İçeriğe Yönlendir

Motorda Avans

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Mustafa Özgüçlü

Kusura bakmayın arkadaşlar 3 aydır aracın arızasıyla uğraşıyorum.Dalgınlığıma verin.

Yorum bağlantısı
Mustafa Özgüçlü

merhaba çağlar bey avans demişsiniz ama edindiğim bilgiye göre bu araçlarda avans ayarı yokmuş ve araçta gaza bastıkça belirli bir devirden sonra sesi keser maalesef sesi kesmiyor çıtır çıtır şeklinde sesde çoğalıyor

Yorum bağlantısı
Mustafa Özgüçlü

arkadaşlar yardım edersenız cok sevınırım yoksa bu araba dusunmekten benı delı edecek uyku uyuyamaz oldum neden olabılır dıye

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mustafa Bey, Avans ayarı yoktur ama avans vardır...

Ancak; Lpg'nin oktanı yüksek olduğu için, lpg de bu sesi duymamanız gerekir..

Yorum bağlantısı
Mustafa Özgüçlü
(düzenlendi)

peki arkadaşlar sensörlerle alakalı bir şey olabilir mi (hego sensörü v.s) ama lpgde özellikle rampalarda hafif hissediyorum.Ama benzinde devamlı yükte 4000 devirde başlıyor ama ses kesilmiyor 3500 devirden önce bu sesi kesinlikle yapmıyor.uzun yolda gaza basmaya korkar oldum.

tarihinde Mustafa tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Gökhan Aksu

Aracımda Nisan ayından beri lpg kullanmaktayım.Yaklaşık 10-15 gündür benzinden gaza geçene kadarki sürede sübap sesi gelmeye başladı.Gaza geçince kesiyor.Aracı bugün uzun yolda benzine aldığımdada aynı ses sürekli oldu.Gazda iken neden sübap sesi yokta benzinde var acaba.Bu konuda yardım ve görüşlerinize ihtiyacım var.Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu
O ses sibop iticilerinizden geliyordur genelliklede motor soğukken daha çok yapar.Bence benzinle veya lpg alakası yok sanırım.

Evet motor soğukken daha belirgin ama uzun yoldada özellikle benzinde yapınca endişelendim.

Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu
Motor sıcakken uzun yoldada yapıyorsa benzinle alakalı olabilir..

devirdaim pompası olabilirmiki..Çağlar abi şimdi yardıma gelir.

İnşallah çok sorun çıkmaz.Cumartesi servis yolu görüldü herhalde.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yakıt seçimi değişimi ile ses kesiliyorsa, supab sesi olmama olasılığı var?

Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu
Yakıt seçimi değişimi ile ses kesiliyorsa, supab sesi olmama olasılığı var?

Yakıtı hep aynı istasyondan alıyorum Çağlar Bey.Bir sonrakinde farklı istasyon deneyeyim.Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu
sübap sesi dediginiz ses avans vuruntusu olmasın

Benzinde iken gazdan ayağımı çekince kesiliyor.Kesin olarak bilemedim şimdi siz avans sesi deyince :)

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Furkan Can

Merhaba ;

Arkadaşlar dik bir rampada durup tekrar kalkmak istediğimde yada yine dik bir rampada yanlışlıkla vitesi büyüttüğümde aracımdan takır tukur - takır tukur sesler geliyor ve devrini aldıktan sonra herşey normale dönüyor.Bu durum normalmidir acaba ? Araç o ses esnasında vuruntulu çalışıyor , titriyor.

Bu arada bir arkadaş o ASR'dir dedi , 2004 fiestalarda ASR (patinaj önleyici) varmı acaba ?

