İçeriğe Yönlendir

70 Mai D07+RC05 Kamera Seti

Süleyman Kaya
Çözüme git Çağlar Bayur tarafından,

Recommended Posts

Süleyman Kaya

Selamlar,  dün başlıktaki cihazı aldım ve aracıma bağladım, herşey iyi güzel ancak trafikteyken fark ettim ki arkamdaki aracın plaka yazıları ters.. görüntü gayet düzgün, yani sağ sol aynalarda ne görüyorsam kamerada da aynı yerde ama yazılar ve rakamlar ters yönlü, soketi ve menüleri kontrol ettim sorun bulamadım.. ne yapabilirim?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

menü de ayna görünümü veya düz garünüm gibi bir seçenek olmalı? aynadan zaten ters görüyorsunuz o ayna görünüm seçeneği

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Bence de ayarlarda bir yerden halledilecek. Mirror görünümü gibi bir seçenek var muhtemelen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya

IMG_9088.jpeg

IMG_9103.jpeg

Alpay Sumer yazdı:

araca nasıl bagladınız? Baska tel yardimıyla foto alabilirmiyiz? 

Kamera soketten sokete, yani yanlış kablo bağlamak bir seçenek değil, soketi kontrol ettim oda içten tırnak zaten.

Çağlar Bayur yazdı:

menü de ayna görünümü veya düz garünüm gibi bir seçenek olmalı? aynadan zaten ters görüyorsunuz o ayna görünüm seçeneği

Menüleri kontrol ettim ama bir sonuç alamadım

H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Bence de ayarlarda bir yerden halledilecek. Mirror görünümü gibi bir seçenek var muhtemelen.

Mirror aklıma geldi kontrolde ettim, zaten öyle aman aman bi menüsü de yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya
Çağlar Bayur yazdı:

anlık bu görünüm doğru, kayıdı alırken de bu şekilde mi alıyor?

Kurcalarken fabrika ayarlarına döndüm, kayıt kalmadı ama çekim yapıp bakacağım dediğinize. ama şu var youtube da incelemelerde dikkat ettim onlarda görüntü normal, bende ters!

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Çağlar Bayur

normalde aynadan bakarken de böyle görürüz, kayıtta düz kayıt alıyor olabilir bunun kendisi de ayna aynı zamanda aynadan düz görülmesi sürüş riski yaratır , ileride arka cam kalkar ise ekranlı aynalar da ters gösterecek

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya
Çağlar Bayur yazdı:

normalde aynadan bakarken de böyle görürüz, kayıtta düz kayıt alıyor olabilir bunun kendisi de ayna aynı zamanda aynadan düz görülmesi sürüş riski yaratır , ileride arka cam kalkar ise ekranlı aynalar da ters gösterecek

dediğinizde haklısınız... boşa panik yapmış olabilirim de.. tekrar gözden geçireceğim.. özellikle kayıt yaptığı görüntüyü.. 

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Bence de ayna görüntüsü vermesi açısından bu şekilde gösteriyor olması gayet normal. ama kayıt esnasında düz gösteriyor olabilir. Kontrol etmek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya

Eve geldim ve hemen bir tur atıp kayıtlara da baktım, Çağlar ve Cenk beyler haklı, kayıtlarda görüntü normal ama ayna mantığı ile gösterirken ters. Montajı yaptığım gün bir arkadaşımı ziyaret edip konudan bahsetmiştim, oda bende düz diyince nerede hata yaptım diye düşünüp panik yaptım belli ki, dosya kapandı böylelikle, herkese teşekkürler. Geriye park modülünün bağlantısı kaldı, parça hala kargoda.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Süleyman Kaya yazdı:

oda bende düz diyince

ah şu şakacı arkadaşlar yok mu, ben sonrasın ımerak ettim, tüv den geçecek mi acaba bu ekranlı ayna , güzelmiş , gece far ışığı vurunca nasıl oluyor?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya
Çağlar Bayur yazdı:

ah şu şakacı arkadaşlar yok mu, ben sonrasın ımerak ettim, tüv den geçecek mi acaba bu ekranlı ayna , güzelmiş , gece far ışığı vurunca nasıl oluyor?

