İçeriğe Yönlendir

Opel Grandland 2024 (Ultimate) - Toyota Corolla Cross Hybrid 2024 (Passion X-pack)

Ahmet Kaleli

Recommended Posts

Mehmet Yeter
Ali Cihangiroğlu yazdı:

logoyla olsa o iş, neyse şanzımandan yakaladım neyseki :D

Alpine-A110-R-169FullWidth-721852b7-2059

Clio alpine çıktı 145 beygir hibritti sanırım 1.33lerin yerini tutar mı? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

nefismiş, şanzımanına bağlı olur ataklığı

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Yeter yazdı:

Clio alpine çıktı 145 beygir hibritti sanırım 1.33lerin yerini tutar mı? 

tokatlar :)

1798 cc  300 hp. 340 nm. şaznıman Getrag 7DCT300 0-100 3.9 sn.

benim hoşuma gitti, tipi falan güzel, değişik tarz araba...

c86df370ba.webp

keşke benim olsa :)

gelmiş hemen yazılalım :D

https://www.alpinecars.com.tr/

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

nefismiş, şanzımanına bağlı olur ataklığı

şanzıman evet :kihkih:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Şanzıman konusunda üzüldüğüm videolardan biridir. Focus rs fanatiği olarak. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Yeter yazdı:

Şuan nasıl acaba, şanızmandan zamanında yemişler kazığı, yakın zamandada normal arabalarında kepirtme olunca Pumada mesela geçtiler bizim şanzımana :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Yeter yazdı:

manuelin tadı başkadır gündelik kullanımda böyle bir motorda yorabilir ama lezzetlidir, 0-100 ü çocukken sakızdan çıkan kağıtlarda bakardık neydi o sakızın adı unuttum

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Erken mi vites atıyor acaba? Sakız Turbo muydu abi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

mS. lerde atan bir otomatiğe yetişilmez, çalıştığı sürece

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Çağlar Bayur yazdı:

mS. lerde atan bir otomatiğe yetişilmez, çalıştığı sürece

Zaten fark oradan açılıyor abi ama şunu da izledim focus rs gıdıklayınca bir de doğru zamanda vites atılınca wos r geçiyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Şuan nasıl acaba, şanızmandan zamanında yemişler kazığı, yakın zamandada normal arabalarında kepirtme olunca Pumada mesela geçtiler bizim şanzımana :)

Valla Ali hocam otomatik işine hep soğuk bakmışımdır. Şöyle bir gerçekte var ilk aracım 95 golf 3 1.8 otomatikti ama manuel fiesta ve cmax başka. Bir de otomatik araçta istediğim ara hızlanmaları bunu normal araçlar için söylüyorum sarmadı. Viteslide korkmadan vites at canının istediği zaman. Arkadaşın e46sına bindim ileri geri giderken tam durmadan hareket edemiyorsun. Ama viteslide geri giderken bas debriyaja at bire hafif yavaşladıktan sonra ilerle. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Yeter yazdı:

Zaten fark oradan açılıyor abi ama şunu da izledim focus rs gıdıklayınca bir de doğru zamanda vites atılınca wos r geçiyor. 

söz konusu yutbr a zaten yeterince motivasyon verilince marsı bile anlatabilir o ayrı konu

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Yeter yazdı:

Valla Ali hocam otomatik işine hep soğuk bakmışımdır. Şöyle bir gerçekte var ilk aracım 95 golf 3 1.8 otomatikti ama manuel fiesta ve cmax başka. Bir de otomatik araçta istediğim ara hızlanmaları bunu normal araçlar için söylüyorum sarmadı. Viteslide korkmadan vites at canının istediği zaman. Arkadaşın e46sına bindim ileri geri giderken tam durmadan hareket edemiyorsun. Ama viteslide geri giderken bas debriyaja at bire hafif yavaşladıktan sonra ilerle. 

evet o tam durmadn işi öyle, ama ara hızlanma falan onlar eskide kaldı, ne olduğunu bile anlamadan vitesi değişiyor ve fırlıyor alet, manuelde yakalaman neredeyse imkansız gibi ...

baksana benim Über satışa çıkmış, içinde biraz apaçi işler yapmışlar ama araba hala duruyor, görünce hey gidi dedim :) fiyatta uçmuşlar tabii ama içlerinde en pahalı yine bu sanırım :D

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-fort-fiesta.confort..2006...ozduru-otomativ-1120839724/detay

x16_1120839724s2s.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bufırı da yanıyor

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

bufırı da yanıyor

içim kıyıldı resmen, neyseki kırmamışlar arabayı, enazından öyle gözüküyor...

