İçeriğe Yönlendir

Dizel Motorlar İçin Yakıt Katkısı ve Kullanım Sonrası İzlenimler

Ayhan Şentürk

Recommended Posts

Ahmet Altıok

enim araçta da rölantide çalışırken motorda sallanma mevcut,sabahları ilk çalıştırmada az oluyor,sonra artıyor,debriyaj ve fren pedalı ayağımın altında sallanıyor.

İki yere götürdüm,ikiside enjektörlerden dedi, sökülüp makinaya bağlanması ve kalibrasyon yapılması gerekli imiş,birisi 200 tl dedi,diğeri 600-700 tl civarı olur dedi.

acaba bu enjektör temizleyiciden kullansam faydası olur mu?

volant yapabilir

Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

volant yapabilir

Volant değilmiş,4 farklı yere sordum,hepsi enjektörden dedi,birisi extradan motor kulağı olabilir dedi.

Enson gittiğim pompa-enjektör servisinde ki eleman motoru biraz dinledi( 10 saniye falan) ve yazılımdan kaynaklı dedi.Başka biryere yolladı,yarım saat te falan yazılım atıldı tekrardan..

Sonuç:İki gündür hiçbir sallanma yok..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Oktay Servet
Bugün,focus tdci arabama würth enjektör temizleyici ekledim sebep rölanti sorunu bir depoda disel doldurdum bakalim ilerki günlerde bir degisiklik olacakmi. ayrica AUX girisi yapmistim sorunsuz dinliyorum mp3 calari takarak yeni aldigim telefonunda baktim kulaklik girisi 3.5mm arabada denedim müzik dinleye biliyorum o sirada telefon geldi telefonu cikarmadan actim karsidaki kisinin sesi haporlerden geliyor,benim icin süpriz oldu hic aklima gelmemisti

yaklaşık 2 yıldır telefonu aux tan kullanıyorum.telefonu orta konsola koyuyorum mikrofon çok net alıyor sesimi:)test edildi defalarca.

müziklerini de telefondan dinliyorum zaten(mp3 radyo).çağrı gelince müzik kapanıyor bitince otomatik devam ediyor.

Yorum bağlantısı
Oktay Servet

Birde enjektör temizliği gereklimi nasil anlarim?88000 de benim araç.zararlimi faydalimi ne sıklıkta yapılmalı?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Birde enjektör temizliği gereklimi nasil anlarim?88000 de benim araç.zararlimi faydalimi ne sıklıkta yapılmalı?

faydası var zararı yok, bem 90 binde yaptırdım ama fazla bir fark hissedemedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerem Çoban

peki bu katkıyı kullanmak için depo tam dolu mu olmalı? depoyu bitirene kadar araba devamlı çalıştırılmalımı (yani uzun yolsa devamlı kulllanım)? katkı maddesini koyduktan sonra araç hiç açlıştırılmadan 1 hafta beklese problem olurmu?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Depoya konan her katkı, depo boşken, benzincide tam dolum yapılmadan önce konur ki tam karışsın, karıştıktan sonra sorun yok,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Korhan Şenörer

Arkadaşlar, sıfır alınan dizel araçlarda enjektörlerin daha uzun ömürlü olması için tavsiyeleriniz nelerdir. Yakıtın bilinen yerden alınması, aracın çok düşük devirde kullanılmaması dışında tavsiyelerinizi bekliyorum. Mesela würth dizel enjektör temizleyici kullanmalımıyım yada ne sıklıkla kullanmalıyım, yoksa Çağlar abinin bir çok konu başlığında yazdığı gibi yakıt deposuna asla kimyasal koymayıp 20 bin yada 30 bin km de bir Carbon Clean mi yaptırmalıyım. ?

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Şahsen yeni araç almış olsam, ş.içi çok kullanmışsam 20 binde, diğer türlü 30 binde CC yaptırırım..80 binden sonra her 5 binde kaliteli enjektör katkısı kullanırım..

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Şahsen yeni araç almış olsam, ş.içi çok kullanmışsam 20 binde, diğer türlü 30 binde CC yaptırırım..80 binden sonra her 5 binde kaliteli enjektör katkısı kullanırım..

20 binden önce enjektör temizleyici kullanmaya gerek yok mu ?

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

20 binden önce enjektör temizleyici kullanmaya gerek yok mu ?

