İçeriğe Yönlendir

Hgs Ve Ogs Hakkında Herşey

Can Karacaer

Recommended Posts

Serkan Toker

Gerek yok çıkartmaya, okuyucu cihazlar ve alarm sistemleri iptal ediliyor..Olmadı KGS gişelerinden geç abi, nasıl olsa beleş...:)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
güncel

malumunuz önümüz bayram ve otoyollar ücretsiz, sormak istediğim şu. ogs sistemi otomatik olarak devre dışımı bırakılıyor, camda takılı ogs cihazımızı çıkartmaya gerek var mı.?

Kgs turnikeleri açık olur abi.. ordan geç :)

Yorum bağlantısı
ben de ogs olmadığı gibi kgs kartım puantiyeli Güneşte kalmaktan şişmiş evde bir ogs var eski arabadan kalma onu kendime nasıl alabilirim ki?

bide bizim güneşten puantiyeli kabarmış kart babamın hesabına bağlı ben sürekli kullanıyorum limiti varmıdır acaba?

plaka değişikliği yaptırmanız lazım.. hangi banka bilmiyorum ama garantinin cihazı ise internet bankacılığından da yapabilirsiniz..

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Murat Ekizoğlu
(düzenlendi)

Bugün OGS cihazı aldım arkadaşlar,aracım 2007 focus ghia ama ön camın neresine takacağıma karar veremedim,geçişlerde,okuma sıkıntısı yaşamak istemiyorum,aracında OGS cihazı olup,sıkıntı yaşamayan arkadaşlar,aracın tam olarak neresine taktığı hakkında bilgi verirlerse sevinirim..

tarihinde Onur Berktaş tarafından düzenlendi
MESAJLARINIZI TAMAMEN BÜYÜK HARFLERLE YAZMAYINIZ...
Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

Dikiz aynasının arkasına takabilirsiniz. Hem gözünüzü de rahatsız etmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Murat bey hoş geldiniz.Öncelikle şunu belirtmek isterim.Forum kuralları gereği Türkçe yazım kurallarına uyma zorunluluğumuz var.Mümkünse yazdıklarınızın hepsinde büyük harf kullanmayınız.Gelelim sorunuzun cevabına, ön cam dikiz aynası civarına takabilirsiniz sorun çıkarmaz.İyi günlerde kullanmanız dileğiyle. :flowers:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Merhabalar, bu konu ilgili daha önce de yorumlar vardı. Tekrar olacak ama kusura bakmayın ben Mersin'de Otoyollarda Elektronik Teknik Elemanıyım ve KGS, OGS'lere bakıyorum, OGS cihazınızı aynanın arkasına değil dikiz aynasının etrafındaki noktalı kısma yapıştırmanız gerekiyor. ( Cihazın üzerindeki bankanın logosu size bakacak.) Aynanın arkasına takarsanız cihaz okumaz ve plakanıza ceza gelir. İyi günlerde kullanmanız dileği ile......

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Salih Arslan2

araçlarımızın ön camı güneşteki zararlı uv ışınlarını engellemesi için bir kaplama ile kaplıdır ve bu kaplama radyo sinyallerinide etkilemektedir, bu yüzden ogs yi aynanın olduğu bölgedeki siyah benekli alana yapıştırmalısınız. siyah benekli alanda uv ışınlarını engelleyecek kaplama mevcut değildir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

araçlarımızın ön camı güneşteki zararlı uv ışınlarını engellemesi için bir kaplama ile kaplıdır ve bu kaplama radyo sinyallerinide etkilemektedir, bu yüzden ogs yi aynanın olduğu bölgedeki siyah benekli alana yapıştırmalısınız. siyah benekli alanda uv ışınlarını engelleyecek kaplama mevcut değildir.

Selam, siyah benekli kısım ile ilgili söyledikleriniz doğrudur fakat camlardaki kaplama olayı birkaç marka araç ve modelde mevcuttur, hepsi için geçerli değildir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

aynanın tam arkasında kalan siyah noktalı kısımlara yapıştırın.

Yorum bağlantısı
Misafir

Merhabalar, bu konu ilgili daha önce de yorumlar vardı. Tekrar olacak ama kusura bakmayın ben Mersin'de Otoyollarda Elektronik Teknik Elemanıyım ve KGS, OGS'lere bakıyorum, OGS cihazınızı aynanın arkasına değil dikiz aynasının etrafındaki noktalı kısma yapıştırmanız gerekiyor. ( Cihazın üzerindeki bankanın logosu size bakacak.) Aynanın arkasına takarsanız cihaz okumaz ve plakanıza ceza gelir. İyi günlerde kullanmanız dileği ile......

Teşekkürler serhan abi paylaşım için.

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Bir sorum olacak..

Benim aracın ön camında folyo şerit var OGS cihazı bu folyonun arkasından okuyabilir mi acaba??

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Bir sorum olacak..

Benim aracın ön camında folyo şerit var OGS cihazı bu folyonun arkasından okuyabilir mi acaba??

