İçeriğe Yönlendir

70 Mai D07+RC05 Kamera Seti

Süleyman Kaya
Çözüme git Çağlar Bayur tarafından,

Recommended Posts

Süleyman Kaya
Ahmet Karaayvaz yazdı:

hocam grand c max a standart aynaya takılan telefon tutucular olmuyor , aynanın arka tarafındaki sensörlerden dolayı aynanın arka tarafı biraz kalabalık ve yükseklik var ön camdan arka aynaya doğru çıkıntı gibi düşünün.  Sizden rica etsem d7 deki iki kelepçe arasındaki mesafeyi ölçebilir misiniz cm olarak ? 

Benzer sensörler hatta yol kamerası için yer var C4 de cam üzerinde ama yol kamerasında sorun yaratmadı.. Şunlar fikir verebilir, internetten edindim şu an araç yakınımda değil

dikiz.jpg

70mai.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet Karaayvaz
Süleyman Kaya yazdı:

Benzer sensörler hatta yol kamerası için yer var C4 de cam üzerinde ama yol kamerasında sorun yaratmadı.. Şunlar fikir verebilir, internetten edindim şu an araç yakınımda değil

dikiz.jpg

70mai.jpg

bu aralık lazım hocam bana . Ne zaman ölçebilirseniz. Acelemiz yok . 

resim_2023-12-27_143424098.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya

Şunlarda genel fotoğraflar kısa bir sürüş yaparken çektim

IMG_9196.jpeg

IMG_9195.jpeg

IMG_9192.jpeg

IMG_9191.jpeg

IMG_9190.jpeg

IMG_9193.jpeg

IMG_9194.jpeg

IMG_9189.jpeg

IMG_9185.jpeg

IMG_9183.jpeg

IMG_9181.jpeg

IMG_9180.jpeg

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Karaayvaz
Süleyman Kaya yazdı:

Şunlarda genel fotoğraflar kısa bir sürüş yaparken çektim

IMG_9196.jpeg

IMG_9195.jpeg

IMG_9192.jpeg

IMG_9191.jpeg

IMG_9190.jpeg

IMG_9193.jpeg

IMG_9194.jpeg

IMG_9189.jpeg

IMG_9185.jpeg

IMG_9183.jpeg

IMG_9181.jpeg

IMG_9180.jpeg

hocam çok teşekkür ederim.Elinize sağlık .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya
Ahmet Karaayvaz yazdı:

hocam çok teşekkür ederim.Elinize sağlık .

umarım yeterli olmuştur, kusura bakmayın hızlıca çekmem gerekti

Yorum bağlantısı
Ahmet Karaayvaz
Süleyman Kaya yazdı:

umarım yeterli olmuştur, kusura bakmayın hızlıca çekmem gerekti

daha ne olsun hocam. Arka kamera görüntü kalitesinden memnun musunuz ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya
Ahmet Karaayvaz yazdı:

daha ne olsun hocam. Arka kamera görüntü kalitesinden memnun musunuz ? 

Ahmet bey açıkçası daha yeni montajladım biliyorsunuz beş gün oldu.. Ayrıca günlük rutinimde araç kullanmıyorum, servis kullandığım için değerlendirmem çok kısıtlı bunu bilmelisiniz.

Öncelikle içinde dahili GPS olmasını isterdim. Kameradan genel olarak memnunum, özellikle alma amacıma yani dikiz aynası olarak kullanma amacıma uygun, uzun yolda kullanmadım ancak ışık şiddetinin açılıp azaltıldığı bir buton olmalıydı bence çünkü ben gece uzun yolda konsol aydınlatmasını kısar güneşliği bile indiririm (şehir içi aydınlatmalar için) yine de ışık şiddeti orta olduğu için alışılabilir ve çok can sıkarsa ekran kapatılabilir. Arka kamerayı kabaca takmıştım.. spoilerin altına gelecek şekilde araç içine.. güneşe karşı gölgede kalır diyordum ama spoiler altı düşündüğümden daha çok kirleniyormuş.. belki de en yukarı almalıyım ama erindiğimden arada camı siliyorum.. güneş batarken fark ettim baya güneş parlaması oluyor, normaldir. çin sitesinde lens için polar cam gördüm.. parlama bu şekilde engellenebilir ama pek umurumda değil.

