İçeriğe Yönlendir

Kasko Sigortanız Hangisi?

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

İyi günler abilerim

Forumu bayadır takip ediyordum ama yeni üye olma fırsatım oldu.yaklaşık 2 ay önce transit aldık böylece ford ailesine geçmiş olduk :)ben şimdi bakıyorum da kasko yaptırmak lazım gibi geliyo.ama forumda bu konu ile ilgili çoğu mesajıda okudum,okudukça da kafam karıştı :)gördüm ki mehmet emmi var burda bu işin piri de o galiba :).Ama şu muafiyet olayı falan ne demek açıklayabilirmisiniz?sonra kaskoda nelere dikkat etmeliyim.birde kasko fiyatları ne kadar olur mehmet emmi yardım edebilir mi bana acaba.? :))

Transitlerin kaskoları pek cep yakmaz.

Muafiyet sistemi sigorta şirketlerine göre değişsede genelde araç bedelinin % 2 si kadarlık kısım muafiyet rakamıdır. Yani kısmi hasarlarda bu kadarlık kısmı eksik alırsınız.

Kaskonuz şu kadar olur diyemem, çünkü fiyat oluşturabilmem için çok bilgiye ihtiyacım var.

Yorum bağlantısı
Serhat Özel

Transitlerin kaskoları pek cep yakmaz.

Muafiyet sistemi sigorta şirketlerine göre değişsede genelde araç bedelinin % 2 si kadarlık kısım muafiyet rakamıdır. Yani kısmi hasarlarda bu kadarlık kısmı eksik alırsınız.

Kaskonuz şu kadar olur diyemem, çünkü fiyat oluşturabilmem için çok bilgiye ihtiyacım var.

Mehmet abi peki fiyat oluşturabilmen için gerekli bilgiler neler?Sana söylesem bir fiyat oluşturabilir misin bize?sonra hasarsızlık indirimi falan ne kadar olur bir sene sonra?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tc kimlik, no plaka, ruhsatta isim yazan sayfadaki belge seri ve no. Ayrıca aracın tam marka model ve tipi gerekir.

Gelecek yıl, gelecek yılın fiyatı üstünden % 30 indirim kazanırsın.

Yorum bağlantısı
Serhat Özel

Tc kimlik, no plaka, ruhsatta isim yazan sayfadaki belge seri ve no. Ayrıca aracın tam marka model ve tipi gerekir.

Gelecek yıl, gelecek yılın fiyatı üstünden % 30 indirim kazanırsın.

abi Ö.M ile bilgileri gönderdim.%2 muafiyetli ve muafiyetsiz fiyatlarını söyleyebilirsen çok iyi olur.birde Fkasko yada Allianz ful hangisi onuda belirtebilirmisin?

Yorum bağlantısı
Serhat Özel

Akşam bakarım. Şu an çarşıdayım. farklı çalışmalar yaparım.

Tamam abi çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Uğur Kaya

trafik sigortası 310 tl

kasko   770 tl

on gün önce yaptırdım axa %60 hasarsızlığım var

bu hesaba göre ilk kaskom olsa 1,900 tl mi ödeyeceğim

Yorum bağlantısı
Hasan Can İşcan

araç değerine 42500 çıkıyor dedi

nasıl oluyor anlamadım. Benim aracın değeri 35000 TL hiç indirimim yok. Allianzede %25 koç ailem indirimim var 1600 TL çıkıyor kasko.

Sizin daha önce hasarsızlık indiriminiz varmıydı?

Yorum bağlantısı
Recep Güney

nasıl oluyor anlamadım. Benim aracın değeri 35000 TL hiç indirimim yok. Allianzede %25 koç ailem indirimim var 1600 TL çıkıyor kasko.

Sizin daha önce hasarsızlık indiriminiz varmıydı?

indirimim yok ilk kaskom olacak hatta araç şu anda eskişehir plaka kütahya plakaya çevircem fiyat biraz daha düşebilir dedi

bide muafiyet miktarı gibi aslında önemli olan ama hiç bilmediğim konular var tabi sigortacının nasıl hesapladığı konusunda bilgim yok malesef.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Ozan Yurtsever

trafik sigortamı ve kaskomu 10 gün içinde yenilemem lazım. ilk yıl çok şükür hasarım yok.  genel bir fiyat bilgisi aldım sigorta için en uygun genel sigorta ve avivasa verdi. 230 civarı kasko içinde; japonlu birşey galiba unuttum eski fiba imiş 745 tl koçallıanz 1335 civarı aksa 857 tl verdi. ne yapmak lazım acep?

Yorum bağlantısı
Recep Güney
(düzenlendi)

biraz önce aracımı sonunda devraldım önceki sahibi kredi ile aldığı içi rehin vardı bu ay taksiti bitti rehin kalktı. sigortasını ve ilk kaskomu yaptırdım. sigorta anadolu sigortadan 380 çıktı(biraz fazla geldi aslında ama üstüme olan bir araç daha var) kaskosunu da aviva sigortadan yaptırdık muafiyetsiz 1445 tl çıktı sizce nasıl?

tarihinde Recep Güney tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yaşar Akbaş

Babam 10-12 yıldır Başak'tan yaptırıyor. 2 sene önce Rover'ı pert ettiğimde, km düşük diye hiç sorun çıkarmadan piyasa değerinin 2 milyar üstünü ödediler. Ayrıca kusur bende olmadığı için Focus'u da %60 hasarsızlık indirimi yaparak sigortaladılar. Ben de helal olsun dedim tabii.... Sevdiğim bir özelliği de, 70-80 YTL gibi bir farkla hasarsızlık muafiyeti yapıyorlar. Aracın değerinin %10 kadar hasarlar indirimi bozmuyor. Hiç lazım olmadı ama güzel. Yoksa bir stop lambası için kırk katır-kırk satır hesabı oluyor, sonunda cepten çıkıyor...

lakin aynı indirimde kalıyorsun bir dahaki sene indirim basamağın yükselmiyor.

biraz önce aracımı sonunda devraldım önceki sahibi kredi ile aldığı içi rehin vardı bu ay taksiti bitti rehin kalktı. sigortasını ve ilk kaskomu yaptırdım. sigorta anadolu sigortadan 380 çıktı(biraz fazla geldi aslında ama üstüme olan bir araç daha var) kaskosunu da aviva sigortadan yaptırdık muafiyetsiz 1445 tl çıktı sizce nasıl?

Araç kütahya plakamı ?

trafik sigortamı ve kaskomu 10 gün içinde yenilemem lazım. ilk yıl çok şükür hasarım yok.  genel bir fiyat bilgisi aldım sigorta için en uygun genel sigorta ve avivasa verdi. 230 civarı kasko içinde; japonlu birşey galiba unuttum eski fiba imiş 745 tl koçallıanz 1335 civarı aksa 857 tl verdi. ne yapmak lazım acep?

ben sompojapon sigortanın acentesiyim iyi şirkettir yaptırın. Problem yaşamazsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...