İçeriğe Yönlendir

50 Yaşında Evde Spora Başlamak

Nihat Palolu

Recommended Posts

Metin Mankal

Yaş 52.Kolestrol 200 küsürlerde idi..Ekmek ve şekeri hayatımdan çıkardım.Akşamları 45 dakika tempolu yürüyüşle 1.5 ayda 8 kilo verdim.Kloestrol 130 lara düştü..Bence bizim yaşlarda en iyi spor düzenli yürüyüş.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
Mahmut Yıldız yazdı:

50 yaşta yapılacak en iyi spor yürüyüştür. Başka bir sporla hele ki yüksek tempoyla başlamak riskli olur. Yürüyüş sonrası evde hafif antremanlar yapılabilir. 

Bir de yüzme

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bence eforlu ekg ve kalp ultrasonu ile bir test yaptırın. Aniden spora başlamak başka sorunlara yol açabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Soldaki 8 9 ayda bu hale geldi 2 günde bir kullanımla. Sağdakine geçtim. Rakamına göre oldukça dayanıklı. Güle güle kullanın. Bunlarla çalışıp ağrılardan eser kalmayınca keşke daha önce başlasaymışım diyeceksiniz.

20231127_184015.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Çağlar Bayur yazdı:

kaplumbağalara 500 sene neden yaşar

10 yıl aslan gibi yaşamak ve anılmak mı yoksa 100 sene kaplumbağa mı daha iyi? İşleyen demir ışıldar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

bundan daha meşhuru azdır ama

Beni bunlardan biri ısırmıştı. Açıkta ağa takılmış tekneden atlayıp kurtardım ağı keserek. 15 dakika falan sürdü arkadaş da boş durmadı yakaladıkça ısırıyor ama ne yapsın garip korkmuş. Isırması sorun değil tam kavrayamıyor zaten de üzerindeki midyeler daha çok yaralamıştı. Midyeleri de temizledik ağdan kurtarınca. 22 deniz mili hızla gitti sonra sürtünme azalınca.

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

Beni bunlardan biri ısırmıştı.

bunların sevinçleri dişlerinde, şaapmış o, sevinmiş sana belirtmiş onu

İlkay Başaran yazdı:

15 dakika falan sürdü

fidyosu yok mu

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

bunların sevinçleri dişlerinde, şaapmış o, sevinmiş sana belirtmiş onu

fidyosu yok mu

Bizim buraya yumurta bırakmaya geliyorlardı ama son on yıldır hiç görmedik. Benim bahsettiğim olay 98 ya da 99 yazında olmuştu. 

Çok güzel canlılar ama. Acaip de ağırlar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

ama son on yıldır hiç görmedik.

kaplumbağa ağzından:

ağbi geçen açık büfe ağlara dalmışım balık yiyiom, şortlu manyaaan biri üstüme atladı ağları falan kesiyor, nedir yani... artık oralara gitmeyelim ... demiş midir

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

kaplumbağa ağzından:

ağbi geçen açık büfe ağlara dalmışım balık yiyiom, şortlu manyaaan biri üstüme atladı ağları falan kesiyor, nedir yani... artık oralara gitmeyelim ... demiş midir

İyi ısırdım ama enayiyi de demiştir

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ben bu uygulamayı düzensiz kullanıyordum. Sonra 1 yıllık üyelik satın aldım. Haftada 1 kez kullanmaya başladım. Oturtabilirsem haftada 3’e çıkarmak istiyorum. Zorluk derecesini siz seçiyorsunuz 10 dakikalık programlarla başlatıyor zamanla yarım saat 40 dakikalık program yapıyor. Tabi hala düzensiz çalıştığım için henüz o kadar uzun program görmedim. Ama spor salonuna kıyasla bana çok daha faydalı oldu.

IMG_1642.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Spor salonunda ağırlık arttırmaktan, protein tozu kakalamaktan başka birşey yapmıyorlar. Birileri kenarda sürekli testesteronla steroid çakıyor. 300 bastım, 500 bastım sonra böbreği eline alan eve geçiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Geçmişte kuzenle 3-5 kez gittik spor salonuna. Pek sarmadı bıraktık.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Nihat Palolu yazdı:

Gençken motivasyon farklı oluyor. Sonradan benim ne işim var la burda deyip çıkıyorsun:)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
İlkay Başaran yazdı:

Soldaki 8 9 ayda bu hale geldi 2 günde bir kullanımla. Sağdakine geçtim. Rakamına göre oldukça dayanıklı. Güle güle kullanın. Bunlarla çalışıp ağrılardan eser kalmayınca keşke daha önce başlasaymışım diyeceksiniz.

20231127_184015.jpg

Bu lastiği nereye takıyorsun? Takıldığı yerden kurtulursa adamın canını çok yakar.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Nihat Palolu yazdı:

dünyanın en karlı işi spor salonu işletmeciliği olmalı. kimse aslında gitmek istemiyor. sonra ödeyip gitmiyor.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mahmut Yıldız yazdı:

Bu lastiği nereye takıyorsun? Takıldığı yerden kurtulursa adamın canını çok yakar.

Kapının koluna. Kurtulmaz ama kol koparsa ancak. Apartmanı yıkarmışız spor yaparken :crazy:

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
İlkay Başaran yazdı:

Kapının koluna. Kurtulmaz ama kol koparsa ancak. Apartmanı yıkarmışız spor yaparken :crazy:

Koldan önce menteşe gelmesin. :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
(düzenlendi)

Dün aile hekimine gittim. Evde zorlayıp kendime zarar verme ihtimaline karşı spor salonu tavsiye etti. Doktor kilo vermem için gönderdi dersin, haftada 3 gün 45 dakika takıl sıkılırsan bırakırsın deyip cuma günü tahlil için kan vermeye çağırdı.

tarihinde Nihat Palolu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Gidip sadece koşu bandında takılmayacaksın değil mi abi?

45 dk öncesi ve sonrasıyla en az 1-2 saatini ayrıman gerekecek bu arada..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Emre Şimşek yazdı:

Gidip sadece koşu bandında takılmayacaksın değil mi abi?

45 dk öncesi ve sonrasıyla en az 1-2 saatini ayrıman gerekecek bu arada..

Spor salonuna gitmeyi şimdilik düşünmüyorum. Sağolsun İlkay evde yapabileceğim egzersiz videoları çekip göndermiş onlarla başlayacağım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Direnç lastiğim geldi. Denedim az önce kollarım ısındı hemen. Keşke 2 tane alsaymışım, birini evde diğerini işte kullanırdım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...