İçeriğe Yönlendir

Opel Grandland 2024 (Ultimate) - Toyota Corolla Cross Hybrid 2024 (Passion X-pack)

Ahmet Kaleli

Recommended Posts

Ahmet Kaleli

Bu iki aracı

- yakıt tüketimi

- konfor

- donanım

- vergi

- boyut, hacim

v.s .....

tecrübeli arkadaşların yorumlamasını istiyorum.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Hangi şartlarda kullanılacak? Şehir? Günlük mesafe gibi etmenler tercih için önemli bence. 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Konfor ve donanım olarak Grandland  

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hangi şartlarda kullanılacak? Şehir? Günlük mesafe gibi etmenler tercih için önemli bence. 

Öncelikle şunu belirtmem gerek.Şu anki aracımı 2018 yılı şubat ayında 10.000 km de aldım.Şu an 45.000 km de.Yani 6 yılda 35.000 km dolayısıyla yılda yaklaşık 6.000 km yapmışım.Genellikle Ankara şehir içinde, yılda iki kez şehir dışında kullanılacak.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Donanım isimleri çok çekici. Ultimate, Passion X Pack.

Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Grandland güzel ama sıkıntısız araç arıyorsanız bence toyota dan şaşmayın.Şikayet var a bakarsanız çok şikayet aldığını görürsünüz sıfır araçta böyle şeyler arabadan soğutur.

Yorum bağlantısı
Ahmet Hasan Şendağ

Hocam Toyota derim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Grandland kullanmadım ama, Corolla Cross hakkında sorularınız varsa yardımcı olabilirim belki. Yaklaşık 3000km'dir kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli
Sani Gerşon yazdı:

Grandland kullanmadım ama, Corolla Cross hakkında sorularınız varsa yardımcı olabilirim belki. Yaklaşık 3000km'dir kullanıyorum.

Her iki aracında Youtube videolarını izledim.Corolla cross yakıt ve sorunsuzluk olarak öne çıkıyor.Grandland donanım ve konfor olarak öne çıkıyor.

Crossta en üst pakette ön cam ısıtma olayı var mı? Yol tutuş ve performans olarak atmosferik motor yeterli mi?

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Bu kadar az km yapacaksam yakıta bakmam güvenlik performans a bakardım.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ahmet Kaleli yazdı:

Crossta en üst pakette ön cam ısıtma olayı var mı? Yol tutuş ve performans olarak atmosferik motor yeterli mi?

Ön cam ısıtma hiç bir pakette yok. Koltuk ve direksiyon ısıtma sadece passion x pack'te geliyor. Ayrıca kör nokta uyarı, ön park sensörü de bu pakette mevcut sadece.

Ben yol tutuşunu gayet yeterli buldum. Atmosferik olarak bakmayın motora, uzun yol, şehir içi derken elektrikli motor neredeyse sürekli ya destekliyor ya da tek başına götürüyor.

Ama şimdi emmi gelir, o araba 165'te bitiyor der, gider :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Psa 1.2 motor için seneye 48v hibrite sisteme geçebilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Yılda 6000 km için yakıt tüketiminden öte güvenlik, donanım, tasarıma falan bakardım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sani Gerşon yazdı:

Ama şimdi emmi gelir, o araba 165'te bitiyor der, gider :D 

Demem, soru ciddi. :)

Ancak bu kadar az km yapılacaksa, yakıtı düşük vergisi yüksek bir araba alma derim.. 

Küçük motorlu, performansı bir araba al derim. 

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ancak bu kadar az km yapılacaksa, yakıtı düşük vergisi yüksek bir araba alma derim.. 

ben ce demelisin 165 düşük bi hız yapmasan bile yapabileceğini bilmelisin en azından

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Grandland... ama yağın içinde çalışan trigerin olmadığı bir motor ile...

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli
Mehmet Ozyurek yazdı:

Mehmet abi açıkçası bu yüzden Opel Grandland benim için daha uygun diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Fatih Keskin yazdı:

ben ce demelisin 165 düşük bi hız yapmasan bile yapabileceğini bilmelisin en azından

Yeri gelir yapacağımız tutar.. 

Önemli bir toplantıya yetişmek için Eski Qashqai ile Nevşehir Ankara yolunu (280 km) 1:45 te gitmiştim ben.. 

Bunun ışığı var, kavşağı var, trafiği var.. Radar noktaları var.. 

Ahmet Kaleli yazdı:

Mehmet abi açıkçası bu yüzden Opel Grandland benim için daha uygun diye düşünüyorum.

Uygundur bence.. En azından güzel bir ŞANZIMANI VAR :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yılda 6bin km ile  yakıt en son düşünecek konu. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

km ye bakılırsa tamamen keyfi kullanım, bu durumda sorman hata, tamamen donanım güvenlik ve güce bakılmalı,yakıta değil ve bir tavsiye, tek motor her zaman en iyisidir, triger ise ya kuru tip kayışlı olsun yada zincirli, senin kullanıma göre zincirli alırsan seni emekli eder o araba... 

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsa Acar

İkinci el, tertemiz bir Volvo XC40 olmaz mı? :unsure2::dribble:

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Triger kayışı yağın icinde olmayan bir motor seçeneği ile grandland öneririm bende. 

Sebebine gelirsek, 6000 km için yakıta değil de vergiye donanım konfor ve güvenlik gibi konulara yönelmek daha mantıklı olacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

Grandland da kampanya var galiba bi arkadaşa en dolusu dizel otomatiği 1700.000 tl teklif edilmiş bayiden, toyota içinde ben kullanmadım ama biz daha yeni ssang yong torres aldık bu aracı almadan önce corolla crossu patron test etti iç kalitesini beğenmemiş birde test sürüşünde araba sürekli bağıra bağıra gidiyor anlamadım valla diyordu:)

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Adem Kazıl yazdı:

Grandland da kampanya var galiba bi arkadaşa en dolusu dizel otomatiği 1700.000 tl teklif edilmiş bayiden, toyota içinde ben kullanmadım ama biz daha yeni ssang yong torres aldık bu aracı almadan önce corolla crossu patron test etti iç kalitesini beğenmemiş birde test sürüşünde araba sürekli bağıra bağıra gidiyor anlamadım valla diyordu:)

Kuga style paket ile torres nasıl kıyaslarsın, tercih ne olur?

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
Metin Uzunoğlu yazdı:

Kuga style paket ile torres nasıl kıyaslarsın, tercih ne olur?

Torres'in bagaj hacminin 839 lt oldugunu gorunce buraya yazmak istedim. Sekiz yuz otuz dokuz litre nedir?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...