İçeriğe Yönlendir

Nerede Ne Yenir ?

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Ali Karadağ

Sen Antep toplantı fotolarını görmedin galiba Adaş,

Aşağıdaki linke bir bak ne yenmezki Entep'te. :tongue:

http://www.gaziantep.net/mutfak/

Ben sorumu geri aldım adaş :p:D

Antep sofrası gerçekten aşırı geniş, her yerde her şey yenir sanırım ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Ben sorumu geri aldım adaş :p:D

Antep sofrası gerçekten aşırı geniş, her yerde her şey yenir sanırım ;)

Adaş, buyur gel Antep sofrasına götüreyim seni. Bir menüde yaklaşık 10 tane yöresel lezzete doyalım. :)

Bu arada senin memleket Elbistan'dı değil mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Adaş, buyur gel Antep sofrasına götüreyim seni. Bir menüde yaklaşık 10 tane yöresel lezzete doyalım. :)

Bu arada senin memleket Elbistan'dı değil mi?

İyi bilirim ben de o yöreden olduğum için :)

Evet adaş aslen Elbistanlıyım, Doğum Kırıkhan, 4 aylıkken İzmire gelmişiz hala burdayım. Garip bir mevzu :)

Yorum bağlantısı
Ali Eren

İyi bilirim ben de o yöreden olduğum için :)

Evet adaş aslen Elbistanlıyım, Doğum Kırıkhan, 4 aylıkken İzmire gelmişiz hala burdayım. Garip bir mevzu :)

Bende de memleket çok Adaş, Çankırı, Kırıkkale, Mersin, 7 yıldır Muş'taydım, şimdilik Antep. :)

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Bende de memleket çok Adaş, Çankırı, Kırıkkale, Mersin, 7 yıldır Muş'taydım, şimdilik Antep. :)

Aslen nerelisin Adaş ;)

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

dün akşam yaptığımızı söyliyim süper oldu çünkü :=)

İstanbul Sütlücenin ünlü uykuluğu ve arkasına tatlı olarak Kadıköy Baylan pastanesinde cup griye :)

Nisanda gaziantep e gittiğimde keşfedeceğim damak zevklerini paylaşacağım :)

Yorum bağlantısı
Mustafa B Akkaya

Ankara için; Gençlik caddesi pikolet kokoreçte on numara

Strazburg caddesi etlik kasalar özler döner bazlamalı döneri müthiş

a.o.ç şençam köftecisi

k.karabekir caddesi aski arkası üstünel köftecisi degişik bi sunumu var

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Yozgat'ta desti yeyin :biggrin: :biggrin: :biggrin: Tandırı güzel yapan yerlerde var...

Tamam yiyelim de nerede yiyelim? Mekan adı lazım ;)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yusuf Taş

Bandırma Biga arasında yer alan Güvemalan köyü va.Eğer bu taraflara düşerseniz uğrayın derim.Köy içinde köfteciler var.Ama en güzeli Köfteci Cemil.40 yıldır bu işi yapıyormuş Cemil Amca köfteler,köfte sosu ve yemek sonu ikram edilen bal müthiş.Üstüne çay ve muhabbet.İlgi alaka çok iyi.Organik ürünlerde bulabilirsiniz hemde fiyatlar çok uygun.İki kişi tıka basa doyduk 18 tl hesap ödedik.Yardımcı olur diye yeri;

2U477j4.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Cirdingiş, gece vakti canım çekti ya:) Yapanın ellerine sağlık, yiyenlere afiyet olsun, bunu her çatala 2 hamur bir et şeklinde hap niyetine götürürüm ben :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Misafir
Bugün şöbiyet getirttim. Oraya yolu düşenlere mutlaka tavsiye ederim.

Gaziantep Zeki İnal Baklavaları

İletişim

BHBriFZCEAEEQYX.jpg

Kıymalı böreğe benziyor daha cok :)

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Bugün şöbiyet getirttim. Oraya yolu düşenlere mutlaka tavsiye ederim.

Tatlı ile çay içilmez ikisi de mındar olur.

Tatlının yanında bir kase yoğurt, ya da bir kase yoğurdun yanında yarım tepsi tatlı :D

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Baklava/çay ikilisi vazgeçilmezimdir.