Kamera gece görüş özellikli diyor, tabii uzun süre deneyimleyemedim ancak görüntü yeterli, zaten tek tuş ile sade bir  ayna haline bürünüyor ekran kapanıyor. Muayene de istediklerini yapabilirler ancak sökmem 15 saniyenizi aldığından sorun yaşatacak birşey değil. C4 ün arka cam tasarımı yüzünden ben orta aynayı sorunlu bulduğumdan böyle bir set tercih ettim. Bazen uzun yolda dibinize kadar araç gelip selektör attığında onu fark ediyorsunuz. Bunu engellemek arkada akan trafiğede hakim olmak önemli

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Karaayvaz

merhaba aynısını bende almayı düşünüyorum . Geri vites kamerası olarak kullanabiliyor muyuz ? kamerayı dışarıya değil de araç arka camına içten takıp açısını ayarlayıp kullanma imkanımız var mı ? bunu yaparken de kabloları orta yerde kalıyor mu ? Ben ek kablosunu alıp gücünü sigorta kutusundan alarak kullanmak istiyorum . 

Genel olarak memnun musunuz ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya
Ahmet Karaayvaz yazdı:

merhaba aynısını bende almayı düşünüyorum . Geri vites kamerası olarak kullanabiliyor muyuz ? kamerayı dışarıya değil de araç arka camına içten takıp açısını ayarlayıp kullanma imkanımız var mı ? bunu yaparken de kabloları orta yerde kalıyor mu ? Ben ek kablosunu alıp gücünü sigorta kutusundan alarak kullanmak istiyorum . 

Merhaba.. kullanmaya başlayalı çok kısa bir zaman oldu.. Şimdilik güzel cihaz. Cihazda 5 tane buton var, bir tanesi ön/arka kameralar arasında geçişi sağlıyor, Dikiz aynası olarak sürekli görüntü almak mümkün, özellik olarak eklenmiş zaten o yüzden bu kamerayı tercih ettim, arka kamera suya dayanıklı plakalık üzerine takılır olarak üretilmiş ancak ben arka cam içten taktım üzerinde çift taraflı bant hazır geliyor zaten, montaj kolaylığı için sanırım. ben geri vites lambasına kablosunu bağlamadım. bağlamış olsaydım, geri vitese taktığımda kamera açısı daha aşağı yönlenecek ve park çizgileri ekrana gelecekti. ihtiyaç duymadım.

Cihazı varsa aracınızın USB soketine (kutu içinde var)i USB yok ise çakmaktan (oda kutu içerisinde) USB ile çalıştırabiliyoruz. up02 model hardware kit mevcut, bunu alırsanız sigortaya bağlantı yapabilirsiniz, ortalıkta hiç kablo olmaz. bu kablo ayrıca 11.4 volta kadar aküden elektrik aldığı için park esnasında da kayıt yapıyor cihaz. akü voltajı düşünce kamera tamamen kapanıyor, akü bitmesi önlenmiş oluyor.

ben yaklaşık 1 saat içinde kabloları döşemenin ve bagajdaki kablo körüğünden geçirdim. çok aman aman zor olmadı. up02 takmadım. siparişini verdim şu an kargoda.. gelince biraz bekleteceğim önce servis işim var garanti sorunu yaşamak istemem.

Ahmet bey biraz sabrederseniz eğer daha güzel bakmış hem sizin için bir kaç fotoğrafta çekmiş olurum.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Karaayvaz
(düzenlendi)
Süleyman Kaya yazdı:

Merhaba.. kullanmaya başlayalı çok kısa bir zaman oldu.. Şimdilik güzel cihaz. Cihazda 5 tane buton var, bir tanesi ön/arka kameralar arasında geçişi sağlıyor, Dikiz aynası olarak sürekli görüntü almak mümkün, özellik olarak eklenmiş zaten o yüzden bu kamerayı tercih ettim, arka kamera suya dayanıklı plakalık üzerine takılır olarak üretilmiş ancak ben arka cam içten taktım üzerinde çift taraflı bant hazır geliyor zaten, montaj kolaylığı için sanırım. ben geri vites lambasına kablosunu bağlamadım. bağlamış olsaydım, geri vitese taktığımda kamera açısı daha aşağı yönlenecek ve park çizgileri ekrana gelecekti. ihtiyaç duymadım.

