5pyr-e7MBWSyC65HyfPrX6EjinB0UAIL4fc9o9jVZsvZvpTyfeVDgWuDr9-nqfhsqpnLgAIL4fc-XlEZVP395x4hZYnZW1xhZmDABj0ktl75-

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Bugün yine bolca para harcadık.. 

Önce arka fren silindirini parçaladık ve yeniden topladık. Çünkü aşırı sıkışmış fren ayırmıyordu. 

Freni söktük dağıttık , contalarını yağladık içinin pisliğini kazıdık.. 

El freni telinin ayarını yaptık. Ses soluk gitti. Miss gibi oldu. 

AIL4fc9o9jVZsvZvpTyfeVDgWuDr9-nqfhsqpnLg

Eğer ki yanlış görmüyorsam, sol pabuç bitmiş sanki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

İkinci el aldığım lastiklere güvenim bozuldu. Frencide abi lastiğin 2018 olduğunu söyledi. Bende bostancı oto sanayiye gittim. Orda ter takılan lastiklere baktıklarında yandan yamalı olduğu tespit ettiler. Adamlar lastikler ters takmışlar, üstüne  yanaklı yamalı lastik vermişler. Güvenim inancım kırıldı. 4 tane Triangle marka çin malı lastik aldım . 4800 tl ödedim. 

AIL4fc9DQPJ5JBQiMLtyWKinpbv-Oxo12ER2CZ1k

Sani Gerşon yazdı:

Eğer ki yanlış görmüyorsam, sol pabuç bitmiş sanki.

Frenci usta daha gideri var elleme dediği için değiştirmedim. Ama tüm fren hidroliğini değiştirdi. klapelerdeki çıkışlardan pis eski hidroliği boşalttık. Hidrolik çok kötü bulanık durumdaydı. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...