İçeriğe Yönlendir

Hgs Ve Ogs Hakkında Herşey

Can Karacaer

Recommended Posts

Korhan Orkun

Çirkin değil. Küçük bir sticker yapışıyor sadece. Ogs gibi kasa yok. Dışarıdan gözüken sadece beyaz bir etiket. Yarın resmini eklerim. Kgs 31 aralığa kadar geçerliymiş. İade etmedim.Sonra tüm gişeler hgs olacakmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ya ben şimdi 40 yılda bir İstanbul'a aracımla gelsem nasıl geçeceğim köprüden. Bir daha işime yaramayacak olan bu karttan mı almak zorundayım? 35 lira gömüp..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kırmızı arabaya bunu yapıştırıp Kadıköye park edersek, kırılan cam değişirken bu etiket gibi nesne ne olacak zarar görmez mi?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Ya ben şimdi 40 yılda bir İstanbul'a aracımla gelsem nasıl geçeceğim köprüden. Bir daha işime yaramayacak olan bu karttan mı almak zorundayım? 35 lira gömüp..

Dilekçe verelim sizin oradaki yolları ücretli yapsınlar. Adamların hgs si var kullanamıyorlar diye :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Kırmızı arabaya bunu yapıştırıp Kadıköye park edersek, kırılan cam değişirken bu etiket gibi nesne ne olacak zarar görmez mi?

jettanın camı çatladığında değiştirmek için carglass a bıraktım,plaza otopark etiketini hiç zarar vermeden yeni cama aktarıp birde düzgün takmışlardı.. (biz yamuk yapıştırmışız :D )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ben Ogs kullanıyorum. Hgs yi mecbur kalmadıkça ( ogs iptal edilmedikçe ) almam.

Kgs için çözüm üretseler daha iyi olur bence. Kredi kartı veya atm kartı ile ödeme yapabilme gibi.

Ogs varken Hgs nin çıkması bana mantıksız geliyor.

Kaç kez anlatacağız....

dün taksicinin biri ogs de kalkacak dediydi

Doğrudur. Aselsan'ı trim etme operasyonu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Atmaca

Ben Ogs kullanıyorum. Hgs yi mecbur kalmadıkça ( ogs iptal edilmedikçe ) almam.

Kgs için çözüm üretseler daha iyi olur bence. Kredi kartı veya atm kartı ile ödeme yapabilme gibi.

Ogs varken Hgs nin çıkması bana mantıksız geliyor.

Aslında OGS sistemi gayet mantıklı ve hepsinden iyi. Cihazları da cuzi bir rakam karşılığı satıp insanları teşvik etseler çok daha iyi olur. OGS'yi alan kişiler için de bankalar sadece bu cihazlara özel kredi kartı hesabı oluşturup, kullanılan miktarı tıpkı günlük kullandığımız kredi kartları gibi her ay düzenli bir şekilde ödesek daha mantıklı olur diye düşünüyorum. Zaten geçiş ücretleri de ödenmeyecek kadar büyük meblağlar olmayacaktır. KGS ve HGS sistemindeki gibi gişelerde yetersiz bakiye yüzünden kuyruklar oluşmaz ve gayet akıcı olur düşüncesindeyim.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Kredi kartı olana, ogs şartlı ücretsiz. Ben 12 ay boyunca, ayda en az 400 tl harcama yapma şartı ile ücretsiz aldım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Amaç bu zaten :)

Yorum bağlantısı
Cem Işık

HGS yaklaşık 10 gün önce aldım, ilk denememde kaçak geçiş 148 TL yazdı gişeden geçişimde, hele bir desinler kaçak geçtiniz diye, o hgs kartını hızlı bir biçimde iade ederim kendilerine, nerden geldiğini anlayamazlar bile. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

ne idüğü belirsiz bir firma gelip ihale alıyor kimse sormuyor.

arap zeytinyağını çok bulunca bir tarafına sürermiş...

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

Kaska yapıştır, reader'a yakın olsun :rofl:

Motosikletteki kask arabadaki janttır..

Öyle saçma sapan şeyler yapıştırılmaz.. ;)

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Atmaca
(düzenlendi)

Kredi kartı olana, ogs şartlı ücretsiz. Ben 12 ay boyunca, ayda en az 400 tl harcama yapma şartı ile ücretsiz aldım.

Evet biliyorum. Bir çok banka benzer mantıkla dağıtıyor OGS cihazlarını. Ama ben diyorum ki; OGS cihazlarını cuzi bir ücretle şartsız bir şekilde satsınlar ve cihazı alanlar için sadece OGS cihazlarında kullanılmak üzere kredi kartı hesabı oluştursunlar ve vatandaş geçtiği kadar ödesin ücretini. En azından ikide bir dolum yapmak zorunda kalınmaz; vatandaş, "bakiyem yeter mi acaba?" diye düşünmez, rahatlıkla geçer gider.

tarihinde Ümit Atmaca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

O zaman işler karışır. Cüzdana bir kart daha girer. Üyelik aidatı falan, teferruatı artar. Bu kredi kartını vermek için ayrı hesap açılmak zorunda kalınır, hesap yanlışlıkla hareket görürse onun için de banka ücret alır.

Gerek yok mevcut kullanılan kredi kartına tanımlanması daha iyi bence, zaten o şeklide oluyor mevcutta.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

HGS yaklaşık 10 gün önce aldım, ilk denememde kaçak geçiş 148 TL yazdı gişeden geçişimde, hele bir desinler kaçak geçtiniz diye, o hgs kartını hızlı bir biçimde iade ederim kendilerine, nerden geldiğini anlayamazlar bile. :)

Ben bu sistemin şu anda manuel çalıştığını düşünüyorum...

Yani geçerken fotoğrafınız çekiliyor, sonra plakadan kontrol edilip HGS'n olup olmadığı sorgulanıyor, Hgs'n görülünce düşümü yapılıyor...

Plakalarınız ya okunmayacak durumda yada temiz olsun derim..

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Evet, resim çektikleri doğru. 4 farklı açıdan çekiliyor diye biliyorum.

Resimleri, çalıntı, borçlu arabaların tesbitinde kullanacağız diyorlar ama bana pek inandırıcı gelmedi.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

OGS, KGS, HGS neden var anlamıyorum ; artık plaka okuma sistemleri gayet başarılı. Her plakaya bir hesap tanımlansın ; Kullanmak zorunda olan hesabına para yatırsın otomatik ödeme tanımlatı versin.. Köprüyü otoyolu seyrek kullanan geçtikten sonra 15 gün içinde ödeme merkezlerinden, internet bankacılığından ödesin.. Burada tek sıkıntı sahte plakalar olur sadece..

İllaki kuruğa girip zaman kaybetmemizmi lazım..

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

plaka okuma sistemlerinin başarısı en çok %70 dolayındadır.

bir de şöyle saldırılar var:

License+Plate+SQL+Injection+Attack.jpg

licence%20plate%20camera%20sql%20injection_2.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

...Köprüyü otoyolu seyrek kullanan geçtikten sonra 15 gün içinde ödeme merkezlerinden, internet bankacılığından ödesin.. ...

İlle vatandaşı boşla iştigal ettireceksiniz. Kredi kartı ya da atm kartı ile geçilse olmuyor mu? Nakit zaten en iyisi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...