İçeriğe Yönlendir

Motor Yağı Ile İlgili Sorular

Murat Keskinoğlu

Recommended Posts

Metin Akbal

Mekato (Laskar Oto) yetkili satıcı ama otovitamin kendisi yetkili satıcıyım diyor Liqui Moly sitesinde görünmüyor.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:

Mekato (Laskar Oto) yetkili satıcı ama otovitamin kendisi yetkili satıcıyım diyor Liqui Moly sitesinde görünmüyor.

İkisi de liqui moly sitesinde yok. Resmi distribütörler egemot ve bar oto. Bunlar da 0w16 getirmiyor. O zaman satanlar nasıl getiriyor anlamadım. Ayrıca nasıl yetkili oluyor?

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
İkisi de liqui moly sitesinde yok. Resmi distribütörler egemot ve bar oto. Bunlar da 0w16 getirmiyor. O zaman satanlar nasıl getiriyor anlamadım. Ayrıca nasıl yetkili oluyor?
Laskar Oto diye belirttim ya. Mekato ile o aynı. Laskar oto var. Distribütör demiyorum yetkili satıcılarda var.
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Laskar Oto diye belirttim ya. Mekato ile o aynı. Laskar oto var. Distribütör demiyorum yetkili satıcılarda var.

İşte nasıl yetkili oluyor metin hoca. Adam kendi sitesinde distribütör belirtmiş. Yetkili satıcılar bu distribütörden mal alıp satanlar. Laskar nasıl yetkili oluyor onu anlamıyorum. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
İşte nasıl yetkili oluyor metin hoca. Adam kendi sitesinde distribütör belirtmiş. Yetkili satıcılar bu distribütörden mal alıp satanlar. Laskar nasıl yetkili oluyor onu anlamıyorum. 
Şöyle açıklayayım. BRC bilirsin. Çorum Özençler Karadeniz Bölge Distribütörü. Yani sorumluluk alanındaki dağıtıcı şirket.

Sitedeki yetkili satıcılara güven.

Laskar Oto-Mekato aynı firma. Konya bölgesinde.

https://liquimoly.com.tr/yetkili-satis-noktalari/#1570362775236-d8224c8a-5cce
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Şöyle açıklayayım. BRC bilirsin. Çorum Özençler Karadeniz Bölge Distribütörü. Yani sorumluluk alanındaki dağıtıcı şirket.

Sitedeki yetkili satıcılara güven.

Laskar Oto-Mekato aynı firma. Konya bölgesinde.

https://liquimoly.com.tr/yetkili-satis-noktalari/#1570362775236-d8224c8a-5cce

Global siteden tr sitesini seçince çıkan site bu: www.liquimolyturkey.com

senin gönderdiğin sitenin resmiyeti yok işte. Sıkıntı orada. Adamlar kendince site açmış

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Ayrıca laskar’ın bayi olarak gösterildiği gayriresmi internet sitesinde liqui moly 0w16 satılmıyorken, bayi olarak gösterilen laskar mekato’da satıması da ayrı bir ilginç

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Global siteden tr sitesini seçince çıkan site bu: www.liquimolyturkey.com

senin gönderdiğin sitenin resmiyeti yok işte. Sıkıntı orada. Adamlar kendince site açmış

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

baroto, mekato’nun orijinal ürğn sattığını doğruladı. 

Diğer site de bar oto nun imiş zaten. Bende ona baktım şimdi. Superoto, Bar otomotiv bünyesinde çalışıyor diye yazıyor. Sosyal medya takip listesinde o çıktı.

https://superoto.com.tr/hakkimizda/

Ayrıca diğer sitenin en altı kısmında da bar Otomotiv yazıyor.

https://liquimoly.com.tr/#

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Az önce bp istasyonda yağlara baktım. Castrol 4 litresine 700-800 yazıyor. Püüüüüü

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Gülkokan yazdı:

o fiyatlar abzürt benzin istasyonlarındaki yağlar her zaman pahalı olur

internette aldığım yerde 4 lt total 5w30 yağ 425 tl

Güvenemediğim için, ya distribütöre gidiyordum yağ almaya ya da serviste bakım yaptırıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Aytac Sakal

Bakım yaptırmak istiyorum , 2014 Captur 1,5 Dci 90 Hp  hangi Viskozite  motor yağını kullanacağız ?

Renault Dizel motorlu araç kullanan arkadaşların tercihi tavsiyesi varmı ?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Aytac Sakal yazdı:

Bakım yaptırmak istiyorum , 2014 Captur 1,5 Dci 90 Hp  hangi Viskozite  motor yağını kullanacağız ?

Renault Dizel motorlu araç kullanan arkadaşların tercihi tavsiyesi varmı ?

Kitapçıkta belirtilmiyor mu?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Aytac Sakal yazdı:

Baktım göremedim.

Evet o yüzden sordum. Reno genelde yağı yazmıyor. Yine mi yazmamış dedim. 

Yağ markalarının yağ seçici arama motorundan seçim yapabilirsiniz aslında

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Evet o yüzden sordum. Reno genelde yağı yazmıyor. Yine mi yazmamış dedim. 

Yağ markalarının yağ seçici arama motorundan seçim yapabilirsiniz aslında

Bazen yorumlar okuyorum Servis x kullanıyor  siz y kullanın daha iyi gibi.

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

A6 1.8t motorda kullanmıştık. Q7 3.0 dizelin turbosu vardı bunla mı alakalı bilmiyorum ama biraz yağ eksilmeye başlamıştı. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Oğuzkan Erışık yazdı:

A6 1.8t motorda Q7 3.0 dizelin turbosu vardı

Merak ettim arabayı :D 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Selim Bilgin yazdı:

Merak ettim arabayı :D 

Standart a6 c5 kasa abi. Sadece q7 turbosu ve blow off vardı. Çok keyifliydi. İbrenini trip km kısmına dokunduğunu hatırlıyorum bacaklarım titriyordu :D 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Oğuzkan Erışık yazdı:

Standart a6 c5 kasa abi. Sadece q7 turbosu ve blow off vardı. Çok keyifliydi. İbrenini trip km kısmına dokunduğunu hatırlıyorum bacaklarım titriyordu :D 

C5 kasayı da 1.8T motoru da çok severim.

3.0 quattro C5 alacaktım zamanında da cesaret edememiştim.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Selim Bilgin yazdı:

C5 kasayı da 1.8T motoru da çok severim.

Ailemizin motoru 😃

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Emrah Korkmazz

Texaco Havoline marka yağ hakkında ne düşünüyorsunuz? Amerika'da uzun yıllardır bu işle uğraşan bir firmaymış kendileri.Bizim piyasada da tutunmaya çalışıyorlar galiba.Hatta Subaru yetkili servisleriyle anlaşma yapmışlar.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mahmut Yıldız

Bakım yaklaştı. Yağ acea c4 uyumlu 5w 30 olacak. Liqui moly kullanıyordum ama pahalı. 5 litresi 800 lira.

Bu bakımda petronas yağa geçmek istiyorum 650 lira fiyatı var. Ancak bir satıcıda 470 liraya var.  Bu firmadan alış veriş yapan oldu mu, nasıl bir yerdir, güvenilir mi? Kocaeli Darıca imiş yerleri. https://goo.gl/maps/iRP59xBPWUi935wR8

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...