Yoğurt ile tatlı ne alaka muhterem?

Yoğurt ile tatlı yememiş isen mındar etmişsin ya la o kadar tatlıyı piiiiii :p

Deneyiniz efenim...

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Mümkün değil, denemem. Şimdiden ağzımın tadı buruldu.

Sen şöyle porselen demlikte demlenip aida bardakta servis edilen özel harman şekersiz çay ve ısıtılmış fıstıklı yaş baklavayı bir denesene.

Bak işi bilen adam nasıl belli oluyor. Aşağıdaki iletiyi yabana atma derim....

Çay ile de güzel olur da, yoğurdu yabana atma, tatlıyla yoğurt çok güzel olur. ;)

Bizim orada köy düğünlerinde baklavayla yoğurt verirler hatta.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yoğurt şekeri keser, kilolarca tatlı yense de yakmaz, çay tatlı yanında şekersiz ve hafif demli olursa çok şahane olur.

İki tadında damaktaki imzası güzel.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Bende İstanbul Sultanbeyli'den bir yer paylaşıyım.

Yerin adı Harput Kebap, esnaf lokantası.

Öğlen saatlerinde gidiyoruz ve genelde çevrede çalışan bankacılar oluyor.

Et yemekleri bol kepçe ve hesabıda ucuz geliyor.

Yolunuz Sultanbeyli'ye düşerse acıkırsanız bir uğrayın.

l13hl.jpg

Ben her gün sultanbeylideyim :) evet buranın yemekleri güzeldir. biz buranın hasanpaşada ki şubesine gidiyoruz genelde. siz neredesiniz Sultanbeyli de?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Korhan Şenörer

Aydın merkezde gerçekten lezzetli ve kaliteli et yemekleri (Kuzu kavurma, Tas kebabı, Hünkarbeğendi, Talaş kebabı ve Talaş böreği, Soğan yahni, Tavuk Tandır ve daha aklıma gelmeyen bir çok etli sulu yemek çeşitleri) yemek isterseniz, 2. sanayi girişinde ticaret borsasının yanından Tepecik bulvarına döndüğünüzde 100 metre sonra solda Güngör Ustanın Örnek Lokantasını göreceksiniz. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Ayrıca yemeğin üzerine tahinli, cevizli (4 çeker (4x4) :D ) kemalpaşa tatlısı olmazsa olmaz , yada aydının meşhur kabak tatlısını deneyebilirsiniz. Daha bu öğlen arkadaşlarla oradaydık. Mutlaka tavsiye ediyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Dün yidik söylemesi ayıp . :)

piyaz çok kötüydü , Susurluk ayranı olmaması da enteresandı . kendi ayranlarını üretmişler o da sıradandı maalesef .

ama köfteler güzeldi . en güzel tarafı fiyatlarının çok ucuz olmasıydı .

Köftesi güzel evet. Piyazı bende beğenmemiştim. Ayranı ben beğendim, sodalı çamaşır makinası ayranından iyi geldi (susurluk ayranı) :)

Yorum bağlantısı
Mutlu Menteşe

Aydın'ın Bozdoğan ilçesinde kıymalı pide ve kaymaklı,tahinli pidesini tavsiye edebilirim tahinin kaymakla buluştuğu inanılmaz lezzet :good1: :good1: :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Aydın'ın Bozdoğan ilçesinde kıymalı pide ve kaymaklı,tahinli pidesini tavsiye edebilirim tahinin kaymakla buluştuğu inanılmaz lezzet :good1: :good1: :good1:

Ner zamandır Bozdoğana gitmek istiyoruz arkadaşlarla ama bir türlü kısmet olmadı.

Yorum bağlantısı
Mutlu Menteşe

Ner zamandır Bozdoğana gitmek istiyoruz arkadaşlarla ama bir türlü kısmet olmadı.

Abi buyrun gelin gidelim misafirim olun gidelim yakınız :biggrin::bravo:

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Abi buyrun gelin gidelim misafirim olun gidelim yakınız :biggrin::bravo:

İnşallah, merkezden Murat Arıcan abimizde var, onunla da görüşür mini bir aydın bulaşması yaparız inşallah en kısa sürede. :good1::)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...