İçeriğe Yönlendir

50 Yaşında Evde Spora Başlamak

Nihat Palolu

Recommended Posts

İlkay Başaran
Nihat Palolu yazdı:

Direnç lastiğim geldi. Denedim az önce kollarım ısındı hemen. Keşke 2 tane alsaymışım, birini evde diğerini işte kullanırdım.

Abi çok faydasını göreceksin ve dambıl vb gibi sakatlanma riskin de yok. Hafif mi geldi ikiye katla. Cebinde götür abi işe 2.gelene kadar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

uzunluğa göre direnci değişen şeyleri kas pek sevmez

Abi yıllardır kullanıyorum.

Bu arada kas ve tendon en kısa ve en uzun formuna yakınken sakatlanır. Direnç lastiğinde ağırlıktaki gibi sakatlanma riskin yok.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

teknoloci ilerliyor

Olur öyle :crazy:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

kas ve tendon en kısa ve en uzun formuna yakınken sakatlanır.

vesile ile onu diyorum lastiğin de uzadığı an direnç artıyor

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Nihat Palolu

Tahlillerim çıktı. Trigliserit yüksek, B12 düşük. Boş randevu olmadığı için aile hekimime gidemedim.

Evde inceden başladım spora. 1-2 kilo verdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Nihat Palolu yazdı:

ahlillerim çıktı. Trigliserit yüksek

bana da demişti dr, bi ton ilaç yarken ben kaçtım,  3 gün taze ceviz diyeti sonrası bağımsız kendi seçtiğim laboratuvarda test yaptırdım, yerinde yeller esiyordu, onun rakamı hemen değişiyor çok te şeyy etmeyelim, çorba salata iyidir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Çağlar Bayur yazdı:

bana da demişti dr, bi ton ilaç yarken ben kaçtım,  3 gün taze ceviz diyeti sonrası bağımsız kendi seçtiğim laboratuvarda test yaptırdım, yerinde yeller esiyordu, onun rakamı hemen değişiyor çok te şeyy etmeyelim, çorba salata iyidir.

Aynen abi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Nihat Palolu

Göbeğim biraz küçüldü sanki.

5 tane şınav çekemezken tek seferde 20-25 çekebiliyorum artık.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Nihat Palolu

Her gün düzenli 2 set şınav çekerek tek seferde 40 şınav çekebiliyorum artık. Bir süre 40+40 devam edip 50+50’yi zorlayacağım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Nihat Palolu yazdı:

Her gün düzenli 2 set şınav çekerek tek seferde 40 şınav çekebiliyorum artık. Bir süre 40+40 devam edip 50+50’yi zorlayacağım.

Abi şınavın üçte birini eller omuz açıklığında, üçte birini daha açık (göğüs çalışır) diğerini daha dar vaziyette (arka kol) çekmeni öneririm. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Nihat Palolu yazdı:

omurgadaki disklere sormalı bu durumu tıbben

İlkay Başaran yazdı:

i şınavın üçte birini

kalan 2/3 nü tek kol olacaktı dimi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

Şınavda omurgadaki disklere ne olacak? Bel fıtığı olan 4 ayaklı var mı?

Omurgaya en büyük zarar 2 ayak üzerinde duruyor olmamız. Zaten o sebeple s şeklinde.

Çağlar Bayur yazdı:

kalan 2/3 nü tek kol olacaktı dimi?

Mavi ilaç reklamı vardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

Şınavda omurgadaki disklere ne olacak

sadece patlaıo o kadarcık, bizdeki spor akademisi mezunlarını başka yerde sınava sok alayı çakar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

sadece patlaıo o kadarcık, bizdeki spor akademisi mezunlarını başka yerde sınava sok alayı çakar

Yanlış duruyordur o formu bozuktur. Çekemiyordur yani. Tıpkı 3 ayda bir servis ihtiyacı olan monster notbuk gibi

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
İlkay Başaran yazdı:

Abi şınavın üçte birini eller omuz açıklığında, üçte birini daha açık (göğüs çalışır) diğerini daha dar vaziyette (arka kol) çekmeni öneririm. 

50’ye alışınca bunları yapacağım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Çağlar Bayur yazdı:

Acı veya ağrı yok abi. Solucan gibi de kıvrılmıyorum. İlginç olan ilk 40 zor oluyor, ikinci 40 daha kolay yay gibi zıp zıp zıp

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Nihat Palolu

Şınavda 50’yi geçtim 60’a çıktım. Sayıyı arttırmayıp 50+50 veya 60+60’da sabit kalacağım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...