İçeriğe Yönlendir

Symbol Yol Tutuş Nasıl Artırılır?

Ali Darbaz
Çözüme git Tevfik Işık tarafından,

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba 

Soru basit aracın şu yol tutuşu iyileştirsek benim hiç bir derdim kalmayacak. Sizce ne yapılabilir. Lastikleri değiştirmeden süspansiyon kule gergisi vs önerilerinize açığım. 

gm4l9dd.jpg

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Hiç değmez para harcamaya. İlanda dursun. İstediğin fiyata yakın Satılınca başka bakarsın. 

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
(düzenlendi)

Arkaya büyük bir spoiler :crazy:

renault-symbol-spoyler-mugen-model-yuksek-polyester-resim2-9697.jpeg

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bana kaçış planı değilde gerçek fikirleri ile gelseniz :D daha sonra bunu başka symbol kullanıcılarıda faydalansa. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Ben en çok arka tarafın çok yüksek durmasından yakınıyorum. Bu arka süspansiyona bakarsak ne yapılabilir. 

2vhc15m.jpg

kpi1s7o.jpg

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

70 le gidiyorsun zaten neyi iyileştireceksşn. Kullanım tarzın mı yanlış?

• Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Mesela 2200 liralık yay benim derdimi çözermi.. 

https://www.n11.com/urun/renault-symbol-13-2019-35-ve-5cm-spor-helezon-yay-ctk-spor-sprin-35-cm-7913082?magaza=ctkotomotiv&gclsrc=aw.ds&gad_source=4&gclid=CjwKCAiAsIGrBhAAEiwAEzMlC_gZbY7BTn8Ke9dQcD9vaMTfCgJYaRpvdO-XeeqJPMFjjHaeL2n7txoCvw0QAvD_BwE

İlkay Başaran yazdı:

70 le gidiyorsun zaten neyi iyileştireceksşn. Kullanım tarzın mı yanlış?

70 le gitmiyomki. O eskidendi. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Güvensiz hissettiriyorsa bilemem o normal de millet bunlarla cidden 180 200 gidiyor. 301ler de aynı egealar da. Amortisörlerin ne durumda?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Spor yay takılabilir lastiklere flanş takılabilir ama bana sorarsan aracın dinamikleri ile çok oynamak iyi olmaz. Rahatlık gidecek sevmeyeceksin yine satmak isteyeceksin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Torsion ayarı ile arka aşağı alınır, öne viraj kule demiri ile ciddi iyileşme olur

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Bu videonun geçerli zamanında hemşerim benim bahsettiğim şeyi demiş. İzlemeye devam ederseniz benim tüm derdimi tasamı gayet net açıklıyor adam. Demekki araba gerçekten ama gerçekten böyle bir karakteri var. 

Servet Aydın yazdı:

Torsion ayarı ile arka aşağı alınır, öne viraj kule demiri ile ciddi iyileşme olur

Torsiyon ayarı nasıl yapılıyor abi. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

sonra bağajda 10 damacana su taşınır mı ?

Ali Darbaz yazdı:

Mesela 2200 liralık yay benim derdimi çözermi.. 

standart amortisöre takarak kısa sürede patlatmak için ideal, basket topu gibi zıplamayı da saymıyoruz

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu adamda araba geçerli zamandan itibaren arabanın yol tutuşu hakkında benle aynı terettüdleri yaşamış..

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

Beklentiyi düşürün,millet biniyor.

Bi akrabam mesela 4 5 senedir biner.

Ben binermiyim,kia ile anlaşamadık hemen sattım ama hemen hemen aynı linea ile 3.seneye girdim.Yola göre değil arabaya göre binersen sorun kalmıyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

sonra bağajda 10 damacana su taşınır mı ?

Taşır. Baskı oranı değişmez yayda

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Fikri Keleş yazdı:

Beklentiyi düşürün,millet biniyor.

Bi akrabam mesela 4 5 senedir biner.

Ben binermiyim,kia ile anlaşamadık hemen sattım ama hemen hemen aynı linea ile 3.seneye girdim.Yola göre değil arabaya göre binersen sorun kalmıyor 

Cidden o kadar kötü olsa hergün 40 tane adam ölür. Kötü gibi salınır vb o tamam illaki orta segment gibi yol tutmaz belki ama kiralıklar, şirket araçları adamlar araba ne kadar gidebiliyorsa cidden o kadar gidiyor. Daha geçen sabah ben önümü zor görüyorum yağmurdan yol berbat çukur dolu adam bunun dizelidir kesin uzadı gitti. Valla iyi cesaret demiştim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ali Darbaz yazdı:

Torsiyon ayarı nasıl yapılıyor abi. 

Salıncağın yanlarında ayarları olmalı. Bakmak gerek yakından

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Salıncağın yanlarında ayarları olmalı. Bakmak gerek yakından

Ama abi benim arabada torsiyon yokki. 1 tane amorsittöre 1 tane yay var. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

En basit şekliyle ağırlık merkezini aşağıya çekip rijitliği biraz artırmak. Süspansiyon ve yayları daha iyileriyle değiştirmek. Bunlar yeterli olacaktır. 

bu arabada elektronik denge sistemi var mı esp

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

En basit şekliyle ağırlık merkezini aşağıya çekip rijitliği biraz artırmak. Süspansiyon ve yayları daha iyileriyle değiştirmek. Bunlar yeterli olacaktır. 

bu arabada elektronik denge sistemi var mı esp

Esp var, yokuş kalkışda aktif. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

o kalın demir torsiyon

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

ben megane 3 e spor yay yaptım hr marka olması lazım üzerine 17 jant takıp 225 taban lastikler kullandım ama yinede bi moka benzemedi. arabanın limitleri dahilinde kullan yapacak birşey yok. sonra bağımsız süspansiyon bir araca geçersin. lacetti bağımsızdı mesela 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ali Darbaz yazdı:

Gördüm. Amortisör değişimi yap

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...