İçeriğe Yönlendir

Dizel Motorlar İçin Yakıt Katkısı ve Kullanım Sonrası İzlenimler

Ayhan Şentürk

Recommended Posts

Emre Altındağ

2 gündür sabahları çok soğuk oluyor  ve  0-5 km  arası eac fail hatası veriyor. gün içinde sıcaklık artınca hiç bir problem yaşamıyorum  90-100 hızda.

mazot temizleyici vb katkılarla bu sorunu çözmek amacım. ustam da kontrol etti soğuğa bağladı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bu katkı arkadaşım vasıtayla elime ulaştı. kullananlar ne düşünüyorlar acaba? artısı neler bilgi alabilir miyiz?

nasıl kullanıldığına dair bilgim de yok maalesef.  teşekkürler şimdiden

Konunuzu birleştirdim. Lütfen konu açmadan evvel forumda arama yapalım.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

bu katkı arkadaşım vasıtayla elime ulaştı. kullananlar ne düşünüyorlar acaba? artısı neler bilgi alabilir miyiz?

nasıl kullanıldığına dair bilgim de yok maalesef.  teşekkürler şimdiden

Nasıl kullanılacağı kutu üstünde yazıyor. Orayı okursanız kimsenin yorumuna gerek kalmayacaktır.

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

arac bakımını yaptırdıgım ustam bu urunlerı pek onermedıkı bana sadece periyodık bakım zamanlarında kullanmamı tavsıye etti...bormax kullanmdım ama ne gibi degısıklık gordum pek fark ettıgını soylıyemem..aynı devirde aynı hızı yapıyorsa boşa para....

Yorum bağlantısı
Önder Koç

arac bakımını yaptırdıgım ustam bu urunlerı pek onermedıkı bana sadece periyodık bakım zamanlarında kullanmamı tavsıye etti...bormax kullanmdım ama ne gibi degısıklık gordum pek fark ettıgını soylıyemem..aynı devirde aynı hızı yapıyorsa boşa para....

würth marka olarak bana hep güvenılır gelır. bır zararı olmaz gıbı gelıyor. gerçekten ışe yarayıp yaramadıgından emın olmak ıstıyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/wurth-dizel-enjektor-temizleyici-mazot-katkisi-59499784

merhabalar, bu würth marka üründen kullananlar var mı? gerçekten işe yarıyor mu? ne gibi yararları ve zararları var? bilgisi olan forum sakinlerinin değerli yorumlarını beklemekteyim :) saygılarımla...

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

würth marka olarak bana hep güvenılır gelır. bır zararı olmaz gıbı gelıyor. gerçekten ışe yarayıp yaramadıgından emın olmak ıstıyorum.

Aracımı aldığımda 160000 km'de idi ve son derece yoğun bir şekilde duman problemi vardı. Ayrıca ivmelenmesinde de problem vardı. Würth'ü kullandıktan sonra ( Rutin bakım zamanıda yaklaşmıştı zaten, onuda aradan çkardım ) ne duman kaldı ne şıkırtı...   :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Koç

Konunuz birleştirilmiştir.

teşekkürler

Aracımı aldığımda 160000 km'de idi ve son derece yoğun bir şekilde duman problemi vardı. Ayrıca ivmelenmesinde de problem vardı. Würth'ü kullandıktan sonra ( Rutin bakım zamanıda yaklaşmıştı zaten, onuda aradan çkardım ) ne duman kaldı ne şıkırtı...   :good1:

benim aracım 91binde. aldığımda 63bindeydi. benden önceki sahibi hiç kullanmış mı bilmiyorum. aracımda bir titreme tekleme de yok. egzos dumanında da bir problem yok. kullansam yine de iyi olur diye düşünüyordum. bazı yazılar okumuştum ustaların-servislerin önermediğiyle ilgili. sizlere güvenmek istedim bu konuda. siparişi verdim. bakım niyetine kullansam olur sanırım. arabamı genelde 2000 devir civarında kullanıyordum ekonomik olması için. düşük devirde kullanınca içinde kurum biriktiğini öğerndim. yorumlar olumlu yönde. herkese teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Akan Belen

Sanki başka bir konu daha vardı yakıt katkısı ile ilgili ama önüme bu çıktı.

