İçeriğe Yönlendir

Ford Granada 2.3

Mustafa Gökmen

Recommended Posts

Mustafa Gökmen

selamlar...Dün aracın motoru takıldı.Bugun elektrikçiye gidecek tesisatı toplanacak ..elektrik işide hallolursa aracı çalıştırıp boyanması için doğru fırına....kaloriferi takılmadan kaloriferin altında kalan keçeyi döşemeci getirtmişse bugun onu yapıştıracaz.... ilgilenen herkese teşekkürler..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mustafa Gökmen

Araç hala sanayide:) motoru elektrik tesisatı vs yapıldı...uzunca bir zamandır ilgilenemedim aracla şuan ne durumda bilemiyorum da fazla bi yol katedeceğini sanmıyorum zira ustalar şeffaflıklarından sanırım araç sahibi aracının başında olmadımı pek bi işlem yapmıyorlar araca :) Lanet olsun benim içimdeki bu araba sevgisine ;)

selamlarr

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ya sabır kıvamına gelmişsiniz, yani aracın bitmesine az kalmış demektir.

Yorum bağlantısı
Murat Erşen

ama onlarda haklı siz yokken aracın başında yanlış bir şeyler yapmamak için fazla el sürmüyorlardır :blush:

bencede ya 14 ay bekleseydiniz

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Çağlar Bayur

Mustafa beyi en son, boyacı da , tinerlerin yanında çakmak ararken görmüşler. Sabır az kaldı...

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

selamlar abi sormayın elektrik tesisatını söken sözde 30 yıllık usta tesisatı toplayıp aracı çalıştıramadı .aracı çekici ile beykent sanayi sitesine getirdim 30 yıllık ustanın çalıştıramadığı arabayı 22 yaşındaki elektirkçi iki günde çalıştırdı .araç şuan çalışır vaziyette boyacıda bu hafta bir mani çıkmaz ise fırına gidip boyanacak...

tavan döşemesi ve koltukların durumu içler acısı altınuç oto döşeme (www.altinuc.com tr) veya art oto döşeme (www.artcar.com.tr) de koltuk tavan ve yıpranmış kapı pandizotlarını yaptıracağım...kredi kartına taksit yapması bakımından altınuç oto döşemeyi tercih etmeyi düşünüyorum..döşeme konusunda bilgisi olan arkadaşlarında tavsiyelerini bekliyorum...altınuç ve art car yaptığı işler sitelerinde fotoğrafları ile mevcut işcilik olarak hangisini tercih edeceğimi bilmiyorum döşeme konusunda bilgisi olan arkadaşlar yapılan işlere bakıp beni yönlendirirler ise sevinirim..döşemeden sonrada aracımı ay-er sounda götürüp müzik sistemi bağlatacağım....(www.ay-er.com)müzik tesisatı için gerekli olan malzemeler elimde mevcut...ağirlikli jbl markası olacak... umarım bi aksilik çıkmazda tez elden aracımı sanayiden çıkarırım..birdaha araç toplatırmıyım? tövbe:)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Döşemecileri tanımam, hangisinin fiyatı uygunsa ona yaptırın derim. Döşeme işinde malzeme 10 lira ise işçilik 30 liradır yani kime yaptırırsanız yaptırın aynı malzemeyi kullancak, hesaplısı en iyisi, tabiiki işçilik aklınıza gelecek ama inanın ki döşeme işi (bildikten sonra) en basit işlerdendir. Yalnız müzik sistemi döşemeden önce yapılır?

Yorum bağlantısı
Murat Erşen

allah kolaylık versin. az kalmış.

fakat bir daha araba toplatmak mı evet :)

her yerde araba bakıyorum kendime. yakındır ben de yeniden bir taneye başlarım.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

66 mustang. :) Abi sen topla bi "boss" gelip foto çekmeyen ne olsun. :) Hatta imkan olursa satın bile alırım.

Ya da bu bile olur.

