İçeriğe Yönlendir

Eve Hırsız Girmiş...

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Doğan Arşiray

Babamın yatırım amaçlı aldığı süper kondüsyonda bir ev vardı. yarın gir otur ayarında herşeyi var eşsyası yok. Oturduğum mahallede bana çok yakın. Dediki al şu anahtarı bir zahmet bir bak akan kokan su varmı çok yağmur yağıyor.

Müstakil ev bunlar, ortada girişi var merdivenden çıkyorsun, orta kattan giriyorsun alt kat garaj. Elimi attım çelik kapının çekmeye yarayan büyük sabit kulpu yok yerinde. Birisi sökmüş. Önce anlam veremedim , neyse anahtarı çevirdim kapı açılmıyor arkasından şu mekanik mandal kapalı gibi. Herhalde usta gelecekti o buradan kapattı garajdan çalıştı dedim. Kitleyip aşağı indim, garaj kumandasından garaj kapısını açtım, açılınca hemen bir sigara kokusu geldi burnuma, lan?! dedim var bir dalga, zaten şöyle çapraza gerileyip tam garajdan eve girilen kapıya bakacaktımki kapı hareket etti kapandı tak dedi. aha dedim ya birisi gizlice burada yaşıyor yada hırsız var içeride. neyse tabi hemen geri çıktım dışarıdan camdan baktım içeride çamur izleri var. Önce babamı sonrada polisi aradım. Babam ekipmanları aldı geldi*  Tabi ceza gerektiren kelime girdiği arka taraftaki mutfak kapısından kaçmış. Öyle bir zamanda gelmişimki, adam kombiyi sökmüş paketlemiş, tüm eca markalı armatürleri sökmüş, sigortaları vs yi de hazırlayıp bir poşete doldurmuş girdiği yere istiflmiş birazdan birileri gelecek götürecekler öyle bir hesap var. Evin arkası çok sapa kimse görmüyor orayı. Ön taraf tertemiz ama kapının kulpu yok iyimi... İçeride de bir doalbın kulpu yok. Örnek diye söktü herhalde. Ben geldiğimde salondaki radyatörlerin hatlarını kesiyormuş ( insan güzelce açıp söker...)  tam o esnada yarım kalınca bütün masif parkeler su içinde kalmış simsiyah.

Neyse 20 dk da polis geldi, düzgün güzel insanlar, biz kameralara bakarız ama burada çalınan birşey yok teşebbüs var, hırsızlık gerçekleşememiş sizin liste yapmanız lazım dediler. detayları anlatmaya gerek yok tabi, belli ki kolluk kuvetinin eli kolu bağlı. bildiğiniz şeyler. Neyse ayak izi kamera filan bakacaklarmış vsvs. şikayetçi olursanız parmak izi alırız dediler gittiler. Birşey yapmadık. Daha önceden de birşey çıkmadığını görmüştük çünkü. Evin heryeri simsiyah parmak izi tozu kaplanıyro temizlemesi zor.

Sinir içinde simsiyah buz gibi suyu temizledik, mutfak kapısını kilitledik bir şekilde, kombiyi tüm parçaları arabaya koyup bizim depoya aldık. Gitmişken en üst balkonun su dolduğunu gördük orayı açtık bari, sırılsıklam oldum. Yani gitmediğin yer 5 bina ileride de olsa senin değildir arkadaş... Şimdi uğraş dur o kadar şeyi yeniden takmak için. ( Komşu ses duymuş adam iki gecedir evde çalışıyormuş!?)

• Beğen 1
  • Şaşkın 17
  • Üzgün 14
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Çok geçmiş olsun. İyi burun buruna gelmemişsiniz cidden kötü olabilirdi.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

bizim eve girdiğindede aynı taktiği yapmışlardı. kapının içerden manuel mandalını kitlemişlerdi allah belalarını versin diycek bişe yok 

iyiki karşılaşmadın 

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
Doğan Arşiray yazdı:

Babamın yatırım amaçlı aldığı süper kondüsyonda bir ev vardı. yarın gir otur ayarında herşeyi var eşsyası yok. Oturduğum mahallede bana çok yakın. Dediki al şu anahtarı bir zahmet bir bak akan kokan su varmı çok yağmur yağıyor.