Okuyabilir, problem yok Sercan bey. İyi günler.. :good1:

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Ben Fordunkini aynanın altına yapıştırdım hiç bir sıkıntı yok... :) Toyotada yapıştırmadım geçeceğim zaman elimle cama tutuyorum... :D

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Ben Fordunkini aynanın altına yapıştırdım hiç bir sıkıntı yok... :) Toyotada yapıştırmadım geçeceğim zaman elimle cama tutuyorum... :D

Selamlar, Toyota ile geçiş yaptığınızda olaki etiketinizi okumazsa ve etiket Toyota'ya ait değilse en uzak mesafe ve 10 katı ceza gelir, şayet etiket Toyota'ya ait ve olaki okumazsa en uzak mesafe parası kesilir. Bilginize, Sevgi ile kalın.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Selamlar, Toyota ile geçiş yaptığınızda olaki etiketinizi okumazsa ve etiket Toyota'ya ait değilse en uzak mesafe ve 10 katı ceza gelir, şayet etiket Toyota'ya ait ve olaki okumazsa en uzak mesafe parası kesilir. Bilginize, Sevgi ile kalın.....

Başıma gelmedi değil bir keresinde unuttum okutmadan geçtim dediğiniz gibi en uzak mesafe parasınıda ödedim... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Çok gereksiz birşey, kgs neysede ogs sistemi gayet iyi çalışıyor. durduk yere iş çıkartıyorlar milletin başına. "30 kilometre ve üzeri bir hızla geçilebilecek" zaten ogs ile kimse yol açıkken 30 ile geçmiyorki..30 ile geçilse zaten kgs gibi kuyruk olur ogs lerde.. :)

Doğru. Burda maksat olayın karayolları ve belli bankalardan alınıp başka bankaya verilmesi ve en önemlisi Aselsan ı devre dışı bırakılması. Tabi başlangıçta aselsan a rakip ziraat ve iş ile çıkan KGS saçmalığı da böylece tarihe karışır. kredi kartı ve dıt kart ve NFC uyumlu gişe de olacak. nakit gibi yani.

..

Hem neden PTT?

PTT bugüne kadar her işten alnının akıyla çıkabilmiş mi?

Ben bunun altında bir şeyler ararım arkadaş.

Dediğim gibi... birilerinden alınıp birilerine verme ve bunu yaparken objektif olamama. Tamam sistemin güzelleşmesi için birşeyler yapılmalı ama "bizden sizden" olayına girersen yazık oluyor.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin
(düzenlendi)

Pazartesi günü memlekete gitmem gerekti..Akıncılar gişelerden sorunsuz geçtim, Yeniçağ gişelerden çıkarken yine okumadı...Kaçak geçiş 143,50 lira gibi bir ceza çıktı ekrana..Biran durup İlker abinin tekniği uygulayacaktım ama O' nun kadar çevik olamayacağımı düşünüp vazgeçtim...laugh.png Akşam tekrar aynı gişeden giriş yaptım, herhalde anlamışlardır, kaçak geçiş sorgulamada ceza görünmüyor...

Geçtiğinizi plakaya kayıtlı ogs cihazı varsa sorun yok önce bakıyorlar ogs kaydı varsa oradan düşüyorlar yoksa ceza.

Abi senin arabada dikiz aynasının arkasındaki siyah benekli yerin içine denk gelecek şekilde ve yapışma aparatı cama gelecek şekilde tut ogs yi her seferinde tanır.. ön camlarda koruyucu var sanırım onun harici okursa tesadüf okur :)

benim clioa camın alt ortasında böyle daha açık renkli dikdörtgen bir boşluk var ben onu fark etmeden dikiz aynasının arkasına takmıştım okumuyordu meğerse o boşluk yeriymiş..

karayollarının sitesinde her aracın yeri yazıyor, linkide bu

okumadan geçsende problem değil manuel düşüyor ama sanırım 3.den sonra ceza geliyor dikkat et :)

dikkat etmek lazım,ogsden hızlı geçişte hız cezası kesilebiliyor.. arkadaşıma geldi fotoğraflı :)

ceza kesmeleri için eds olması lazım geçtiğiniz yere dikkat edin sağında solunda eds yazısı vardır.

tarihinde Hüseyin Yergin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

HGS sistemi OGS gibi % 20 indirimden pek söz etmiyor. Ben otoyollarda görevli bir elektronik teknik elemanı olarak sistemin OGS gibi çalışabilmesi için henüz yetersiz olduğunu bizlere gelen bilgilerden görüyorum. Bu iş öyle sadece geç alsın paranı demekle bitmiyor, bunun haberleşmesi , kaçışlar, raporlar, kaçışların merkeze iletilmesi ve kaçış sahibi bilgilerine ulaşım vb. konular henüz çok yetersiz seviyede. Bunlar dışarıdan göründüğü gibi basit konular değil. Hele milletimiz daha gişeye geldiğinde kafayı kaldırıp KGS' mi OGS' mi diye bakmaya alışamamışken HGS'de gelince olabilecek trafik sıkışıklığını Mersin'de bile tahmin edemiyorum daha değil ki İstanbul'da. Allah yardım etsin......

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

İyi olur inşallah. yeni ogs aldım ve dün ilk defa geçtim hızlıca... çok çabuk modası geçti ama. :angry:

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Karşılıklı tartışma içeren mesajlar temizlendi. Lütfen uzamasın. Herkes kendinden mesul.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...