01.jpg

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Erşen

cihan aradığım araba bu. bu arabadan cebime uygun olanı bullmam gerekiyor ve sonra :rolleyes:

çizgi olarak en yakın hissetiğim araç bu

http://img87.imageshack.us/img87/6725/big5...9roaj553fh0.jpg

granada dan mustang

http://img87.imageshack.us/img87/7442/gym05206gr7.jpg

http://img87.imageshack.us/img87/570/56343...9ka5s248ru9.jpg

http://img99.imageshack.us/img99/9297/heq05206ee4.jpg

olurmu acaba. yok önce mustafa bir bittirsin.

Yorum bağlantısı
Levent Ayhan

şu mustafa arkadaşın granada sı nasıl bişey olacak merak ediyorum.............istanbul a yolum düşerse mutlaka gidip göreceğim....

Yorum bağlantısı
Bayram Bekman

plakasız araca plaka cıkarabılırsen murat, tek kapı dıreksız 17M var bıldıgım bıryerde.. arac faal dı ama yenı araba alıp plakasını satmıslardı 3-4 sene once..

ama ıllede mustang dersen kumes gıbı olanına bıle cok para ıstıyorlar! alanda 25-30 bın usd masraf edıyor.. yanı ıstanbulda sısırme toplanmıs 10 tane mustang var nerdeyse ve 35 bın usd fıyatlarda ucuyorlar adamlar.. senın ıcın bakınırım!etrafımda amerıkancı cok!! ayrıca abbas ıcın kutlarım fuardaymıssınız,gelıp tanısma fırsatım olmadı ama haberını aldım kı 1. olmussun.. tebrık eder devamının gelmesını dılerım..

Yorum bağlantısı
Murat Erşen

mustafa bittir artık şu arabayı yahu.

bayram vallaha burda da bir tane 2.0 motor tek kapı granada var ama plakasız. tekrar plaka çıkarmak konusunda olumsuz yanıt aldığım için pek girişmedim. ama mustan konusunda bir tane kümes olmuş gt buldum bir köyde. oda satamıyor ne talihsiz bir başım var. azimle aramaya devam olmadı. ya bir capri yada granada tek kapı yı 2008 modelle çeviricez.

ama artık lanet olsun bu mustang sevgisine her geçen gün büyüyor yahu.

fuar kısmı için teşekkür ederim. forumdan bekledim ama :s kismet ben fuardakilere anlatım zaten forumu :)

önümüzdeki fuarda siticker la çıkıyoruz. 14-18 mayıs otoshow.

Yorum bağlantısı
Levent Ayhan

mustafa arkadaşım tavanı ve tabanı yaptırmadıysan ; tavan için silinebilir süetmalzemeler var çok güzel.. en azından bakmanı tavsiye ederim

tabanı sakın halıflex yaptırma derim.çünkü halıflex pisliği tutuyor,temizliği zor oluyor.halı kaplatırsan daha güzel olur.(ben bahsettiğim malzemeleri kendi granada mda yaptırdım.memnunum)

ayrıca aracın son durumu nedir? ayrıca fotolarını bekliyoruz............

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

selamlar araç fırına girip boyandı ..güzelde oldu:) tavanda biraz pürüz var ..aracın fotolarını çekip ekliyeceğim..başımda bir takım sıkıntılar vardı ilgilenemedim araçla bu aralar..çamurluk içlerine ve altına komple zift attırdım arac bugün yarın toplanmaya başlanır...temiz nikelajlı ön tampon arayışı içindeyim...çamurluk kenarlarındaki nikelajlarda kullanılamıyacak halde e-bay de buldum onları 60 70 euro arası fiyatı kendimi topladıkça arabanın eksiklerinide hallediceğim...döşeme olayına araçla ilgilenemediğim için henüz giremedim tavsiyeni dikkate alacağım.

arabamı özlediiiim... herkese teşekkürler ...

