İçeriğe Yönlendir

Symbol Yol Tutuş Nasıl Artırılır?

Ali Darbaz
Çözüme git Tevfik Işık tarafından,

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Ali Darbaz yazdı:

Ama abi  Cruze arka yapısı ile neredeyse birebir aynı. Cruze hayvan gibi yol tutuyor. Mimarı tıpatıp aynı. 

2028261.png

Ali aynı kasa değil ki.. nasıl kıyaslarsın. aynı kasanın daha iyi arkası olan var mı ? 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ali aynı kasa değil ki.. nasıl kıyaslarsın. aynı kasanın daha iyi arkası olan var mı ? 

Abi demek istediğim mimarisi aynı. Bu arada clio 4 de aynı arka düzeni kullanıyormuş. Karoser farkı var anladığım kadarı ile. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Darbaz yazdı:

Abi demek istediğim mimarisi aynı. Bu arada clio 4 de aynı arka düzeni kullanıyormuş. Karoser farkı var anladığım kadarı ile. 

Clionun geyik testi puanı baya iyi

Ali Darbaz yazdı:

Abi demek istediğim mimarisi aynı. Bu arada clio 4 de aynı arka düzeni kullanıyormuş. Karoser farkı var anladığım kadarı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Yol tutuşu sadece arka düzen mimarisi belirlemiyor. Symbol yerden fazla yüksek, yayları yumuşağa dönük esp'si tutarsız ağırlık dağılımı dengeli olmayan dacia loganın sefiri. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Kasa rijitliği azaldıkça yol tutuş zayıflıyor. Her tekerin yere basma açısı değişiyor kasa burulduğu için. Kule gergisi bunu iyileştiriyor. Sende de iyi iş yapar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Yaptığım araştırmada symbol 2013 modelinde yüklü yerden yükseklik 155 mm iken 2019 makyajlı modelde yüklü yükseklik 130 mm düşürülmüş. 

25 mm alçalmış.  Symbol faz 2 süspansiyon takımı alsam sorunu çözeriz belki. 

Yarın iki parca arasında kod farkı varmı inceleyeceğim. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Ama abi  Cruze arka yapısı ile neredeyse birebir aynı. Cruze hayvan gibi yol tutuyor. Mimarı tıpatıp aynı. 

Hatay depreminde yıkılan binalar ile hasarsız binanın mimarisi hatta mimarı aynı ama mühendisi farklıydı. Birinde 100 ölü var diğerinde çatlak yok. İş mimaride değil mühendislikte. 

Lada samaranın 3 kapılısı ile 5 kapılısının yol tutuşu farklıdır çünkü b sütununun şaseye bağlantı yeri farklıdır.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 9
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

2016 1,25 trend x satmıştım 55k km de, 622 tl ye şiddetle tavsiye ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Ön lastiğin hemen arkasından (a sütunu altı) kriko ile arka lastik de yerden kesilecek kadar arabayı kaldırıp kapıların durumuna baksana bi. Kasılan var mı. Baya bilgi verir. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bagaja arkayı biraz basacak kadar ağırlık koyarsan faydası olur ancak arkadaşların dediği gibi değmez. 

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Tevfik Işık
Ali Darbaz yazdı:

daha önce de yazmıştım. sizin sorununuzu eibach prokit 30 mm yay çözecek. adi markalardan uzak durun. eibach ı şiddetle tavsiye ediyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tevfik Işık yazdı:

daha önce de yazmıştım. sizin sorununuzu eibach prokit 30 mm yay çözecek. adi markalardan uzak durun. eibach ı şiddetle tavsiye ediyorum.

Bunu benim arabaya uyup uymayacağı nasıl anlaşılır. Clio 4 ile benim yaylar farklı imiş. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Selim Bilgin yazdı:

Satıp Fiesta alamıyor musun? 1.4 tdci çok da az yakar. 

Selim arabayı sevdim, pek satmayada gönlüm gitmiyor. 40 bin kmde , arzu ettiğim donanımları içinde barındırıyor. Altıda sürtmüyor, çokda keyifli bir motoru var.  Açıkcası çözebileceğim bir iş ise satmaya razı değilim. 

Çok ucuz yedek parça

Çok ucuz mtv 

Ucuzdan hallice kasko bedeli 

Hiç kullanılmamış gibi bir havası var. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

0,9 motor yağ su eksiltme yapıyor mu, clio’da şikayet edenler var. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

0,9 motor yağ su eksiltme yapıyor mu, clio’da şikayet edenler var. 

ben sadece 1500 km kullandım. Suyu itina ile takip ediyorum. bişey görmedim.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Beyler bu arada bizim birde Clio 4 var . Aynı motor ve şanzıman kullanıyor . karoserleri arkasını kıyaslamak adını yan yana bir resim çekmiştim . 

3pih3n1.jpgrqf5h7m.jpg

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Reno ile dacianın kullandığı sac kalınlıkları farklı. Şase kısmında da bu fark varsa burulma dirençleri çok farklıdır. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

E altı sürtmüyor diye sevdiğin arabayı yol tutmuyor diye yere basman gerekiyor.

Biraz yere yakınlaşsa biraz süspansiyon sertleşse biraz lastikler yumuşasa biraz ağırlık oranı dengelense biraz da şase rijit olsa çok iyi yol tutar.

İşte bu her biraz dediğim fena masraf açacak. En iyisi iyi lastik alıp yavaş sürmek 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Eibach satıcısın ile temasa gectim. Benim arac için bunun uycağını söyledi. Yerli ürünmüş. 

https://x-tremetuning.com/renault-symbol-0.9tce-1.0sce-1.2-16v-1.5dci-coil-ex-spor-yay-40mm/

Aman ha...

Olacaksa eibach, h&r, vogtland gibi urunlere basvurun. 

Coil ex mex midir nedir hayatta taktirmazdim

30mm den fazla alcaltilirsa mevcut amortisorler tolare etmez fazlasini. 

tarihinde Tevfik Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Erhan Doruk yazdı:

Bagaja arkayı biraz basacak kadar ağırlık koyarsan faydası olur ancak arkadaşların dediği gibi değmez. 

Arkadan ziyade ön taraf iyi tutmuyor diye anladım. Hafif direksiyon hissi. 

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
(düzenlendi)

30mm eibach prokit. Konfor kaybi yok. Yol tutuş muazzam, yolda gezme yok. Ruzgardan etkilenme minimum.

IMG-20221001-WA0029.jpg.7f829bd13d5ec5604ca6d2bb67fd1df5.jpg

tarihinde Tevfik Işık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...