kısa kullanım sonucumda ;  alma amacıma uygun ve ben genel olarak memnunum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Karaayvaz
Süleyman Kaya yazdı:

Ahmet bey açıkçası daha yeni montajladım biliyorsunuz beş gün oldu.. Ayrıca günlük rutinimde araç kullanmıyorum, servis kullandığım için değerlendirmem çok kısıtlı bunu bilmelisiniz.

Öncelikle içinde dahili GPS olmasını isterdim. Kameradan genel olarak memnunum, özellikle alma amacıma yani dikiz aynası olarak kullanma amacıma uygun, uzun yolda kullanmadım ancak ışık şiddetinin açılıp azaltıldığı bir buton olmalıydı bence çünkü ben gece uzun yolda konsol aydınlatmasını kısar güneşliği bile indiririm (şehir içi aydınlatmalar için) yine de ışık şiddeti orta olduğu için alışılabilir ve çok can sıkarsa ekran kapatılabilir. Arka kamerayı kabaca takmıştım.. spoilerin altına gelecek şekilde araç içine.. güneşe karşı gölgede kalır diyordum ama spoiler altı düşündüğümden daha çok kirleniyormuş.. belki de en yukarı almalıyım ama erindiğimden arada camı siliyorum.. güneş batarken fark ettim baya güneş parlaması oluyor, normaldir. çin sitesinde lens için polar cam gördüm.. parlama bu şekilde engellenebilir ama pek umurumda değil.

kısa kullanım sonucumda ;  alma amacıma uygun ve ben genel olarak memnunum.

Hocam benim önceliğim park ederken geri görüş kamerasını kullanmak , rc06 geri görüş kamerası rc 05 den daha iyi midir ? bilginiz var mı bu konuda ? arka kamerada rc06 daha iyiyse geri görüş kamerası olarak onu da alabilirim eğer bu cihaz ile uyumluysa.

Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya
Ahmet Karaayvaz yazdı:

Hocam benim önceliğim park ederken geri görüş kamerasını kullanmak , rc06 geri görüş kamerası rc 05 den daha iyi midir ? bilginiz var mı bu konuda ? arka kamerada rc06 daha iyiyse geri görüş kamerası olarak onu da alabilirim eğer bu cihaz ile uyumluysa.

rc06 uyumlu olmayabilir, rc05 işini yapan bir kamera dış kullanıma da uygun plaka üstüne takabilirsiniz.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet Karaayvaz
Süleyman Kaya yazdı:

rc06 uyumlu olmayabilir, rc05 işini yapan bir kamera dış kullanıma da uygun plaka üstüne takabilirsiniz.

Hocam merhaba nasıl gidiyor cihaz hakkında görüşleriniz netleşti mi ? 

Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya
Ahmet Karaayvaz yazdı:

Hocam merhaba nasıl gidiyor cihaz hakkında görüşleriniz netleşti mi ? 

Evet, bence eğer aynalı bir kamerada karar kılındı ise yeterli bir ürün, hızlı açılıyor, takılma/atlama/donma yapmıyor. işimi görüyor açıkçası. güzel birde hafıza kartı ile sorun yaşamadan kullanılabilir bir ürün

Yorum bağlantısı
Oğuz Aköz
Süleyman Kaya yazdı:

Evet, bence eğer aynalı bir kamerada karar kılındı ise yeterli bir ürün, hızlı açılıyor, takılma/atlama/donma yapmıyor. işimi görüyor açıkçası. güzel birde hafıza kartı ile sorun yaşamadan kullanılabilir bir ürün

Hocam cihazın park modunda çalıştığına eminmisiniz yada 7/24 kayıt yaptığına? Ben park kitini aldım bağladım ama menüde time lapse özelliği de gözükmüyor

Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya
Oğuz Aköz yazdı:

