İçeriğe Yönlendir

Eve Hırsız Girmiş...

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Sani Gerşon

Çok geçmiş olsun.

GPRS bağlantılı bir alarm sistemi şart. Tüm kapılara manyetik kontak, geniş alanlara da PIR mecburi. Hırsıza kapı dayanmaz ama, alarm haber verir.

Evde wireless varsa hareket destekli bir kamera da gelenolursa hemen bildirim gönderir telefondan.

Not: Hırsızlık yok, teşebbüs varda, haneye tecavüz de var?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

Geçmiş olsun,

Bizdeki kiracı da 2 3 yıl kira ödemeyip,giderken muslukları,elektrik anahtarlarını söküp gitmişti.kalan çöplerini lavabo ve yerlere dökerek .

Ve dedi ki arayınca

Benim Allah'tan başkasına borcum yok.

Ahlak olmayınca hersey oluyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Sani Gerşon yazdı:

Not: Hırsızlık yok, teşebbüs varda, haneye tecavüz de var?

Çok şaapma. Adalet mülkün temeli ya ona mahsuben

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Geçmiş olsun. Bundan sonrası için ya çalınacak birşey bırakmayacaksınız yada caydırıcı tedbirler almanız lazım. Katil gibi hırsızlar da olay yerine geri dönerler. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Yedek yatırımlık evim olmadığıma çok sevindim :) 

geçmiş olsun. Polis “abi uğraştırma bizi” niyetiyle hırsızlık gerçekleşmemiş demiş. Avukatım olsa işin peşini bırakmazdım. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

tesekkurler arkadaslar. yapilacak birsey yok zaten. hevesi kursaginda kaldi itin. 

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

Çok geçmiş olsun.

Yalnız, gelen arkadaş başladığı işi yarım bırakmayacaktır.

Servet Aydın yazdı:

Oturulmayan yapının ne kadar kapısı bacası varsa elektrik verin . Şebeke hattı arada 1mf300v ac kondansatör olacak şekilde. Mutlaka çarpar öldürmez daha da kapıya dayanan olmaz.

Tam benim taktik.

Yorum bağlantısı
Ali Çanakçı

Çok geçmiş olsun. 

Olayın tesellisi, içerde siz varken hırsız girmiş olması facia olurdu.

Yasal düzenlemeler sonrasında kolluk kuvvetleri çaresiz. Hırsız gaspçı yakalıyorlar, 50-60 olayın faili. Sonuç Tutuksuz yargılama.

Doğulu şartlarda yaşıyoruz. Yasalar batı tarzı.

Allah sabır versin.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Geçmiş olsun öncelikle.

Bu gibi durumlarda yapılması gereken öncelikli işlem sigorta olmalıdır. Hırsızlığı, su basmasını ve çilingir gibi kapsamlı sigorta. Genel adı konut sigortası. Kirad da otursam ilk yapacağım şey konut sigortası oluyor. Öyle çok bir meblağ da tutmuyor doğrusu. Tabii ki Emmi daha iyi biliyordur. Depremde bunun ne kadar iyi bir şey olduğunu gördüm canlı olarak. Bir çok eşyamı sigortadan aldığım parayla tekrar saatın aldım.

Sigorta asla ertelenmemeli bence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Benim takıldığım kısım adam girmiş kesmiş biçmiş vs çalamadı diye işlem yok mu? Birinin arabasının lastiklerini kesip, aynalarını falan keseyim camlarını kırayım çalmadım derim. Çalacaktık aslında gelmeseydi ekmeğime mani oldu diye ben bastırayım hatta :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

tesekkurler arkadaslar. yapilacak birsey yok zaten. hevesi kursaginda kaldi itin. 

lakin listeeye girdi ev, 3 ay döner dolaşır yine yoklar, kapı arkasına yanmış sarımsaklı börek bırak ev yaşanıyor gibi gözüsksün

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
İlkay Başaran yazdı:

Benim takıldığım kısım adam girmiş kesmiş biçmiş vs çalamadı diye işlem yok mu? Birinin arabasının lastiklerini kesip, aynalarını falan keseyim camlarını kırayım çalmadım derim. Çalacaktık aslında gelmeseydi ekmeğime mani oldu diye ben bastırayım hatta :D

islem olması icin mal sahibinin sikayeti gerekliymis. butun  zarar kesik kaloriferler, sökülü kombi, kırık balkon kilidi. 

karakolda ifade, parmak izi, savcı,cumartesi akşamı vs....bu tip seylerden sonuc çıkmıyor eski deneyimlerimle sabit. adamı görsem başka olurdu. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Geçmiş olsun. Karşı karşıya gelmemiş olmanıza sevindim, diğer türlü riskli çünkü. 

Doğan Arşiray yazdı:

adamı görsem

Cidden görmediğiniz iyi olmuş, riskli o iş ziyadesi ile.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Haneye giren kaybedecek bir şeyi olmayandır. Bizim kaybedecek çok şeyimiz var

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...