Müstakil ev bunlar, ortada girişi var merdivenden çıkyorsun, orta kattan giriyorsun alt kat garaj. Elimi attım çelik kapının çekmeye yarayan büyük sabit kulpu yok yerinde. Birisi sökmüş. Önce anlam veremedim , neyse anahtarı çevirdim kapı açılmıyor arkasından şu mekanik mandal kapalı gibi. Herhalde usta gelecekti o buradan kapattı garajdan çalıştı dedim. Kitleyip aşağı indim, garaj kumandasından garaj kapısını açtım, açılınca hemen bir sigara kokusu geldi burnuma, lan?! dedim var bir dalga, zaten şöyle çapraza gerileyip tam garajdan eve girilen kapıya bakacaktımki kapı hareket etti kapandı tak dedi. aha dedim ya birisi gizlice burada yaşıyor yada hırsız var içeride. neyse tabi hemen geri çıktım dışarıdan camdan baktım içeride çamur izleri var. Önce babamı sonrada polisi aradım. Babam ekipmanları aldı geldi*  Tabi ceza gerektiren kelime girdiği arka taraftaki mutfak kapısından kaçmış. Öyle bir zamanda gelmişimki, adam kombiyi sökmüş paketlemiş, tüm eca markalı armatürleri sökmüş, sigortaları vs yi de hazırlayıp bir poşete doldurmuş girdiği yere istiflmiş birazdan birileri gelecek götürecekler öyle bir hesap var. Evin arkası çok sapa kimse görmüyor orayı. Ön taraf tertemiz ama kapının kulpu yok iyimi... İçeride de bir doalbın kulpu yok. Örnek diye söktü herhalde. Ben geldiğimde salondaki radyatörlerin hatlarını kesiyormuş ( insan güzelce açıp söker...)  tam o esnada yarım kalınca bütün masif parkeler su içinde kalmış simsiyah.

Neyse 20 dk da polis geldi, düzgün güzel insanlar, biz kameralara bakarız ama burada çalınan birşey yok teşebbüs var, hırsızlık gerçekleşememiş sizin liste yapmanız lazım dediler. detayları anlatmaya gerek yok tabi, belli ki kolluk kuvetinin eli kolu bağlı. bildiğiniz şeyler. Neyse ayak izi kamera filan bakacaklarmış vsvs. şikayetçi olursanız parmak izi alırız dediler gittiler. Birşey yapmadık. Daha önceden de birşey çıkmadığını görmüştük çünkü. Evin heryeri simsiyah parmak izi tozu kaplanıyro temizlemesi zor.

Sinir içinde simsiyah buz gibi suyu temizledik, mutfak kapısını kilitledik bir şekilde, kombiyi tüm parçaları arabaya koyup bizim depoya aldık. Gitmişken en üst balkonun su dolduğunu gördük orayı açtık bari, sırılsıklam oldum. Yani gitmediğin yer 5 bina ileride de olsa senin değildir arkadaş... Şimdi uğraş dur o kadar şeyi yeniden takmak için. ( Komşu ses duymuş adam iki gecedir evde çalışıyormuş!?)

Evin boş olduğunu bilen öyle komşunun arkasından yasaklı bir kelime söylemek de geçmiyor değil içimden.

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Geçmiş olsun.

