İçeriğe Yönlendir

Motorda Avans

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Serhat Böcek
Tabancasız avans ayarı olmaz, karbüratör en son ne zaman temizlendi?

karbüratör değişeri 2 sene olacak,eskisinin kelebekleri bozuktu ayar tutmuyordu değiştirdik

Yorum bağlantısı
Tunç Tunçdemir

tabanca bulamıyorsanız, aracı 4000 devirde sabit gazda tutun, bu sırada avans ayarı ile oynamaya başlayın, egzostan çıkan sesin en az patırtı yaptığı nokta en iyi avans noktanız olacaktır. tabi egzosta patlak yoksa bu yöntemi yapabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Tunç Tunçdemir
Her halukarda en garanti işlem sonuçta tabanca bulmakta bitiyor. :unknw:

:unknw: :lol2: :D

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Bizim arkadaşlarda 74 buick ve 68 land e biri eksoza geçip biride kaputun ordan avans ayarı kulaklarına güvenerek yapıyorlar bana da içerden istedikleri devirde gaza basmak kalıyor nasıl yapıyorduk hatırlamıyorum. Ancak isterseniz akşam nette olurlarsa sorabilirim.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Çağatay Ekinci

Arkadaşlar selamlar hepinize tekrardan;

Öncelikle herkesin geçmiş kurban ve bugün ki Cumhuriyet Bayramı'nı kutlarım.

Yaklaşık bayram arifesinden beri aracımda bir ses var forumda ilgili konu ile ilgili araştırma yaptım ama benim aracımdaki sesle aynı sesler değil.Araçta inanılmaz garip bir ses var.Sanki benzinli ya da dizel bir araba sesi gibi değil. Özellikle lpg'yi taktırdıktan sonra oldu bu ses.Yüksek devirlerde arabada herhangi bir ses yok ciğerden sapasağlam geliyor ses.Ama düşük devirlerde (kastettiğim 2000-3000 civarları) arabanın sesi iğrenç bir ses oluyor. Tarif edebiliceğim bir örnek bile yok :( Arabamız yağ eksiltiyo ve mavi mavi duman atıyor.Acaba ömrümü bitti artık motorun ?

Bu sorun beni uykularımdan etti.İnanmayacaksınız ömrüm boyunca iki elin parmağını geçmez gördüğüm rüyalar.Ama 2 gecedir üstüste rüyalarıma giriyor.

Acil yardımlarınızı bekliyorum üstatlar.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Niye bu kadar sıkılıyorsunuz. Maslak'ta ustalarımız mevcut, onlara göstermediniz mi?

Yorum bağlantısı
Çağatay Ekinci
(düzenlendi)

Avans vurma sesini biliyorum çağlar abi düşük devirlerde o sesi alıyordum aslında yine avans sesi gibi çünkü düşük devirde gaza yüklendiğimde çıkıyor,ama daha çirkin daha sert.

Sani bey ah bi vakit bulabilsem hem tanışmak için hemde kafama arabayla ilgili takılan bir çok soru var onları sormak için uğrıcam bayramda mangala gelecektim ama başımıza talihsiz bir olay geldi. O yüzden uğrayamadım.Malum bayram sonrası bu hafta çok yoğunuz siteye bile doğru düzgün pek giremiyorum.Bi fırsat bulup bu hafta kaçıcam ama bakalım.

Yağın kıvamı iyi ama çok eksiltiyo hemde.Arabayı ilk aldığımızda bir akrabamız tamirci,bana hiçbirşey olmadığını ciğerin sapasağlam olduğunu söylemişti.Üfleme falan da yoktu.Ama son 1 aydır falan çok yağ eksiltiyo.

Açıkcası ben fiestadan gerçekten çok memnunum satıp işimi görebiliceğim doblo tarzı araçlarda alaibilirim ama çok hoşuma gitti bu araç.Aldığımdan beri sürekli uğraşıyorum,hep toparlamaya çalıştım bakım yaptırdım.Aracımdan soğumak istemiyorum,herkesede gitmek istemiyorum (akraba bilse olsa) No Name'e hafta içi uğrıcam allah izin verirse.

tarihinde Çağatay Ekinci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...