İçeriğe Yönlendir

Opel Grandland 2024 (Ultimate) - Toyota Corolla Cross Hybrid 2024 (Passion X-pack)

Ahmet Kaleli

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Arabayı lpg taktırınca biz soruyor muyuz montaj parasını yakıta eklediniz mi diye. Hiç. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Bu araba için ne kadar ödendi d

yasa diyor ki:

. 15 Temmuz tarihinden önce yapılan satışlarda aracı alan, sonrasında yapılan satışta için ise aracı satan ödeyecek.

yani toplam 15670tL ödendi araban için, kim ne ödedi bilmem ben kasayım totale bakarım.

point odak

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

yasa diyor ki:

. 15 Temmuz tarihinden önce yapılan satışlarda aracı alan, sonrasında yapılan satışta için ise aracı satan ödeyecek.

yani toplam 15670tL ödendi araban için, kim ne ödedi bilmem ben kasayım totale bakarım.

point odak

Abim benim, açıklığa kavuşturalım. Bi ortak noktada buluşmamız lazım ama sen sürekli alengirli konuştuğun için ya ben ne demek istediğini anlayamıyorum ya da sen tam ifade edemiyorsun, konudan uzaklaşıyoruz.

Aracım 27 temmuz'da faturalandı. Malum, ocak vergisi bu sebeple devlete ödenmiyor. Sadece temmuz vergisi, ilk bayi tarafından ödendi. Sonra ben ek 2 vergi daha ödedim, totalde ARACIM için 12binTL vergi ödendi.

Senin highlight ettiğin kısım ile alakalı olarak zaten ödedim diyorum ek mtv'yi. Tam olarak nerede buluşamıyoruz, anlamadım.

Sana vergi ödemelerimi de paylaşayım, belki o zaman ortak bi yerde buluşuruz:

13h73e0.png

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mertol Kip
Sani Gerşon yazdı:

Hangi şehir acaba bu? Konya ovasi midir? 

Ulkenin her yeri ayri telden caliyor valla 😄

İstanbok

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli
Mertol Kip yazdı:

Hibrid Toyota ne yakıyor bilmiyorum ama benim kuga 4.5 lt şehirdışı 5.5 lt şehiriçi yakıyor. Grandland in de çok farklı olacağını sanmıyorum. İkisi de 1.5 dizel ikisi de 8 ileri otomatik. Yılda 6 bin km kullanacak adam zaten araba almasın bence, vergisine sigortasına bakım giderine değmez. :)

Benim almam dememin sebebi devlete ödenen her türlü vergi harç ve cezanın bende rahatsızlık yaratması. 5400 lirayı devlete hediye etmek gibi bir hevesim yok. 

Grandland 1.2 benzinli almayı düşünüyorum.Ne yapayım işim düştükçe araba kullandım.Dediğin gibi yaptığım km ye göre yaptığım masraf çok fazla.Bide her yıl düzenli olarak yetkili servise girdi araba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mertol Kip

Ahmet Kaleli yazdı:

Grandland 1.2 benzinli almayı düşünüyorum.Ne yapayım işim düştükçe araba kullandım.Dediğin gibi yaptığım km ye göre yaptığım masraf çok fazla.Bide her yıl düzenli olarak yetkili servise girdi araba.

Estağfirullah sizinle alakalı değildi benim yazdığım. İsteyen alır kapısının önünde tutar ara ara sever isteyen biner. Arabaya ceza verip üç sene garajda yatırmışlığım var. Kimseye bir şey diyebilecek noktada değilim. :)Ben verimli olmadığına işaret etmeye çalışıyordum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

ARACIM için 12binTL vergi ödendi.

gözlerinde var bir ışıltı

Sani Gerşon yazdı:

8binTL.

ne ara zam geldi yahu

Sani Gerşon yazdı:

anlamadım.

anladım ama ben :mangal:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Neyse, umarım anlaşmışızdır.

