İçeriğe Yönlendir

Yeni Dacia Duster 2024

Eyüp Çetin

Yeni Dacia Duster  

72 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

İlkay Başaran

Beğenilmeyen kısımlar eklenince kaşkai oluyor zaten alet. Onun da rakamı belli. Fiyata göre değerlendirmeyi yapamıyoruz birtürlü.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Mehmet Göktürk yazdı:

10 sene evvel broadway e binen halk güvenlik ve iç döşeme kalite“freak” i oldu..sakin ve saygılı kullanmayı da öğrenseler keşke böyle.

10 sene evvel için de aynısı söylenebilir. Çoktan tedavülden kalkmalıydı o araçlar. Alım gücü bir türlü toparlanamamış milletin mercedesi oldular. Kazalara göre hiç de iyi olmamış. 

20 sene evvel o dönemin orta direk arabalarıymış binilmiş. AB normları yok, çarpışma testleri yok, teknoloji yok. Eskiden bunlar mı vardı? ile başlayan her cümlenin sonu fukaralık ile biter. Bazen freak'lik iyidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Süleyman Can yazdı:

10 sene evvel için de aynısı söylenebilir. Çoktan tedavülden kalkmalıydı o araçlar. Alım gücü bir türlü toparlanamamış milletin mercedesi oldular. Kazalara göre hiç de iyi olmamış. 

20 sene evvel o dönemin orta direk arabalarıymış binilmiş. AB normları yok, çarpışma testleri yok, teknoloji yok. Eskiden bunlar mı vardı? ile başlayan her cümlenin sonu fukaralık ile biter. Bazen freak'lik iyidir.

1965 yılının aracı hangi ab normu olacak. Hem gelişememişiz, hemde hiçbirşeyi beğenmiyoruz. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

1965 yılının aracı hangi ab normu olacak. Hem gelişememişiz, hemde hiçbirşeyi beğenmiyoruz. 

yok onu demiyor. Alım gücü toparlanmış diyor 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Anadoluya gelsene toparlanmış mı? Elini sallasan şahine, kolunu sallasan r9 a vurur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Anadoluya gelsene toparlanmış mı? Elini sallasan şahine, kolunu sallasan r9 a vurur.

yozgata baktım.

Satılık megan 120 adet.

Satılık r9 - r12 - r19 toplamı 126

tofaş 80 tane 

passat 140 tane

Kişi başı milli gelir 1980’den günümüze kadar arttı. dünyada da arttı ama

Normal böyle olması

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

yozgata baktım.

Satılık megan 120 adet.

tofaş 80 tane 

passat 140 tane

Normal böyle olması

Satılık araba rakamları birşey ifade etmez. Trafikten veri almak lazım. Kaç tane var sahada yürüyen diye. Belki köydeki dayı facebookdan satıyor ya da satmıyor gibi

Bu arada eski araba daha fazla demiyorum yanlış anlaşılmasın az denmeyecek kadar var diyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süleyman Can
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

yozgata baktım.

Satılık megan 120 adet.

tofaş 80 tane 

passat 140 tane

Normal böyle olması

Anlatmak istediğim farklı dönemlerin araçlarının kıyasının yanlış olduğuydu. 1m tl üstü para veren birisi çarparsam beni korusun demeli en azından. 

Alım gücünün kıyasında dönem şartları ve borçlanma oranına bakmak lazım. Mağazaya gitsek sıfır tüplü tv bulamayız, hepsi lcd ekran. Evlerde tüplü tv yok o zaman geliştik diyemeyiz. Bir de 80 90 larda toplam borçlanmanın gsmh oranı ile şimdiki aynı değil. Eskiden ne kadar  borçlu vardı şimdi ne kadar var? Son 15-20 sene öncesine kadar kimse de doğru düzgün kredi kartı bile yoktu. Olan da yerinden çıkarmaya korkardı. 

tarihinde Süleyman Can tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Adam diyorki, 2.nesil savaş uçağı 1.nesilden pahalı. 3.nesil ise 2’den pahalı. 4.nesil f16, 3.nesil f4’ten pahalı. E 5.nesil f35 de 4.nesil f16’dan pahalı. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Adam diyorki, 2.nesil savaş uçağı 1.nesilden pahalı. 3.nesil ise 2’den pahalı. 4.nesil f16, 3.nesil f4’ten pahalı. E 5.nesil f35 de 4.nesil f16’dan pahalı. 

yok bu aynı değil biri suv diğeri traktör beriki deniz motoru gibi düşünmeli

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Anestezi ne güzel şey değil mi :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
İlkay Başaran yazdı:

Broadway 1985 te avrupada yılın otomobili seçildi. 65 e kökü gidenler fiat 124 ile reno 12 dir. 

Eskiden avrupada da eski araçlar kullanılırdı. 

Benim burada beklentim medeniyetin arabasını alıyoruz da şöförlüğünü niye almıyoruz?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Göktürk yazdı:

Broadway 1985 te avrupada yılın otomobili seçildi. 65 e kökü gidenler fiat 124 ile reno 12 dir. 

Benim burada beklentim medeniyetin arabasını alıyoruz da şöförlüğünü niye almıyoruz?

Doğru hocam ben r12 diye düşünmüşüm nedense r9 yazmışsınız aslında.

