İçeriğe Yönlendir

Silecek ve silecek suyu soruları

Ali Türkmen

Recommended Posts

Göksel Öztürk

Teşekkürler Ayhan bey bi araştırayım dediğiniz ürünü parçacılardan. Bi de forumdan biraz daha araştırdım da silbak markalı silecekler içinde iyi diye söylenmiş. Fiyat açısından internet üzerinden baktığımda sizin söylemiş olduğunuz ürün daha uygun, birisi 5,65 TL diğeri 35 TL civarı .

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Teşekkürler Ayhan bey bi araştırayım dediğiniz ürünü parçacılardan. Bi de forumdan biraz daha araştırdım da silbak markalı silecekler içinde iyi diye söylenmiş. Fiyat açısından internet üzerinden baktığımda sizin söylemiş olduğunuz ürün daha uygun, birisi 5,65 TL diğeri 35 TL civarı .

Aynen öyle sileceklere çok para vermeye gerek yok..Yazlık-kışlık olarak 2 takım alırsınız çok daha iyi olur..Kaliteli silgilerde karda-buzda yada çok sıcak havalarda bozuluyor.

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

silbak candır ben aldım...hatta rmb gibi bi marka vardı o daha ucuz o da alınabilir yorumları olumlu...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Benim bildiğim kadarıyla f2 ve f2.5 focus ölçüleri aynı..Orjinal ölçüleri 65 cm e 43 cm..Ancak ben daha iyi performans vereceğini düşündüğüm için 70 cm e 45 cm olarak sipariş verdim..Marka olarak modacar 6 apartla birlikte gelen sileceklerden aldım.

Arkadaşlar sakın 70 cm lik muz silecek almayın çünkü olmuyor :) Bugün geldi benim sipariş büyük bir heyecanla taktım ama hayal kırıklığı yaşadım.70 cm e 45 cm almıştım.İlk çalıştırmada birbirine çarpıyor sonra düzene giriyor çarpışmada sıkıntı yok.Ancak sileceğin uç taraflarından 2 şer cm lik kısımlar cama basmıyor :) Aklınızda olsun..

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Arkadaşlar sakın 70 cm lik muz silecek almayın çünkü olmuyor :) Bugün geldi benim sipariş büyük bir heyecanla taktım ama hayal kırıklığı yaşadım.70 cm e 45 cm almıştım.İlk çalıştırmada birbirine çarpıyor sonra düzene giriyor çarpışmada sıkıntı yok.Ancak sileceğin uç taraflarından 2 şer cm lik kısımlar cama basmıyor :) Aklınızda olsun..

F1 de durum aynı mıdır abi ya iptal edeyim siparişi :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

F1 de durum aynı mıdır abi ya iptal edeyim siparişi :D

Muz silgilerde aynıdır bence..Öteki silecekler 70 cm de sorun çıkartmadığını biliyoruz...Ben eski muz silecekleri söktüm biraz uğraştırdı ama sökülebiliyor..İçinden lastiği çıkarttım.Yeni gelenleri de aynı şekilde söküp eskilere geçirdim..Ölçüler yine aynı kaldı ancak lastikleri yenilemiş oldum..:)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

65 cm nasıl olur sence abi?

Bence 65 olur..F1 e de olacağını düşünüyorum.Zaten 55 ler çok kısa kalıyordu hatırladığım kadarıyla..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

dediğim gibi benim verdiğim ölçüler klasik tip için. çünkü muzların uçlarında ayrı parçalar var ve cama basma konusunda bence başarısızlar

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

dediğim gibi benim verdiğim ölçüler klasik tip için. çünkü muzların uçlarında ayrı parçalar var ve cama basma konusunda bence başarısızlar

Aynen öyle en uç kısımlara doğru havada kalıyorlar :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tahir İlter

Muz tipi sileceklerin Focus 1 için olan maksimum ölçüleri.

