İçeriğe Yönlendir

C-Max'ciler buraya bir bakın

Uğur Koçyiğit

Recommended Posts

Uğur Koçyiğit

bu aracı çok beğenerek hemde nasıl olduysa sıfır aldım,sıfır almak benim işime gelmez aslında değiştirmek açısından zor oluyor,herneyse gelelim sorunuma,

benim aracın içerisinde beni rahatsız eden sesler var,özellikle düşük hızda ve sessizlikte daha çok kulak tırmalıyo,aracın komplesinden çatur çutur veya katur kutur yada siz nasıl tanımlarsanız o tarz sesler geliyor,sanki aracın iç hali tavan kaplaması plastik aksamı aracın kupasına bol geliyorda yerlerinden oynuyor gibi http://www.otoclubturkiye.com/forum/public/style_emoticons/default/laugh.png ( tanımlamaya bak be)

bu tarz sesler sizde de var mı

not: mertolda kesinlikle yoktur ona eminim,ne de olsa trend :seytan:

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Fitil mitil yok buna çözüm. Hadi biizmkisi kirlilikten yıpranmaktan ses çıkarıyor diyelim. Uğurun araba daha yeni.. Uğur Selahattin bizi tanımadan tanıdı bayrağı devretti bize. Sen yazılanlara rağmen gittin C-MAX aldın. İşte foruma arada sırada girmenin cezası :seytan:.

Şaka bir yana bu konuda resmen dalga geçiyorlar. Buna çözüm neden bulunamaz anlamadım. Ama benim arabaya binsen demekki Allah'a şükür edersin. Bizimkiside ses mi diye. Yarın kısmetse lastikleri değiştireceğim bakalım sesde azalma olacak mı ? Ama kapı gıcırtısı ik yerden çıkıyor. Birincisi kapı fitiller ikincisi cam koruyucu keçe fitiller. Çözümler var ama hep geçici.. Daha önceden açılan başlıkta biraz irdeledik bu konuları ama çözüm yok maalesef.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/index.php?showtopic=150936

Yorum bağlantısı
İbrahim Özdoğan

Benimde bagajdan sesler geliyordu.

Duymazdan geldim, ilgilenmedim hiç

Şimdi geliyormu bilmiyorum

0 arabadanda gereksiz sesler gelince bende ilk zamanlarda senin gibi çok yutkundumdu :seytan:

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Ses de gelse, parçalar arası boşluk da olsa Ford Ford'dur arkadaşlar, en fazla ses gelir, o kadar...

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Aynı sesler bizim Fusion'da da geliyor. Ford kapı aksamı takmayı beceremiyor. Kapısız yapsalar daha kaliteli olacakmış demek ki.

Aynen, kapı ve koltuk seslerinde Fusion'un üzerine yok.

Yorum bağlantısı
Uğur Koçyiğit

tamam tamam, bugün denedim duymak istemeyince ses falan gelmiyor,ya deli gibi bağıracaz veya şarkı türkü çığıracaz !, en kolayıda radyo vs açıp dinleyecez,

demek ki isteyince çözüm bulunuyormuş,dimi mertol um tombiğim?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Sadece spekulasyon yapıyorum:

Acaba yarış otolarında olduğu gibi iç direklerle takviye edilse bu seslerde azalma olur mu?

Benim anladığım yuksek araçlarda gövde esnemesi fazla oluyor. Bu nedenle fusion ve cmax çatırtı yapıyor. Özellikle kapılardan çünkü kapı kenarları tavana bağlı esneyen direkler.

Burada şu akla geliyor: Gövdenin rijitliği için ekstra önlem alınmalıydı. Sonradan alınabilir mi? Hayır. Ancak ralli aracı gibi olursa düzelir tahmin ediyorum.

O zaman çözüm ne olabilir?

1. Hemen 16 jantları 15 ile değiştiriniz

2. Lastiklere 32 den fazla hava basmayınız

3. Kapı fitillerini vazelinle yağlayınız (bunu VW el kitabında yazıyor vazelin olayını)

4. Çukurlara girmeyiniz !

5. Kapı içi ceplerde sağda solda fazla boşta malzeme bırakmayınız.

6. Surekli radyo ya da teybi açık tutunuz.

7. Bir dahaki sefere kabini küçük araç alınız (Audi A3 vs.)

8. başka?

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Ses de gelse, parçalar arası boşluk da olsa Ford Ford'dur arkadaşlar, en fazla ses gelir, o kadar...

Ceyhun sende Ford yoktu değilmi ? :seytan:

3. Kapı fitillerini vazelinle yağlayınız (bunu VW el kitabında yazıyor vazelin olayını)

Silikon + Fitil Değişimi + Vazelin + Yağlama ne yaparsan yap.. hepsi 1 haftayı bulmaz aynı sesler tekrar ortaya çıkıyor.. Sabır ve vaktin varsa amenna ozaman işe yarıyor http://www.otoclubturkiye.com/forum/public/style_emoticons/default/laugh.png
Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Ceyhun sende Ford yoktu değilmi ? :seytan:

Fiesta var bende, eski kasalardan 1,4 Fun, daha önce de 1,25 Fiestam vardı...

Ses gelebilir ama o sesin bir zararı olmadığını biliyorsun Ford'da, kısacası güvenilir yani...

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Ozaman Focusları iki sınıfa ayıralımda güzel olsun ..