----

Geçenlerde bir arkadaşımın dükkanındayken arkamdan aynı ses yine geldi hemen dışarı çıkıp baktım ve o sesi çıkaran 2010 model yine bir fiesta'ydı.Acaba tüm fiestalardamı var bu olay anlayamadım.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

devirsiz kullanımdan kaynaklı avans vuruntusu sizin dediğiniz anladığım kadarıyla

tarihinde Osman Y tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Can

Debriyajım epey yukarıda kavradığından dolayı araç stop etmesin diye dik rampalarda biraz fazla gaz verip seri kalkmak istiyorum.Acaba ondan kaynaklanıyor olabilirmi ?

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Debriyajım epey yukarıda kavradığından dolayı araç stop etmesin diye dik rampalarda biraz fazla gaz verip seri kalkmak istiyorum.Acaba ondan kaynaklanıyor olabilirmi ?

daha büyük sorunlara yol açmaması için debriyaja bir baktırın bence.

Yorum bağlantısı
Furkan Can

Teşekkür ederim yardımlarınızdan dolayı.

Açıkçası her soruya aldığım cevap aklıma bir başka soruyu getiriyor.Eğer kusura bakmazsanız bir soru daha sormak istiyorum bu konu ile ilgili.

Peki bitik baskı-balata avans vurmasına sebep olurmu dersiniz ?

Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu
gökhan bey durum nedir en son gelişme merak ettim?

Kusura bakmayın biraz geç cevaplıyorum sorunuzu.Lpg servisinden yakıt aldığım istasyonu değiştirmemi önerdiler.Lpg filtresinde yağlanma var dediler .Şimdiye kadar sürekili shell'den alıyordum hem benzin hemde lpg'yi.Şimdi petrol ofisini tercih ediyorum.Şu an sorun yok.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Serhat Böcek

Selamınaleyküm arkadaşlar

Ford Granada aracımız çalışırken vuruntu yapıyor,rölanti yüksek,devir kendiliğinden yükselip düşüyor.Sorun avans ayarından diye düşünüyorum.

Eskiden ustalar avans tabancası kullanırdı,şimdikilerde tabancada yok kafadan ayar yapıyorlar.Granada ların aans açısını bilen arkadaş varmı,ben tam emin değilim ama 9 derece diye biliyorum doğrusunu bilen varmı,bu araçlardan anlayan ustada kalmadı artık.Ayarlarını kendimiz yapacağız herhalde,eski kataloglarda

Buji Başı Aralığı=0.6 - 0.7 mm (0.023 - 0.027 in) ve Platin Aralığı=0.64 mm (0.025 in) olarak yazıyor

Granadacı arkadaşlardan yardım bekliyorum..

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bursada oto sanayinde bir usta varmış Bursadan karasöri ustaları gelmişti onların dilinden duyuyordum 10 yıl önce.Şu an bilmem durum nedir fakat size önerim ingiliz granada sitesini dolaşmanız.Ankarada oto sanayi kalkmadan vardı 1 usta meşhurdu lakin şimdi bilğim yok.Ford tıs programında göz gezdirdiğimde bu detayı göremedim.

Bu ayarı siz yapacak iseniz deneme yanılma yolu ile olacak.Rolantide anlaşılmıyor illaki her ayar sonrası muhakkak tur testi olacak.Sanırım bu iş sizde bitecek. :D

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhat Böcek
Bursada oto sanayinde bir usta varmış Bursadan karasöri ustaları gelmişti onların dilinden duyuyordum 10 yıl önce.Şu an bilmem durum nedir fakat size önerim ingiliz granada sitesini dolaşmanız.Ankarada oto sanayi kalkmadan vardı 1 usta meşhurdu lakin şimdi bilğim yok.Ford tıs programında göz gezdirdiğimde bu detayı göremedim.

Bu ayarı siz yapacak iseniz deneme yanılma yolu ile olacak.Rolantide anlaşılmıyor illaki her ayar sonrası muhakkak tur testi olacak.Sanırım bu iş sizde bitecek. :D

Eyvallah abi sağol,deneme yanılmayla yapacağız artık...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tabancasız avans ayarı olmaz, karbüratör en son ne zaman temizlendi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...