1981 miş hatta r9 baktım şimdi. Benimle başlamış. Zamanın mis gibi arabası.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

yozgata baktım.

Satılık megan 120 adet.

tofaş 80 tane 

passat 140 tane

Normal böyle olması

ARTMADI MALESEF.. geçen gün hesapladım.. dolar rakamı olarak artmış görünse de dolardaki enflasyonu çıkarınca geri gitmişiz.

bkz: 

"70 cente muhtaç” olunan 1980 yılında Türkiye, IMF verilerine göre 96,6 milyar dolarlık gayri safi yurt içi hasıla (toplam milli gelir) ile dünyada 21'inci, kişi başına milli gelirde ise 2.134dolarla 55'inci ülke idi. 1990 yılına gelindiğinde Türkiye 207,5 milyar dolarlık milli geliri ile ülkeler arasında 20'inciliğe .."

Hep G20 de olmuşuz ama cumhuriyetin ilk döneminde gelişmişiz epeyce.. son dönemde geri gitmişiz. kabaca Özal döneminden sonra..

1923  45 dolar   2023  de  :809 dolar

1950 166 dolar 2023 de : 2119 dolar.

1980  2134 dolar 2023 de : 7968 dolar

1990  8370 dolar 2023 de:  19703 dolar

2003  9420 dolar 2023 de: 15751 dolar

2013  12507 dolar 2023 de: 16518 dolar

Şu an 2023 te milli gelirimiz:  11932 dolar..... hadi buyrunuz.

kaynak:  https://www.in2013dollars.com/us/inflation/2013?amount=12507

NOT: 1980 de 55. ülke iken şimdi 79. sıradayız... bu size birşey anlatıyor mu??

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Mehmet Göktürk yazdı:

Çünkü araba parayla hocam. 😊 Parayı harcamak kolay ama diğeri zor. 

Ehliyet verirken kemer takmadan yola çıkıyor kalınca bundan bırakılır mı herkes kemer mi takıyor hocam diyorlar mesela. Hadi bıraktın diyelim bir sonraki sınavda geçince ehliyet sahibi olup trafiğe çıkıyor. 🤷🏻

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Mehmet Göktürk yazdı:

ARTMADI MALESEF.. geçen gün hesapladım.. dolar rakamı olarak artmış görünse de dolardaki enflasyonu çıkarınca geri gitmişiz.

bkz: 

"70 cente muhtaç” olunan 1980 yılında Türkiye, IMF verilerine göre 96,6 milyar dolarlık gayri safi yurt içi hasıla (toplam milli gelir) ile dünyada 21'inci, kişi başına milli gelirde ise 2.134dolarla 55'inci ülke idi. 1990 yılına gelindiğinde Türkiye 207,5 milyar dolarlık milli geliri ile ülkeler arasında 20'inciliğe .."

Hep G20 de olmuşuz ama cumhuriyetin ilk döneminde gelişmişiz epeyce.. son dönemde geri gitmişiz. kabaca Özal döneminden sonra..

1923  45 dolar   2023  de  :809 dolar

1980  2134 dolar 2023 de : 7968 dolar

1990  8370 dolar 2023 de:  19703 dolar

2003  9420 dolar 2023 de: 15751 dolar

2013  12507 dolar 2023 de: 16518 dolar

Şu an 2023 te milli gelirimiz:  11932 dolar..... hadi buyrunuz.

kaynak:  https://www.in2013dollars.com/us/inflation/2013?amount=12507

.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Göktürk yazdı:

"ekonomide kaide alım gücüyle ölçülür" dedi.. kaideyi mi ölçüyoruz?

Öncrden böyle diyormuş, şimdi iyiyiz diyor bende anlamadım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Eskiden öğretmenler kooperatife girip yazlık alıyordu. Alsınlar şimdi göreyim. Emekli ikramiyesi ile bir araba artı bir yarım ev alınıyordu. 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Göktürk yazdı:

Eskiden öğretmenler kooperatife girip yazlık alıyordu. Alsınlar şimdi göreyim. Emekli ikramiyesi ile bir araba artı bir yarım ev alınıyordu. 

Annemler 1980 de evlenmiş. Birer ceketle. Birde bmw motor. Anne memur baba işçi. 6 ay sonra emlak bankasından kredi ile evlerini almışlar. Sonra audi dkw. 1993 te yazlık. Her haftasonu balılesirden ayvalığa giderdik 2 gğn kalmaya. Yemek yetişmediğğnde 1 kg kıymadan kıymalı yumurta yapılırdı falan...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

online da sahte balikesir kuzusu satıyorlamış , çete çökertilmiş

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Audi 56 model.

Çağlar Bayur yazdı:

online da sahte balikesir kuzusu satıyorlamış , çete çökertilmiş

Vejeteryanız biz

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
İlkay Başaran yazdı:

ben cümleyi anlamadım. hayır bağırdı felan güzel konuştu da yine anlamadım alman para birimi ile türk para birimini niye karşılaştırdı ki?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Göktürk yazdı:

ben cümleyi anlamadım. hayır bağırdı felan güzel konuştu da yine anlamadım alman para birimi ile türk para birimini niye karşılaştırdı ki?

O an öyle gerekmiştir hocam 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...