İçeriğe Yönlendir

Turbo Sümbül

Ali Darbaz

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Yatan bir araba olduğu için motorun alışmadığı çok açık.

fabrrikadan sıfır gelenleri alıştırmak için ne yapmalıyız?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Ağır araçları mümkün olan en kısa sürede geçmek herzaman iyi ve güvenlidir. Bijon keser, taş atar, lastik patlar, kaplama atar vs vs. Zaten bakımsız oluyor geneli. Bir lastik 10 bin tl. Adamlar mecburen kaplama yaptırıyor zaten yük kapasitenin en az yarısı kadar daha fazla. Sorsanız o da haklı ki haklı. En kısa sürede geçip gidin. Arkasında seyir yapmayın. Arkanızdan yakın gelmesine de izin vermeyin. Gerekirse 70 e düşün bassın gitsin. Freni patlayan bir kamyonu 100 araba olsa önünde durduramaz. Bunu unutmayın olan 2 liralık yakıta olsun hızlıca geçin gazı verip.

• Beğen 8
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kesinlikle bu tip araçları yakın takip etmemek lazım, taş atar vs.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Camcı abimiz arabanın arka camınım yüksek basınçtan patladığını söyledi. Tırların yanından yakın ve süratli geçtiği için hava basıncı ile patlamış. Sizce gerçekten böylemi oldu. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
İlkay Başaran yazdı:

Ağır araçları mümkün olan en kısa sürede geçmek herzaman iyi ve güvenlidir. Bijon keser, taş atar, lastik patlar, kaplama atar vs vs. Zaten bakımsız oluyor geneli. Bir lastik 10 bin tl. Adamlar mecburen kaplama yaptırıyor zaten yük kapasitenin en az yarısı kadar daha fazla. Sorsanız o da haklı ki haklı. En kısa sürede geçip gidin. Arkasında seyir yapmayın. Arkanızdan yakın gelmesine de izin vermeyin. Gerekirse 70 e düşün bassın gitsin. Freni patlayan bir kamyonu 100 araba olsa önünde durduramaz. Bunu unutmayın olan 2 liralık yakıta olsun hızlıca geçin gazı verip.

Benim pek hiper millik durumum yoktu. Motoru kasıyordum 4500 devirde. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Darbaz yazdı:

Benim pek hiper millik durumum yoktu. Motoru kasıyordum 4500 devirde. 

Örnek olarak yazdım. Seninle alakalı değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Geçmiş olsun Ali, nazar çıkmış diyelim, arka camlara film iyi olur hemde cam dağılmaz, bu son olay olur inşallah....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
Ali Darbaz yazdı:

Camcı abimiz arabanın arka camınım yüksek basınçtan patladığını söyledi. Tırların yanından yakın ve süratli geçtiği için hava basıncı ile patlamış. Sizce gerçekten böylemi oldu. 

Bilimsel olarak doğruluk payı olabilir. İçerdeki hava dışarıdan daha düşük sıcaklıkta olduğu için dışarıya doğru basınç yapacaktır. Fizik kuralı. Araç yanınızdan geçerken sizin aracın yanındaki havayı azaltarak, zaten az olan basıncı daha da azaltmış olabilir. En zayıf yerden patlamıştır.

Tabii ki sadece teori.

Aslında bildiğim kadarı ile basıncı dengelemek için araçların arka çamurluk kısımlarında bir plastik kısım vard diye hatırlıyorum. Varsa ona bir bakmak gerekir.

Tekrar geçmiş olsun.

(aslında camın içeriye mi yoksa dışarıya doğru mu patladığını bilirsek yazdığımın doğru mu yanlış mı olduğunu da bilebiliriz.)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Fikret Özsoy yazdı:

Bilimsel olarak doğruluk payı olabilir. İçerdeki hava dışarıdan daha düşük sıcaklıkta olduğu için dışarıya doğru basınç yapacaktır. Fizik kuralı. Araç yanınızdan geçerken sizin aracın yanındaki havayı azaltarak, zaten az olan basıncı daha da azaltmış olabilir. En zayıf yerden patlamıştır.

Tabii ki sadece teori.

Aslında bildiğim kadarı ile basıncı dengelemek için araçların arka çamurluk kısımlarında bir plastik kısım vard diye hatırlıyorum. Varsa ona bir bakmak gerekir.

Tekrar geçmiş olsun.

(aslında camın içeriye mi yoksa dışarıya doğru mu patladığını bilirsek yazdığımın doğru mu yanlış mı olduğunu da bilebiliriz.)

Cam içeriye patladı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Darbaz yazdı:

Cam içeriye patladı

O zaman teori çöktü. Dışardaki hava daha hızlı aktığı için basınç düşük. Aralık camdan sigara dumanının çıkma sebebi bu en basit anlatımla. Uçaklar da bu kuralla uçuyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
İlkay Başaran yazdı:

O zaman teori çöktü. Dışardaki hava daha hızlı aktığı için basınç düşük. Aralık camdan sigara dumanının çıkma sebebi bu en basit anlatımla. Uçaklar da bu kuralla uçuyor.

Evet aynen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

Dışardaki hava daha hızlı aktığı için basınç düşük.

800 le mi gidiyor bu ara o teorem her yerde iş yapmaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

Alinin araba bu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Cam içeriye patladı

fizik kanunu o daçya da bile geçerli bombeli cam içeri patlar. şişe gibi düşünelim içe patlar, yapısı gereği vücuda zarar vermez ama köşeleri kesici değildir üstüne bile oturabilirsin pantalonu delmez , çok kullanmıştım cam üstünde

İlkay Başaran yazdı:

Alinin araba bu

örnek olarak yazdım

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

Yapmadı dedik zaten. Kaç derece şu an ist?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arabayı eve getirdim. Üzerindki 2013 model lastikler için bir çözüm bulmak lazım. Lastik bulamıyorum ucuza. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Evren Erakçora yazdı:

4 tane petlas al geç bence.

Petlas yan sanayisi bile lmuş 1200 tl adet. 2020 model çıkma kovalıycam. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...