İçeriğe Yönlendir

Dizel Motorlar İçin Yakıt Katkısı ve Kullanım Sonrası İzlenimler

Ayhan Şentürk

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Merhaba arkadaşlar. Aracım 213000 km de. 2006 model 1.4 tdci asm fiesta. Aracı yeni aldım. Wurth koysam zararı olurmu onerirmisiniz?

Hiçbirşey olmaz, kullan :)

Yorum bağlantısı
Ali Aytaç Bingöl

biryerlerde bulabilirsem alıp dneyeceğim inşLLAH:) İSTANBUL ANADOLU YAKASINDA BİLDİĞİNİZ BİRYER VARMI ACABA?

Yorum bağlantısı

Sanayide, büyük yapı marketlerde, oto aksesuarcılarda, internette, benzinliklerde.. Heryerden temin edebilirsiniz..

biryerlerde bulabilirsem alıp dneyeceğim inşLLAH:) İSTANBUL ANADOLU YAKASINDA BİLDİĞİNİZ BİRYER VARMI ACABA?

Yorum bağlantısı
Sanayide, büyük yapı marketlerde, oto aksesuarcılarda, internette, benzinliklerde.. Heryerden temin edebilirsiniz..[/quote

Kerem

Yorum bağlantısı
Ali Aytaç Bingöl

Sanayide, büyük yapı marketlerde, oto aksesuarcılarda, internette, benzinliklerde.. Heryerden temin edebilirs

Kartalda yaşıyorum ve dediğiniz gibi sanayiyi alan talan ettim hiçbir dükkanda, parçacıda ve aksesuarcıda hatta enjeksiyoncularda yok, Kadıköyden tuzlaya kadar e5 üzerindeki hiçbir shellde yok, koçtaş, capitol ve carrefourda yok. dediğiniz kadar kolay değil malesef bu ürünü bulmak. ya piyasadan toplatıldı yada başka birşey. malesef tek seçenek internet ondada aynı ürünün biri 43 diğeri 183 tl olunca güvenip alamadım. Başka fikirlerede açığım :)

Yorum bağlantısı

Kartalda yaşıyorum ve dediğiniz gibi sanayiyi alan talan ettim hiçbir dükkanda, parçacıda ve aksesuarcıda hatta enjeksiyoncularda yok, Kadıköyden tuzlaya kadar e5 üzerindeki hiçbir shellde yok, koçtaş, capitol ve carrefourda yok. dediğiniz kadar kolay değil malesef bu ürünü bulmak. ya piyasadan toplatıldı yada başka birşey. malesef tek seçenek internet ondada aynı ürünün biri 43 diğeri 183 tl olunca güvenip alamadım. Başka fikirlerede açığım :)

İnternetten bakın yada birinden rica edin size alıp kargolasın ama kargo parası astarı yüzünü geçebilir..

Yorum bağlantısı
Ali Aytaç Bingöl

İnternetten bakın yada birinden rica edin size alıp kargolasın ama kargo parası astarı yüzünü geçebilir..

Wurthun merkezini aradım. Yarın bana bir arkadaş getirip elden verecekler. Sağolsunlar hallettiler.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Tamer Akkan

Kilometren enjektörler için kritik seviyeye yaklaşmış, 150.000km den sonra CC yi yaptırma, yada yeni enjektör takımı alıp öyle yaptır, sonrasında enjektör değişmen gerekebilir, benim nacizane tavsiyem, sürekli olarak her 10.000 km de bir wurth enjektör ve yakıt sistem temizleyici (katkı değil) kullanman, başka bir şeye gerek yok.

2005 Fusion 1.4 TDCI 125000 km'de CC yapıldı, 128000'de enjektör memeleri değişti. Araç şuan 135k'e yaklaştı. Bundan sonra düzenli olarak Würth kullanmanın enjektör ömrüne faydası olur mu? Yoksa zaten meme takımı değişmiş artık kurcalamayalım mı? 

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Misafir

Geçenlerde forumdada konuşulmustu enjektör temizleyici hakkında ; ben würth satın aldım yanlız bunu depoya eklerken motorun soğuk sıcak olması gibi bir durum varmı ? yani bazı videolarda 10 dk çalışmalı gibisinden birşeyler diyorlar.

Değerli bilgileriniz bekliyorum ... 

Murat Bey,

Konunuz birleştirilmiştir. Aynı zamanda aşağıdaki konuları da inceleyebilirsiniz. Bu tip konuları açmadan önce forum aramayı kullanmanız rica olunur. 

Saygılarımla,

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/181144-enjekt246r-temizleme-s%C4%B1v%C4%B1s%C4%B1/

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/213254-enjekt246r-temizleyiciler/

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...
Deniz Baydar

Arkadaşlar arabamda son zamanlarda rolantide bir titreklik ve mazot yememe,bayılma gibi sıkıntılar hissediyorum.Ustama götüremedim ama konuştum enjektörlerle alakalı tıkanma,kurum vs olabileceğini söyledi.

arabam 2011 fiesta 1.4 tdci . 106 bin kmde.