hasarsız ve değişensizmiş :) hasarsız ama değişeni var, bagaj kapağını serviste yurt dışı girişli bagaj kapağıyla 4 somun sökerek yapmıştık, boya mikronuna ve rengine kadar herşey birebir orjinal, anlaşılamaz fakat kaskodan yapıldıydı, sorguda çıkacaktır.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

O pandizot nedir ya, gözüm kanadı 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Selçuk Bakış yazdı:

O pandizot nedir ya, gözüm kanadı 

hiç sorma, neredeyse gidip geri alıcam arabayı, ayıptır yahu :angry:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Ali Cihangiroğlu yazdı:

evet o tam durmadn işi öyle, ama ara hızlanma falan onlar eskide kaldı, ne olduğunu bile anlamadan vitesi değişiyor ve fırlıyor alet, manuelde yakalaman neredeyse imkansız gibi ...

baksana benim Über satışa çıkmış, içinde biraz apaçi işler yapmışlar ama araba hala duruyor, görünce hey gidi dedim :) fiyatta uçmuşlar tabii ama içlerinde en pahalı yine bu sanırım :D

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-fort-fiesta.confort..2006...ozduru-otomativ-1120839724/detay

x16_1120839724s2s.jpg

Bizim fiesta varken örnek aldığım araçlardan biriydi. Hala muhteşem görünyor. Ancak galerici arkadaş doymuş sanırım. Fotoğraf işini pek becerememiş gibi görünüyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Yeter yazdı:

Bizim fiesta varken örnek aldığım araçlardan biriydi. Hala muhteşem görünyor. Ancak galerici arkadaş doymuş sanırım. Fotoğraf işini pek becerememiş gibi görünüyor. 

sağ arka kelebek camda hala FordClub etiketide duruyor :) ve evet iyi bakmışlar aslında, hala canlı, sadece o tamponlar bile yeter....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır
Ali Cihangiroğlu yazdı:

sağ arka kelebek camda hala FordClub etiketide duruyor :) ve evet iyi bakmışlar aslında, hala canlı, sadece o tamponlar bile yeter....

Koltuklar farklı değil miydi ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Oğuzhan Çakır yazdı:

Koltuklar farklı değil miydi ?

onları satarken sökmüştüm :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Farlarda mercek var mıydı Ali abi? 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Yeter yazdı:

Farlarda mercek var mıydı Ali abi? 

vardı Bosch mercek d2s xenon gen 5 balast, onları ayrı sattıydım...

hey gidi hey...

FHqe6Vp.jpeg

btEB5.jpeg

Y6u2t.jpeg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mertol Kip

Bu konuda daha net yorum yapabilirim sanırım. Arabayı satınca dün abimin arabasına (2022 Grandland Ultimate Premium) çöktüm, donanım olarak çok az araba yarışabilir, Deri koltuk ısıtma soğutma ısıtmalı cam, gece görüş termal kamera (geceleyin yaya, hayvan vs vs göstergede gösteriyor) Adaptif şerit ortalamalı Cruise control vs vs ne buldularsa koymuşlar arabaya. "Bence" en güzel şeyi koltukları, diz desteği süper oldu, hafızalı elektrikli olması bonus. Kuga da en çok şikayet ettiğim şey oydu.

Sürüş dinamiği Kuga ile aşağı yukarı aynı, ama araba Kuga'dan daha ufak. Bagajına 4 tane jant lastik (235/55/19) sığdıramadım arka koltukları yatırmak zorunda kaldım. Yakıtı 4.7 lt mazot tüketti uzun yolda. Az yaksın diye kasmadım 100-110 civarı genelde. 1500 kg otomatik araba için gayet makul bence. Farları da LED matrix, gece gelirken özellikle onlara dikkat ettim Öndeki arabayı karartıp kalanını aydınlatıyor olması falan çok başarılı.

Hoşuma gitmeyen şeyi göstergesi  ve kol dayama oldu. O kadar alantronik zımbırtı koymuşlar bu gösterge fazla alman olmuş. Daha şekilli süküllü yapabilirlerdi bence. Kol dayama alçakta kalmış biraz. Ve arka tarafın ısıtma/soğutma zımbırtıları için yer ayrılmış, bir de kablosuz şarjı onun içine koyunca düdük kadar bi göz kalmış. Ben Kuga da orayı depo gibi kullanıyordum :) 

image.png.9145f7ed5fc81bc466c288d40e07087a.png 

"Bence" alınır. Kuga Vignale'yi tercih eder miydim? Ederdim. Ama aralarında fiyatta milyon oynuyor, bence değmez.

Corolla Cross a da alıcı gözü ile baktım, B Sütununa kafayı vurdum girerken ve içinin siyah olması hoşuma gitmedi. Ve dizel olmaması (evet eski kafalıyım) benim için iyi bir şey değil. 

Bu arada 205/55/19 lastik kullanan zevzekleri takdir ettim. 205 ne ya? 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...