İçeriğe Yönlendir

Silecek ve silecek suyu soruları

Ali Türkmen

Recommended Posts

Bahadır Güven

aşagı çekmede 1 sefer siler bırakır yukar 1 5 saniyede bir siler yukarı 2 sürekli yavaş silme yukarı 3 hızlı silme digerlerinde sorun varmı? Kontorol etinizmi.

Herşey normal sadece aşağı çekince görevini yapmıyor. Hatta faydası olursa videosunu da yüklemeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Kemal VİCDAN

Herşey normal sadece aşağı çekince görevini yapmıyor. Hatta faydası olursa videosunu da yüklemeyi düşünüyorum.

video gerek yok sadece altarafa çekince çalışmıyorsa büyük ihtimalle siviçtendir oksitleme yapmış olabilirsin temizleye bilirseniz sorun giderile bilir
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Mahmut Yıldız

İceblue silecek aldım ama takamadım. Araçtaki silecek kolu u şeklinde olanlardan. Sileceğin üzerinde D yazan bir parça var, onu çıkarmam gerekiyor galima çıkaramadım. Nasıl takılır bilen var mı?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Araçtaki silecek kolu bu ve çıkan silecek bu. 

vo9DzA.jpg

Bu da yeni gelen ice blue marka silecek. Sileceğe takılı aparatı çıkarıp yandakini takmam gerek galiba ama yapamadım.

1n5oPB.jpg

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Araçtaki silecek kolu bu ve çıkan silecek bu. 

Bu da yeni gelen ice blue marka silecek. Sileceğe takılı aparatı çıkarıp yandakini takmam gerek galiba ama yapamadım.

Nasıl tarif edelim ki, o çengel o deliğe girecek aga. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

İçinden bir sürü aparat çıktı, marka ve modellere göre aparatları yazmışlar. Mondeo mk2 yok ama universal diye bir aparat var, o da fotoğrafta yanda duran. Silecek üzerinde takılı olan aparat başka. Takılı aparatı çıkaramadım. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ersin Uçan

Araçtaki silecekler iz bırakıyordu (özellikle sürücü tarafındaki). Bu yüzden servisten, parçacıdan ve internetten fiyat araştırması yaptım. Servis 125 TL, parçacı orijinale 75 TL yerli üretime 35 TL fiyat verdi. İnternette www.sileceksepeti.com diye bir sitede Bosch marka silecek satılıyor. Başka ürün yok, sadece Bosch silecek ve Würth cam temizleme ürünü var. Aracınızı seçiyorsunuz ebat ve takılacak kısmı birebir uyumlu olan ürünü gönderiyorlar. Sitede detaylı fotoğraf ve video da var. Acaba aracıma uyar mı sorusu ortadan kalkıyor. Kargo ücretsiz ve çok güzel ambalajlanmış. Harita vs taşımaya yarayan silindir biçimli kalın mukavvaya benzer bir şeyin içine koyup göndermişler. Benim araca uyan modeli çifti 68 TL'ye aldım. Bosch Aerotwin bayağı övülen bir model. Bunun dışında Würth'ün cam suyunu da aldım. Tanesi 5, üç tanesi 10 TL idi, üç tane aldım. Pazar günü camları cam cilası güzelce temizleyip yeni sileceklerimi takacağım. Umarım verdiğim paraya değer. Cam suları antifrizsiz olduğu için tereddüt etmiştim ama bugün su deposundaki sözde antifrizli suyun donması zaten fark eden bir şey yokmuş diye düşünmeme sebep oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Ford logolu muz tipi OEM silecegi 40 tl ye aldım muhtemelen bosch aerotwinin aynısı made in eu üretimi.

95938951a8a9a928e6e88bf7b123fa2d.jpg

69965d56ffd9dbc09b81348256e75dd2.jpg

Bosch aerotwinlerin ise orjinal ebat için Bauhaus ta 45 tl gibi bir fiyati vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Wurth un konsantre silecek suyunu petrolden 2.5 tl ye alıyorum muhtemelen sanayi de daha ucuzdur.

Bilginize.

Araçtaki silecekler iz bırakıyordu (özellikle sürücü tarafındaki). Bu yüzden servisten, parçacıdan ve internetten fiyat araştırması yaptım. Servis 125 TL, parçacı orijinale 75 TL yerli üretime 35 TL fiyat verdi. İnternette www.sileceksepeti.com diye bir sitede Bosch marka silecek satılıyor. Başka ürün yok, sadece Bosch silecek ve Würth cam temizleme ürünü var. Aracınızı seçiyorsunuz ebat ve takılacak kısmı birebir uyumlu olan ürünü gönderiyorlar. Sitede detaylı fotoğraf ve video da var. Acaba aracıma uyar mı sorusu ortadan kalkıyor. Kargo ücretsiz ve çok güzel ambalajlanmış. Harita vs taşımaya yarayan silindir biçimli kalın mukavvaya benzer bir şeyin içine koyup göndermişler. Benim araca uyan modeli çifti 68 TL'ye aldım. Bosch Aerotwin bayağı övülen bir model. Bunun dışında Würth'ün cam suyunu da aldım. Tanesi 5, üç tanesi 10 TL idi, üç tane aldım. Pazar günü camları cam cilası güzelce temizleyip yeni sileceklerimi takacağım. Umarım verdiğim paraya değer. Cam suları antifrizsiz olduğu için tereddüt etmiştim ama bugün su deposundaki sözde antifrizli suyun donması zaten fark eden bir şey yokmuş diye düşünmeme sebep oldu.

Yorum bağlantısı
Ersin Uçan

Ford logolu muz tipi OEM silecegi 40 tl ye aldım muhtemelen bosch aerotwinin aynısı made in eu üretimi.

95938951a8a9a928e6e88bf7b123fa2d.jpg

69965d56ffd9dbc09b81348256e75dd2.jpg

Bosch aerotwinlerin ise orjinal ebat için Bauhaus ta 45 tl gibi bir fiyati vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Wurth un konsantre silecek suyunu petrolden 2.5 tl ye alıyorum muhtemelen sanayi de daha ucuzdur.

Bilginize.

Demek ki biraz daha araştırmam gerekiyormuş. Sağlık olsun alınmış alınmıştır :)

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Demek ki biraz daha araştırmam gerekiyormuş. Sağlık olsun alınmış alınmıştır :)

Alabileceğiniz en iyi silecek (swf 1 numara olmakla bundan sonraki) güle güle kullanın.[emoji3]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Zengin

Herkes farkli ölculerden bahsetmis. Yarin silecek alacagim en uygun ölculer hangisidir. 60-45 iyimidir.

Tesekkurler

Yorum bağlantısı
Misafir

Yukardaki fotoğrafda 55'e 47,5 gözüküyor orjinal ölçü.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Sileceksepeti.com tavsiyeniz iyi oldu... Hicbir yerde bulamadığım(servis dahil) orjinal 750mm x 700 mm olçülerini bir şekilde sağ olsunlar temin ettiler. Sevdim ben burayı.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Tekzen den dün Autokit marka 60 cm muz tipi silecek aldım. 5,5 Tl. Gayet güzel siliyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tekzen den dün Autokit marka 60 cm muz tipi silecek aldım. 5,5 Tl. Gayet güzel siliyor.

3 ay sonra nasıl olacak acaba :s

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Kışın silecek berbat oluyor zaten 3 ay sonrasını düşünmemek lazım :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Her 3 ayda bir değiştirsen yılık 20 Tl*2 yapar.. Varsın yılda 40 Tl sileceğe verelim be Sani..  ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...