İçeriğe Yönlendir

Hgs Ve Ogs Hakkında Herşey

Can Karacaer

Recommended Posts

Korhan Orkun

HGS gişesi açıldı etiler girişine. Sorunsuz ve bomboş geçiyorum.

Yorum bağlantısı
Onur Durmaz

Merhaba Arkadaşlar, bayramda İzmir'den Antalya'ya gideceğiz nasip olursa ve Aydın otobanını kullanacağım fakat bu HGS olayına biraz yabancı kaldım, bende KGS var bunu kullanmaya devam edebiliyormuyum yoksa HGS'den almam gerekiyor mu? Eğer gerekiyorsa nereden temin edebilirim ve ücreti ne kadar?

Yorum bağlantısı
Ali Eren Alper

Bildiğim kadarıyla KGS'ler kullanılmaya devam ediyor, KGS'den HGS'ye belirli bir geçiş süresi tanındı zaten bayram süresince otoyollar ve köprüler ücretsiz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Durmaz

Bildiğim kadarıyla KGS'ler kullanılmaya devam ediyor, KGS'den HGS'ye belirli bir geçiş süresi tanındı zaten bayram süresince otoyollar ve köprüler ücretsiz :)

İşte bunu duyduğuma çok sevindim de biz bayramdan önce gideceğiz ve bayramdan sonra döneceğiz :D

Yorum bağlantısı
Ali Eren Alper

O kötü olmuş keşke bayram sürelerinde gitseydiniz :) o zaman bana kalırsa herhangi bir PTT şubesine gidip bir HGS alın KGS derdinden kurtulun.

Yorum bağlantısı
Misafir

Yeri gelmişken soralım, şimdi bunların KGS gibi tek kullanımlık olanı hangisidir ? Yakın zamanda bir istanbul düşünüyorum kaçak geçiş vs. olmasın ?

Yorum bağlantısı
Onur Durmaz

O kötü olmuş keşke bayram sürelerinde gitseydiniz :) o zaman bana kalırsa herhangi bir PTT şubesine gidip bir HGS alın KGS derdinden kurtulun.

bunun ücreti nedir acaba?

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Ben okul gereği hafta içi her gün çeşmeye gidiyorum.Bizim Servisçide kararsızdı Ogs mi Hgs mi diye.geçen hafta Hgs aldı ve çok memnun 1 kere bile geçiş yaparken sorun yasamadı.Okulda 4 servis var hepside Hgs hatta 2 si Ogs den Hgs ye geçti.Açıkçası bende Hgs almayı düşünüyorum.Bunu arabaya yakıştırmam diyenlere şaşıyorum bu kadarda görüntüye önem verilmez :)) Hanginiz acaba bindiğiniz bir araçta Ogs mi Hgs mi var aaa cama çok yakışmış dediniz. :) Hgs fiyat olarak gayet uygun.Hele benim gibi ayda yılda kullananlar hiç düşünmeden Hgs derim

Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

HGS'yi FSM köprüsünde aktif olarak kullanıyorum. Şimdilik benim gişem bomboş. Hakikaten ilk defa köprüden bu kadar hızlı Geçiş Yapıyorum. Yanlız gıcık oluğum, 3,40 TL Güle Güle yazıyorda kalan bakiyeyeyi de yazsa çok güzel olacak.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Bende ogs de var kgs de var köprüden geçiceksem eğer hangisi boşsa ona gidiyorum... :) Sanırım hgs de almalıyım artık... :) O zaman soruları toparliyim...

1 Hgs nasıl ve nereden alınıyor ?

2 En az ne kadar yüklenebiliyor ?

3 Alırken bir bedel ödeniyor mu ?

4 Şunun fotosu falan yok mu nereye yapıştırıcaz bunu çok mu büyük ? :)

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

20120905_4_iste-hgs-kartlari_2.jpg

Bende ogs de var kgs de var köprüden geçiceksem eğer hangisi boşsa ona gidiyorum... :) Sanırım hgs de almalıyım artık... :) O zaman soruları toparliyim...