650 mm - 450 mm

Bugün taktım silecekleri 1 mm daha olsa olamayacak silecekler ama verdiğim ölçüler ile tam oturuyor ve neredeyse silmedik yer bırakmıyor.Tavsiye ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

Wurth un minik turuncu cam suyu katkıları çok başarılı tavsiye ederim... 2,5 liraydı en son ....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

Anıl sabun bazlı o sıvı silmesi temizlemesi iyide sileceğin yetmediği noktalarda kötü leke bırakıyo :(

ben zaten camda silecek izi çıktığında arabayı yıkattığım için bende sorun yok :D :D yarın kargoya veriyorum pazartesi elinde :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

yetkili serviste fiesta ön silecek 110 lira. :bambam: sadece süpürge

Hepsiburada.com da araca özel üretim silecekler var 15- 20 tl civarı ve bir yıl rahat idare ediyor.. ;)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Sadece lastikleri değişmiyormu ?

süpürge , kol hariç , sadece lastik takılmaz heralde, muz tipi

Yorum bağlantısı

süpürge , kol hariç , sadece lastik takılmaz heralde, muz tipi

Takılır,Yüksek ihtimalle vardırda.

Civiclerdede muz tipi.

Süpürge pahalıdır dediğiniz gibi...

Ama lastikler süpürgeye göre daha ucuzdur.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

sadece lastik değiştiğini hiç görmedim, sanayide sadece lastik kesip takarlar o ayrı

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serkan Ünsalan

pazar günü silecekleri bozuldu.normalde çalışıyordu ara ara yavaş yavaş kaldırıyordu.şu anda tek sefer aşağıya doğru bastığımda yarıda kalıyor ve tamamlamıyor.yukarı bekleyerek çalışma konumu 2 de çalışıyordu oda çalışmaz hale geldi.aşağıya doğru basarak çalışıyor ve daha fazla zorlamadan o şekilde manisadan gelmek zorunda kaldım.

sigortaya baktım 55 numaralı sarı 20a sigorta sağlam.

sizce sorun ne olabilir?

silecek rölesi yada motorlar dan olabilir diye şüpheleniyorum tahmini motor ve röle fiyatı ne kadardır?

bilgileriniz için teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Aşağıya doğru konumda çalışıyorsa silecek kolundan olabilir, sigorta ve motor arızasında hiç çalışmaması lazım

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

Aşağıya doğru konumda çalışıyorsa silecek kolundan olabilir, sigorta ve motor arızasında hiç çalışmaması lazım

aşağıya doğru basılı tutarsam çalışıyor.normalde 1 defa aşağıya doğru bastığımda 1 kere silip eski haline dönerdi.şimdi 1 kere basıyorum 20 cm kadar kalkıyor ve orada kalıyor

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

JzYpP.jpg

silecek kolunu yaptırdım.bugün.

ilk önce siilecek kolları söküldü.

ön camda bulunan plastik aksam söküldü

silecek motorundan kablosu söküldü.silecek kolu bölümü komple dışarıya alındı.

motorda herhangi bir sorun yoktu.

silecek kollarının bağlanmış olan yerleri daha çok sürücü kısmı kireçlenmiş bas tutmuş ve kolun oynamasına izin vermiyordu.hareket etmesi gereken yerler oksijen ile ısıtıldı daha sonra wd-40 sıkıldı pasların biraz gevşemesi sağlandı.uçlar yerinden çıkarıldı ve zımpara yapılarak üstündeki paslar giderildi.aynı yerlere tekrar wd-40 sıkıldı ve zımparalandı.uçların girdiği içinde hareket ettiği kısıma wd-40 sıkıldı ve tornavida yardımıyla içindeki paslar temizlendi .sonra ince zımpara yapılarak temizlendi.gres yağ sürülerek tekrar toplandı ve montajı yapıldı.hazır bu işlem yapılırken silecekleride değiştirdik.işimizi bitirdik.

silecek motorları üstünde bosch marka made in germany

benim aracımın daha önce silecek kısımları hiç sökülmemiş usta öyle dedi.ve heryer paslanmış.

silecekler bosch marka 55-40 takıldı :20 tl

işçilik :30

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...