Maalesef hırsızlık olayları sinir bozucu. Bir ay önce bizim okula 3. kattan girmişti hırsız. Kırıp dökmüş her yeri bütün odalar kilitli olunca sadece bulabildiği bir monitör ve pc kasasını götürmüş. Kasayı geri getirdi polisler ama monitörü satmış hırsız. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Büyük geçmiş olsun 

Karşılaşmamanız iyi olmuş Allah korumuş sizi ne olacağı belli olmazdı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

teşekkür ederim. vaillant kombi gitmedi ya o iyi bak :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Valla adamdaki cesarete bakar mısın ne desem bilemedşm. Ben dün çarşı merkezde o kadar sıkıştım ki kalabalık bir kafeye girip wc yi kullandım müşteri gibi. Havaalanlarındaki sanal zeka olsa orada yakalatırdı beni. Surat kıpkırmızı, adrenalin tavan. Papaya süikast yapacam zanneder :D

• Beğen 1
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geçmiş olsun , bu tip mekanları belleyip içine girip yaşayıp eşyları da götürüyorlar, buralarda özelikle yazlıktan. eb kaskokusu olsa biraz su serpilir insan içine de, komşu önemli faktör:benim de boş ev vardı uzun süre musluk patlamış eve oradan aşağıya hatta yan çapraza vs sular şakır şakır akmış, komşu da su ssesine uyanıp dıştan bir vanayı kapatmamış sağolsun, sonra kasko suz ev bırakmadım diğerlerinin eşya  parke parasını ödeyince....

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Geçmiş olsun... Bunların birde hacılama nakliyat dedikleri var. Kamyon dayayıp evi boşaltıp gidiyorlar. Yazlık komşumuzun başına geldi :( Allah hepsinin cezasını versin. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

valla açıkçası kombi nin ve armatürlerin çalınabileceğini hiç düşünmemiştim... e tabi para ediyor artık. ama ilginç zamanlama ile çalınmasına engel olmuş oldum. helal mal mış ne diyeyim.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
(düzenlendi)

Çok geçmiş olsun. Acil alarm taktırın hemde zaman ayarlı priz alıp  akşam saatlerinde birkaç saat yanacak şekilde lamba ayarlayın. 

tarihinde Erdoğan Temur tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Oturulmayan yapının ne kadar kapısı bacası varsa elektrik verin . Şebeke hattı arada 1mf300v ac kondansatör olacak şekilde. Mutlaka çarpar öldürmez daha da kapıya dayanan olmaz.

Coşku geçmiş olsun

• Beğen 3
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Oturulmayan yapının ne kadar kapısı bacası varsa elektrik verin . Şebeke hattı arada 1mf300v ac kondansatör olacak şekilde. Mutlaka çarpar öldürmez daha da kapıya dayanan olmaz.

Coşku geçmiş olsun

koy kapının ardına pompalıyı daha iyi... senin fikirde iyi ama voltaj az...

geçmiş olsun bu arada...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Çok geçmiş olsun.

Bu kombi-petek vs. hırsızların gözdesi herhalde, bizim depremde hasar alan evlerde de ilk onlar çalındı.

Allah iki dünyada fitil fitil getirsin tüm hırsızlardan.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Çok geçmiş olsun, Polis haklı hırsızlık gerçekleşmemiş sadece teşebbüs var... Gülermisin, ağlarmısın...

Hırsızlık denince aklıma ortanca amcam gelir hep... Yaz günü balkonda yatıyo amcam, ev 1. Kat... Yengemle çocuklarida memlekete göndermiş... Amcam evde tek... 

Hırsız eve girmiş kalan yemekleri yemiş, bir güzel karnını doyurmuş... Evde alacak bişi bulamamış, tam balkondan atlarken, amcam uyanmiş... Noluyo, hop mop falan demiş...

Hırsız amcama "dönüp yat ulan orya " diye şekil yapmış... 

Ertesi gün uğradım amcama olayı duyunca, geçmis olsun amca noldu falan dedim... Hiç bişi değilde beni azarlaması çok zoruma gitti dedi... :D

Yıllar geçti hala gülüyorum... :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...