Hocam cihazın park modunda çalıştığına eminmisiniz yada 7/24 kayıt yaptığına? Ben park kitini aldım bağladım ama menüde time lapse özelliği de gözükmüyor

Ben bağlamadım park kitini, bakım geldi, servis garanti sorunu çıkarmasın istedim. Cihazın time lapse özelliği yok.. park kiti elektrik bağlantısı sağlıyo, akü 11.4 volta gelince kameranın elektriğini kesiyor araçta marş basacak voltaj kalması için

Yorum bağlantısı
Oğuz Aköz

Bunun için park kablosuna gerek yok ki ama. Zaten park anında kayıt yapmıyorsa kamera elektrik tüketmiyordur. Aracın usb portlarına kabloyu gizleyerek de kullanılabilir. Aldığıma pişman oldum. Park kablosu 7/24 kayıt için satılıyor. Satıcılar da bizleri yanlış bilgilendiriyor. Ben ürünü alırken sorduğumda yapıyor demişti satıcı. En azından forumu okuyanlar görür belki tercihlerini ona göre belirler.

Yorum bağlantısı
Ahmet Karaayvaz
Süleyman Kaya yazdı:

cihaz açılış sesleri vs kapatılamıyor demişler doğru mu ? 

Yorum bağlantısı
Oğuz Aköz
(düzenlendi)

Cihaz sesi kapanmıyor sadece sesi kısılabiliyor.  Kıstığınızda bile rahatsız edecek kadar yüksek sesi var. Sese odaklanmazsanız alışıyorsunuz. Yabancı forumlarda araştırdığım kadarıyla bir güncelleme paketiyle tamamen sessize alma mümkün kılınmış. 

tarihinde Oğuz Aköz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya
Oğuz Aköz yazdı:

Cihaz sesi kapanmıyor sadece sesi kısılabiliyor.  Kıstığınızda bile rahatsız edecek kadar yüksek sesi var. Sese odaklanmazsanız alışıyorsunuz. Yabancı forumlarda araştırdığım kadarıyla bir güncelleme paketiyle tamamen sessize alma mümkün kılınmış. 

Ahmet Karaayvaz yazdı:

cihaz açılış sesleri vs kapatılamıyor demişler doğru mu ? 

Açılışta/kapanışda bi kadın sesi var, acil durum kaydı olduğunda söylüyor ayrıca ve tuşlara bastığınızda bip sesi var, ben başka ses duymadım. Yani ses yok bana göre

Yorum bağlantısı
Ahmet Karaayvaz
Oğuz Aköz yazdı:

tr ye de gelir inşallah bir an önce 

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Belki arkadaki aracın plakası ters basılmıştır diyecektim ki sorun çözülmüş 😀

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya
(düzenlendi)
Ahmet Karaayvaz yazdı:

tr ye de gelir inşallah bir an önce 

Türkiye satışı mevcut, son sürüm yüklenebilir belkide çünkü zaten dil bile ingilizce/rusça

tarihinde Süleyman Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Karaayvaz
Süleyman Kaya yazdı:

Türkiye satışı mevcut, son sürüm yüklenebilir belkide çünkü zaten dil bile ingilizce/rusça

ben zaten yazılımdan bahsetmiştim .

Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya
Ahmet Karaayvaz yazdı:

ben zaten yazılımdan bahsetmiştim .

Ben üstü örtülü yazmışım aslında, Türkiye satışı mevcut belki güncelleme alıyordur, ama dil olsa yeter, (aslında çok gerekli de değil), bazı Mai modellerinde başka bir forumda dil eklentisi yapıp Türkçeye çevirmiş olanlar mevcut.

Yorum bağlantısı
Ahmet Karaayvaz
Süleyman Kaya yazdı:

Ben üstü örtülü yazmışım aslında, Türkiye satışı mevcut belki güncelleme alıyordur, ama dil olsa yeter, (aslında çok gerekli de değil), bazı Mai modellerinde başka bir forumda dil eklentisi yapıp Türkçeye çevirmiş olanlar mevcut.

Dil bence de önemli değil İngilizce olduktan sonra ama o ses olayına takılırım kapanmamasına yani , 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...