Bu wurth enjektör temizleyicisi ile ilgili olumlu yorumlar okuyorum.acaba kullansam bir zararı olur mu ? Aranızda hiç kulllanan oldu mu acaba ? 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Eray Alicikoğlu

Zarar gelmez deneyin bence ben kullanmıştım bi fark görmedim hiç bi sıkıntı olmadığı için de olabilir ama ahım şahım bişeyler beklemeyin

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

nizami  kullanılmamış geçmişi bilinmeyen bir araçta sıkıntılar oluşa bilir diye düşünüyorum .araç sıfırdan itibaren belirtilen periyotlarda kullananlar faydalı olduğunu dillendirsede ben tavsiye etmiyorum devirli düzgün kullnıldında araç  ve düzenli bakımla yapıldında bu tür kimyasallara gerek kalmaz dolan temizlenme zamanı gelen kısımlar ustanız veya servisiniz aracılıyla temizlene bilir

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Bu konuyu uzun uzun formda tartışmıştık.Bence hiçyaptırmadıysanız Carbon Clean yaptırın derim.Bununda formda yazıları var daha detaylı bilgi isterseniz..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Zarar gelmez deneyin bence ben kullanmıştım bi fark görmedim hiç bi sıkıntı olmadığı için de olabilir ama ahım şahım bişeyler beklemeyin

depoya atılandan zarar gelme ihitmlai var mı? var.

nizami  kullanılmamış geçmişi bilinmeyen bir araçta sıkıntılar oluşa bilir diye düşünüyorum .araç sıfırdan itibaren belirtilen periyotlarda kullananlar faydalı olduğunu dillendirsede ben tavsiye etmiyorum devirli düzgün kullnıldında araç  ve düzenli bakımla yapıldında bu tür kimyasallara gerek kalmaz dolan temizlenme zamanı gelen kısımlar ustanız veya servisiniz aracılıyla temizlene bilir

fiat yedek parça da tavsiye etmiyor ancak garanti bölümü de vazgeçemiyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

benim kuzende bir aralar toyota minibüs vardı karavan gibi kullanıyordu dizel arkadan kara duman atıyordu vapur gibi enjektör temizleyici attı bir dumanı ciddi oranda kesti ama sizdeki farklı olabilir.

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Ben würth marka olandan 3 4 kere kullandım kullandıktan sonra bir fark hissetmedim.

Yorum bağlantısı

Bu tip katkilar tamir kiti gibi algilaniyor. Aracta sorun yoksa fark olmaz zaten, koruyucu olur. Bakimi aksamis ya da ehil ellerde bakim gormeyen araclarin kurumlarini bir miktar temizledigi icin fark gorulebilir. Ancak her aracin şikayeti ayni olmadigi halde benzer belirtiler verebilir. Daha once memnun olanin farkli bir problemini cozen bu katki farkli bir aracta ayni problem olmadigi icin etkisiz kalabilir. Dizel araclarin kurumlanma sorunlari nedeniyle enjektor haricinde maf sensoru(akismetre), egr, katalitik konvektor gibi disardan mudahale ile temizlenecek parcalarini once elden gecirip sonra enjektorlere inmek gerek. Siyah duman atma varsa enjektorler supheli konuma gelebilir.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Eyüp Kosif

Ford da yakıt enjeksiyon sistemleri mühendisi olarak size tavsiye edebileceğim şey, belirli aralıklarla aracınızı yüksek devirde kullanmanız. Onun dışında coking(karbon birikimi) için enjektörler çokça test ediliyor, dışarıda biriken kurum için belirttiğiniz ürün ne kadar işe yarar bilemiyorum. Enjektörün iç kısmı için ise bir miktar işe yarayabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bu katkılar genelde koruma ve az miktarda temizleme için, düzenli ve doğru kullanımda koruyucu etkisi bence çok iyi, zaten temizlikte oluyor, ama arıza başladıysa yapacak birşey yok, hiçbirşey kurtarmaz, benim kullanma amacım tamamen koruma, düzenli kullanıyorum ve motor gayet güzel çalışıyor :)

Kısaca kullanın, korusun, ama  marka kullanın, buna dikkat edin.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

Daha önce kullandım, uzun yola çıkmadan full depoya atılması fayda sağlıyor. Uzun süre devirli kullanıldığı için. Şehir içinde hiç fayda etmedi.

Yorum bağlantısı
Deniz Baydar

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim.

Würth enjektör temizleyiciyi kullandım.depoya koyup üstüne fulledim.yüksek devirde (3000-3500) 30 40 km kadar sürebildim şuan itibariyle pek bir fark göremedim.

bu depo bitene kadar biraz yüksek devir kullanıcam aracı bakalım ne olacak.

Çoğu kişi etkisinin sonradan hissedildiğini söylüyor inşallah hallolur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...