İçeriğe Yönlendir

Hgs Ve Ogs Hakkında Herşey

Can Karacaer

Recommended Posts

Cihan Beliceli

HGS sistemi 17 eylülde hayata geçiyor. Sistemi tam bilen varmı. Birkaç sorum olacak.

1-ogs iptal olacakmı

2-ogs iptal olursa içinde kalan bakiyeyi iade edeceklermi bu iadeler nasıl olacak

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

HGS sistemi OGS gibi % 20 indirimden pek söz etmiyor. Ben otoyollarda görevli bir elektronik teknik elemanı olarak sistemin OGS gibi çalışabilmesi için henüz yetersiz olduğunu bizlere gelen bilgilerden görüyorum. Bu iş öyle sadece geç alsın paranı demekle bitmiyor, bunun haberleşmesi , kaçışlar, raporlar, kaçışların merkeze iletilmesi ve kaçış sahibi bilgilerine ulaşım vb. konular henüz çok yetersiz seviyede. Bunlar dışarıdan göründüğü gibi basit konular değil. Hele milletimiz daha gişeye geldiğinde kafayı kaldırıp KGS' mi OGS' mi diye bakmaya alışamamışken HGS'de gelince olabilecek trafik sıkışıklığını Mersin'de bile tahmin edemiyorum daha değil ki İstanbul'da. Allah yardım etsin......

+999.

Ancak sanırım araçtan inme pek olmayacağı için yayaların kazaları azalacaktır. Araç kazaları (hangi şerit) artacaktır. Eskiden ege bölgesinde OGS ler sağdaydı, marmara bölgesinde ise soldaydı. Soldan basım gidiyorduk bir de bakalım OGS en sağda. Tehlikeli durumlar oluyordu. Bu sefer umarım arayüz konusunda (uzaktan anlaılabilen) doğru kararlar verirler. Örneğin ışık renklerini doğru yaparlar felan.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
HGS sistemi OGS gibi % 20 indirimden pek söz etmiyor. Ben otoyollarda görevli bir elektronik teknik elemanı olarak sistemin OGS gibi çalışabilmesi için henüz yetersiz olduğunu bizlere gelen bilgilerden görüyorum. Bu iş öyle sadece geç alsın paranı demekle bitmiyor, bunun haberleşmesi , kaçışlar, raporlar, kaçışların merkeze iletilmesi ve kaçış sahibi bilgilerine ulaşım vb. konular henüz çok yetersiz seviyede. Bunlar dışarıdan göründüğü gibi basit konular değil. Hele milletimiz daha gişeye geldiğinde kafayı kaldırıp KGS' mi OGS' mi diye bakmaya alışamamışken HGS'de gelince olabilecek trafik sıkışıklığını Mersin'de bile tahmin edemiyorum daha değil ki İstanbul'da. Allah yardım etsin......

Abi OGS ile HGS mantığı aynı değilmi.Yani OGS gibi okuyacak sonraki işlemler benzer değilmi. Biz dışardan öyle görüyoruz.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

:shok:

benim rekorum 110 du yahu..

2000 yılında fsm'deki geçiş rekorum idi. Yani cahil dönemimden kalan kötü bir anı ;)

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Abi OGS ile HGS mantığı aynı değilmi.Yani OGS gibi okuyacak sonraki işlemler benzer değilmi. Biz dışardan öyle görüyoruz.

Sistem mantığı yaklaşık olarak aynı ama asıl mantık farklı. Mehmet Göktürk hocam yukarıda belirtmiş zaten.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

HGS sistemi 17 eylülde hayata geçiyor. Sistemi tam bilen varmı. Birkaç sorum olacak.

1-ogs iptal olacakmı

2-ogs iptal olursa içinde kalan bakiyeyi iade edeceklermi bu iadeler nasıl olacak

Cihan bey OGS iptal olmayacak, KGS gişeleri belirli bir süre daha devam edecek ve sanırım yılbaşında kaldırılacak, bakiyelerinizde varsa eğer HGS alırsanız aktarma yapılabilecek. Ama forumdaki '' Gitti KGS geldi HGS ''başlıklı konuyu okursanız sanırım pek HGS almayı düşünmeyeceksiniz diye düşünüyorum. Bence OGS her şekilde daha mantıklı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Korhan Orkun
(düzenlendi)

Az önce Yeniköy PTT'den HGS etiket aldım. 5 dakikada teslim aldım. 5 TL etiket + 30 TL yükleme mecburiyeti ile 35 TL. Etiket, bildiğimiz etiket. Bir süre sonra güneşten vs solup zarar görecekmiş gibime geldi, kullanalım görelim..

5OwB4.jpg

ZaxAk.jpg

tarihinde Korhan Orkun tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Hayırlı olsun.

Siftah senden bereketi allahtan. :D

Gişesini bulursam deneyeceğim uçarak geçmeyi :D

Hafta soonu İzmir'e git koşarak.

Gelirken uçarak gelirsin. :D

Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

Amin amin :) Gişeleri nerdeymiş bir bulalım bakalım

Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

Limit bitince ptt şubelerinden ya da internet bankacılığından hgs üzerindeki numaraya ödeme yapılabileceğini söyledi gişedeki arkadaş ama sanırım kendi de inanmadı.

Masaüstü resmi araba çok güzelmiş Ferrari mi :p

Ferrarisini satan bilgenin arabası Muratcığım :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayırlı olsun.

Siftah senden bereketi allahtan. :D

Hafta soonu İzmir'e git koşarak.

Gelirken uçarak gelirsin. :D

FSM'de mevcut değil miydi?

Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

1 Tane var ama, ben Baltalimanından yan yoldan giriyorum köprüye, HGS gişesine ulaşamıyorum:)

Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

Ön yüzü sürücüye bakacak şekilde yapışacakmış şimdi arabaya inince anladım :)

Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

Hayırlı olsun korhan.

Sağol :) Camdan dışarı sadece beyaz bir kağıt gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

Plakayı tanımladılar. 7 gün içinde ödeyince ceza ödemeden geçiş tutarını ödüyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Ben Ogs kullanıyorum. Hgs yi mecbur kalmadıkça ( ogs iptal edilmedikçe ) almam.

Kgs için çözüm üretseler daha iyi olur bence. Kredi kartı veya atm kartı ile ödeme yapabilme gibi.

Ogs varken Hgs nin çıkması bana mantıksız geliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Motora da ogs şart ozaman Okumamazlık işi varsa sıkıntı OGS otomatik olarak plaka numarandan düşüyor .

Kaska yapıştır, reader'a yakın olsun :rofl:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Tekindemir

haırlı olsun yani zamanla eski kgs kartları elimizdemi patlıycak. onların hgs ile takası söz konusuydu ne oldu peki, kgs kartınızıda iade ettinizmi?

Ben Ogs kullanıyorum. Hgs yi mecbur kalmadıkça ( ogs iptal edilmedikçe ) almam.

Kgs için çözüm üretseler daha iyi olur bence. Kredi kartı veya atm kartı ile ödeme yapabilme gibi.

Ogs varken Hgs nin çıkması bana mantıksız geliyor.

kredi kartıyla ödeme yapılabilen kredi kartları zaten mevcut. bank asyanın asya dıt kartı mesala. ama hedef gişede duraklayıp trafik akısını engellememek o yüzden kgs iptal ediliyor.hgs ile durmadan transit gecişler yapılacak.

Yorum bağlantısı
Erden Bıyık

Bende ogs kalkacak diye duymuştum sadece hgs ile geçiş yapılacakmış. Başka bir şey daha çıkartmazlarsa tabi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...