Bazılarınız biliyor ki ben enjektörleri revize ettirdim.Mazot pompasına bakılırken manifolt da söküldü zaten daha önce bir kere tamizletmiştim aşırı bir kirlilik yok zaten.Şimdi ben böyle bir ürün kullansam ne olur.Faydası yada zararını görürmüyüm acaba.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

40 binde bir kullan, aynı şuanki gibi temiz kalsın :)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

40 binde bir kullan, aynı şuanki gibi temiz kalsın :)

40 bin mi çok değil mi.Enjektör temizleyiciden bahsediyoruz değil mi :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Enjektör-yakıt hattı-pompa ve sibob kafaları :)

Sen 20.000 de bir kullan, bende arada bir öyle kullanıyorum zaten :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Fatih Taktak

Merhabalar

Forumu okudum ama farklı görüşler var. Aracım 70.000 km de ve daha önceki sahibi CC yaptırıp yaptırmadığını bilmiyorum ve würth tarzı bişey kullnadığını da zannetmiyorum. Aracın bakımına da nerdeyse 10.000 km veya 4 ay var (15 binde veya yılda bir yaptırdığımızı düşünürsek.) şimdi ne yapmak lazım. Carbon Clean mı yaptırayım, eğer yaptırmalıysam nerde yaptırmak lazım (yetk. servis, özel servis veya bosh car serv.) yoksa würth ile işlem yapsak yeterli mi. Birde bu würth de birkaç çeşit var zannedersem. (yakıt katkısı ya da enjektör ve yakıt sistem temizleyici, vs) tam olarak hangisini kullanmak lazım ?

Yorum bağlantısı
Misafir

Evet bunu kullanmalısın, önce cc yaptırıp 15 bin km sonra bunu, bir sonraki 15 binde ise CC yaptrımak ideal gibi, yada 10 binde bir yapabilirsin, bir wurth bir cc yani...

Hep kulaktan duymayla hareket ediyoz maalesef abicim. Ama şöylede birşey duydum. Eğer araç 5 yaş yada 100.000 km geçtiyse, motor iç aksamında aşınan yerlere biriken kurumlar, bu katkı ile yerlerinden koparak direkt enjektörlere giderek, Hakkın Rahmetine kavuşmalarına sebebiyet verme riskleri varmış. O sebeple ben almışken koymadım.. Ne dersin? Doğru mudur?

Yorum bağlantısı
Fatih Taktak

Hep kulaktan duymayla hareket ediyoz maalesef abicim. Ama şöylede birşey duydum. Eğer araç 5 yaş yada 100.000 km geçtiyse, motor iç aksamında aşınan yerlere biriken kurumlar, bu katkı ile yerlerinden koparak direkt enjektörlere giderek, Hakkın Rahmetine kavuşmalarına sebebiyet verme riskleri varmış. O sebeple ben almışken koymadım.. Ne dersin? Doğru mudur?

aslında benim de kafamı kurcalayan nokta bu. acaba iyi bişey yapalım derken daha sıkıntılı bir durum oluşmasın. benim düşüncem 10.000 de yada yılda bir sadece würth kullanmaktı ama yine de sizin görüş ve tecrübeleriniz çok önemli benim için. sadece würth kullanarak devam etsek cc olayına girmesek yeterli gelmezmi acaba. sonuçta şimdilik sıkıntılı bir durum yok yapılacaklar sadece tedbir ve konfor amaçlı olacak.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Kullanırsınız tabii, en güzeli 1 kez cc yaptırın ve sonrasında her 10 binde bir sadece wurth kullanın, bu şekilde sadece wurth le devam edebilirsiniz.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ramazan Çetin

İyi akşamlar öncelikle. Bugun ön fren disk ve balatalarını aldığım yerde würth dizel performans katkı maddesi gördüm.İlgili arkadaşta abi depoyu fulle bundan 1 tane ekle motorun enjektörüne kadar temizlensin diyor.Şimdi nette yaptığım araştırmalarda bunun pozitif yönde etkisi oldugunu söylüyor.Bazıları ise aniden  1 kutu böyle bi katkı maddesinden kullanmanın  kurumları tamamen temizleyeciğine ama kaba tabirle enjektörlerde işeme yapabileceğini söyleyenler var.şimdi aracım 126 bin de daha önceki sahiplerinin bu katkıdan  kullandığını sanmıyorum.Yarın manisa -bodrum arası yola çıkıcam depoyu fullediğimde acaba 300 ml lik bu würth den  nasıl kullanmalıyım veya hiç bir sıkıntım yokken  hiç mi kullanmamalıyım.Tecrübeleriniz ne der acaba 

Yorum bağlantısı
Yusuf Gerdan

Benzinlikte once wurth katkıyı depoya bosaltın daha sonra depoyu fulleyin. Aman aman bir zararı yok diye biliyorum . Hatta düzenli kullanımda yararı var

Yorum bağlantısı
Yildirim Karaca

en son kullanan biri olarak yazıyorum aracım 1998 mondeo 115 binde deneme amaçlı bir kutu depoya boşaltık depodaki benzin bitene kadar arabanın çalışması sesi değişti iyi olarak değil .sonra tekrar depoyu doldurdum şimdi ayağımı gaza basmaya korkuyorum fişek gibi gidiyor her 10 bin de bir düşünüyorum ben tavsiye ediyorum gerisi size kalmış selamlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Aytaç Bingöl

Merhaba arkadaşlar. Aracım 213000 km de. 2006 model 1.4 tdci asm fiesta. Aracı yeni aldım. Wurth koysam zararı olurmu onerirmisiniz?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...