1 Hgs nasıl ve nereden alınıyor ?

2 En az ne kadar yüklenebiliyor ?

3 Alırken bir bedel ödeniyor mu ?

4 Şunun fotosu falan yok mu nereye yapıştırıcaz bunu çok mu büyük ? :)

1- Postanelerden ve Gişe binalarında Postane şubelerinden,

2- 30 TL,

3- 5 TL etiket ücreti,

4- 20120905_4_iste-hgs-kartlari_2.jpg

İşte böyle bir kendinden yapışkanlı bir naylon parçası. Bunun barkod kısmı olan bir parçası daha var onuda ruhsata yapıştırıyorsunuz ve onunla dolum yaptırıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Onur Durmaz

Yükleme için 30 TL kuralı kalktı felan diyorlardı ama devam ediyormu ki hala?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yükleme için 30 TL kuralı kalktı felan diyorlardı ama devam ediyormu ki hala?

O sorun farklı idi...

60 yükleyip 30'unu kullanabileceksiniz deniyordu... Bu düzeltildi.. 30 yükleyip hepsini harcayabileceğiz..

Yorum bağlantısı
Onur Durmaz

O sorun farklı idi...

60 yükleyip 30'unu kullanabileceksiniz deniyordu... Bu düzeltildi.. 30 yükleyip hepsini harcayabileceğiz..

Yani seve seve 30 TL yükleyeceğiz?

Yorum bağlantısı
Onur Durmaz

sınır olmasa kaç lira yükleyecektiniz ki...

Mehmet Abi benim otoyolla işim ayda yılda bir anca bayram seyran olacak yolumuz Antalya'ya düşecek öyle kullanıyorum, 10 lira yükler geçerdim...

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

O sorun farklı idi...

Diğer 30 ne işe yarayacakmış peki? Kim, neresinden uydurmuş bu ilk öneriyi merak ettim :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Diğer 30 ne işe yarayacakmış peki? Kim, neresinden uydurmuş bu ilk öneriyi merak ettim :)

İlk tesis ve kurulum ücretine katkı :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yeri gelmişken soralım, şimdi bunların KGS gibi tek kullanımlık olanı hangisidir ? Yakın zamanda bir istanbul düşünüyorum kaçak geçiş vs. olmasın ?

Tek kullanımlık yokki?

Yorum bağlantısı
Misafir

Tek kullanımlık yokki?

Yahu yanlış anlattım derdimi KGS gibi kart alıp direk basıp geçilen hangisi şimdi ? KGS yerine ne geldi ? Kgs kalktığında ne olacak ? Yılda 3-4 kez otoban kullanırım bunun için hangisini almalıyım ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

KGS hala var, 2013'te kalkıyor, HGS alman gerekiyor sonrasında.

Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

HGS'den mesaj geldi telefonuma, hesap bakiyeniz azalmıştır; lütfen yükleme yapın diyor. Ama ne kadar kaldığını Allah biliyor:)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

dün geceyarısından önce otoyola kgs ile girdim.çıkış yapacağım yerde kgs gişesinde bir kamyon vardı kartı okutamıyordu.Saat 00:25 civarıydı bende bayram süresince ücretsiz geçişler başladığını bildiğim için kamyoncunun yan gişesine girip ,geçişler ücretsiz okutmana gerek yok deyip hgs gişesinden geçtim.Ücretsiz geçiş yapmam gerekirken kaçak geçiş uyarısı verdi.Kamyoncu arkamdan ne gülmüştür kim bilir?

Şimdi ben ceza mı ödeyeceğim bu uyarı nerden çıktı?Hgs bende yok diye mi acaba, diyecem ama önceden bayramlarda ogs cihazım olmadan ogs gişelerinden geçiyordum böyle birşey olmuyordu.Birkaç gün geçmeden sorgulamada yapamıyorum.yedi gün içerisinde hgs alsam kurtarırmışım ama bayram tatili var onuda yapamam

kara kara düşünüyorum bunun cezası ne kadardır acaba ?ne yapmam lazım?

İlginç. Cevabı merak ettim. Ara sıra şu geçiş cezası sorgulama sitelerinde sorgulayabilirsiniz. Varsa çıkar herhalde.

http://uygulama.kgm.gov.tr/ihlal/Sayfalar/ihlal.aspx

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...