Yakıtını ,düzgün güvendiğin bir istasyondan alırsan bence gerek yok..Tabi bu arada araçta çekiş kaybı ve vuruntulu çalışma hissedersen kullanabilirsin..Fakat şunu da söyleyim, aynı istasyonun farklı zamanda aldığın yakıtında bile motor farklı çalışabiliyor yani çok takıntı yapmamak lazım..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şahsen 30bin km de bir CC yapılması, markayı ve test raporlarını araştırın

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Yakıtını ,düzgün güvendiğin bir istasyondan alırsan bence gerek yok..Tabi bu arada araçta çekiş kaybı ve vuruntulu çalışma hissedersen kullanabilirsin..Fakat şunu da söyleyim, aynı istasyonun farklı zamanda aldığın yakıtında bile motor farklı çalışabiliyor yani çok takıntı yapmamak lazım..

Haklısın, çekiş kaybı, vuruntu, motor sesinde artış veya bir anormallik yoksa zaten 20 bin de bir yapılacak düzgün ve kaliteli bir CC yeterli koruma ve temizliği yapacaktır.

Yorum bağlantısı
Burak Koca

şahsen 30bin km de bir CC yapılması, markayı ve test raporlarını araştırın

Çağlar hocam Bizimki de 30.000 km'ye geliyor, yaklaşık 18.000 km'dir Chip Tuning mevcut araçta. Yağ değişimi 7.500 km'de bir yapılıyor. 10.000 km'de bir Würt Yakıt katkısı konuldu Yakıt deposuna. Sizce bizimkinede 30.000 km'de CC yapılsın mı? Yoksa ilk CC için biraz daha km yapmak gerekli midir size göre?

Yorum bağlantısı
Misafir

ben full depoya ekledım suanda depo yarımda ve gercekten aracın calısmasını sessızlestırdı duman atmayı kestı ben memnun kaldım şahsen

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Çağlar Bayur

dolu depoya atılack miktardır 1 kutusu, fazla kurum varsa, yoğunlukta fazla gelmiştir bu yüzden stop etmiş olabilir, devamına hiçbri katkı kullanmayın

Yorum bağlantısı

çeyrek depo ya o kutuyu boşaltmak ? bencede çok fazla zaten üzerindeki yazıyı okursanız 25 lt yakıta uygulanır ıbaresını göreceksınız

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ticarı kutular 2-3 boydadır, genelde otomobil için olanları hep rafta ve göz önünde, würth elemanına da sorsanız, dolu depo üstüne hiç değilse yarım depo üstünde iken koyun yazar ki sıvı dağılımı yoğun olmasın diye. Had safhada kullanılırsa subapa zarar riski de vardır normalidr.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cihan Yaşar

Öncelikle tüm Arkadaşlardan özür dileyerek başlamak istiyorum çünkü yazacaklarım belki ters gelebilir

Ben Opet İstasyonlarında böyle bir uygulama yapıldığına inanmıyordum lakin dün akşam mazot almak için

Karabağlarda Opet İstasyonuna girdim pompacı malesef banada aynı teklifi yaptı (yaptığınada pişman oldu)

Sattıkları katkının Opet,le alakası yok Çağlar,ın dediği gibi su vs gibi satıyorlar.

Şimdi şöyle düşünün satılan ürünün garanti kapsamında olan araçlara zarar vermiyeceğini bize kim garanti verir

Mazot deposuna mazot,tan başka ne koyarsanız size yakıt sistemi arızası olarak geri döner bu tecrübeyle sabittir

Şöylede düşünebilirsiniz koyulan ürün kurumları çözdü çözülen kurumlar malesef eksozdan çıkacak peki katalitik konvektör

Partekül filitre bunların durumu ne olacak, bence sakıncalı

2003 tdcı fıestam 153000km de nasıl bır katkı kulanmalıyım?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

2003 tdcı fıestam 153000km de nasıl bır katkı kulanmalıyım?

Tunap :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serkan Gezici

ticarı kutular 2-3 boydadır, genelde otomobil için olanları hep rafta ve göz önünde, würth elemanına da sorsanız, dolu depo üstüne hiç değilse yarım depo üstünde iken koyun yazar ki sıvı dağılımı yoğun olmasın diye. Had safhada kullanılırsa subapa zarar riski de vardır normalidr.

bende kullandım biraz siyah duman ve sallama vardı usta würth deneyelim olmazsa öyle değiştirelim enjektörü dedi yarım depoya bir kutu döktük depo bitene kadar 3000 3500 devir kullandım hatta bir keresinde 170 de iken arıza lambası yaktı usta tamam gibi dedi ama şimdi yine siyah duman var hafifte sallıyor enjektörleri değiştirmeyi düşünüyorum  aracım 175000 km de ne önerirsiniz

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Emre Altındağ

bu katkı arkadaşım vasıtayla elime ulaştı. kullananlar ne düşünüyorlar acaba? artısı neler bilgi alabilir miyiz?

nasıl kullanıldığına dair bilgim de yok maalesef.  teşekkürler şimdiden

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...