murat abi seni ve abbası tebrik ederim...bide hayırlısı ile benim araba bitse elim bolda olsa valla inek adıyacağım arabamın sanayiden çıktığını gördüğümde:)

Yorum bağlantısı
Murat Erşen

biter mustafa biter. bende adak adamıştım :melek: yeterki o bittikten sonraki karşısına geçip keyifle izlediğin 30 dk varya inan o an herşeyin üstesinde bir duygu ile hata yapmış olduğun araba ile gezerken gözlerin senin üstünde olması ve emeğinin meyvesi ile gururlanmak kadar güzel bir duygu yok. allah yardımcın olsun. az kalmış son bir gayret aslında şimdi daha zevkli bir dönem tadını çıkart bir daha zor gelir. ben arıyorum :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Celica aracımı ilk toplattığımda boyahaneden çıkartıp, 50 metre uzaktaki trimciye park ederken, yerden 50 cm yüksekliğinde bulunan demiri görmeyip, taze boyalı pırıl aracı geri geri toslamıştım :) Sonrasını hatırlamıyorum :)

Yorum bağlantısı
Murat Erşen

çağlar abi bizim bu kullandığımız jiletlerin o demirle bir alakası varmı :)

abbasın daha sac halindeyke arka nikelaj tamponunu deneme amaçlı olarak kaynaklamıştık. sevdiğim bir arkadaşım o tamponun üstüne çıkıp bu beni tartarmı dediğinde. 2006 model hondasının kapısında bir ayakabı topuğu deseni oluşturmuştum :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen
(düzenlendi)

selamlar arac boyandı ama hala bitmedi:) döşeme tesisat vs bi sürü iş var daha...Boyanmış halini gördüm ya bütmek üzere olan umudum yeniden alevlendi...

1981 ford granada 2.3 ghia aut.

tarihinde Mustafa G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tünelin ucundaki ışık gözükmüş, incik boncuk işler kalmış. Kaputun çizgileri çok güzel duruyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Selamlar

aracın lpg tankıydı camıydı kilidiydi bugün baya uğraştırdı bizi..

kapı içleri ve ek yerlerine balmumu uyguladık ,aracı dağıttığımızda fabrika tarafından uygulanmış poliüretan köpükleri sökmek için sarfettiğimiz enerjinin onda biri ile aynı yerleri tekrar poliüretan köpükle doldurduk..şaşe marşbiyel bagaj içi köşeleri gibi muhtelif yerleri poliüretan köpükle doldurduk... siyah silikonla çamurluk içleri ve arac altının muhtelif yerleri silikonlandı...ön tampon az bir nikelaj zahiyatı ile kurtarıldı...

hava filitresi içindeki lpg mikser deniyor sanırım karbüratörün kelebeklerinin açılmasını engelliyor sanırım yuvasından oynadı ,motordada bi düzensizlik var araç gaz yemiyor normalde benzinde süper giden br araçtı.Motoru kurcalattırmadım sanayide.benim aracın motorunu yapan ustaya götüreceğim..büyük bir ihtimalle karbüratörde sanırım gerçi oda arac kaportaya girmeden bir kaç ay evvel bakımdan geçmişti...

vitesde araç çok hantal ve kara duman atıyor ,boşta iken biraz daha rahat gaz yiyor araç benzin kokusu baya hissediliyor araç çalıştığında umarım kötü birşeyler olmamıştır motora ... iyiakşamlar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Motorda sorun olacağını sanmam. Araç uzun süredir yattığı için ve bulunduğu ortamlar tozlu ve vernik buharlı ortamlar olduğu için, bir süre sonra açılır diye düşünüyürom.

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Yavv şu aracı dehşet merak ettim nerdeyse dizi çekilecek kadar olmuş. Keşke yakınlarda olsanızda ankaradaki şenliğe bu araçla gelebilseniz(İnşallah o zamana kadar bitmiş olur)

Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir

aracın son halinde bir değişiklik yokmu acaba.

herkes gibi bende meraktayım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...