İçeriğe Yönlendir

Hgs Ve Ogs Hakkında Herşey

Can Karacaer

Recommended Posts

Ersen Tapan

İlle vatandaşı boşla iştigal ettireceksiniz. Kredi kartı ya da atm kartı ile geçilse olmuyor mu? Nakit zaten en iyisi.

Ogs Kgs Hgs yok; cüzdan evde kaldı ; sonuç kaçak geçiş olmamalı.. Geçtikten sonraki günlerde normal olarak ödeyebilmeliyim..

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ogs Kgs Hgs yok; cüzdan evde kaldı ; sonuç kaçak geçiş olmamalı.. Geçtikten sonraki günlerde normal olarak ödeyebilmeliyim..

onu zaten 7 gün içinde hallediyorsun. her halukarda.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

HGS site otoparklarına giriş için kullanılan etiket sisteminin biraz daha geliştirilmiş bir modeli diye düşünüyorum. Her ne kadar geçişi hızlandırmak hedeflenmiş olsa da, yoğunluğun gün içine yayılmasını teşvik edecek ücretlendirme politikası ile desteklenmesi de gerekli. Ek olarak gelecek için şerit sayısının, hızla artması ve azalmasını da engellemenin amaçlandığını da sanıyorum.

Yorum bağlantısı
Ümit Atmaca
(düzenlendi)

O zaman işler karışır. Cüzdana bir kart daha girer. Üyelik aidatı falan, teferruatı artar. Bu kredi kartını vermek için ayrı hesap açılmak zorunda kalınır, hesap yanlışlıkla hareket görürse onun için de banka ücret alır.

Gerek yok mevcut kullanılan kredi kartına tanımlanması daha iyi bence, zaten o şeklide oluyor mevcutta.

Cüzdana kart girmeyecek ve haliyle hesapta yanlışlıkla bile olsa hareket olmayacak. Yani ortada kart olmayacak, sadece bankada ruhsat sahibi üzerine ve tabi ki aracın plakasına göre hesap uyarlanacak. Üyelik aidatı konusunda da yıllık en fazla 10-20 TL arası uygun bir rakam belirlenirse bu sorun ortadan kalkar diye düşünüyorum. Makul olduğu sürece herkes tercih edecektir. Dediğiniz gibi kredi kartı hesabına da bağlanabilir ama bir çok banka bunu yapmıyor, daha çok yeni kredi kartına veya mevcut karta belirli bir harcama sözü verenlere OGS cihazı veriliyor.

tarihinde Ümit Atmaca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsmail Yanık

Posta taşımasını bilmeyen kurumu kalkındırıp çalışan sayısını artırıp yandaş kurum yapılmaya çalışılıyor.

Hgs den sonra daha farklı sektörlere de el atacaklar hep birlikte göreceğiz.

Mevcutta ogs varken hgs daha üstün gibi lanse ediliyor. ogs li geçiş kgs li geçişten den %20 indirimli olmasına rağmen, neden hgs de ogs gibi %20 indirimli olacak demiyorlar da hgs kgs den %20 indirimli diyerek bizleri uyutmaya çalışıyorlar. Deseler ya hgs de ogs gibi %20 indirimli olacak. Niye ogs kelimesi kullanılmıyor ?

Devletin yetkilisi hgs nin pazarlamasını yapar gibi konuşursa ben altına art niyet ararım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baran Ekici

Bir süredir HGS sisteminin işleyişini ve kullanıcıların yorumlarını öğrenmek için KGS ile idare ediyorum ama çok verimli olmadığı, yazın bile cam kirli olduğunda HGSyi okuyamadığına dair yorumlar var. Bir de kusura bakmasınlar okudu mu okumadı mı diye her hafta gidip de PTTye hesabımı cezalarımı kontrol edemem. Hafta içi OGS yolları gözüktü.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Ya ben yeni 60 TL verip OGS aldım ne olacak :(

Kullanmaya devam edeceksin.. Sıkıntı yok..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Devletin yetkilisi hgs nin pazarlamasını yapar gibi konuşursa ben altına art niyet ararım.

Kim pazarlamalı.. ?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Senede 2-3 kere memlekete giderim, birde tatile olursa hani. 3-5 kerede yakın mesafe otoban kullanırım.

Hangisini tercih edeyim?

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar

Bende ogs vardı bankadan aldım 4-5 defa kullandım,gel gelelim şu ogs ile hgs arasındaki farklar nedir varsa tabi ? :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Bildiğim kadarı ile OGS de depozito 40 tl + cihaz ücreti olarak 40 tl yatırmanız lazım. size bağlangıç maliyeti 80tl. bunun yanında kredi kartına bağlanması veya internetten bakiyesini kontrol etmelisiniz. Birde ilerde iade etmek isterseniz depozitoyu geri almanızda sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

HGS de 5 tl yapıştırma ücreti var. bunun dışında min 30tl yükleme olayını iptal etmedilerse birde onu yüklemelisiniz.

HGS daha mantıklı gibi görünüyor.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

HGS sorunlu şekliden yorumlar okudum. Kaçak geçiş gibi. OGS ilerde kalkmayacaksa alayım diyorum ama bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Her geçişten sonra PTT'den kontrol etmek durumunda mı olacaz? Netten filan kontrol edeceğimiz yer olacak mı?

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Bir otoyol çalışanı olarak bence OGS, HGS'nin ne olacağı belli değil daha. Kaldı ki halen sistem kuruyorlar ve çalışması hala problemli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin

bende de yıllardır ogs var kredi kartına tanımlı ordan kotur bittikce yüklüyor kendiğiliğinden hiç sıkıntı yaşamadım.

Ogs candır ...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Topal

Ogs yi kredi kartı olmadan kullanmanın ne gibi sıkıntıları olabilir? Ben hayatım boyunca kredi kartı kullanmadım kullanmıyorumda çünkü. İnternetten kendim yükleme filan yapabiliyorum galiba bankanın menüsünde gördüm gibi, kredi kartsız kullanan bilen var mı ?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Topal

Çirkin değil. Küçük bir sticker yapışıyor sadece. Ogs gibi kasa yok. Dışarıdan gözüken sadece beyaz bir etiket. Yarın resmini eklerim. Kgs 31 aralığa kadar geçerliymiş. İade etmedim.Sonra tüm gişeler hgs olacakmış.

Valla artık isyan edicem, gidip gişelerde arabamı yakıcam benzin döküp :crazy: Zaten ben herşeyden vergimi ödüyorum hemde sürekli güncellenmiş haliyle, bana bunların yol su elektrik olarak dönmesi gerekirken üstüne üstlük bide ayrı yol için para veriyorum, bunu geçtim bide o haksız yere ödediğim parayıda nasıl fazla alsak diye şaşırdılar !

HGS yaklaşık 10 gün önce aldım, ilk denememde kaçak geçiş 148 TL yazdı gişeden geçişimde, hele bir desinler kaçak geçtiniz diye, o hgs kartını hızlı bir biçimde iade ederim kendilerine, nerden geldiğini anlayamazlar bile. :)

Yazıklar olsun deneye deneye nelere düştük ya, git gişeden geç yasal yollardan ondan sonra bide sonradan öğren sana faizli borç çıksın, ne kadar hakkım varsa haram zıkkım olsun!

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

onu zaten 7 gün içinde hallediyorsun. her halukarda.

Bu süre içinde HGS alınırsa halloluyor. Alınmazsa cart. KGS'niz olupta kredi yoksa yine cart...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...