1. Sesli Focuslar

2. Sessis Focuslar

Ben 1 denin :seytan:

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Güzel bir adet bas hoparlör,bir adet babayiğit amfi,2adet oval 340 watt hoparlör her türlü gıcırtıyı duyulmaz hale getirir. (Tecrübeyle sabittir.) :D :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Güzel bir adet bas hoparlör,bir adet babayiğit amfi,2adet oval 340 watt hoparlör her türlü gıcırtıyı duyulmaz hale getirir. (Tecrübeyle sabittir.) :D :D

Farketmez bu seferde bas vurdukca gıcırdamaya başlar. B)
Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
(düzenlendi)

Uğur hani ön konsolun çekilmiş fotosonu koyacaktın :D

tarihinde Mehmet Mercan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aykut Gürkan

yahu bu vazelin fitillere değil de menteşelere sürülmeyecek miydi? :o

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Valla önceden tek çözüm var derdim.

Müziğin sesini açmak.Ama daha güzel ve kesin bir çözüm buldum :D

Arabayı satıp kurtulmak ve adam gibi iç döşeme kalitesi olan ,her yeri takırdamayan bir araba almak. :D

Öyle bir araba BMW ya da Mercedes ama onlar da kaç bin avrodan başlıyo biliyoruz hepimiz, o yüzden seslerle yaşamaya devam...

Yorum bağlantısı
Aydan Aykac

Benim corsamın hiç bir kapısından gıcırtı, tıkırtı gelmiyor. Çukura girince veya tümsekten hoplayınca hiç esneme sesi falan gelmiyor. Demekki istenince yapılıyormuş.....

Yorum bağlantısı
Uğur Koçyiğit

benim corsa da nedense çok gacırtı gucurtu sesleri vardı,arka koltuk sonradan takıldığı içindir belkide ama ses koltuktan da değildi

Yorum bağlantısı
Aydan Aykac

Kesinlikle corsa bu problemleri çözmüş. Bilemiyorum belki bana rastgeldi ama sanmıyorum. Büyük ihtimalle benim araç 2006 model, güncel kasa ise uzun süredir üretimde, ilk üretimlerde olan tüm sorunlar zamanla çözüldüğü için gittikçe az problemli üretilmesi normal karşılanmalı. Aslında insanın aklında bir aracın kasa değişmeden önceki halini almak çok manrtıklı diye bir fikir uyanıyor tabi...

Yorum bağlantısı
İbrahim Özdoğan

Focus'u son senesinde alanların ızdırabını biliyorsun hocam. Alacağın markanın da önemi var.

Benim araba o son üretimlerden (üretim tarihi 17 12 2004) ama burada yazılanların yanında tık yok gibi o kadarda değil sanki

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Corsa Fiesta'dan işçilik olarak 10 kat daha iyidir ama 1. nesil Focus'tan daha iyi falan değil kesinlikle. Ama F2 ve C-Maxten iyi olabilir, onarın plastik aksamları gerçekten çok tıkırtılı...

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Uğur Koçyiğit

C-MAX kullanan arkadaşlar bu konuya arcının gıcık ve sinir bozucu problemlerini yazsınlar

bakalım benimkinde olmayan bişey çıkacakmı? :)

yol sesi var

yan camlardan gelen rüzgar sesi sinir bozucu

aracın iç malzemesinin hemen hemen her yerinden gelen gacırtı gucurtu sesleri delirtecek boyutta

ve rampa yukarı dur kalk trafik ,galiba özellikle ghıa larda bir kabus

dün maslak sanayi çıkışında ki rampada dur kalk yaparak ilerlerken, yine o iğrenç balata kokuları gelince, bir de arkamdan tampon tampona gelen araçlar yüzünden aman kaydırmayayım diye kasarken nerdeyse cinnet geçirecektim :agla:

bu araç neden rampada zor kalkıyor :)

Yorum bağlantısı
Aykut Gürkan

C-MAX kullanan arkadaşlar bu konuya arcının gıcık ve sinir bozucu problemlerini yazsınlar

bakalım benimkinde olmayan bişey çıkacakmı? :)

yol sesi var

yan camlardan gelen rüzgar sesi sinir bozucu

aracın iç malzemesinin hemen hemen her yerinden gelen gacırtı gucurtu sesleri delirtecek boyutta

ve rampa yukarı dur kalk trafik ,galiba özellikle ghıa larda bir kabus

dün maslak sanayi çıkışında ki rampada dur kalk yaparak ilerlerken, yine o iğrenç balata kokuları gelince, bir de arkamdan tampon tampona gelen araçlar yüzünden aman kaydırmayayım diye kasarken nerdeyse cinnet geçirecektim :agla:

bu araç neden rampada zor kalkıyor :angry:

İç malzemelerden gelen gacırtılar hariç hemen hemen aynı yorumları yapabilirim. Rampada zor kalkıyor ama kalkınca da tutmak zor oluyor. :)

Ek olarak,

CD çaların dijital ekranında çıkan yazılar çok silik kalıyor. Özellikle YB ile karşılaştırınca.

Bagaj kapısını sert kapamazsan 2-3 kere de kapatabiliyorsun. Sırf bu sert kapamalar sırasında plakalıktan gelen sesi duymamak için plakayı silikonla yapıştırdım. :blink:

Yorum bağlantısı
Uğur Koçyiğit

bagaj dedinde aklıma geldi,acaba benmi yanlış bişey yapaıyorum bilmiyorum ama bazen kapıları açtığım halde bagaj kilitli kalıyor o neden acaba?

Yorum bağlantısı
Aykut Gürkan

bagaj dedinde aklıma geldi,acaba benmi yanlış bişey yapaıyorum bilmiyorum ama bazen kapıları açtığım halde bagaj kilitli kalıyor o neden acaba?

Bende hiç böyle birşey olmadı, trend olmasından mı acep? B)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...