Cihazı varsa aracınızın USB soketine (kutu içinde var)i USB yok ise çakmaktan (oda kutu içerisinde) USB ile çalıştırabiliyoruz. up02 model hardware kit mevcut, bunu alırsanız sigortaya bağlantı yapabilirsiniz, ortalıkta hiç kablo olmaz. bu kablo ayrıca 11.4 volta kadar aküden elektrik aldığı için park esnasında da kayıt yapıyor cihaz. akü voltajı düşünce kamera tamamen kapanıyor, akü bitmesi önlenmiş oluyor.

ben yaklaşık 1 saat içinde kabloları döşemenin ve bagajdaki kablo körüğünden geçirdim. çok aman aman zor olmadı. up02 takmadım. siparişini verdim şu an kargoda.. gelince biraz bekleteceğim önce servis işim var garanti sorunu yaşamak istemem.

Ahmet bey biraz sabrederseniz eğer daha güzel bakmış hem sizin için bir kaç fotoğrafta çekmiş olurum.. 

tamamdır hocam beklemedeyim. Park ederken tuştan arka kameraya geçip , kamerayı da arka cama takarak görüntü sağlayabiliyoruz yani değil mi ? 

araç grand c max , kol dayama altında iki tane USB port girişi var , sigortaya bağlamadan direk oraya kadar görünmeden kablosunu çekebilirsem  o şekilde de montaj yapabilirim. . 

tarihinde Ahmet Karaayvaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya
Ahmet Karaayvaz yazdı:

tamamdır hocam beklemedeyim. Park ederken tuştan arka kameraya geçip , kamerayı da arka cama takarak görüntü sağlayabiliyoruz yani değil mi ? 

araç grand c max , kol dayama altında iki tane USB port girişi var , sigortaya bağlamadan direk oraya kadar görünmeden kablo çelişebilirsin o şekilde de montaj yapabilirim. . 

Bağlantıyı up02 ile kabin içindeki sigorta kutusundan yapabilirsiniz, hiç kablo olmaz ortalıkta. Aslında tuşa basmanıza gerek yok, geri vites lambasından tetik alacağınız için R ye takınca kamera otomatik geri vites moduna geçecektir. Siz ön/arka seçimini keyfe yapıyorsunuz, aslında power off tuşuna kısa bastığınızda ekranda görüntü de gidiyor normal ayna olarak kullanabiliyorsunuz

Alpay Sumer yazdı:

araca nasıl bagladınız? Baska tel yardimıyla foto alabilirmiyiz? 

Alpay bey sigortadan hat almadım hala, cihaz usb soketine bağlı konsolda, sadece arka kamera için kabloyu döşemenin içine gizleyerek arka cama içten kamerayı taktım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Karaayvaz
(düzenlendi)
Süleyman Kaya yazdı:

Bağlantıyı up02 ile kabin içindeki sigorta kutusundan yapabilirsiniz, hiç kablo olmaz ortalıkta. Aslında tuşa basmanıza gerek yok, geri vites lambasından tetik alacağınız için R ye takınca kamera otomatik geri vites moduna geçecektir. Siz ön/arka seçimini keyfe yapıyorsunuz, aslında power off tuşuna kısa bastığınızda ekranda görüntü de gidiyor normal ayna olarak kullanabiliyorsunuz

Alpay bey sigortadan hat almadım hala, cihaz usb soketine bağlı konsolda, sadece arka kamera için kabloyu döşemenin içine gizleyerek arka cama içten kamerayı taktım

Geri vitese taktığımız zaman görüntü olarak arka aynaya ihtiyaç hissediyor musunuz peki ? Yoksa kamera görüntüsü her türlü ihtiyacı karşılıyor mu ? 

bir de kapalı modda iken aynanın görüntü kalitesi nasıl? 

tarihinde Ahmet Karaayvaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya
Ahmet Karaayvaz yazdı:

Geri vitese taktığımız zaman görüntü olarak arka aynaya ihtiyaç hissediyor musunuz peki ? Yoksa kamera görüntüsü her türlü ihtiyacı karşılıyor mu ? 

bir de kapalı modda iken aynanın görüntü kalitesi nasıl? 