Bu arada Corolla Cross'a zam geldi. Passionx paket 2 milyonTL ye dayandı.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)

Bu araçlardan başka bir araç bakacak olursanız 3008 öneririm. Ama 1,6 benzinli olanı. Bu arada artık sıfır olarak benzin motorlarda 1,6 değil 1,2 geliyor. 2022e kadar 1,6 benzinli var.

tarihinde Macit Aliyev tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Topçu
(düzenlendi)

Yeni piyasaya çıkan Peugeot 408'i veya Renault Austral'ı önerebilirim.

tarihinde İbrahim Topçu tarafından düzenlendi
edit
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

çok pahalıya kaçmasın, her yola gelsin, hatta araziye girsinde denecekse yazılan markaların hiçibirinin şansı olmadığınıda belirteyim, tercih meselesi tabii ama listeye ekleyin bence, bu arada bunun kibiritide gelecek, ben almam kibrit olanını ama isteyen için bir seçenek....

Yeni_Renault_Duster__1_.jpg

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mertol Kip yazdı:

İstanbok

ben kullanırım bunu :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

listeye ekleyin bence,

kaç para bu?

Ali Cihangiroğlu yazdı:

çok pahalıya kaçmasın

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

kaç para bu?

fiyatı yok daha, göremedim, Cliodaki 1.6 atmosferik kibrit olanı ve 1.2 mild kibrit (yani hikaye kibrit)  4x4 olanı gelecekmiş sanırım...

yalnız 2024 ikinci yarısında... o zamana kim öle kim kala...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

fiyatı yok daha, göremedim, Cliodaki 1.6 atmosferik kibrit olanı ve 1.2 mild kibrit (yani hikaye kibrit)  4x4 olanı gelecekmiş sanırım...

yalnız 2024 ikinci yarısında... o zamana kim öle kim kala...

gelsin de bakarız rakama austral den anca bi tık aşaa da olur diyorum

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

gelsin de bakarız rakama austral den anca bi tık aşaa da olur diyorum

katılıyorum...

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
İbrahim Topçu yazdı:

Yeni piyasaya çıkan Peugeot 408'i veya Renault Austral'ı önerebilirim.

Austral çok güzel araç ama bana ara model gibi geliyor. Kadjar’ın yerine çıktı ama devam eder mi acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Austral çok güzel araç ama bana ara model gibi geliyor. Kadjar’ın yerine çıktı ama devam eder mi acaba?

Devam ederse güzel olur beğendiğim araçlardan biri özellikle alpine dizayn ve mat renk aracı daha güzel gösteriyor. Renoda sonunda gtline dışında güzel bir seçenekle piyasaya girdi. Yeni cliolarda da alpine dizayn logosunu görmek mümkün. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Yeter yazdı:

Devam ederse güzel olur beğendiğim araçlardan biri özellikle alpine dizayn ve mat renk aracı daha güzel gösteriyor. Renoda sonunda gtline dışında güzel bir seçenekle piyasaya girdi. Yeni cliolarda da alpine dizayn logosunu görmek mümkün. 

o renk çok ısınıyor diye duydum, birde boyanması dert olabilir, araştırmadım ama boyası bir değişik...

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Ali Cihangiroğlu yazdı:

o renk çok ısınıyor diye duydum, birde boyanması dert olabilir, araştırmadım ama boyası bir değişik...

Doğru olabilir Ali hocam ancak alışılmışın dışında olması güzel. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
H.Cenk Bayrakçı
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Bayide incelerken satış müdürü olan arkadaşım, o rengi tavsiye etmem, boyanması gerekirse,tutturması çok zor olur demişti.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Bayide incelerken satış müdürü olan arkadaşım, o rengi tavsiye etmem, boyanması gerekirse,tutturması çok zor olur demişti.. 

haklı bence, zira hem renk zor hemde değişik bir dokusu var, pütürlü gibi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Aslında alışılmışın dışında harika bir renk bir de alpine logoları daha canlı görünüyor. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Yeter yazdı:

Aslında alışılmışın dışında harika bir renk bir de alpine logoları daha canlı görünüyor. 

logoyla olsa o iş, neyse şanzımandan yakaladım neyseki :D

Alpine-A110-R-169FullWidth-721852b7-2059

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Ali Cihangiroğlu yazdı:

logoyla olsa o iş, neyse şanzımandan yakaladım neyseki :D

Alpine-A110-R-169FullWidth-721852b7-2059

Tabi tabi sadece logo iş yapmaz küçük detaylar işte. Günümüzün s lineları gibi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...