Ben geri cites bağlantısı yapmadım, aracımda zaten var geri vites kamerası, videolarda mevcut aşağıyı gösteriyor, aynaya gerek kalmaz, alışma meselesi.

ayna kapalı iken kararmalı ayna gibi hafif koyu ama bir problem yaratacak değil kararında. Aracımın tasarımı nedeniyle ben aynadan arkayı zaten göremiyorum, bu şekilde geriden akan trafiği rahatça görebiliyorum 

Yorum bağlantısı
Ahmet Karaayvaz
Süleyman Kaya yazdı:

Ben geri cites bağlantısı yapmadım, aracımda zaten var geri vites kamerası, videolarda mevcut aşağıyı gösteriyor, aynaya gerek kalmaz, alışma meselesi.

ayna kapalı iken kararmalı ayna gibi hafif koyu ama bir problem yaratacak değil kararında. Aracımın tasarımı nedeniyle ben aynadan arkayı zaten göremiyorum, bu şekilde geriden akan trafiği rahatça görebiliyorum 

doğru aslında sürekli arkayı gösteren modda da kullanılabilir zaten amaç arkayı görmek :) deneyimlerinizi bekliyorum hocam.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Ahmet Karaayvaz yazdı:

Ben 70mai 500S pro + rc05 kullanıyorum. Memnunum kayıt olsun telefondan direkt bağlantı olsun sorun yaşamıyorum. Park kiti de almıştım tüm montajı kendim yaptım yaklaşık 30-45 dk kadar sürdü. Kabloları döşeme altından geçiriyorsunuz ve arka kamera kablosu baya uzun geliyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet Karaayvaz
Arif Aykın yazdı:

Ben 70mai 500S pro + rc05 kullanıyorum. Memnunum kayıt olsun telefondan direkt bağlantı olsun sorun yaşamıyorum. Park kiti de almıştım tüm montajı kendim yaptım yaklaşık 30-45 dk kadar sürdü. Kabloları döşeme altından geçiriyorsunuz ve arka kamera kablosu baya uzun geliyor.

Menüler İngilizce mi d7 ile 500s pro nun farkları nedir ? Neden 500s aldınız yani ? 

Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya
Ahmet Karaayvaz yazdı:

Menüler İngilizce mi d7 ile 500s pro nun farkları nedir ? Neden 500s aldınız yani ? 

Menüde iki seçenek var, İngilizce ve Rusça. Zaten temel kelimeler olduğu için sorun olacak bir şey yok, menüsü sade.. Cihazım 500s değil. Cihaz 70mai d07 aynalı kamera+rc05 arka kamera + up02 park kitinden oluşuyor. Pro versiyonda dahili GPS olabilir emin değilim, benim cihazı alma sebebim temelde dikiz ayna görüşünün arabada çok kötü olması, kamera seçerken özellikle böyle olmasını istedim ki 70mai de tam ekran 9,4" görüntü var yani bir çoğu gibi yarım ekran değil.. Ayrıca aynaya montajlı olduğu için hem güneş görmüyor hem de ortalık yerde durmuyor.. Aslında araca özel kameralardan bakmıştım ilk başlarda ama C4 de kamera yeri mevcut ama tatmin edecek cihazlar ciddi paralara geliyordu ve geri görüş sorunumu çözmüyordu

Yorum bağlantısı
Ahmet Karaayvaz
Süleyman Kaya yazdı:

Menüde iki seçenek var, İngilizce ve Rusça. Zaten temel kelimeler olduğu için sorun olacak bir şey yok, menüsü sade.. Cihazım 500s değil. Cihaz 70mai d07 aynalı kamera+rc05 arka kamera + up02 park kitinden oluşuyor. Pro versiyonda dahili GPS olabilir emin değilim, benim cihazı alma sebebim temelde dikiz ayna görüşünün arabada çok kötü olması, kamera seçerken özellikle böyle olmasını istedim ki 70mai de tam ekran 9,4" görüntü var yani bir çoğu gibi yarım ekran değil.. Ayrıca aynaya montajlı olduğu için hem güneş görmüyor hem de ortalık yerde durmuyor.. Aslında araca özel kameralardan bakmıştım ilk başlarda ama C4 de kamera yeri mevcut ama tatmin edecek cihazlar ciddi paralara geliyordu ve geri görüş sorunumu çözmüyordu

hocam grand c max a standart aynaya takılan telefon tutucular olmuyor , aynanın arka tarafındaki sensörlerden dolayı aynanın arka tarafı biraz kalabalık ve yükseklik var ön camdan arka aynaya doğru çıkıntı gibi düşünün.  Sizden rica etsem d7 deki iki kelepçe arasındaki mesafeyi ölçebilir misiniz cm olarak ? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...